Odśnieżają drogę do Morskiego Oka. Lawiniska na szlaku pozostaną (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-3°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
90 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
09.02.2023, 15:27 | czytano: 6930

Odśnieżają drogę do Morskiego Oka. Lawiniska na szlaku pozostaną (zdjęcia)

Śnieg, który z lawinami zjechał na szlak prowadzący z Włosienicy do schroniska przy Morskim Oku zostanie. Usunięte zostaną gałęzie i konary drzew, aby turyści mogli bezpiecznie przejść szlakiem.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Na drodze do Morskiego Oka trwają prace porządkowe. Na szlaku pomiędzy parkingiem na Palenicy Białczańskiej, a Włosienicą, czyli miejscem gdzie mają górny postój zaprzęgi konne pracują duże pługi z wirnikami śnieżnymi.

- Na odcinku Palenica Białczańska - Włosienica dwa pługi wirnikowe na zlecenie Starostwa Tatrzańskiego poszerzają i odśnieżają drogę. W trakcie zamknięcia nikt tu nie odśnieżał i tego śniegu jest naprawdę dużo - mówi Grzegorz Bryniarski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pomiędzy Włosienicą, a schroniskiem przy Morskim Oku ekipy z piłami łańcuchowymi oczyszczają szlaki z naniesionych wraz ze śniegiem konarami, a nawet całymi drzewami. Śnieg ma pozostać.

- Szlak został zasypany w czterech miejscach przez cztery lawiny. Miejscami są 2-3 mety śniegu, a w innych miejscach jest nawet 5-6 m. Turyści będą szli po lawinisku. Na lawinisku w Żlebie Żandarmerii gdzie jest bardzo dużo śniegu zostały wbite tyczki, żeby przejść przez to lawinisko – informuje Grzegorz Bryniarski.

Pracownicy TPN zaznaczają, że mimo iż szlak został otwarty, to w dalszym ciągu jest zagrożenie lawinowe. To, że droga ponownie została udostępniona nie oznacza, że jest tam całkowicie bezpiecznie.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zbooj08:57, 10 lutego 2023
No i fajnie. Słońca już więcej na niebie, to będzie można się wybrać na szybki spacer - nacieszyć życiem, zdrowiem a nie słuchać i czytać narzekania ludzi.
Kloss17:38, 9 lutego 2023
U nas w Polsce zawsze na opak , co tam ludzie kasa się liczy byle zarobić jak najwięcej w schroniskach, furmanki itp.
stwarzacie zagrożenie -samobójcy wykorzystają to p16:36, 9 lutego 2023
Drogi w mieście chłopcy odśnieżajcie i chodniki , by mieszkańcy i goście mieli gdzie bezpiecznie chodzić do pracy. Droga do Morskiego Oka to 20 w kolejności do odśnieżania !!!/.../ Przecież chyba obowiązuje jakiś plan / harmonogram kolejności odśnieżania miasta?? Jak go nie ma to jeszcze gorzej o was świadczy c... .Ośnieżając tą drogę szykujecie drogę dla samobójców , którzy o tej porze nie powinni tam chodzić !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas