Inwestor nie wycofuje się z budowy biogazowni w Rabie Wyżnej. "To straszenie mieszkańców", "Zgotowano mi piekło w Internecie" - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
14°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
14°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
14°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
17°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
27.02.2023, 14:53 | czytano: 11261

Inwestor nie wycofuje się z budowy biogazowni w Rabie Wyżnej. "To straszenie mieszkańców", "Zgotowano mi piekło w Internecie"

Inwestor nie ugiął się pod naciskiem mieszkańców i mimo dużego oporu z ich strony, zamierza wybudować w Rabie Wyżnej biogazownię. Ma już prawomocne pozwolenie na jej budowę.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
W minionym tygodniu na sesji Rady Gminy Raba Wyżna pojawił się przedsiębiorca Artur Bocianowski, dzierżawca terenów Państwowego Gospodarstwa Rolnego, na terenie którego powstanie biogazownia. Z kolei na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego wystąpił jego pełnomocnik Grzegorz Matoga. Obaj przekonywali, że mimo obaw mieszkańców, inwestycja nie będzie uciążliwa dla otoczenia.

Artur Bocianowski mówił na sesji Rabie Wyżnej, że po tym, jak rozpoczęły się przygotowania do budowy biogazowni, jej przeciwnicy zgotowali mu piekło w Internecie i stał się ofiarą hejtu. Jak mówił, na terenach dzierżawionych od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa planuje stworzyć ekologiczne gospodarstwo produkcyjne. Zaprzeczył, że mają do niego być zwożone poubojowe. Jak dodał, zależy mu, żeby inwestycja nie miała negatywnego oddziaływania - zbiorniki będą szczelne, a nad tym, by wszystko było fachowo zrobione czuwać będą specjaliści.

Przedsiębiorca mówił, że został niesprawiedliwie potraktowany, a hejt, który się na niego wylał, jest nieuprawniony. Proponował, że nadwyżka ciepła wyprodukowana przez biogazownię mogłaby zostać skierowana do ogrzewania budynków gminnych, kościoła czy szkoły.

Z kolei Grzegorz Matoga mówił na sesji Nowym Targu, że inwestor zabiegał o spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Eko Raba Wyżna, ale nie było takiej woli z drugiej strony. - Nie jest tak, że biogazownia to nie wiadomo jakie zło, z którym związane są duże oddziaływania. Biogazownia ma stanowić energię dla tego gospodarstwa rolnego, będzie to biogazownia rolnicza. Straszenie mieszkańców kataklizmami, szczurami, muchami, cysternami ze ściekami poubojowymi wylewającymi się na ulicę - takich sytuacji nie ma, nie będzie i nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Stowarzyszenie działa na emocjach, a nie wypowiada się, jeśli chodzi o kwestie merytoryczne - mówił, podkreślając, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Radca odniósł się również do wpisów w Internecie. - Niektóre wpisy nie mają nic wspólnego z wolnością słowa. To hejt nienawiści, próba zastraszenia inwestora. Nawet groźby. Proszę się nie dziwić, że inwestor zawiadomił policję, żeby się tą sprawą zajęła, gdyż czuje się zagrożony - stwierdził.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Rocky11:12, 14 kwietnia 2024
/.../ Buduj na slonem koło domu rodziców biogazownie. Co trzeba mieć w głowie żeby dla paru złotych tak się ośmieszać wstyd chłopie ogarnij się daj ludzia żyć. Widzisz że cię nie chcą w Rabie wyznej ani twojej biogazowni czego jeszcze nie rozumieć? Interes jednej osoby nie może być ważniejszy od interesu społeczeństwa. Z tego miejsca gwarantuje że jeśli powstanie biogazownia i odczuje jej skutki będę domagal się odszkodowania w sądzie też mam inwestycje rozpoczęte w Rabie. Ogarnij się chłopie, masz coś w życiu poza tymi pieniędzmi ? Jakieś wartości? Ogarnij się
ja jako były11:31, 20 października 2023
Dobrze zaprojektowana i wykonana biogazownia nie śmierdzi. Jest mniej uciążliwa dla sąsiedztwa niż np obora czy chlewnia. Biogaz wytwarza się w szczelnych zbiornikach w wyniku fermentacji beztlenowej. Zapach porównywalny do zapachu próchnicy/torfu może wydobywać się jedynie z pofermentu, ale to też można ograniczać, magazynując go w zakrytych szczelnymi membranami zbiornikach.
rab13:58, 4 kwietnia 2023
Nie podoba mi się,że Rabą zaczynają się interesować ci z Platformy,co mieli takiego Gawłowskiego,chcą coś ugrać.A po drugie,inwestor idzie na udry z mieszkańcami.Samo straszenie nic nie da,można rozmawiać.Sprawa ogrzewania szkoły,gminy czy kościoła,to żaden biznes dla mieszkańców bo oni nadal będą płacić jak płacili.Trzeba pokazać jakieś pozytywne argumenty.A jeżeli czuje się Pan zagrożony,no to poseł może załatwić ochronę osobistą z rządu,teraz to takie modne.
Biopierd20:36, 2 marca 2023
Trzeba wiedzieć jak się w życiu ustawić
sicario13:09, 1 marca 2023
No to was Rabianie klerowski PO udupiło.
gazda08:19, 1 marca 2023
A to ciekawe budowa na terenie wydzierżawionym i za pieniądze z dotacji państwowych .Wieje smrodem .
66623:04, 28 lutego 2023
A jak to się do Tomasza Ż. który ostatnio dostał 8 miesięcy bezwzględnego więzienia.
Może warto walczyć bo ten inwestor chyba też nie jest kryształowy tzn.min. intermarche rabka, rozkop na zakopiańskiej pod brickomarche rabka.
Fan Jarka19:50, 28 lutego 2023
Pewnie z PiS u, Siarka mu załatwił pozwolenie
Potoczak18:45, 28 lutego 2023
Złodziejka mafia
Potoczak18:45, 28 lutego 2023
Złodziejka mafia
Potoczak18:45, 28 lutego 2023
Złodziejka mafia
Lydia18:39, 28 lutego 2023
Trzeba powolac rzeczoznawcow z kodu.
Oni znaja sie na smrodach wszelakich doskonale.
Potem juz pojdzie gladko.
Lydia18:39, 28 lutego 2023
Trzeba powolac rzeczoznawcow z kodu.
Oni znaja sie na smrodach wszelakich doskonale.
Potem juz pojdzie gladko.
Lydia18:39, 28 lutego 2023
Trzeba powolac rzeczoznawcow z kodu.
Oni znaja sie na smrodach wszelakich doskonale.
Potem juz pojdzie gladko.
chory do bólu18:20, 28 lutego 2023
zastanawiam się, wybrać szpital czy dom starców ? gdzie mniej śmierdzi?
haha18:06, 28 lutego 2023
ludzie, czytam komentarze i widzę inwestor pisze sam do siebie
Ciekawski17:40, 28 lutego 2023
Ale zwrócił się kiedy? Dzis? Do kogo?
Widzą i czytają17:27, 28 lutego 2023
Droga użytkowniczko :), szacunek za troskę o p. dzierżawcę gruntów Skarbu Państwa który przy okazji remontu kotłowni chce na tych gruntach pobudować Biogazownia ;). Sądzę, że problem leży gdzie indziej. Pan dzierżawca nie chciał i nie chce nic wyjaśniać za to o swojej woli do tego ochoczo mówi. Spotkanie w remizie OSP było świetną okazją i bez obaw nic by się mu nie stało. Była masa ludzi byli też lokalni politycy na których skupiła się krytyka, łącznie ze starostą który zapomniał że to on wydaje decyzję .. nawet jeśli robi to ktoś na jego upoważnienie. Cóż w mojej prywatnej ocenie, każde spotkanie i jeszcze w formie pytań i odpowiedzi nie jest mu na rękę. Bo przecież trzeba by było wytłumaczyć dlaczego robi to pod pozorem remontu kotłowni. Pomijając to, cóż stało i stoi na przeszkodzie by to zrobić? Pan dzierżawca jest zaradnym, świetnie radzącym sobie człowiekiem w wielu różnych biznesach ma prawników a nawet wpływ na policjantów prewencyjnie odwiedzający ludzi którym emocje puściły. Sądzę, że niczego i nikogo się nie boi, fakt aktorem jest świetnym :). Do tego miał szansę dużo wyjaśnić na sesji Rady 24.02.2023 gdzie wygłosił tylko swoje "żale" i oczywiście opowiedział o chęci spotkania i co zrobił - zwiał, przepraszam opuścił salę w emocjonalnym okazaniu żalu. Był z prawnikiem, był nawet policjant na sali. Droga użytkowniczko .. nie skorzystał z tego że było to nagrywane i transmitowane online by odpowiedzieć na pytanie Rabian. Cóż można opowiadać o szukaniu rozwiązania lub go szukać:). Czy nie dojdzie do niczego? to się okaże wcześniej czy później. Już doszło do czegoś powstała grupa ludzi, która zaczęła działać. Sprowadziła posła "naszego", który trochę zdenerwowany i w roli kaznodziei ale jednak się pojawił. Zebrali masę podpisów pod petycją którą złożyli w województwie.. Do tego sądzę że jeszcze zaskarżą ww. decyzję - przynajmniej tak sądzę. Naprawdę Rabianie to mądrzy ludzie i nie lubią jak się z nich robi idiotów czy wciska im się kit. Mam nadzieje, że nasi przedstawiciele w różnych organach władzy też się zreflektują i zrobią wszystko co potrafią by doszło do jasności sytuacji i pewności że jednak dzierżawcy Skarbu Państwa nie chodzi tylko własne dobro ale także o to żeby przynajmniej Rabinom nie szkodzić. Wszak wybory blisko i będą chcieli o tych Rabian poparcia - zobaczymy. Zdrowia, powodzenia wszystkim łącznie z Panem dzierżawcą gruntów Skarbu Państwa w Rabie Wyżnej :)
użytkowniczka13:47, 28 lutego 2023
z całym szacunkiem dla Wszystkich protestujących ale w tym artykule jest napisane że inwestor zwrócił się do protestujących o spotkanie i został pozostawiony bez echa? to świadczy o tym, że nie ma dialogu jest tylko ATAK a z takim nastawieniem nie dojdziecie do niczego? a to że nie przyszedł na losowe spotkanie w remizie to się mu nie dziwie bo czytając wasze komentarze to nie wiadomo jak tłum mógłby zareagować..
Bez komentarza12:17, 28 lutego 2023
Bocianowski - to nazwisko mówi samo za siebie..........
mhm11:33, 28 lutego 2023
Lud u nas ciemny - tak samo ze spalarnią śmieci, czy masztami 5G.
Ale jak każdy we własnym zaciszu wylewa ścieki lub pali śmieci w piecu to jest ok...
Rolnik11:32, 28 lutego 2023
Mam działkę między Skawą a Rokicinami Podhalańskimi. Nie mam pomysłu co z nią zrobić. Może ktoś zechce wybudować na niej biogazownie spalarnie śnieci. Oddam ją za free
Wizytator11:13, 28 lutego 2023
Współczuję mieszkańcom Raby że wybrali na radnych BEZRADNYCH!!!
do Stasia10:51, 28 lutego 2023
Jaki wójcie, przecież jak zaczęła się wrzawa ten lis się przefarbował a wiedział o syfie dużo wcześniej - to jest dopiero drań!
pikolo10:34, 28 lutego 2023
Po Kokoszkowie jakiś gościu jeździ i wylewa szambo po polach i ma wywalone a tu się ludzie szarpią jak na ringu
sprytny matoł10:27, 28 lutego 2023
"karma wraca"
joł09:17, 28 lutego 2023
co tu się dzieje :D
Stasia08:57, 28 lutego 2023
Juz ta inwestycje widzę- miliony dotacji się wezmie, za ochłap wybuduje byle g***o byle było po najtańszej linii, resztę się przekręci i rozda po zaangażowanych w gruntow przejęcie :/

Pani wojcie walczcie do końca, do ostatnich najwyższych drzwi walcie, a jak trzeba to przez okno - tyle pan zrobił, wierzę że i to się Panu uda, a wiem że się Pan nie podda
Realistka08:49, 28 lutego 2023
Wszyscy zapominacie że Raba to wieś i ma prawo śmierdzieć g... em. muchy przypomnijcie sobie jak były u każdego krowy i gnojowniki muchy były i to ogromne ilości, a wychodki.... a teraz paniska. Przejdźcie się twz Gnojną Rabiańską od ośrodka w stronę cmentarza śmierdzi gnojem a jak pada to się jeszcze leje gnojowica. Nie słyszałam by z sąsiednich budynków ktoś protestował. A według Was ukamienować. RABA TO WIEŚ MA PRAWO ŚMIERDZIĆ ŁAJNEM, KOGUTY MAJĄ PRAWO PIAĆ A PSY SZCZEKAĆ, TRAKTORY JEŹDZIĆ. TAKA JEST CHARAKTETYSTYKA WSI. Jeśli się nie podoba wyprowadźcie się do miasta tam powąchacie zapewne więcej zapachów i nie koniecznie z DOUGLAS. Zabraniajmy wieży przekaźnikowych a wszyscy chcemy korzystać z internetu itd.
zwolennik08:37, 28 lutego 2023
Ale ciemnogród...
rampampara06:28, 28 lutego 2023
W naszym regionie to jest tak że jak ma powstać np. oczyszczalnia ścieków, biogazownia, nowa droga czy maszt telefonii komórkowej itp to zawsze jest źle. A jak tego nie ma to mówimy że się nie rozwijamy, że wszystko to wina rządzących, że tu nic nie ma.
Kaska06:17, 28 lutego 2023
Panie Bocianowski głową do góry wierzę, że się Panu uda.
Za tą dobroć co pacjentom dajecie codziennie .
Pozdrawiam ;)
Trzymam kciuki i proszę się nie przejmować !
trzeba walczyć23:47, 27 lutego 2023
To nie żaden inwestor tylko /.../. Chce odebrać wolność i demokrację mieszkańcom. Niby próbuje ocieplić swój wizerunek ale straszy sądami i prawnikami jak putin głowicami. Może planuje uzależnienie Raby Wyżnej i Podhala od gazu ze swojej biogazowni i będzie zdzierał z mieszkańców i pobierał unijne dopłaty lub rządowe tarcze czy inne granty. Nie o taką Polskę walczyliśmy by /.../ dyktowały nam swoje warunki i zatruwały nasze dzieci smrodem. Niech inwestuje na Białorusi. Tam przyjmą go z otwartymi rękoma.
ochrona środowiska22:19, 27 lutego 2023
Ja będę dalej upierdliwa/ przepraszam/ za słowo ale ono pasuje; dlaczego pan inwestor nie buduje sobie biogazowni na swojej ziemi w swojej wsi???? Proste - bo będzie mu śmierdzieć! I o czym tu dyskutować? A jak nie wiadomo o co tu chodzi ? To chodzi o ogromną kasę ! Tak zawsze jest, tyko dlaczego mieszkańcy, których to dotyczy nie mają na to wpływu - bo liczy się kasaaaa!!! Nie długo wybory......
Myślący o budowie biogazowni21:50, 27 lutego 2023
Szanowny Inwestorze.
Zorganizuj spotkanie z zainteresowanymi. Omówcie i wyjaśnijcie sprawy sporne. Możesz zaprosić kilku przedstawicieli do jakiejś miejscowości która już ma biogazownie i pokazać im że się mylą!!!. Że całe to zamieszanie jest nie potrzebne. Może jak im udowodnisz że to jest cacy to dadzą Tobie spokój. Chyba że tak nie jest i Ludzie mają rację
Obserwator21:03, 27 lutego 2023
Rabion, co gdzie i kiedy ma stawiać?
Rabion20:51, 27 lutego 2023
I dobrze niech stawia
Rabion20:46, 27 lutego 2023
Niech robi nie to wali
Rokiciny20:18, 27 lutego 2023
BiznesBocianowskiego Siary iRydzyka.
bibi19:52, 27 lutego 2023
ten biznesmen to wielki katolik na pokaz a niszczy zdrowie i życie innych gdzie tu logika zadeptać drugiego człowieka byle ja
Fly fun19:19, 27 lutego 2023
Muchy już się cieszą. Podobno muchy i inne robactwo to niedługo podstawą żywienia, nie wiem o co taki rajban
Miejscowy18:54, 27 lutego 2023
Panie inwestorze B. to Pan straszy ludzi, to Pan powołuje się na wpływy obecnych polityków i biskupów Kościoła, przecież można prześledzić Pana wpłaty na jakie cele były przekazywane. Pan nie umie przegrywać i myślał Pan że tak można wszystko kupić po Pana myśli. Proszę zrobić sobie biogazownie obok swojego domu tam gdzie już Pan posiada setki hektarów i Pana rodzina. Będzie Pan miał gaz i energię na swoim a o mieszkańców Raby proszę się nie martwić, Oni dadzą sobie rady bez takich biznesmenów jak Pan. Trafił Pan na mądrych ludzi a nie na tereny byłego PGR-u w Polsce.
Polak18:54, 27 lutego 2023
Dla wszystkich sprzedajnych pisowców Cela Plus...
A.T.18:43, 27 lutego 2023
Czuję,że kolejny raz cwaniaki wykiwają lokalną społeczność.
Ekologiczne inwestycje tego typu to na swojej własności i w odległości
na którą zgadzają się sąsiedzi ! A dotacje to niby z czyich podatków ?
Super18:21, 27 lutego 2023
W rabce intermache i wykop :) a w rabie smrodek :) :)
Swój17:54, 27 lutego 2023
Inwestor skupuje gumą codziennie wysokie ceny
8017:54, 27 lutego 2023
Szanowny Panie inwestorze, będąc na Pana miejscu ryzykując taką kasą w tę inwestycje nie mającą aprobaty mieszkańców, czyli przyszłych sąsiadów to bym wypiął tyłek na to przedsięwzięcie.Niech Pan pamięta że nie uszczęśliwia się nikogo na siłę, oraz że zgoda buduje, a kłótnia rujnuje.Korzyści i zyski z tego przedsięwzięcia szczęścia Panu nie przyniosą, co najwyżej, może Pan stracić zdrowie, i trochę kasy, czego Panu nie życzę.
Gospodyni17:42, 27 lutego 2023
Stop biogazowni w Rabie Wyżnej! W sąsiedztwie jest szkoła i prawie 500 dzieci, przedszkole, place zabaw, stadion sportowy, bank, sklepy, kościół, zabytkowy dwór, szlaki turystyczne. Skąd zgoda na to, żeby powstała biogazownia w centrum wsi? Fajnie się tam będzie ludziom mieszkało? Jak dzieciaki będą grały na stadionie czy bawiły się na placach zabaw? W środku lata to stamtąd będzie aż kipiało ze smrodu, od much i od szczurów. Fuj. Niech takie rzeczy budują na równinie a nie w dolinie i w centrum wsi. Nie dla biogazowni w Rabie!
Ania17:37, 27 lutego 2023
Tylko mnie dziwi dlaczego Pan K dał się tak omamić.Stracił wszystko, na co sam,jak i jego cała rodzina lata pracowała.lojalnością to można dzieci karmić.
Starosta -nowy17:18, 27 lutego 2023
To dlaczego biogazownia nie jest budowanie przy oborze tylko będzie przewoził odpady.
Jan17:12, 27 lutego 2023
Jerzy /.../ . Przestań oglądać inną telewizję albo lekarza zmień
Mądry po szkodzie17:03, 27 lutego 2023
Jak Raba ma takich posłów co trzymają stronę inwestora a nie wyborców to mnie to nie dziwi iż można wszystko załatwić, ludzi zastraszyć . Czas wyborów niedługo i zobaczymy kto się będzie śmiał. Rozliczyć trzeba wszystko
Dwa16:55, 27 lutego 2023
Niech inwestor da to na papierze,że nie będzie to uciążliwe, że nie będzie śmierdziało, że nie będzie much, szczurów, że nie będą zwożone ścieki poubojowe.

A jak będzie chociaż jeden problem to zapłaci kosmiczną karę.np 10 miliardów złotych na rzecz mieszkańców. Ciekaw jestem czy w tedy byłby taki pewny, że inwestycja nie będzie uciążliwa dla najbliższego otoczenia .
rab16:54, 27 lutego 2023
Co to znaczy hejt? Teraz mówiąc prawdę nazywają to hejtem i ciągną ludzi po sądach .Nawet jak powiesz komuś,że ma krzywo zaczesane włosy,to też mogą oskarżyć każdego.Świat zwariował,a prawda jest taka,że biogazownia to smród.Teraz dopiero się ludzie dowiedzieli,że inwestor ze Słonego.Można było wyjść do ludzi i pokazać się,porozmawiać,pokazać filmy z takich biogazowni a nie oskarżać.
Mieszkaniec16:33, 27 lutego 2023
Mieszkańcy Raby Wyżnej chyba nie do końca wiedzą co to jest biogazownia ,i ile mogą z tego mieć ewentualnych korzyści ,nasłuchali się mitów i bezsensownie próbują zablokować tą inwestycję która i tak powstanie ,szanowni mieszkańcy ,doedukujcie się a później ewentualnie protestujcie bo na chwilę obecną to zrobiliście z siebie lekkie pośmiewisko
Wybielacz16:22, 27 lutego 2023
Bardzo ciekawe, że zezwolenie jest na remont kotłowni, która nie była używana hoho i trochę, a to co tam sobie będzie biopierdy czy inne smrody produkowane ma byc na własny użytek dzierżawcy. A jak na własny to jakim cudem można udostępnić biogaz na ogrzewanie szkoły, kościoła czy jakiegoś domu poza gospodastwem pana dzierżawcy? Co to za kit? Czemu ten pan nie przyszedł do mieszkańców powiedzieć im jakie to dobro chce im ofiarować, jak były spotkania albo w remizie albo protest? Dlaczego wcześniej nie było żadnych konsultacji? Czemu teraz mówi, że chciał się spotkać, skoro nie ma na to żadnego dowodu?
piotrek16:17, 27 lutego 2023
z tego co wiem to bociany nie są pod ścisłą ochroną ...
Hockiklocki16:17, 27 lutego 2023
Z całym szacunkiem dla Pana Inwestora, ale to co Pan ma zamiar zrobić mieszkańcom Raby to zwyczajne świństwo!
Dosyć łatwo zaskarbił sobie Pan przyjaźń u osób, które pomogły dopiąć Panskich marzeń.
Bardzo łatwo decyduje się o losie innych ludzi dzialajac po przysłowiowych trupach nie na swoim terenie, mając odpowiednie w$parcie...
Wychodzi na to, że teraz mając sztabki złota można zrobić z ludźmi wszystko.
Nie wiadomo co gorsze: czy ludzie, którzy są w posiadaniu ogromnych pieniędzy czy tacy, którzy dają się przekupić.
Obywatel16:12, 27 lutego 2023
Jak prosty lud śmie śmieć zadawać pytania lub się czemuś sprzeciwiać? Tu potrzeba aplauzu i zaakceptowania. Czy to takie trudne?
Jerzy.16:01, 27 lutego 2023
Gratulacje dla Inwestora, dzięki takim ludziom Polska się rozwija.
stan15:33, 27 lutego 2023
Ale to portal polsko języczny podhale24 jest winne 100 procent hejtu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas