Mamy odpowiedź ws. uciążliwego remontu drogi w Białce Tatrzańskiej. "Wakacje to również sezon prac budowlanych" - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
13.07.2023, 21:00 | czytano: 3168

Mamy odpowiedź ws. uciążliwego remontu drogi w Białce Tatrzańskiej. "Wakacje to również sezon prac budowlanych"

Mieszkańcy Białki Tatrzańskiej i kierowcy nie mogą zrozumieć, dlaczego w środku sezonu turystycznego rozpoczął się remont drogi krajowej w Białce Tatrzańskiej, który powoduje ogromne korki. - Oczywiście jesteśmy świadomi, że trwa sezon wakacyjny, ale jest to również sezon prac budowlanych - mówi w rozmowie z Podhale24.pl Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
- Nawierzchnia kładziona jest nawet w sobotę kiedy odbywa się duży ruch uliczny. Codziennie tworzą się potworne zatory, objazd jest trudny bo w Trybszu kończą budowę mostu i droga tam dziurawa, a inne drogi mocno zawiłe. Mało tego - nie dokończono prac związanych z chodnikiem. To, że pewne prace trzeba wykonać, nikt nie ma wątpliwości, tylko czy na pewno teraz? A gdzie jakakolwiek koordynacja? - pyta nasz czytelnik Tomasz z Białki Tatrzańskiej.

Na DK49 na zlecenie GDDKiA wymieniana jest nawierzchnia drogi. - Prace związane z poprawą nawierzchni i podniesieniem nośności drogi krajowej nr 49 są sukcesywnie prowadzone odcinkami od roku 2018 - mówi Kacper Michna z GDDKiA w Krakowie. - Remont nawierzchni DK49 jest w planie remontów na rok 2023. Niestety, ze względu na długi weekend Bożego Ciała, a także igrzyska europejskie nie mogliśmy przeprowadzić robót budowlanych w czerwcu. W tym okresie staraliśmy się przede wszystkim zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Oczywiście jesteśmy świadomi, że trwa sezon wakacyjny, ale jest to również sezon prac budowlanych.Na pytanie, dlaczego tak wolno toczą się prace związane z budową chodnika - pobocze zostało rozkopane, a potem prace przerwano - mówi, że żeby przeprowadzić remont drogi robotnicy musieli na początku m.in. rozebrać stary chodnik i zbudować nowy krawężnik. Następnie, zarówno ze względów technologicznych, jak i chcąc jak najszybciej skończyć remont drogi, skoncentrowali się na pracach związanych z położeniem nowych warstw asfaltu. - W poniedziałek wznowimy remont chodnika. Potrwa on ok. 3 tygodnie - dodaje.

Przypomnijmy, iż w czasie remontu można korzystać z objazdów przez Trybsz lub Leśnicę.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Domeo11:49, 15 lipca 2023
Poprostu okrągłostołowi postkomuniści są u władzy i tępią mniejszych przedsiębiorców hotelarzy, a takie biedronki i inne korpo nie płacą podatków
DżejDżejOkocza20:51, 14 lipca 2023
Napewno to nie ma nic wspólnego z tym żeby cześć turystów zmieniła destynację????
Maciek08:33, 14 lipca 2023
"weekend Bożego Ciała i igrzyska europejskie" a to dobre. No rzeczywiście igrzyska powodowały ogromne problemy komunkacyjne. A gdzie i kiedy to bylo? Bo zainteresowanie było znikome.
piotrek06:37, 14 lipca 2023
ktoś kiedyś powiedział ,że polska to dziki kraj ...
arab21:54, 13 lipca 2023
Podobna sytuacja jest na odcinku Kroscienko -Gdrywał 1,5 godziny stania
kierowca21:26, 13 lipca 2023
Niech oni w końcu się nauczą, że prace drogowe w miejscowościach turystycznych należy planować na marzec, kwiecień, ewentualnie maj oraz październik i listopad. Niech w lipcu sierpniu i wrześni droga będzie normalnie przejezdna.
Remont drogi w środku lata nie służy robotnikom, ani kierowcom.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas