Wielomilionowy "budżet wyborczy" w Czarnym Dunajcu. Duże inwestycje i duże plany - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
03.01.2024, 22:29 | czytano: 4045

Wielomilionowy "budżet wyborczy" w Czarnym Dunajcu. Duże inwestycje i duże plany

Rada Miasta i Gminy Czarny Dunajec przyjęła budżet na 2024 rok. Na inwestycje samorząd wyda ok. 60 mln zł.

Najważniejsze, jak podał burmistrz Marcin Ratułowski, inwestycje planowane do realizacji w 2024 roku to: budowa chodnika w Cichem przy drodze powiatowej, mostu Do Sobury i drogi do stadionu, budowa wodociągu na ulicy Kamieniec Dolny w Czarnym Dunajcu, droga do uzdrowiska, restauracja starej stacji PKP, kanalizacja i wodociąg na ul. Kolejowej i Bugaj, termomodernizacja i wymiana dachu w remizie, remont szkoły w Czerwiennem, budowa chodników w Dziale, remont drogi Pieniążkowice - Dział, zakup działki w Odrowążu, budowa sali gimnastycznej z rozbudową szkoły w Podszklu, dokończenie budowy stadionu w Czarnym Dunajcu, termomodernizacja szkół w Piekielniku, Podszklu i Podczerwonem, Cichem. Koszt tych inwestycji to ponad 60 milionów złotych.

- To są inwestycje, o które wnioskowały sołectwa na zebraniach wiejskich. I to są inwestycje wielomilionowe - mówił burmistrz Marcin Ratułowski. - Czekamy też na kontynuację chodników w Starem Bystrem, Ratułowie, zaczęcie chodników w Czerwiennem. Powiat zaplanował u nas trzy inwestycje chodnikowe - dokończenie Starego Bystrego, chodnik w Cichem i chodnik w Ratułowie. Zadań będzie bardzo dużo, a staramy się o kolejne dofinansowania m.in. na most w Czarnym Dunajcu.

Samorząd zlecił też zaprojektowanie parku zdrojowego i centrum dialogu w Czarnym Dunajcu. W dalszym planach jest centrum nauki i techniki w budynku starego sądu.

Część radnych krytykowała nietrafione inwestycje, część miała uwagi do rosnącego zadłużenia i zaciąganych kredytów. Padł też zarzut, że to budżet wyborczy, ponieważ skumulował ogromne inwestycje na koniec kadencji, tuż przed wyborami. Radni przyznawali jednak, że jest proinwestycyjny i rozwojowy.

Burmistrz tłumaczył, że teraz po prostu samorządowi łatwiej korzystać ze środków zewnętrznych, bo gmina ma przygotowane projekty, na które będzie pozyskiwać dotacje. - Te wszystkie inwestycje nie są burmistrza, ale dla mieszkańców. Ja ich na plecy nie wezmę - skomentował Marcin Ratułowski.

W głosowaniu za budżetem było wszystkich 18 radnych.

r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
do Swój18:37, 5 stycznia 2024
Moim zdaniem chwali się za mało, nie widzisz czy jesteś kandydatem w nastpnych wyborach?
Osiol17:10, 4 stycznia 2024
NT@
No jak to wytlumaczyc he he
jon 110214:24, 4 stycznia 2024
Do swój jeżeli nie masz wiedzy to nie pisz a po drugie jak piszesz to pisz prawdę.
Swoj13:19, 4 stycznia 2024
Wniosek nasuwa się sam
co robił do tej pory,
bo żłobek kilka dróg kilka samochodów strażackich co zapłacili większości strażacy, kawałek kanalizacji i wodociągu
To nic wielkiego.Z niektórymi inwestycjami
zeszło mu całe 4 lata i
nie zrobił tylko teraz się chwali
NT@13:16, 4 stycznia 2024
Miasto ma budżet inwestycyjny mnien niż 60 mln zł. To Dunajec nas dogonił? Co się na miłość boską dzieje?
Janosik07:35, 4 stycznia 2024
Do wyborów samorządowych, żadnych pinędzy nie będzie, chyba, że rządzi opcja Tuskowa. Wtedy piniądze się znajdą, tylko ich częścią trzeba się będzie podzielić.
??01:16, 4 stycznia 2024
Jedź Pan w dom wstydu oszczędź,wybory parlamentarne nie dały do myślenia ???
Wieczne próby zrzucenia zadłużenia na pana Babicza poszły w zapomnienie,czy tylko zbliżające się wybory powodują możliwość zadłużenia gminy???
Chciałbym też zapytać radnych jak kontrolują wydatki urzędu miasta i gminy na takie właśnie artykuły i szemraną kampanię
GG01:07, 4 stycznia 2024
To jasne że teraz próbować będzie nas przekupić,rosnące zadłużenie czy to nie powtarzane przez ?króla z Myślenic ?zarzuty przeciwko Panu Babiczowi??
W wyborach parlamentarnych pokaziliśmy jako mieszkańcy temu ?panu?na kogo głosować będziemy a teraz próbuje się nas przeciągnąć na swoją stronę.
Ja mam pytanie czy szkoła w Czerwienym nie miała być na początku kadencji określana?do likwidacji? ??
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas