Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na skuterze śnieżnym. "Wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo" - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Nowy Targ
Rain
20°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
10°
Wiatr: 14.976 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
20°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
10°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Rain
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
04.01.2024, 12:20 | czytano: 5695

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na skuterze śnieżnym. "Wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo"

We wtorek 2 stycznia policjanci zostali powiadomieni o poważnym wypadku w terenie leśnym na obrzeżach Zakopanego. Ze zgłoszenia wynikało, że na wzgórzu Bachledzki Wierch młoda kobieta jadąc na skuterze śnieżnym uderzyła z impetem w drzewo doznając poważnych obrażeń.

zdj. KPP w Zakopanem
zdj. KPP w Zakopanem
- W trudno dostępny teren przyjechały służby ratownicze i policjanci. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta z utratą przytomności została przetransportowana na pokładzie śmigłowca TOPR na oddział neurologii Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie lekarze walczą o jej życie - informuje asp. sztabowy Roman Wieczorek.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, a skuter śnieżny został zabezpieczony do dalszych badań przez biegłych.

Jak dodaje rzecznik KPP w Zakopanem - ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa sześciu osób wypożyczyła skutery w pobliskiej wypożyczalni. Żadna z tych osób nie posiadała kasku, a jak ustalili policjanci, dla niektórych z nich była to pierwsza jazda na skuterze śnieżnym.

- Do wypadku najprawdopodobniej doszło, gdy 22-latka wjechała na muldę, nie opanowała skutera, a poprzez utratę równowagi wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo. Poszkodowana w chwili zderzenia była trzeźwa. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podsumowuje oficer prasowy zakopiańskiej Komendy Policji.

opr.s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Welon23:59, 5 stycznia 2024
Czy nie należałoby częściowo ograniczyć tą pseudoatrakcję jazdy skuterem
A jeśli już to tylko z kierowcą posiadającym uprawnienia ,
ktoś sprawdzą umiejętności wypożyczających czy tylko liczy się kasa?
omino15:43, 5 stycznia 2024
kto kontroluje te wypożyczalnie dopiero jak ktoś zginie to rozpocznie się debata
wilk18:17, 4 stycznia 2024
Raczej na neurochirurgię
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas