70 wolontariuszy i koncerty na żywo w ramach WOŚP w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
28.01.2024, 20:05 | czytano: 2413

70 wolontariuszy i koncerty na żywo w ramach WOŚP w Zakopanem (zdjęcia)

Zakopiański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w “Hotelarzu”, ale serce WOŚP biło w rytmie muzyki koncertów w Kombinacie - miejscu wielu pasji.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
70-ciu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z puszkami ruszyło przed południem zbierać datki w Zakopanem. W tym roku WOŚP grał pod hasłem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", a mottem zbiórki brzmiało "Tu wszystko gra OK!".

Część wolontariuszy już się rozliczyła, ale większość ma ochotę zbierać dalej. - Przychodzą do sztabu ogrzać się. Mamy napoje, mamy jedzenie bo co chwilę ktoś dowozi. Wspierają nas nie tylko rodzice wolontariuszy, ale też restauracje - mówi Katarzyna Dziewońska-Kachnic, szefowa sztabu WOŚP w Zakopanem i nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem.

Do Zakopanego po 12 latach wróciły także koncerty. Wszystko to za sprawą Marcina Słodyczki i nowego miejsca na kulturalnej mapie Zakopanego - "Kombinatu". - Od zawsze pomagamy. Włączamy się w różne akcje charytatywne na Podhalu z racji tego, że technicznie obsługujemy sporą część wydarzeń w regionie. Pierwszy rok jest taki, że mamy możliwość osobiście włączyć się do WOŚP, bo mamy miejsce, a jest nim "Kombinat - miejsce wielu pasji", czyli eventowa przestrzeń kreatywna, w której można realizować swoje zainteresowania. Mamy salę profesjonalnie wyposażoną w oświetlenie i nagłośnienie. Teraz mamy możliwość tak się włączyć w akcję, ale też ze względów osobistych. Moja mama pracuje całe swoje życie w jednym szpitalu, na jednym oddziale jako pielęgniarka. Traktuje tę pracę jako powołanie, więc też tej to ukłon w jej kierunku i całej służby zdrowia - mówi Marcin Słodyczka, właściciel firmy Future Tech i Kombinatu - miejsca wielu pasji.

- Jestem ojcem dwójki dzieci. Dzieci chorują, my też, więc będąc w szpitalu widzi się bardzo dużo urządzeń oklejonych tymi serduszkami. To znaczy tyle, że te urządzenia zostały zakupione za pieniądze fundacji - dodaje.

W "Kombinacie" muzyka rozbrzmiała o godz. 13, a koncerty potrwają aż do godz. 21.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Miś13:00, 5 lutego 2024
Pan Owsiak ma nową porcję pieniedzy będzie zwiedzał świat z rodziną nie martwiąc się o kolejny dzień czy braknie mu na chleb
Urlich von Pipke15:22, 29 stycznia 2024
dzieki Wam Szanowni Wolontariusze, ktoś będzie miał szansę zachowanie zdrowia czy jego poprawę. A być może i dalsze życie. I nie przejmujcie się złośliwościami i podobną narracją. Nie otrzymacie listu, czy telefonu że słowami dziękuję, bo ten ktoś nie wie do kogo je skierować. A może gdzieś dziecko ucieszy, że mama będzie żyła. Więc warto.
I jest Ktoś, kto widzi, kto przed wiekami po ziemi chodził i nauczał m.in. "... masz dwie suknie ....".
Anty komuch07:02, 29 stycznia 2024
Zbieracie pieniądze na neo komunę i deprawację młodzieży. A nie na leczenie,
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas