Wybuch gazu w wypożyczalni narciarskiej na Gubałówce. Jedna osoba poszkodowana - aktualizacja (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 44 %
Rain
23°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
13.02.2024, 12:42 | czytano: 5960

Wybuch gazu w wypożyczalni narciarskiej na Gubałówce. Jedna osoba poszkodowana - aktualizacja (zdjęcia)

ZAKOPANE. Drewniany szałas przy deptaku na Gubałówce został całkowicie zniszczony. W wyniku wybuchu gazu lekko ranna została jedna osoba.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wybuchu gazu w jednej z wypożyczalni narciarskich przy deptaku na Gubałówce. Na miejsce udały się zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych remiz. Strażacy zabezpieczyli teren i wynieśli dwie butle z gazem ze zniszczonego budynku.

W budynku wypożyczalni narciarskiej doszło do wybuchu zgromadzonego gazu propan-butan. W wyniku zdarzenia uległ zniszczeniu praktycznie cały budynek drewniany. - Jedną osobę mamy poszkodowaną z lekkimi obrażeniami. Jest opatrywana i zostanie przewieziona do szpitala w celu bardziej szczegółowych badań - mówił dowodzący działaniami mł. bryg. Rafał Bańka, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zakopanem. -Patrząc na skalę zniszczeń poszkodowany może mówić o wielkim szczęściu.

Na miejscu eksplozji pracują policyjni technicy ustalający przyczyny eksplozji. Powodem był najprawdopodobniej nieszczelna instalacja grzewcza. - Wewnątrz były dwie butle i nagrzewnica. W wyniku najprawdopodobniej nieszczelności tego układu doszło do ulatniania się gazu i później do wybuchu - zaznacza mł. bryg. Rafał Bańka.

- Na miejscu zdarzenia trwają obecnie oględziny, które mają za zadanie ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia. Zabezpieczono do dalszych badań butle z gazem oraz zapis monitoringu z pobliskich kamer. Kluczowym dla sprawy zapewne będzie przesłuchanie poszkodowanego w tym zdarzeniu mężczyzny – mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który jak wiemy przy pomocy przypadkowego przechodnia wydostał się spod drewnianych elementów zawalonego budynku - dodaje asp.szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Przejście deptakiem obok miejsca wybuchu było niemożliwe przez kilka godzin.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
szpadel08:21, 14 lutego 2024
No właśnie. Szkoda że reszta bud nie ogrzewa się butlami. Może sami by się posprzątali. Nadzór by przyklasnął. Jak zewidencjonowali te 4 lata temu samowole w Bukowinie to one dalej stoją i mają się dobrze. Ale teraz nadzór nie może powiedzieć że o nich nie wie w razie jakiegoś śmiertelnego wypadku. Tylko ilu ludzi musi zginąć by coś się zmieniło?
Kloss18:45, 13 lutego 2024
Jednego dziadostwa mniej powinni wszystko zlikwidować to wstyd taki jarmark .Nigdzie takiej tandety ni ma w europie jak w Zakopanem .
Budorz17:41, 13 lutego 2024
Nadzór budowlany ma już w takich wypadkach wypracowane odpowiednie procedury. Dokładnie 4 lata temu, też w lutym zginęły trzy osoby zabite przez latający dach z wypożyczalni nart, w Bukowinie Tatrzańskiej.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas