Telewizja w Rabie Wyżnej. Temat: biogazownia (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
14°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
24.02.2024, 20:19 | czytano: 18014

Telewizja w Rabie Wyżnej. Temat: biogazownia (zdjęcia)

W piątek wieczorem w Rabie Wyżnej kręcony był na żywo program telewizyjny "Polska Bliżej", emitowany na antenie TVP Info Telewizji Polskiej. Program poświęcony był budowie biogazowni i kontrowersji, jakie wśród mieszkańców wzbudza ta inwestycja.

Fot. Anna Piaskowy
Fot. Anna Piaskowy
Przed kamerami głos zabrały wszystkie strony sporu m.in. Natalia Ustupska ze Stowarzyszenia Eko Raba Wyżna, inwestor Artur Bocianowski, wójt Andrzej Dziwisz, a także starosta Krzysztof Faber. Obecna była też posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch.

Przybyła również liczna grupa mieszkańców sprzeciwiających się budowie biogazowni na terenie należącym do państwa.

r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy wójta Andrzeja Dziwisza?

 • 47%
  Bardzo dobrze
 • 19%
  Dobrze
 • 10%
  Żle
 • 15%
  Bardzo źle
 • 9%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 3796
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Też znam07:09, 29 lutego 2024
Też znam dość długo i raczej nie kojarzę by pan dzierżawca pomógł komuś bezinteresowanie. 200 osób zatrudnia? Chyba w snach. A swoją postawą pokazuje jakie ma faktyczne zamiary, dlatego Rabianie nie poddawajcie się walczcie bo inaczej źle na tym wyjdziecie
Pracownik21:10, 28 lutego 2024
Pracuje u Artura od 2006 roku i jakbyś był znajomym Artura to byś wiedział ile zatrudnia osób . Myśle ze 200 to jest tak skromnie . Wiec nie umniejszaj mu bo nie masz do niego startu. Dziekuje Ci Artur bo jesteś zawsze na czas i jeżeli Cię bocia poprośmy to o każdej porze dnia i nocy nam pomagasz . Wiem ile pomogłeś rodzinie b. Chyba piotr już zapomniał o sprawie sprzed 10 lat. Ale nie martw się swoją postawa zwyciężysz
Znajomy Artura B.12:29, 28 lutego 2024
Panie Arturze jakie 200 osób Pan zatrudnia co Pan za bajki opowiada tym ludzie dośmiałem się. Znam Cie lubię ale otwieranie biogazowni w takim miejscu to trzeba naprawdę miec za nic ludzi. Pan Bocianowski ma w gdzieś mieszkańców interesuje go tylko zysk nic więcej. SMRÓD W CAŁEJ MIEJSCOWOSCI !! LUDZIE ZACZNIJCIE DZIALAC PO Urzędach gdzie się da. Kto ma kontakty w ministerstwie ruszać nagłaśniać trzeba zamknąć ta inwestycje. Chłopie jakbyś miał trochę minimum honoru to byś to robił zdała od ludzi
Duo08:24, 28 lutego 2024
Ciekawe jak dzierżawca się osiedlił w Rokicinach? Kupił? Pytoł?
Quatro19:27, 27 lutego 2024
Trio masz racje. Nie może być tak, że ludzie kupują działki i się budują. Jeszcze sami miejsce wybierają. Teraz to chyba inwestora albo dzierżawcę trzeba będzie o zgodę pytać.
Trio09:01, 27 lutego 2024
Raba to wieś i na wsi są krowy i na wsi jest biogazownia a mafia chce z Raby zrobić enklawę i skupują wszystkie działki. Pani Budna córka wybudowała się na działce którą kupili
Maja16:09, 26 lutego 2024
Czy kandydat Garbacz jest za czy przeciw? Czy pracuje w Starostwie? Czy ludzie PO popierają Go a jednocześnie są przecież bio?
Domałówka10:04, 26 lutego 2024
A ja się pytam gdzie była kandydatka na wójta? Przecież mówiła, że chce być blisko ludzi i rozmawiać. To gdzie była jak ludzie mają problem i walczą o godne życie? Gdzie pani radna, która grzmiała na sesji, że ona nigdy nie była za biogazownia? Strach was oblecial czy może jednak stoicie za dzierzawca? Mówicie jedno a robicie drugie, ale ludzie głupi nie są. Zapamiętamy.
Dzierżawie nie inwestuje09:57, 26 lutego 2024
Tak jak w piątek krzyczał dzierżawca do kamery; "dobrze ze was starosta nauczył pisać i czytać" bo inaczej to byście tu tak się nie madrzyli obrońcy biogazowni...
rozum jest wyłaczony podczas kampanii09:55, 26 lutego 2024
Kampania rozgrzewa się
kto więcej obieca
kto więcej da
wszyscy widzą swoją rację
mając za nic prawo
najważniejsze są wybory dla mas
był jeden co chciał opłaty geodezyjne znieść
nic z tego nie wyszło
bo prawo jest prawem dla wszystkich
a motanie w głowach to zaleta głupców
a jak mawiał Mark Twain - zadna ilość faktów nie przekona idioty
oby po wyborach nie obudzić się z ręką ...
współczuje normalnym rabianom08:55, 26 lutego 2024
czytając komentarze
a słuchając ludzi po reportażu
to widać ze eko raba płynie Rabą do morza
zaklina się rzeczywistość
a winny lud prosty ze wierzy w te bajki eko raby
wójt sam zakiwany i miota się co rusz
kandydatów na wójta i radnych wszelkich szczebli promocja wielka
tylko kto poskleja te warcholskie nacje
Czyżby karlakowe powiedzenie - prawo jest prawem ale tylko jak mnie prawo daje racje ?
do cienko pis08:44, 26 lutego 2024
....nigdy nie mów nigdy...., nie tacy byli
Ból d..y inwestora07:04, 26 lutego 2024
Oj ruszą gulem inwestora.
Oj puszczają nerwy, szaleństwo bierze górę.

Jak tak wszyscy że stolu pańskiego żyli, jedli i pili to teraz długi spłacać chcą - taki Faber, Siarka, były sołtys czy radna bezradna z poselskiego biura, ale to garstka jest. Mnie Bocianowski nic nie dał, jak zdecydowanej większości. Tak jak każdy z tej większości, nie chce mieć z nic nic wspolnego.

A skoro to taki inwestor co jego inwestycje miliony przynoszą to ja pytam czemu w zeszłym roku biedy w tv płakał, że biedny jak mysz okradziony i oszukany, a żona to się nawet cieszyła ze ma co do garnka wlozyc - taka to fortuna.

Ale 20 mln by się przygarnęło- może gotować by nie trzeba było?
Cienko pis00:15, 26 lutego 2024
Na chleb sobie zarobię i bez biogazowni. Biogazu i prądu w taczkach nie wywiozę. W kolejce po kromkę chleba nie będę stał u inwestora. Jeśli ta biogazownia ma tak zmienić Rabę na lepsze, że talary będą się sypać to popatrzcie jak z talarami w Rokicinach.. czy Pałac tak bardzo poprawił prosperowanie tej miejscowości i życie mieszkańców? Chyba już niewiele Polaków tam pracuje.. a Inter w Rabce? Talary się sypią. Nie trzeba być Nostradamusem żeby przewidzieć jak mogłoby wyglądać życie z biogazownią po sąsiedzku pod zarządem inwestora/dzierżawcy czy kim on tam jest. Jak już to wybuduje to się zacznie. Oby nigdy! Oby nie tu.
"dyrzór ny ruchu"- sprzedawca miodu.23:49, 25 lutego 2024
Biogazownia to szansa dla Raby Wyżnej oraz miejsca pracy w przeciwieństwie do tego co mówi Wójt i jego klika rządząc Rabą od 20 lat. Ataki na inwestora za rzekome zniszczenie turystycznej miejscowości mają się jak pięść do oka bo w samej Rabie nie ma nic związanego z turystyką i nigdy nie będzie ponieważ gmina jest zadłużona po uszy nie przeszkadza to jednak włodarzowi w opłacaniu prywatnych dróg dla swojej rodziny i znajomych.Przypominam o proteście jaki dotyczył nadajnika na stacji pkp Raba Wyżna gdzie Wójt skomentował słowami Co Ja Wam zrobię.Sama gmina obsadzona jest rodziną oraz wspólnikami Wójta i jest zamknięta dla osób z zewnątrz nawet po studiach łącznie ze szkołą podstawową gdzie dyrektorem jest córka obecnego Wójta.Biogazownia to przyszłość naszej wsi oraz rozbudowa rolnictwa zgodnie z planami Inwestora. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie budowy inwestycji.
Mądry przed szkodą21:50, 25 lutego 2024
Koparkowy - wywieź się sam najlepiej do biogazowni i zamieszkaj w niej z Bocianowskim.

Jedynym człowiekiem z samorządu, któremu zależy na tym by ludzie mogli spokojnie żyć w Rabie jest obecny wójt. Od początku sprzeciwia się tej inwestycji, od początku próbuje z każdej strony dotrzeć do kogokolwiek kto spojrzy na sprawę małej wsi gdzieś w doopie Podhala (bo mało kto z Warszawy wie gdzie to jest - wystarczy sesji rady posluchac, przejrzec protokoly) - wszyscy mają nas gdzieś zaczynając od Fabra co nasr.ł we wlasne gniazdo, Smarduchowej, Paluchowej czy wielu innych. A wszystko przez Siarke, który chce ciągnąć za sznurki w Rabie, ale tym wójtem się nie da - więc wystawił Halinę - marionetke, co dług wdzięczności u ministra leśnictwa ma. Ale dlaczego jej długi mamy spłacać my Rabianie?
Siara20:53, 25 lutego 2024
Najważniejsze wtym jest zawładnąć ogromne połacie ziemi państwowej podobnie jak komuna uwłaszczyła się na ziemiach
Nostradamus20:50, 25 lutego 2024
Ciekawe gdzie była wtedy nowa kandydatka na Wójta Gminy? Pewnie jak to już od tygodni się dzieje z wizytą w domach co oporniejszych mieszkańców, przekonując do słuszności swoich poglądów..tylko jakich??? Wydawać by się mogło, że gdyby była przeciwko biogazowni to powinna stać z ludźmi. Oj, nie dajcie się zwieść Rabianie...
Mister20:25, 25 lutego 2024
Ogrodzić tą Rabe i napuścić wilków jedynie
Biznes życia19:55, 25 lutego 2024
To jest naprawdę biznes życia wybudować biogazownie za nasze ( dotacje do 20 mln!!!), przejadą działki skarbu państwa bo inwestycja przewyższy ich wartości, wykupić za bezcen sąsiadów bo wartość ich działek poszybuje w dół i jeszcze zarabiać na utylizacji odpadów. Nie dziwię się że inwestor jest taki zacięty
Jak długo jeszcze19:37, 25 lutego 2024
Stop udawania że to jest czysty biznes od początku jest mataczenie kłamstwa i oszustwa. Rabianie nie poddawajcie bo obudzicie z ręką w nocniku?.
Ja19:13, 25 lutego 2024
Zabawne te komentarze :) Naprawdę uważacie, że Bocianowski wyżywi krzyczące tłumy, że poprawi jakość naszego życia, że zrobi cokolwiek pozytywnego dla mieszkańców wsi?
Ona19:08, 25 lutego 2024
Analogiczna sytuacja jest w Ostrowsku tylko tam problem dotyczy jednej rodziny. To pokazuje sprawczośc starostwa
Harnaś18:47, 25 lutego 2024
A od kiedy kowr jest właścicielem. Jest tylko zarządcą. Właściciele to Głowinscy okradzeni przez komunistów.
Beata18:33, 25 lutego 2024
Współczuję mieszkańcom Raby Wyznej, którzy tak długo nie mogą wywalczyć sprawiedliwości. To przestroga dla nas wszystkich, bo przy takich włodarzach żadna miejscowość nie może czuć się bezpieczna.
Raba mój dom18:27, 25 lutego 2024
Bocianowski dobrodziej lokalnej społeczności? Pierwsze słyszę żeby ten człowiek zrobił coś dla Raby Wyżnej i jej mieszkańców. Dzierżawi ziemię i planuje zbudować biogazownię wbrew lokalsom. To wszystko.
Ja coś wiem18:02, 25 lutego 2024
Krążą plotki, że decyzja zostanie utrzymana w mocy. Już jest gotowa i wydrukowana, a nieogarnięty wice starosta ją podpisze zaraz po 7 kwietnia, więc Rabianie idziecie na wybory i zagłosujcie dobrze bo od tego zależy los waszej wsi?
Paweł17:35, 25 lutego 2024
W grudniu 2023 r. w artykule "Komisja śledcza ws. biogazowni?" jest wzmianka, że sekretarz powiatu prowadzi sprawę biogazowni. Dlaczego nie przyszedł przed kamerami opowiedzieć o sprawie? Jako nowotarżanin chciałbym usłyszeć, co o biogazowni sądzi pan Garbacz, kandydata na burmistrza.
as17:23, 25 lutego 2024
Zróbcie wreszcie, ku...., te gazownię!
Do szczery17:13, 25 lutego 2024
Jak reportaż obiektywny to chyba skończyłeś lub skończyłaś 8 klas
zdradzeni przyjaciele państwa b17:12, 25 lutego 2024
Jak korzystaliście z Bocianowskiego to się stoły u was w domach uginały . A teraz wdarła się zazdrość to go niszczycie. Przykre to bardzo ale tez przestroga dla nas co jeszcze nam zgotujecie
zdradzeni przyjaciele państwa b17:12, 25 lutego 2024
Jak korzystaliście z Bocianowskiego to się stoły u was w domach uginały . A teraz wdarła się zazdrość to go niszczycie. Przykre to bardzo ale tez przestroga dla nas co jeszcze nam zgotujecie
Pracownicy17:06, 25 lutego 2024
PAN ARTUR KRÓLEM I TAKIM DLA NAS POZOSTANIE . Jaką trzeba mieć odwagę aby stanąć przed rozwścieczonym tłumem . JeszcSe rabianie staną w kolejce po jedzenie . Już niedługo , a jak pójdą do wójta to zobaczymy jak nakarmi krzyczący tłum .
rabianka16:59, 25 lutego 2024
Nie do wiary jakie piękne zdjęcie ma rodzina B. Lepiej sobie nie mogli wymarzyć - zaistnieć na czyjeś krzywdzie
rabianka16:54, 25 lutego 2024
Nie do wiary jakie piękne zdjęcie ma rodzina B. Lepiej sobie nie mogli wymarzyć - zaistnieć na czyjeś krzywdzie
Rajmund Ex16:42, 25 lutego 2024
Każda wieś na Podhalu chce mieć biogazownie tylko Raba niechce
Ja16:23, 25 lutego 2024
To dobrze, że wójt próbuje zablokować inwestycję niekorzystną dla mieszkańców miejscowości. Od początku stoi po stronie mieszkańców. Oby wygrał, bo jak do władzy dojdzie ktoś inny, to będzie trzeba się wyprowadzić.
Uważny16:17, 25 lutego 2024
Dajcie spokój z tymi nawiązaniami do Biblii. Profanacja. Bocianowski chce zarobić, myśli o swoich interesach i gdzieś ma innych ludzi. Poziom jego wypowiedzi jest żenujący, a argumentacja to porażka. Kreuje się na dobrodzieja społeczności lokalnej, ale wszyscy wiedzą, jakie ma intencje.
Wójt na koparke14:28, 25 lutego 2024
Heh wójcina biydno strasnie by chcioł wszystko zablokować ale nic nie może. Próbuje i próbuje i jak przejdzie dalej, dalej bedzie próbował. Tak samo jak z tą wierzą PKP obok stacji, ma gdzieś mieszkańców. Usmieszek tylko szyderczy i tyle.
Rabianin14:17, 25 lutego 2024
Przyjdzie nowy wójt, młody, kompetentny, zrobi porządek
Szczery14:06, 25 lutego 2024
Ten reportaż jest bardzo obiektywny bo pokazuje faktyczną sytuację jaka jest w Rabie. Jest kat i jest ofiara więc trudno przedstawić to inaczej. Jeśli ktoś (odwołując się troszkę do analogi biblijnej) wyrządza drugiemu krzywdę to trudno przedstawić go jako dobrodzieja.
Zszokowany14:00, 25 lutego 2024
A Pan Waksmundzki jakie ma kwalifikacje do pracy w urzędzie bo chyba jak ktoś czytał jego CV to nie zagłębiał się w szczegóły?
Kazek13:58, 25 lutego 2024
A czy starosta myśli że jak 100 razy powie to samo kłamstwo to ono stanie się prawdą?
Do Sara sarniak13:58, 25 lutego 2024
Ktoś tu nieźle odleciał. Męczące jest to że ludzie którzy nie żyją wg kościoła najwięcej się na niego powołują. Hipokryzja aż kipi.
Bronek13:56, 25 lutego 2024
*Rabianin
Ten kandydat nie miał zbyt dużo do powiedzenia - oprócz tego że próbuje błyszczeć (nie tylko od kremu na twarzy).
Niestety w niczym nie pomógł, nic nie zrobił przez cały rok, oprócz tego że kolo eko się kręci i próbuje na tym koniu jechać - jeśli ma być taki wójt to Boże broń nas wszystkich.

Póki co to najbardziej seksafera błyszczy i idzie 2 kroki przed nim.
Gadzina12:58, 25 lutego 2024
To jest jak by zabronić ludziom montować piecy na zgazowanie drewna bo napewno będą palić śmieci w nich
Rozalia12:52, 25 lutego 2024
Garbacz to pionek.
Uważny12:37, 25 lutego 2024
Do Sara Sarniak
Biblijne analogie? Bocianowski jak Jezus? Czy to nie przesada? Myślę, że komentujący nie panują nad emocjami podobnie jak dzierżawca gruntów. Może czas się zastanowić nad tym, co się mówi i pisze. Mieszkańcy walczą o spokój i utrzymanie życia na obecnym poziomie. Raba to miejscowość, w której dobrze się żyje. Świadczy o tym coraz większa ilość osób z zewnątrz wybierających Rabę do zamieszkania. Nikogo nie powinien dziwić opór społeczny przed śmierdzącą inwestycją, zwłaszcza że mieszkańcy pamiętają Bakutil, który latami utrudniał nam życie.
podsarnie12:20, 25 lutego 2024
Może wszystko jest zgodnie z przepisami, ale przepisy są do poprawy. Nie szanują woli suwerena, pozwalają na dzikie budowle. Pod pozorem remontu stawia się nowe budynki, naciąga się projekty, żeby dostać akceptację i odbiór. Nie tylko Bocianowski w Rabie tak robi i nie tylko w Rabie tak robią. W całym kraju. Potrzebujemy mądrego prawa, które będzie wspierać zwykłych ludzi, a nie tylko tych których stać na prawników.
strategicznie12:15, 25 lutego 2024
Zarówno PISowcy, ludowcy jak i partyjni pani Smarduch głosowali za ułatwieniami w budowaniu biogazowni. Jak inwestor/dzierżawca będzie chciał to jeszcze więcej tego narobi.
Trzeba zidentyfikować punkty, w których jest szansa na powodzenia. KOWR jako właściciel gruntów może wpłynąć na inwestora/dzierżawcę lub wprost zakazać mu budowy. Można też to załatwić tak jak w Lubajnach, gdzie wójtowi udało się przekonać biznesmena do rezygnacji z pomysłu budowy.
A.T.11:55, 25 lutego 2024
moim zdaniem plan jest prosty: wybudować biogazownię za kasę z dotacji,przejąć działki na własność ,ogłosić upadłość biznesu ,sprzedać działki budowlane - w ciągu kilku (kilkunastu )lat
Pszczelarz11:05, 25 lutego 2024
Nareszcie można było zobaczyć jak to wszysyko wygląda. Widać podejście inwestora. Całe zamieszanie trwa od ponad roku. Wiele stresu dla lokalsów, obawa o to, czy coś z tego będzie czy nie, co z ich domami, co z przyszłością. Jedno jest pewne. Biogazownia oznacza koniec tej wioski w postaci jaką znacie. Przez smród i uciążliwości miejscowość będzie się wyludniała, nieruchomości spadną na wartości. Młodzi wyjadą, biznesy upadną. Zostaną starsi, bez perspektyw na zmianę miejsca zamieszkania, na łasce inwestora, który szybko zmieni moc biogazowni i będzie sprowadzał tu do utylizacji na biogaz cały syf z Europy. Jak ktoś się jeszcze łudził tym, że ta biogazownia ma być taka super, to niech zobaczy jak gestem uniesionej pięści pozdrowił zebranych Rabian. Tu nie ma dyskusji. Po roku pojawił się publicznie i czy padły jakieś merytoryczne argumenty? Nie. Czy chciał się dogadać? Czy w ogóle mu na tym zależało? Nawet dziennikarzowi przerwał.
Raba powiedziała jasno, że nie chce biogazowni! Nie ma ma tutaj na to miejsca. To jest teren dzierżawiony więc co to za budowanie nie na swoim? Dlaczego poprzedni dzierżawca miał kładzione kłody pod nogi i nic nie mógł robić, a tutaj pojawia się ktoś nowy, komu od razu dają kasę na remont stajni z naszych podatków oraz na remont nieistniejącej kotłowni, również za nasze podatki.
Ed11:02, 25 lutego 2024
Szkoda że radnych z Raby nie było!! Nie mają nic do powiedzenia.
I po co takich wybierać ?!
Xiądz10:51, 25 lutego 2024
I tak większość mieszkańców jest za biogazownią , będą nowe atrakcyjne miejsca pracy , tylko kilka osób się nie wiedzieć dlaczego sprzeciwia tej inwestycji, dlatego my mieszkańcy mówimy TAK dla Biogazowni w Rabie Wyżnej!!!!
sprawiedliwy10:49, 25 lutego 2024
Czyżby komentarze strony redakcji były ściśle kontrolowane i stronnicze????
Raba Wyżna10:16, 25 lutego 2024
Biogazownia ? transmisja na żywo

Wiatr szaleje po Raba Wyżnej,
Obok domu Państwa Bochnaków kamery migoczą.
Transmisja trwa, o biogazowni dyskusja się zaostrza.

Pan Bocianowski, rzekomy inwestor,
Dzierżawca ziemi, znany z "jak się nie da, to się da".
Opowiada o cieple i pracy,
Choć nikt mu nie wierzy, ani trochę.

Mieszkańcy wsi sprzeciwiają się,
Bo nie chcą śmierdzącej biogazowni.
Mają rację, to oczywiste jak słońce,
Ale czy ktoś ich wysłucha?

Reporter pyta, dopytuje,
W gąszczu słów prawdę szuka.
Inwestorka milczy, pełna tajemnic,
Jak zjawa z mgły może się kiedyś ukaże.

Napięcie wzrasta, emocje kipią,
Pan Bocianowski traci nerwy.
Wójt gminy broni wsi,
A inwestor wyzywa go na pojedynek.

?Na żywo? w telewizji,
Polska obserwuje z wypiekami na twarzy.
Bocianowski macha pięściami,
Ucieka w ciemności. Nie ma wsparcia 200 pracowników, ani nawet najbliższej rodziny. To smutne. Został sam.

Wiatr wije po Raba Wyżnej,
Wieść roznosi śmiech i żal.
Biogazownia to zmora,
Która zagraża wsi i jej mieszkańcom.

Program się kończy,
Ale dyskusja trwa.
Co przyniesie przyszłość?
Czas pokaże, kto miał rację.
Bart10:07, 25 lutego 2024
Brawo mieszkancy, ale dlaczego program jest nagrywany w ciemnościach i nie widać jak piękne tereny chcą zniszczyć pazerni i sprawiedliwi
rozczarowanie09:41, 25 lutego 2024
Co z przedwyborczą obietnicą posłanki Smarduch? Obiecywała, że jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobi będzie pozbawienie Bocianowskiego dzierżawy. Kiełbasa wyborcza? "Głupiemu" ludowi można wszystko obiecać?
Jonny z Arizony09:24, 25 lutego 2024
Na którym zdjęciu jest Paluchowa ?
Staszek09:16, 25 lutego 2024
Dobrze że bedzie budowana w Rabie wyznej a nie w Najpiekniejszej wsi na podhalu Rokiciny podhalanskie
Ciekawy09:07, 25 lutego 2024
A gdzie jeszcze jedna kandydatka na wójta chyba te powinna tam stać i pokazać wsparcie mieszkańcom w tak ważnej dla nich sprawie?
Marta09:06, 25 lutego 2024
Garbacz ucieka do miasta, ale rozliczymy, rozliczymy za wszystkie zgody
rabka08:55, 25 lutego 2024
Pani Weronika widzę że chciała się tylko pokazać że tylko była, porażka
Komornik08:39, 25 lutego 2024
Przez przypadek włączyłem program i bardzo się zdziwiłem bo okazuje się że pan Bocianowski to wielki miejscowy biznesmen zatrudniający 200 osób i płacący wysoką dzierżawę, a ja nawet złotówki nie mogę z niego ściągnąć bo nie ma nic?
Do miejscowy obserwator08:37, 25 lutego 2024
Pan współczuję dzierżawcy że został osaczony? Mieszkańcy są osaczeni i żyją w niepewności o swoją przyszłość od roku. Od roku odbijają się od urzędów włączać o swoje prawa. Ale nagle współczuję się oszustowi i kłamcy. Ludzie przejrzyjcie na oczy bo za chwilę okaże się że was spotka to samo i też będziecie szukać współczucia. Brak argumentów ja znów widziałam bardzo berytoryczne argumenty wójta i mieszkańców i szalejącego w furii i gadającego bez ładu i składu ojca Pani inwestor
Z Miasta08:09, 25 lutego 2024
Brawo protestujący mieszkańcy Raby Wyżnej.W żadnym cywilizowanym kraju nie lokuje się takiej inwestycji w centrum miejscowości. Chyba, że jest to pisowskie prawo.Trzymam za Was kciuki.Nie dajcie się.
Do NT08:00, 25 lutego 2024
Garbacz był zaproszony, ale że startuje na burmistrza, a od tej sprawy śmierdzi na kilometr to nagle udaje że nie ma z tym nic wspólnego.
Widz07:53, 25 lutego 2024
Pan dzierżawca/inwestor? Zrobił niezły cyrk. Szkoda. Popcornu nie zrobiłem
Przewidujacy07:52, 25 lutego 2024
Mam nadzieję,że mieszkańcy naszego powiatu zdają sobie sprawę, że dziś jest próba wy#^$?bania Raby, ale jutro może być kolejna miejscowość dlatego jeśli dziś mówicie że was to nie interesuje bo was to nie dotyczy to pamiętajcie, że jeśli ten plan się powiedzie to co ludzie poczują się bardzo pewnie i dalej będą to robić
Beata07:48, 25 lutego 2024
Fajnie że Pani Weronika nie zapomniała o Rabie i dalej wspiera mieszkańców stojąc razem z nimi. Ja rozumiem że póki władza w powiecie się nie zmieni to starostwo będzie stało na stanowisku że wszystko jest ok. Dlatego 7 kwietnia na wybory i pamiętajcie Rabianie kto chce biogazowni.
Sara Sarniak07:09, 25 lutego 2024
Nasunęły mi się skojarzenia biblijne jak te ?Rabiańskie Tłumy? krzyczą na Krzyż z nim. Wójt rabiański niby cesarz zagrzewał do walki, wszyscy kłamią ja tylko mówię prawdę. Rabianie co z Wami się dzieje rozumy Wam poodbierało albo nigdy ich nie mieliście. Oby nie tylko rabianie bo i sołtys ze Sieniawy błysnął przed kamerami, śmierdziało mu, a i radny powiatowy coś dowcipkował o kotłowni. Żenada. Winny jest Wójt Gminy Raba Wyżna, doprowadził do takiego stanu rzeczy zamiast dialogu jest napuszczanie ludzi na siebie. Oj nie ładnie Wójcie.
sprawiedliwy06:36, 25 lutego 2024
Biogazownia w takim miejscu, centrum Raby Wyznej to największe zło,które mogli zaplanować tylko judasze dla ogromnych pieniądzy, dla których to zdrowie i życie ludzkie się nie liczy .Natomiast jeszcze większym Judaszem jest wójt Dziwisz któremu to tak naprawdę na ludziach mieszkańcach wogole nie zależy ,gdyż pokazał to przez tyle kadencji ,temu człowiekowi tylko zależy na jego nagromadzonym majątku ,ponieważ biogazownia istniejąca obniży wartości działek nieruchomości itd,ten człowiek i tak nie jest w stanie pomóc nic mieszkańcom ,lecz kielbaske wyborczą sobie zaplanował i zrobił ,nawet to powiedział robiąc znowu z ludzi idiotów iż jak przejdzie to będzie działał dalej!,owszem tak będzie działał dalej nic nie działając ,i tym jego szyderczym uśmiechem będzie dalej odprawiał ludzi z niczym będąc dalej wójtem .
Bubs05:54, 25 lutego 2024
@Miejscowy obserwator masz 100% racji. Dokładnie tak to wszystko wyglądało.
Potoczar05:38, 25 lutego 2024
A pana posła nie zaprosili w obawie by ich nie pobił jak przed sejmem
Rabianin01:38, 25 lutego 2024
Kandydatowi na wójta nie udało się przebić do przodu. Zdążył powiedzieć tylko kilka słów.
Rabianin01:36, 25 lutego 2024
Stop biogazowni. Niezaprzeczalnie. Stop dla mówienia głupot, stop dla nienawiści. W telewizji wydawało się, że będzie rozróba.
ja01:04, 25 lutego 2024
Czy było już hasło: Stop biogazowni!?
Raba@onetpoczta.pl23:23, 24 lutego 2024
P.Budny super stanowisko. Oby Ci sie udało w tym co planujesz . Trzymam za Ciebie kciuki. Jestem de best
Mieszkaniec23:19, 24 lutego 2024
Widać posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch nie ma pojęcia na jakiej zasadzie to bedzie działać i jakimi obostrzeniami jet taka działalność zobligowana . Porażka
NT22:31, 24 lutego 2024
Garbacza zaprosili?
Rozalia22:03, 24 lutego 2024
Pseudotelew?zja na partyjne zlecenie posłanki Smarduch, której druh Bogusław Waksmundzki współrządzi,a właściwie rządzi powiatem i jest w takim samym stopniu odpowiedzialny za wszystko.
Ciekawy21:59, 24 lutego 2024
Może specjalistów zapytać co o biogazowni w Rabie Wyżnej sądzą. Chyba są tacy w Polsce? Ja bym nie chciałbym aby mi zęba polityk albo przedsiębiorca wyrywał.
Man21:58, 24 lutego 2024
Nie oglądam reżimówki!!
Głos z Podhala21:45, 24 lutego 2024
Brawo Rabianie walczcie o waszą piękną miejscowość!!!
Miejscowy obserwator21:13, 24 lutego 2024
Oglądałem program z wielkim niesmskiem. Dziennikarz moim zdaniem był bardzo stronniczy rodem jak z tv.republika. Nie jestem za ani przeciw ale widać było że program na zamówienie. Inwestor został osaczony,nie znam go ale mu współczuję. Przy okazji wójt miał promocję wyborczą. I te ich argumenty bez sensu. Bo skoro wszystko zgodnie z prawem to ani inwestor niewinny, ani samorządowcy, tylko takie jest prawo. Szkoda że Pani Poseł się nie wypowiedziała co myśli w temacie zrobić bo zmiana przepisów leży w gestii Sejmu i rządu. A tutaj to tylko ujadanie...
nie_dla_biogazowni21:07, 24 lutego 2024
A pan starosta co tak daleko od kolegi z wakaccji?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas