Prokurator nie wpuścił księdza na ostatnie namaszczenie. Przykry incydent podczas tragedii w Rabce-Zdroju - podhale24.pl
Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 11.88 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
03.04.2024, 14:20 | czytano: 18452

Prokurator nie wpuścił księdza na ostatnie namaszczenie. Przykry incydent podczas tragedii w Rabce-Zdroju

Prokurator i służby ratunkowe odmówiły proboszczowi parafii p.w. św. Teresy w Rabce-Zdroju udzielić ostatniego namaszczenia ofiarom tragedii w Parku Zdrojowym. Ksiądz poskarżył się na zachowanie prokuratora w mediach społecznościowych, prokuratura tłumaczy to względami bezpieczeństwa.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
1 kwietnia w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju powalone przez wiatr drzewo przygniotło trzy osoby - kobiety w wieku 69 i 42 lata oraz 7-letniego chłopca. Na wezwanie telefoniczne, udzielić ostatniego namaszczenia, przyjechał na miejsce proboszcz pobliskiej parafii ks. Dariusz Pacula. Nie został jednak dopuszczony do ofiar. Tak to opisał w mediach społecznościowych: "Święta jeszcze straszniejsze, bo prokurator nie dopuścił księdza z namaszczeniem, mimo że przyjechałem na telefoniczna prośbę - jak odkiwnął głową na moje stwierdzenie - bierze to na swoje sumienie".

Całą sytuację skomentował obecny na miejscu policjant Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, ale jego post szybko zniknął z Facebooka. "Uczestniczyłem dzisiaj w czynnościach oględzin strasznego wypadku, jaki miał miejsce w Rabce-Zdrój. (...) Nagle wpada ksiądz i chce wejść, ja zareagowałem na to i stwierdziłem, że to nie miejsce i czas na jego sakramenty. Ksiądz wykrzyczał groźby, że "za brak jego sakramentów odpowie prokurator i wszystko weźmie na swoje barki". Dla niego nie liczył się płaczący ojciec, tylko jego czary" - napisał dosadnie.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy prokuraturę. Prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, przyznaje, że nie ma procedur, które by mówiły, co w takiej sytuacji robić. - Ogólnie, osoby postronne nie mogą przebywać w miejscu, gdzie prowadzone są działania ratownicze i pracują służby, policja, prokurator. Nie wpuszcza w takie miejsce osób nieupoważnionych - mówi. Dodaje też, że w tym przypadku istotne były również względy bezpieczeństwa - teren parku został zamknięty, wiał silny wiatr, doszło do tragedii w jego wyniku - przebywanie w tym miejscu byłoby groźne i niebezpieczne.

Inny prokurator, z którym rozmawialiśmy anonimowo, podkreśla, że prokurator ani służby ratunkowe nie mogą wziąć na siebie odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób postronnych. Dlatego, w sytuacji gdy wiał silny wiatr, nie było możliwości dopuszczenia księdza do ofiar tragedii. Zresztą, jak dodaje, ofiary już nie żyły. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby ksiądz poczekał przy karawanie i tam, poza miejscem tragedii, w bezpiecznych warunkach, udzielił zmarłym ostatniego namaszczenia, jeśli była taka potrzeba.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jola12:51, 17 kwietnia 2024
Na miejscu wypadku powinny przebywać tylko i wyłącznie służby, ksiądz w kościele, a Bóg podobno jest wszędzie... Nareszcie wraca normalność, gdy okazuje się, że ksiądz jest zwykłym człowiekiem, a jego "chcę" jest tyle samo warte, co każde inne. Brawo policjant.
kogo reprezentują?05:52, 13 kwietnia 2024
Niestety, jest coraz więcej policjantów, którzy pod czapką służbową noszą okrągłe kawałki płótna.
gorce21:11, 6 kwietnia 2024
Przez dwie godziny po śmierci osoba przebywa jeszcze na miejscu mając pełną świadomość tego ,co sie dzieje wokół chociaz fizycznie uchodzi za zmarłą.Tak więc obecność księdza jest jak najbardziej wskazana.nawet ratownicy czy strażacy często w takich przypadkach po cichu zmawiają modlitwę ,albo robią chociaz znak krzyża. Rozumiecie juz lewackie świry!?
Smok10215:58, 6 kwietnia 2024
Liberalno-lewicowe staje się gorsze od realnego socjalizmu za PRL.
Do Ewa12:07, 6 kwietnia 2024
Ten Pan jeżeli chodzi o katolików i wiarę katolicką jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny w social mediach.
Marcin22:17, 5 kwietnia 2024
Nikt nie ma prawa niedopuścić księdza, rabina, immama czy pastora do umierającego, bo dla osoby wierzącej te, jak to nazwał ten policjant "czary mary", to są rzeczy ważniejsze od życia.
Bez komentarza18:01, 5 kwietnia 2024
Jan Maria Rokita, cytuje "?Prawdę mówiąc, jest w tej ateistycznej bucie policji coś tak przerażającego, że aż trudno pisać mi to, co teraz piszę. W najczarniejszych snach nie przychodziło mi dotąd do głowy, że coś takiego dziać się może w wolnej Polsce. Komunistyczna Milicja Obywatelska nigdy by sobie nie pozwoliła na taką butę? ? pisze Jan Maria Rokita, komentując szokujące wydarzenia, do których doszło w Rabce-Zdroju.Jeżeli nic się nie zmieni, każdemu polskiemu katolikowi będzie groziła śmierć bez wiatyku, jeśli przyjdzie mu umierać wskutek wypadku, w obecności policji."
grzela17:58, 5 kwietnia 2024
Niestety słowa prokuratora i policjanta o zabezpieczeniu czegokolwiek to prymitywne gadanie. Narażają życie i zdrowie strażacy zabezpieczający miejsce a prokurator i policja tylko popatrzą z daleka i koniec. To jest dramat jak prymitywnych mamy ludzi w prokuraturze i policji - wstyd na cały świat. I takich ludzi bez kultury i empatii zatrudniają bez przeszkolenia. Dla rodziny mieszkającej pod Limanową ważna była obecność księdza, którego nie dopuścili bo może mieli zlecenie żeby za dużo nie widział bo może władzę musiały by odpowiedzieć za zaniedbania. Pozdrawiam wszystkich myślących...
Marzena17:21, 5 kwietnia 2024
Państwo nie ma prawa ingerować w sprawy wiary. Nawet skazanym na śmierć nigdy nie odmawiano ostatniego namaszczenia. Straszna winę zaciągnęły na siebie te osoby. Jeżeli ofiary wypadku już nie żyły to należało poinformować o tym kapłana. Natomiast funkcjonariusz obracający wiarę innych ludzi i nazywając święte sakramenty czarami powinien odejść ze służby, bo się do niej najwyraźniej nie nadaje.
Arczik23:36, 4 kwietnia 2024
Ludzie dajcie już spokój z tymi komentarzami. Wydarzyła się straszna tragedia, a wy zrobiliście z tego wątek poboczny. Zarówno policjant jak i prokurator, czy ten ksiądz zostali tam przez kogoś wezwami. Każdy chciał swoją pracę wykonać. Ksiądzu nie pozwolono bo takie prawo i na tym koniec. Fakt, komentarz Policjanta po wszystkim trochę zbędny, ale jak to było w tej religii ? "Kto jest bez winy....".
Ewa23:02, 4 kwietnia 2024
Policjant, czy tam prokurator mieli prawo odmówić wpuszczenia księdza,jednak post owego policjanta na FB był nie na miejscu z racji tego, że mógł obrazić czyjeś uczucia religijne. Wierzący, ateiści, czy innowiercy powinni traktować się z wzajemnym szacunkiem,a nie w prześmiewczy sposób komentować obrzędy związane z wiarą, co nie zmienia faktu, że ostatniego namaszczenia udziela się osobie jeszcze żyjącej.
Kino15:40, 4 kwietnia 2024
Jeśli taka była wola rodziny to niema z tym dyskusji, kapłan sam nie przyjechał tylko na czyjaś prośbę!!! Sakramentów się nie odmawia komuś kto tego sobie życzy, albo życzył za życia !!!
Temat15:00, 4 kwietnia 2024
Namaszczać można żywych a nie martwych to początek i koniec tematu.
ateistka14:25, 4 kwietnia 2024
Policjant (choć też go znam to nie uważam iż to jest właściwe miejsce na pisanie z imienia- ci co piszą to pod nickami pewnie nie mieliby odwagi powiedzieć mu swego zdania prosto w oczy) z prokuratorem postąpili słusznie. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa i procedury które obowiązują poczytajcie proszę katolicy swoją biblię, zaznajomcie się z sakramentami udzielanymi w KK. Mój kompas moralny jest mocny i dobrze nastawiony. Nigdy nikogo nie wyzywałam od komuchów, lewactwa, ruskich..( tu można dopisać wiele innych epitetów) kogoś za inne poglądy polityczne czy jego wiarę.
Tak nie wieżę w boga i dobrze mi z tym tu na ziemi i pewnie tam gdzie będą mnie robale żarły też będzie mi dobrze.
A teraz coś na dokształcenie się:

Sakrament namaszczenia chorych, przeznaczony jest dla osób chorych, lecz żyjących. Udziela się go dla duchowego i fizycznego umocnienia chorego. Wraz z gestem namaszczenia ciała chorego ? jego czoła i dłoni ? kapłan wypowiada następujące słowa: ?Przez to święte namaszczenie, niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże Cię łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza Ci grzechy, niech Cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen?. Papież Paweł VI w konstytucji apostolskiej ?O sakramencie namaszczenia chorych? pisze: ?chory podniesiony na duchu łatwiej znosi dolegliwości choroby i trudy, łatwiej opiera sie pokusom szatana (...), a niekiedy odzyskuje zdrowie ciała, jeśli jest to pożyteczne dla zbawienia duszy?.

Sakramentu chorych należy udzielać osobom, których życie jest zagrożone z powodu choroby lub podeszłego wieku, przed operacją, jeżeli przyczyną operacji jest poważna choroba, osobom w podeszłym wieku, których opuszczają siły, a jednocześnie nie zagraża im niebezpieczna choroba. Również dzieciom, które osiągnęły taki poziom umysłowy, że ten sakrament może im przynieść pokrzepienie. Również chorym nieprzytomnym lub tym, którzy stracili ?używanie rozumu? należy udzielić sakramentu chorych, jeżeli istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że gdyby byli przytomni, to jako wierzący prosiliby o jego udzielenie.

Jeżeli kapłan został wezwany do chorego, który już umarł, ?niech błaga Boga, aby go uwolnił od grzechów i przyjął litościwie do swego Królestwa; namaszczenia jednak niech nie udziela? ? jak czytamy we Wprowadzeniu teologicznym do Rytuału Sakramentu Chorych.
Rabianin13:57, 4 kwietnia 2024
PO w całej okazałości
auslander11:49, 4 kwietnia 2024
Moja babcia jak umierała to dzwoniłem po księdza do tej samej parafii z której przybył ten gorliwy proboszcz, to niejaki ówczesny tzw. kapelan zapytał mnie, "że może babcia już nie żyje i nie trzeba może już do niej jechać z sakramentem chorych".
Mam więc pytanie do aktualnego plebana z tej samej parafii w Rabce, czy od połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku przepisy kościelne w tym zakresie się zmieniły bo może nie jestem na bieżąco?
Ja08:28, 4 kwietnia 2024
Brawo prokurator i policja! Osoby postronne nie mają prawa plątać się na zabezpieczonym terenie. Dobrze zrobili.
Gulasz Juliusz Zeżarł08:01, 4 kwietnia 2024
@namaszczona
To co piszesz, to już tylko zabobony ludowe nie mające nic z nauką kk.
W momencie śmierci ciała żadne sakramenty "nie działają". Stąd modlitwa w Kościele "od nagłej i niespodziewanej śmierci uchowaj nas Panie", bo możemy pomrzeć w grzechu.

Chociaż osobiscie nje wierzę, że Bóg, jeżeli istnieje potępi jakieś dziecko
Do Bond23:49, 3 kwietnia 2024
To weź już dzisiaj ostatnie bo kto wie czy obrazek święty ci na głowe nie spadnie...
wera23:21, 3 kwietnia 2024
W Warszawie kancelaria adwokacka pisze za prokuratorkę pisma. A u nas prokurator pokazuje kompletny brak kultury i szacunku wobec bliskich ludzi, którzy stracili członków rodziny w tragicznym wypadku. Nie najlepiej to świadczy o prokuraturze.
Patel23:06, 3 kwietnia 2024
Ten *** powinien dostac publiczna nagane za swoja prymitywna arogancje.Dodatkowo wspis do akt personalnych. Dzieki takim jak on sluzby mundurowe zyskuja biegunkowy wizerunek wsrod spolecznosci, ktorej powinni sluzyc i ktora ich utrzymuje.
Ktos zna tego typa?
Orawiec22:44, 3 kwietnia 2024
Na temat namaszczenia zapytajcie się księdza a nie piszczie głupot że tylko żyjącemu się udziela. To ks groziło niebezpieczeństwo ale rodzinie płaczącej już nie?
Święta Anna22:21, 3 kwietnia 2024
Mark Twain powiedział, że religia powstała, jak pewien oszust spotkał pewnego głupca... Wszystkie te sakramenty są nic niewarte w przypadku śmierci.
Bóg jeśli jest, oceniał nas będzie po uczynkach a nie sakrament ach wymyślonych przez ludzi..
Koniec kościoła jest blisko22:17, 3 kwietnia 2024
Do goral:to ksiądz teraz będzie decydował o wszystkim? Chyba u ciebie w domu. Bo większość nie życzy sobie żadnych rządów kleru. Sami do tego doprowadzili.
J. S.22:13, 3 kwietnia 2024
Ludzie czy nie dopuszczacie myśli że nie każdy musi być wierzącym? Czemu czepiacie się policjanta któremu jaśnie wielebny normalnie mógł przeszkadzać? Piszecie bzdety o ważności sakramentów? Nad czym? Nad śmiercią dziecka? Czy wtedy sakramenty mają znaczenie? A gdzie ten bóg, skoro ginie niewinne dziecko a on podobno wszystko może? Więc pytam czemu nie zapobiegł tragedii skoro niby wszystko od niego zależy? A może nic nie zależy... A może to byli ateiści, więc po co im ksiądz? Też bym mu kazał się wynosić.
Rick22:06, 3 kwietnia 2024
Co ksiądz ma do gadania jak służby i policja nie skończyły pracy? To nie watykan, żeby stanowili tu prawo. Niech się zajmą pedofilią w kościele, bo tam jakoś niespecjalnie się przejmują.
Rick22:02, 3 kwietnia 2024
Trzeba mieć wyjątkową pustkę w głowie, żeby przyczepiać się do policjanta czy prokuratora. Dobrze zrobili. I wszelkie głosy oburzenia są idiotyczne. Ksiądz swoją pracę ma w kościele, lub jak ktoś chce, to jedzie do domu. Nie ma czego szukać przy wypadku, gdzie służby wykonują swoją pracę a on im jeszcze w niej przeszkadza. Nie wszyscy potrzebują kościelnej posługi a jak tak będzie dalej, to będzie tych potrzebujących jeszcze mniej.
Namaszczona20:47, 3 kwietnia 2024
Do Gulasza Cytujesz KKK to prawda ale pamiętaj ciało zmarło dusza nie i do jednej godziny można ją rozgrzeszyć taka była praktyka w kościele. I to nie czary a otwieranie bramy nieba !!!
A20:41, 3 kwietnia 2024
Dobrze że te wszystkie idiotyzmy katolickie już za mną. Z roku na rok widzę wszystko się wszystkim miesza w głowach.
Maurycy20:20, 3 kwietnia 2024
Dla rodziny była ważna sama obecność księdza i podtrzymanie na duchu w tej tragicznej sytuacji. Teraz mają dodatkową traumę, że nie dopuszczono księdza.
Czarownik20:15, 3 kwietnia 2024
a jak będzie wojna, to co? czarownicy....
Czarownik20:04, 3 kwietnia 2024
Kompromitacja Policji. Teraz księża nie mogą udzielać sakr. Namaszczenia... policjanci uważajcie na czary i czasowników.
Wyborca19:43, 3 kwietnia 2024
I oto kondydat p.Tokarza.pogratulować doboru ludzi.
Bond19:29, 3 kwietnia 2024
Ostatniego namaszczenia udziela się ludziom żyjącym przed śmiercią. Ludzi po śmierci namaszczało się w Egipcie.
gazda19:29, 3 kwietnia 2024
A po co tam był ten prokurator, bardziej nie potrzebny niż ksiądz. Dla katolika w tym wypadku był bardziej potrzebny ratownik i ksiądz a na koncu niejaki prokurator.
Leszek19:07, 3 kwietnia 2024
Ksiądz to chyba miał szczęście że milicjant nie poczęstował go gazem i pałą tak jak rolników tuskowe ZOMO podczas protestu pokojowego
też ja18:42, 3 kwietnia 2024
Gpszego komentarza niz" rotora"nie widziałam, nawet te polityczne przegrywają.Policjant miał rację.
ORMO-wiec18:12, 3 kwietnia 2024
O większego trudno zucha,
Jak był Stefek Burczymucha,
- Ja nikogo się nie boję!
Choćby niedźwiedź... to dostoję!
Wilki?... Ja ich całą zgraję
Pozabijam i pokraję!
Te hieny, te lamparty
To są dla mnie czyste żarty!
A pantery i tygrysy
Na sztyk wezmę u swej spisy!
Lew!... Cóż lew jest?! - Kociak duży!
Naczytałem się podróży!
I znam tego jegomości,
Co zły tylko, kiedy pości.
jam to17:56, 3 kwietnia 2024
Wszyscy gadają, jacy to księża teraz tchórzliwi, a gdy się znalazł odważny ksiądz, to inni z tzw. służb okazali się tchórzami. A ten ksiądz też był na służbie, i to ważniejszej niż tamci, którzy go nie wpuścili.
Angerboda17:28, 3 kwietnia 2024
Daj sobie spokój Lucek z tym kandydowaniem. Wylazła z ciebie cała twoja mierność. Skup się chłopie na balangach o których tak chętnie piszesz na swoim fejsie. Dałeś d... na całego. Kompromitacja firmy(Policji), komitetu wyborczego i środowiska. Twoja Fylgia cuchnie...
brak szacunku d m17:16, 3 kwietnia 2024
TO BYŁ MILICJANT KOMUCH DO GNĘBIENIA NIE DO POMOCY LUDZIĄ
Rotor16:50, 3 kwietnia 2024
@"Gulasz" - A czy ktoś poinformowała księdza, że to są nieboszczycy, czy może szedł z pociechą dla umierających. @"Ja " - Nie, nie można. Zagrożenie nie było na tyle wielkie, żeby przy umierających, bądź ciałach - tego nie wiemy nie było innych osób. Ksiądz jest dorosły i wie co ryzykuje pełniąc swoją posługę. Jak widać po komentarzu pana milicjanta to raczej złośliwość była przyczyną niedopuszczenia - jak on to określił -"czarownika". A teraz księża na Podhalu, gdy umrze milicjant (udający policjanta) powinni odmówić pogrzebu argumentując, że nie chcą pchać się z czarami i zakłócać płaczu rodziny.
Konan Destylator16:48, 3 kwietnia 2024
Z tego co wiem to sakramentu namaszczenia udziela się tylko żywym.... Zmarłym jest już niepotrzebny.A skoro na miejscu był już prokurator to zakładam że żywego tam już nie było.
Oddaj topór, boś niegodny16:43, 3 kwietnia 2024
Lucek czemu skasowałeś taki piękny wpis? Były takie piękne komentarze. Zaczęło ci się nagle palić pod tyłkiem? A może wódz komitetu ci polecił?
No i tyle zostało z wojownika.
Kowal16:43, 3 kwietnia 2024
Ten policjant to zwykły osioł sakrament namaszczenia dla wierzącego jest bardzo ważny ks.powonien być dopuszczony zagrożenie on się z tym liczył tak jak jest kapelan w wojsku jeśli żołnierz zostaję postrzelony ciężko to co kapelan czekać ma na zakończenie wojny?prokuratura tlumaczy się groteskowo
Zorientowana16:35, 3 kwietnia 2024
Domyślam się, który to policjant komentował, więc jego słowa mnie nie dziwią...
Prawda jest natomiast taka, że obydwie strony (będące zresztą na służbie) powinny podejść do sytuacji z wzajemnym zrozumieniem!
Margolina16:03, 3 kwietnia 2024
Ze wszystkim się zgadzam, ale komentarze tego policjanta jest żenujący! I właśnie tacy ludzie, znieczuleni, aroganccy mają nam służyć? Ksiadz został wezwany, czyli dla rodziny ofiar było to ważne! Owszem, mógł poczekać! Ale komentarz tego policjanta, jest poniżej pasa. Czemu on miał służy? Chciał sobie podnieść ego, że brał udział w tej tragicznej sytuacji? Miał kogoś zdyskredytować? O co chodzi? Też pełnię podobną służbę i nigdy nie dzielę się publicznie doświadczeniami związanymi z moją pracą!!!!
Olga15:46, 3 kwietnia 2024
I cóż się dziwić, lewactwo pod rządami sprzedawczyków niszczy wszystko co polskie i katolickie. Trwa nagonka na Kościół i katolików zaś dewiacje są promowane.Bodnarowcy też nie będą wieczni.
Magda15:37, 3 kwietnia 2024
namaszczenie osoby zmarłej? to chyba to balsamowanie jest... co to za posługa?
POkonamy to zło15:34, 3 kwietnia 2024
Szatan wszędzie znajdzie pomocników.
as15:25, 3 kwietnia 2024
Zbędny był ten komentarz na FB .
Ja15:23, 3 kwietnia 2024
Ostatniego namaszczenia można udzielić gdzie indziej, niech się xiądz cieszy że między innymi dla jego bezpieczeństwa nie został tam wpuszczony ,ogromną tragedia a ten jeszcze musi gwiazdorzyć , kondolencje dla rodziny ,i wiadomość dla urzędników,drzewa ważniejsze czy ludzkie życie!?? Coroczne przeglądy i ewentualna wycinka są obowiązkiem i dotyczy to całego kraju,i nie liczyć się ze zdaniem jakiś dziwnych ekologów bądź dziwnych konserwatorów, zdrowie i życie jest najważniejsze!!!!!! Wyrazy głębokiego współczucia........
Goral15:18, 3 kwietnia 2024
Nie powinno się odmawiać człowiekowi ostatniego namaszczenia. Prokurator ani policjant nie powinien o tym decydować
Gulasz Juliusz Zeżarł14:36, 3 kwietnia 2024
Wg Katechizmu KK, (1648) "zmarły znajduje się już poza porządkiem ekonomii sakramentalnej i nie udziela mu się sakramentów". Więc pretensje księdza świadczą o tym, że nie doczytał przepisów swojego pracodawcy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas