Pierwsze spotkanie ws. przebiegu nowej "chyżnianki". Mieszkańcy i władze wskazali korzystne warianty - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Zakopane
Rain
25°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
21°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
25°
Wiatr: 10.8 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
17°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
22°
Wiatr: 23.472 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
24°
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
84 %
Nowy Targ
118 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
28.05.2024, 19:20 | czytano: 6431

Pierwsze spotkanie ws. przebiegu nowej "chyżnianki". Mieszkańcy i władze wskazali korzystne warianty

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące prezentacji nowych, proponowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wariantów przebiegu drogi DK7 ("Chyżnianka"). Szczegółowo zaprezentowano każdy z nich, a mieszkańcy, którzy licznie wzięli udział w spotkaniu, zadawali wiele pytań.

Fot. Tomasz Rajca - Wójt Gminy Raba Wyżna / Facebook
Fot. Tomasz Rajca - Wójt Gminy Raba Wyżna / Facebook
Mieszkańcy oraz wójt Tomasz Rajca uważają, że najbardziej korzystny dla Raby Wyżnej jest wariant żółty - B lub pomarańczowy - D. W pozostałych wariantach węzeł drogowy ma zostać zlokalizowany w okolicy Kaplicy Trzeciego Upadku, co z uwagi na bliskość istniejących zabudowań jednorodzinnych z pewnością wpłynie na pogorszenie komfortu życia mieszkańców, a dodatkowo ograniczy okoliczne tereny pod możliwą przyszłą zabudowę mieszkaniową. Co ważne, te dwa warianty umożliwiają włączenie planowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich obwodnicy Raby Wyżnej, nad którą w obecnej chwili zamrożono dalsze prace ( do momentu wyboru nowej trasy DK7).

W wariancie żółtym i pomarańczowym węzeł drogowy na DK7 zlokalizowany będzie bliżej miejscowości Wysoka umożliwiając tym samym połączenie drogowe z sąsiednim powiatem, co również otwiera możliwość wygodnego dojazdu do Jordanowa. Najbliższy węzeł drogowy zlokalizowany będzie w obecnym przebiegu, czyli tak naprawdę 4 km od miejscowości Raba Wyżna.

Obecny przebieg DK7 zostanie utrzymany, ale prawdopodobnie po zakończeniu prac klasa drogi zostanie obniżona.

Kolejne spotkania odbędą się w Spytkowicach i Jabłonce.

oprac. r/ Mat. prasowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Jarefeld10:47, 30 maja 2024
Wariant przebiegu trasy bliżej Raby - A i C byłby korzystny dla rozwoju regionu. Węzeł drogowy w granicach Raby dałby możliwość przyciągnięcia inwestorów i zwiększenia atrakcyjności pod względem rozwijania działalności usługowo-produkcyjnej do naszej miejscowości i okolicznych wiosek tj. Skawa, Spytkowice, Rokiciny Podh. Szkoda, że lokalsi nie rozumieją prostych faktów, a plany budowy drogi ekspresowej bezsensownie i nie trafnie łączą z budową biogazowni. Po prostu naszą gminę czeka bycie skansenem. Niestety taka szykuje się przyszłość...
0
Do zadbana trzydziestka21:41, 29 maja 2024
Nie wiesz czemu interesują się chyznianka bo tam jest Metazet - firma rodziców Pani Natalii- naiwniacy myślicie ze dbają o Was
0
Rabianin16:26, 29 maja 2024
Bliskość węzła sprzyja rozwojowi miejscowości chyba miał być ROZWÓJ a chcecie węzeł w polach na wysokiej coś tutaj się nie zgadza... W Rabie nie ma żadnego ruchu na obwodnicę
0
lepiej na gębę?16:17, 29 maja 2024
a co to? dawniej bez wniosków wszystko robili? gdzie Ty człowieku żyjesz? Załatwianie "na gębę"...oj to by dopiero było...
0
Cierpliwy15:03, 29 maja 2024
Żadna nowość - pan wójt poparl dokładnie te same rozwiązania co rada minionej kadencji i jego poprzednik. Czekam na prawdziwe zasługi. Póki co bez szału. Szoł to w kampani było, ale chyba zdechło
0
Wniosek14:55, 29 maja 2024
Wniosek tu, wniosek tam, wniosek napisz tu i tam. Wojcie bo na papier zabraknie, oby nie zabrakło na ten na wygódce.
0
Niezadowolony mieszkaniec14:53, 29 maja 2024
* Rabianinie.
Póki co, pan wójt głównie staje - okoniem, ością w gardle. W zyciu nie miałem do czynienia z takim typem człowieka - "nie ważne jak, nie ważne gdzie, ale moje będzie na górze, bo ja jestem panem". Zderzyłem sie ze scianą.
0
Jan09:50, 29 maja 2024
A dlaczego droga w żadnym wariancie nie biegnie przez podsarnie? Tam jest terenów tyle że wrony zawracają.
0
Zadbana trzydziestka09:45, 29 maja 2024
Co rąbianów interesuje chyznianka przecież ona poleci od zaborni na Chyżne przez sławę Spytkowice podwilk orawke jabłonkę . Nikt przez rabe nie pojedzie bo tam budują Biogazownie dla Rąbaniów żeby mieli takie ogrzewanie i tani prąd .
0
zakorkowana jabłonka07:08, 29 maja 2024
po co sie tam kogoklwiek pytaja!!!??? budowac jak najszybciej!!!
0
Do Rabianin06:59, 29 maja 2024
Wojt to jedno bo widac ze pomaga, nawet w gminie maja wydrukowane i ankiety i mape i moga to wyslac za nas. Pytanie czy mieszkancy Raby i okolicznych wsi naszej gminy stana na wysokosci zadania i rusza zeby je wypelnic. Niby wysilek zaden, ale komu by sie chcialo? A potem beda siedziec za monitorem i narzekac...jesli zwolennicy wariantow z wezlem kolo zlomu beda bardziej przekonywujacy to zrobia droge od strony Raby.
0
Urzędnik06:53, 29 maja 2024
Żadna droga dzierżawcy nie jest potrzebna do biogazowni - ludzie zejdźcie na ziemie oni tylko posługują się niszczeniem mu opinii . A wy naiwniacy myślicie ze są cudotwórcami . Jak ma stanąć na wysokości zadania prawnie skoro dokumenty są prawomocne . Od dzierżawcy zależy czy buduje czy nie - może lepiej porozmawiajcie z nim i spróbujcie znaleźć nic porozumienia niż wylewajcie wiadra pomyj .
0
Edward06:39, 29 maja 2024
Prawda jest taka , że obecnie nie ma żadnego ruchu drogowego w Rabie Wyżnej. Jest cisza i spokój za wyjątkiem godzin kiedy to rodzice dowodzą dzieci do szkoły.Po co więc budowa obwodnicy w Rabie Wyżnej.Gdzie jest przemądrzały Pan posel!!!!
0
Rabianin22:17, 28 maja 2024
Wszyscy wiemy, że warianty A i C są dostosowane pod wiadomą inwestycję związaną z biogazownią oraz będą miały dla Raby fatalne skutki. Bardzo mnie ciekawi czy nowy wójt taki wojowniczy w czasie kampanii stanie na wysokości zadania i zadba o dobro miejscowości, a nie rozłoży ręce, że nic nie może zrobić.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas