Udana impreza promująca Frydman, gminę Łapsze Niżne i Spisz, czyli XIX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Clouds
29°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
29°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
29°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 56 %
Clear
29°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
28°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
26°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
29.05.2017, 20:50 | czytano: 3121

Udana impreza promująca Frydman, gminę Łapsze Niżne i Spisz, czyli XIX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W ten weekend Frydman odwiedziło ponad 700 turystów z różnych regionów Polski w ramach XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Organizator wydarzenia był Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, którego przedstawicielem i koordynatorem była Paulina Kasprzycka we współpracy z wójtem gminy Łapsze Niżne Jakubem Jamrozem, proboszczem parafii we Frydmanie księdzem Ludwikiem Węgrzynem oraz dyrektorem Zespołu Szkół we Frydmanie Piotrem Wojtaszkiem.

W ramach imprezy można było zwiedzić najstarszy na Polskim Podtatrzu kościół z historykiem sztuki Pauliną Kluz, zwiedzić piwnice z przewodnikiem Tomaszem Brzyżkiem, posłuchać wykładu „Spisz na szlaku winnym” historyka Gabriela Kurczewskiego, uczestniczyć w warsztatach plecionkarskich, spróbować oryginalnego węgrzyna, uczestniczyć w koncercie Katarzyny Wiwer i Rafała Monity jako zapowiedź sierpniowego festiwalu „Barok na Spiszu”, obejrzeć interesującą wystawę plenerową czy posłuchać występu regionalnego zespołu „Frydmanianie” kierowanego przez Tomasza Markowicza.

Wielkim powodzeniem cieszył się spacer po Frydmanie z Piotrem Wojtaszkiem, który w barwny i humorystyczny sposób przekazywał informacje o miejscowości i Spiszu, okraszając je kapitalnymi anegdotami.

Przebojem dwudniowej imprezy okazał się kiermasz kulinarny. Do uczty duchowej Maria Węgrzyn, Zofia Tynus, Wanda Grudzień, Maria Blak, Małgorzata Milaniak, Agnieszka Łukasz, Katarzyna Tynus, Anna Noworolska i Andrzej Bigos dołączyli ucztę smakową złożoną z tradycyjnych spiskich potraw, które zachwycały przybyłych gości.

W niedzielne popołudnie we Frydmanie pojawiła się ekipa telewizyjna z krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej realizująca program „Podróże z góralem”.

Współpraca wszystkich instytucji frydmańskich z Małopolskim Instytutem Kultury przyniosła znakomite rezultaty. Wolontariusze z różnych miast Polski podkreślali niezwykłe zaangażowanie i sympatię zwykłych mieszkańców miejscowości. Świetna organizacja przedsięwzięcia pozwalała zaplanować ciekawe i sympatyczne spędzenie całego dnia w tej pięknej spiskiej miejscowości, która już w 2012 roku wydała swoją naukową monografię „Z dziejów Frydmana”.

organizatory, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas