Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
29.05.2017, 20:50 | czytano: 2212

Udana impreza promująca Frydman, gminę Łapsze Niżne i Spisz, czyli XIX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W ten weekend Frydman odwiedziło ponad 700 turystów z różnych regionów Polski w ramach XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Organizator wydarzenia był Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, którego przedstawicielem i koordynatorem była Paulina Kasprzycka we współpracy z wójtem gminy Łapsze Niżne Jakubem Jamrozem, proboszczem parafii we Frydmanie księdzem Ludwikiem Węgrzynem oraz dyrektorem Zespołu Szkół we Frydmanie Piotrem Wojtaszkiem.

W ramach imprezy można było zwiedzić najstarszy na Polskim Podtatrzu kościół z historykiem sztuki Pauliną Kluz, zwiedzić piwnice z przewodnikiem Tomaszem Brzyżkiem, posłuchać wykładu „Spisz na szlaku winnym” historyka Gabriela Kurczewskiego, uczestniczyć w warsztatach plecionkarskich, spróbować oryginalnego węgrzyna, uczestniczyć w koncercie Katarzyny Wiwer i Rafała Monity jako zapowiedź sierpniowego festiwalu „Barok na Spiszu”, obejrzeć interesującą wystawę plenerową czy posłuchać występu regionalnego zespołu „Frydmanianie” kierowanego przez Tomasza Markowicza.

Wielkim powodzeniem cieszył się spacer po Frydmanie z Piotrem Wojtaszkiem, który w barwny i humorystyczny sposób przekazywał informacje o miejscowości i Spiszu, okraszając je kapitalnymi anegdotami.

Przebojem dwudniowej imprezy okazał się kiermasz kulinarny. Do uczty duchowej Maria Węgrzyn, Zofia Tynus, Wanda Grudzień, Maria Blak, Małgorzata Milaniak, Agnieszka Łukasz, Katarzyna Tynus, Anna Noworolska i Andrzej Bigos dołączyli ucztę smakową złożoną z tradycyjnych spiskich potraw, które zachwycały przybyłych gości.

W niedzielne popołudnie we Frydmanie pojawiła się ekipa telewizyjna z krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej realizująca program „Podróże z góralem”.

Współpraca wszystkich instytucji frydmańskich z Małopolskim Instytutem Kultury przyniosła znakomite rezultaty. Wolontariusze z różnych miast Polski podkreślali niezwykłe zaangażowanie i sympatię zwykłych mieszkańców miejscowości. Świetna organizacja przedsięwzięcia pozwalała zaplanować ciekawe i sympatyczne spędzenie całego dnia w tej pięknej spiskiej miejscowości, która już w 2012 roku wydała swoją naukową monografię „Z dziejów Frydmana”.

organizatory, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas