Środa, 21 kwiecień 2021, Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
12°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 59
Clouds
12°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 64
Clouds
12°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.05.2019, 17:39 | czytano: 2248

Wiosenny wojaż chóru "Gorce" (zdjęcia)

Fot. Archiwum chóru

Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" z Nowego Targu wraz z dyrygent Joanną Szczerbą zwiedzał ziemię lubelską. Po drodze zachwycił się piękną "malowaną wsią" Zalipie, tam też zaśpiewał w miejscowym kościele krótki koncert pieśni Maryjnych.

Chórzyści podziwiali lubelską Starówkę ,wspaniałe widowisko multimedialne przy fontannach na Placu Unii Lubelskiej i pałac Zamoyskich, w Kozłówce, gdzie w pięknej pałacowej kaplicy dumnie zabrzmiał polonez "Pożegnanie Ojczyzny", przy gorącym aplauzie zwiedzających.

Kolejnym miejscem zwiedzania był Nałęczów. W parku oczywiście koncert pieśni góralskich i licznie zgromadzeni słuchacze.

W niedzielę chór śpiewał podczas mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, a po mszy dał piękny gorąco oklaskiwany Koncert Pieśni Maryjnych. Po koncercie gratulacje i wyrazy uznania złożyli chórowi proboszcz Archikatedry Lubelskiej, prezes Związku Podhalan w Lublinie, prezes PZChiO w Lublinie i wiele osób z publiczności.

W czasie sesji zdjęciowej na lubelskiej Starówce, góralskie stroje zwróciły uwagę organizatorów odbywających się tam Międzynarodowych Targów Turystycznych i chór został poproszony o krótki koncert. "Gorce" zaśpiewały żywiołowe góralskie utwory, które bardzo się spodobały niedzielnym spacerowiczom i zostały nagrodzone długimi oklaskami.

Anna Perhon / materiał nadesłany, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
SŁOŃ MI NA UCHO NIE NADEPNĄŁ16:45, 29 maja 2019
@ CHÓRZYSTKA:ale słuchać to już się nie da SIĘ NIE DA
chórzystka14:02, 29 maja 2019
Geographer ma rację, to jest ZIEMIA LUBELSKA niewątpliwie, a błąd powstał przy przekazywaniu informacji.
Dziękujemy, bo widać, że ktoś to czyta.
Pozdrowienia !
fan muzyki chóralnej kaj20:19, 28 maja 2019
I znowu się powtarza sytuacja - gdzie stanęli po drodze - tam koncertowali Gratulacje dla koncertmistrzów i krzewienie góralszczyzny z równiny nowotarskiej
geographer18:12, 28 maja 2019
A któż to widział Nałęczów czy Kozłówkę na ziemi lubuskiej? :) Ktoś się nie wykazał, a tymczasem geograf tu czuwa!
A tak już bez czepialstwa - pozdrowienia dla chórzystów i kolejnych wspaniałych wojaży i koncertów. :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij