Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 48
Rain
18°
Wiatr: 11.448 km/h Wilgotność: 45
Clouds
17°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 48
Clouds
16°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.07.2019, 14:19 | czytano: 1300

Festyn Gminny "Święto miodu" w Spytkowicach (zdjecia)

W Spytkowicach po raz czwarty odbył się festyn gminny pod hasłem „Święto miodu”. Pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu na świeżym powietrzu.

Obchody „Święta miodu” rozpoczął wspaniały występ orkiestry dętej OSP ze Spytkowic. Następnie z rąk kapitana Roberta Szostka zostały wręczone medale dla zasłużonych rodzin od Wojskowej Komendy Uzupełnień. Po wręczeniu medali, władze gminy uhonorowały nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami najzdolniejszych uczniów spytkowickich szkół podstawowych i gimnazjum za szczególne osiągnięcia w nauce.

Potem rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: regionalny zespół „Krzesani”, dzieci z grupy wokalnej działającej w GCK, grupa taneczna dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach oraz grupa taneczne Fresh Crew z Jordanowa. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Gabrysia Sroka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, która z rąk Wójta Gminy Spytkowice odebrała nagrodę za osiągnięcia wokalne na scenie międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. W przerwach pomiędzy występami prowadzono liczne prelekcje dotyczące pszczół, pszczelarstwa oraz zorganizowano wiele konkursów pszczelarskich z nagrodami ufundowanymi przez pszczelarzy, szkółkę leśną z Nadleśnictwa Nowy Targ, sklep Wir Computers, Termy Chochołowskie oraz rodzinne gospodarstwo pszczelarskie Jacek Sikoń.

Po zakończonej części artystycznej do wspólnej zabawy zagrzewały zespoły ABBA M raz zespół Verdis.

Jedną z atrakcji festynu był pokaz laserowy, który zachwycił wielu mieszkańców. Na zakończenie grał DJ Marek, który bawił publiczność znanymi utworami.

- Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, w szczególności pszczelarzom za przyjęcie zaproszenia i chęć dzielenia się z mieszkańcami swoimi dobrodziejstwami - podkreślają organizatorzy. - Również bardzo serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Zając, która przyjechała na festyn końmi ze swej stadniny, by umilić czas najmłodszym darmowymi przejażdżkami. Dziękujemy także grupom występującym za mile spędzone chwile i piękne  przedstawienia oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Wszystkim obecnym na festynie dziękujemy za przybycie i już dzisiaj zachęcamy do udziału w następnym święcie.

Organizatorami festynu byli wójt gminy Spytkowice \Ryszard Papanek oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale sołtysa, Rady Sołeckiej, Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy oraz Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
s16:26, 4 lipca 2019
Brawo Gabrysia
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij