Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 63
Clouds
14°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 78
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
13.01.2021, 11:09 | czytano: 1001

Nowe opłaty i harmonogram odbioru odpadów w Gminie Kościelisko (komunikat)

Prezentujemy poniżej harmonogram odbioru odpadów komunalnych w Gminie Kościelisko w roku 2021 oraz nowe stawki opłat.
Harmonogram dostępny jest też na www.gminakoscielisko.pl

Informacja w sprawie zmiany wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kościelisko

Od 1 stycznia 2021 r. na podstawie uchwały nr XIX/163/20 Rady Gminy Kościelisko z dnia 26 listopada 2020 r., stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, wynoszą :
a) 19,00 zł miesięcznie od mieszkańca w stosunku do pierwszych 4 osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym,
b) 17,00 zł miesięcznie od mieszkańca w stosunku do piątej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej we wspólnym gospodarstwie domowym.

Ustalono również stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sytuacji gdy nie jest wypełniany obowiązek zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, w wysokości 60,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej we wspólnym gospodarstwie domowym.

Możliwe jest zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Zwolnienie wynosi 2 zł od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość w stosunku do ww. stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Aby skorzystać ze zwolnienia od 1 stycznia 2021 roku właściciel nieruchomości kompostujący bioodpady winien złożyć korektę deklaracji w terminie do 10 lutego 2021 roku zawierającą informację, że powstające na terenie nieruchomości bioodpady w całości zostaną zagospodarowane na jej terenie.

Wzór deklaracji dostępny jest TUTAJ

Informacje na temat zasad kompostowania bioodpadów na stronie www.gminakoscielisko.pl

najnowsze informacje
komentarze
z Harendy09:34, 15 stycznia 2021
Brawo Gmina Kościelisko. Niestety Tesko nie uprzedzila mieszkańcow Osiedli Guty Bachledy o zmianie terminu odbioru.Worki z segegacją nie zostały odebrane w środe.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij