"Pamięć i troska o Palace - Katownie Podhala" - zapowiedź spotkania - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
05.07.2021, 12:48 | czytano: 2178

"Pamięć i troska o Palace - Katownie Podhala" - zapowiedź spotkania

ZAKOPANE. We wtorek 6 lipca o godz. 18, oo w kinie Giewont przy ul. Kościuszki rozpocznie się spotkanie poświęcone Muzeum Palace pt. "Pamięć i troska o Palace - Katownie Podhala". Spotkanie organizuje zakopiański oddział Związku Podhalan oraz stowarzyszenia - Nasze Dzieci Przyszłością Regionu, Pamięć oraz Fundacja Rodziny Gacków Fides et Memoria.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
W zaproszeniu czytamy: "Muzeum Palace dla wielu mieszkańców Podhala jest ważnym miejscem. To tam w czasie II Wojny Światowej członkowie wielu rodzin góralskich byli torturowani, a nawet stracili życie. Miejsce to jest naznaczone cierpieniem, krwią i męczeńską śmiercią walczących o wolna Polskę - górali.

W trosce o zachowanie tego tak bardzo ważnego miejsca dla podhalańskich, chcemy się spotkać porozmawiać i wysłuchać opinii o zachowaniu niezbywalnych wartości budynku w którym mieściła się Katownia Podhala.

Zapraszamy mieszkańców Podhala na spotkanie, ponieważ miejsce to powinno stać się symbolem cierpienia, walki i męczeństwa Podhala, jesteśmy to winni tym którzy w budynku Palace oddali swe życie za Polskę, by powstało tam muzeum martyrologii górali, by pamięć o nich nie zaginęła.

Z uwagi na przepisy sanitarne spotkanie odbędzie się z zachowaniem odpowiedniej ilości osób. Dlatego prosimy o przesłaniu informacji o udziale w spotkaniu na adres ZP Oddz. Zakopane mail: z.p.zakopane@wp.pl

Jeżeli ktoś nie będzie mógł wziąć bezpośredniego udziału - bieżącą relację ze spotkania będzie można oglądać na fb TVP PODHALE - https://www.facebook.com/events/244811330425144/

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
rea18:50, 6 lipca 2021
To co zrobiono z tym miejscem to skandal! Az dziw bierze ze nikt nie poszedl siedziec za te celowe deptanie pamieci ludzkiej krzywdy i męczeństwa.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas