Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Szczawnica i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-5°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 90 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
26.10.2021, 17:15 | czytano: 1340

Ćwiczenia strażackie w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Pożar budynków w trudno dostępnym terenie był tematem wspólnych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych jednostek OSP zrzeszonych w Oddziale Międzygminnym ZOSP RP Raba Wyżna - Spytkowice.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Raby Wyżnej, Spytkowic, Skawy, Sieniawy, Rokicin Podhalańskich, Podsarnia, Bielanki i Harkabuza.

Założeniem ćwiczeń była następująca sytuacja: doszło do pożaru w kompleksie budynków o zabudowie szeregowej w miejscowości Raba Wyżna, zabudowania niezamieszkałe. Do SKKP w Nowym Targu dociera zgłoszenie o pożarze budynku. Z informacji wynika, że mogą być osoby poszkodowane, zgłaszający słyszał nawoływania o pomoc jednak nie może określić, z jakiego kierunku było słychać nawoływania.

Ćwiczenia odbyły się na terenie opuszczonych budynków mieszkalnych będących kiedyś zapleczem mieszkalnym pracowników zespołu dworsko-folwarcznego Głowińskich w Rabie Wyżnej. Ich organizatorem był Komendant Gminny dh Krzysztof Gacek przy aktywnym udziale logistycznym jednostki OSP Raba Wyżna, która była gospodarzem ćwiczeń.

Po ćwiczeniach odbyło się podsumowanie oraz ocena merytoryczna wykonania poszczególnych zadań przez zastępy OSP.

Źródło: Organizatorzy, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas