Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Rabka Zdrój
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
13°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
08.06.2022, 09:48 | czytano: 1651

"Orawskie zamyślenie" Emila Kowalczyka (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się promocja książki „Orawskie zamyślenie” Emila Kowalczyka.

Fot. Monika Świdroń / UG Lipnica Wielka
Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa ARVA, redakcja Barbara Zgama i Robert Kowalczyk, ilustracje Magdalena Kostrzewa-Smreczak, projekt okładki Grzegorz Rzepiszczak. Wstęp napisał Ryszard Remiszewski, zaś posłowie Barbara Zgama.

Uroczystość rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Orawianie” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lipnicy Wielkiej, w której wieloletnim dyrektorem był dr Emil Kowalczyk. Po przywitaniu gości głos zabrał wójt gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt ciepło mówiąc o zasługach autora książki i dziękując redakcji za pracę nad tym wyjątkowym dziełem.

Barbara Zgama i Robert Kowalczyk, redaktorzy wydania, przedstawili zgromadzonej publiczności ideę książki, problematykę, szczególną uwagę zwracając na głęboką troskę autora o jego rodną ziemię, Orawę. O Emilu Kowalczyka i jego działalności niezwykle barwnie opowiadali jego przyjaciele i współpracownicy Franciszek Adamczyk, Ryszard Remiszewski i profesor Tadeusz Trajdos. Głos zabrał również przewodniczący Rady Gminy Andrzej Karkoszka oraz mecenas Małgorzata Liśkiewicz. Orawska Grupa Teatralna zaprezentowała krótkie przedstawienie na podstawie myśli Emila Kowalczyka. Na zakończenie publiczność podziwiała koncert zespołu Muzyka Orawska – Arva, który wykonał utwory skomponowane do poezji Emila Kowalczyka.

Źródło: UG Lipnica Wielka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij