Uczniowie II LO posłami na XXII Sejm Dzieci i Młodzieży (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.116 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 58 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
04.05.2016, 00:40 | czytano: 1869

Uczniowie II LO posłami na XXII Sejm Dzieci i Młodzieży (zdjęcia)

NOWY TARG. Uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Filip Kot i Dariusz Stopka zostali posłami na XXII Sejm Dzieci i Młodzieży. Za realizację projektu edukacyjnego pt. „Serce Miasta” uczniowie II LO są laureatami konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

arch. szkoły
arch. szkoły
- Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona i będziemy reprezentować miasto Nowy Targ i województwo małopolskie na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2016 r. w Warszawie.- mówi Filip – Już w zeszłym roku nasi koledzy Bartosz Czyż i Kamil Augustyn, teraz już absolwenci II LO, zasiadali w ławach poselskich na ul. Wiejskiej. – dodaje.

- Jednym z zadań w ramach projektu, dotyczącego nowotarskiego ratusza, czyli wybranego przez nas miejsca pamięci, były warsztaty plastyczne i historyczne, jakie razem z naszą koleżanką Dominiką Tomczewską-Iskrzycką, zdobywczynią tytułu absolwentki roku w II LO, przeprowadziliśmy dla uczennic i uczniów klasy 1a w Szkole Podstawowej nr 6. – opowiada Darek.

Teraz licealiści będą się przygotowywać do sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, by zgłosić propozycje do przygotowywanej uchwały.

Projekt pt. „Serce Miasta” został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Patronat medialny sprawują Podhale24, Podhale Region, Góral Info, Nowotarska Telewizja Kablowa, TVPodhale.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas