Stanisław Wojtusiak potwierdził swój start w wyborach wójta Lipnicy Wielkiej - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
15°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
10.03.2024, 11:57 | czytano: 1968

Stanisław Wojtusiak potwierdził swój start w wyborach wójta Lipnicy Wielkiej

LIPNICA WIELKA. "Postanowiłem coś dobrego jeszcze zrobić dla Naszej Gminy i swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać, by Lipnicę uporządkować. Jest sporo do zrobienia, niekoniecznie festynów, a tego co jest najbardziej potrzebne naszym mieszkańcom – dróg , chodników, oświetlenia, miejsc do aktywnego spędzania czasu" - oświadczył Stanisław Wojtusiak.

Stanisław Wojtusiak/FB
Stanisław Wojtusiak/FB
Kandyduje on na stanowisko wójta Gminy Lipnica Wielka z ramienia KWW Stanisława Wojtusiaka pod hasłem: "Łączy nas wspólne dobro Gminy Lipnica Wielka"

"Mieszkam w Lipnicy całe swoje życie. Znacie mnie między innymi z Klubu Sportowego Babia Góra, dzięki któremu ponad setka Naszych dzieci grając w piłkę aktywnie spędza czas. Znacie mnie też z tego, że ciężkiej pracy nigdy się nie bałem. Wiedzę i doświadczenie zdobywałem prowadząc firmę budowlaną - to tu nauczyłem się jak należy porządnie pracować i dobrze budować. Dlatego też postanowiłem coś dobrego jeszcze zrobić dla Naszej Gminy i to swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać by Lipnicę uporządkować. Jest sporo do zrobienia, niekoniecznie festynów, a tego co jest najbardziej potrzebne naszym mieszkańcom – dróg , chodników, oświetlenia, miejsc do aktywnego spędzania czasu. Bo ważne jest, żeby pamiętać o dobrej kolejności - najpierw praca a później zabawa" - napisał w mediach społecznościowych Stanisław Wojtusiak.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Może i można obecnemu wójtowi sproro zarzucić?.ale13:39, 18 marca 2024
Aaaa
ksbg08:00, 15 marca 2024
Znam Staszka jedynie z KS... nie musiałbym nigdzie się dowiadywać na jego temat, żeby bardziej upewnić się w tym jak bardzo nie warto na niego głosować... jeśli miałby jakimś cudem kiedykolwiek dojść do stanowiska, gdzie cokolwiek zależałoby od jego decyzji to wszystkim lipniczanom serdecznie współczuję...
Miły10:40, 13 marca 2024
Skoro taki fachowy przedsiębiorca ten kandydat, to dlaczego nie startuje do przetargu na budowy dróg, mógł przecież udowodnić swój profesjonalizm i doświadczenie :-)))
asdfghjkl11:30, 12 marca 2024
Lipnican może wystarczy Lichosyta zapytać wprost ile ta droga kosztowała to się dowiesz???
Lipnican10:43, 12 marca 2024
To Jo?> droga testowa ??? W jakim celu ??? Ludzie dojazdów do domu nie maja a tu droga testowa za 200tys ?
Ciekawość08:13, 12 marca 2024
Panie Staszku planuje Pan spotkania z mieszkańcami Lipnicy Wielkiej i Kiczor? Żeby dać się lepiej poznać i odpowiedzieć na pytania, które ludzie będą mieć przed decyzją czy na Pana głosować?
Tak dla pewności do gościu07:49, 12 marca 2024
Słabe te Twoja ataki na mnie. Ani słowem w moim wpisie nie odniesiono się o muzeum w przywarówce, bo bez sensu pisać o obiekcie, który w głowie poprzedniej władzy był niewymiarową salą gimnastyczną (tak, wiem ze nawet nie ma wymiarów by sensownie zagrać w siatkówke zgodnie z przepisami gry XD XD)... Wieża czy ścieżka? Cóż, jakie były projekty, tak zostało wykonane, szkoda tylko, że nad nimi owczesny wojt nie przysiadł pomyślał jak projektant kreślał przed pozwoleniem na budowe..
Nie mam wiedzy odnośnie hali sportowej, ale za to widzę ze Ty jesteś doskonale doinformowany/a - skoro coś jest nie tak, to wykonawca będzie pewnie poprawiał, a jak nie to w Twoim społecznym obowiązku powinno być doprowadzenie do tego zeby tak sie wlasnie stało :) Jest pięknie ładnie i ma sie czym Pan Mateusz szczycić bo facet załatwił to przeklęte scalenie - zadowolił 99,9% mieszkańców, za co powinni mu byc bardzo wdzięczni a nie marudzić, grymasić i narzekać tak jak Tu gościu.
Wien07:35, 12 marca 2024
Córki to chyba biorą ogromne dopłaty i mają lęk bo Lichosyt zwiększa liczbę oddziałów przedszkola i już nie będą dzieci chodzić do prywatnego a gmina zapewni miejsca w bezpłatnym i już nie będzie dopłacać na zewnątrz :D
Zamiast #mniejzabawywiecejpracy polecam #zostawmypilkeratujmydochod
Przyszły wójt po Lichosycie05:23, 12 marca 2024
Dokładnie kudzie mówią, radni D. I M. Za wszystkie głosowali a teraz wielka opozycja. Pan radny M. Jest obrażony na wójta bo nie wygrał konkursu na sekretarza, a panu radnemu D. Ciągle mało pieniędzy na klub, mimo że gmina wzięła utrzymanie stadionu od klubu na gminę. Ciągle im źle i nic im nie pasuje. Na sesję ciągle się spóźniają albo w ogóle nie przychodzą co widać po nagraniach z sesji. Szkoda ino tych paru porządnych ludzi którzy kandydują na radnych od kww Wojtusiaka że z takim człowiekiem jak on i radni D. M. I były radny W. Się zadaja
Kudzie00:00, 12 marca 2024
Gościu patrząc na to co piszesz to myślę że Wojt powinien być zainteresowany Twoim IP. Nawiasem tych dwóch radnych w krótkich spodniach to nie czasem Ci co za wszystkim głosowali na tak ??? Gdzie był ten radny D. i M. że nie reagowali całe 5 lat na te nadużycia ?:D Dzisiaj nagle idą za zmianą. Buhahaha
Gościu23:20, 11 marca 2024
Tak dla pewności taki jesteś mądry a tyle rzeczy nie wiesz? Twoja wieża widokowa - projekt poprzedniego wójta
Ścieżki rowerowe - projekt poprzedniego wójta, nie bede juz wspominal jak to zostalo wykonane.
Sala/muzeum w przywarowce - projekt poprzedniego wójta. Najlepiej mówić że to aktualny wójt załatwił na to kase.
O remoncie hali ktory mial byc zrobiony za ponad 2 miliony a zostal wykonany za ponad 4 tez lepiej nic nie mowic bo to jest zenada. Wcześniej to tylko kapało z dachu a teraz to sie normalnie leje scianami. Żenada!!! Zamiast sie zajmowac duperelami to moze lepiej przypilnowac inwestycji na ktore idzie tyle kasy a sa tak zrobione ze smiech na sali no ale na to nie ma czasu bo co chwile trzeba cos na fb dodawac i pokazywac jak to pieknie ladnie????
I w ogole nie wiem czym sie tu szczycić. Byłbyś chłopie Wojtem to normalna rzecz ze staralbys sie pozyskiwac jak najwiecej kasy dla Gminy, taka robota. A ze akurat takie czasy byly ze sie dostawalo bo Rząd rozdawal to cos sie mu tam udalo zrobic.
To jo.21:39, 11 marca 2024
Do lipnican ten bardzo krótki odcinek drogi betonowej(do której panWojtusiak ma tak wielkie a l e...)to droga testowa co wytłumaczył Wójt na zebraniach,po drugie właściciel tartaku płaci do Gminy niemałe podatki,niestety pan Wojtusiak także prowadząc firme ,podatki odprowadza do gminy Jabłonka a córki?????
Odpowiem dla "do tak dla pewności"20:50, 11 marca 2024
W mojej odpowiedzi odniesiono się do zagadnień które Pan Staszek zapowiedział jako pierwsze spośród wszystkich... Chce on ludziom wesprzeć ciemnote, ludzie mało się dowiadują i słyszą/widzą tylko jakieś tam hasła.. Jak można pisać że jego priorytetem będzie tworzenie miejsc odpoczynku czy rekreacji, skoro na takowe właśnie Pan Lichosyt stawiał i realizował niemal od początku kadencji.. Co do jakości inwestycji, to wydaje mi się, że to wlansie mają do siebie przetargi - wygrywa fakt najniższej ceny czy to, że zgadza się wszystko w papierach przetargowych - potem trzeba już działać na gwarancjach, co pewnie się dzieje. Sam byś wezwał wykonawcę do poprawek jakby ci coś zawalił... I to czy Pan Staszek ma doświadczenie w budowaniu grubo nie ma znaczenia, bo sam jako Wójt by nie budował, a stać nad wykonawcą też by nie stał bo nadzwyczajniej w świecie nie miałby kiedy XD
Gienek z lipnicy19:16, 11 marca 2024
Szacunek za wystartowanie w wyborach Panie Wojtusiak. Kibicuje w wyborach. Proszę się nie przejmować hejtem!!! Ludzie dobrze wiedzą co się dzieje teraz w gminie.

PS. Mam Pytanie kto remontował halę sportową ? kto buduje przedszkole ??
czyżby nie firma LICHOSYT? nigdy w Lipnicy nie startowała i nagle się pojawiła. Pieniądze zabrane a z dachu jak się lało tak się leje. żal...
Lipnican19:11, 11 marca 2024
Brawo Panie Staszku, mam nadzieje że skończą się układy obecnego wójta i jego wujaszka który robi same grube roboty w naszej gminie!! Nie zostawiajac ani grosza w naszej Gminie(jedynie w kieszeni wójta)

Droga betonowa to porażka, o której większość mieszkańców nie jest świadoma ze Gmina dała na to pieniądze. Po co to komu? Dla wygody pana z tartaku ? A pozatym droga jest codziennie zablokowana przez drzewo albo samochód, bez sensu
Do tak dla pewności16:49, 11 marca 2024
Brawo Panie Prezesie Staszku za kandydowanie. Takich ludzi w gminie nam potrzeba jak Pan z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu.
Tak dla informacji do ,,tak dla pewności,,
Za prawie 6 lat został tylko jeden odcinek chodnika oddany ok(600m)
Remont hali z baaaardzo duże pieniądze gdzie dach przecieka, łącznik hali sportowej że szkołą cały dziurawy, ściany zamknięte, łazienki już pozamykane bo są zalane, płytki odpadają.
- remiza osp centrum kamień na fasadzie już odpadał, odbiór był robiony prawie rok bo ciągle coś brakowało, za wybór miejsca Panie Wójcie brawo. Brak parkingu własnego, wyjaz tragedia.
- przenoszą gminę już 5 lat i dalej coś nie tak. Brak odbioru użytkowania, został ogłoszony kolejny przetarg na przeróbki,
Klatka schodowa na 3 razy robiona( ciągle wyrzucanie pieniędzy w błoto?
- ścieżki rowerowe, zapraszam na ścieżkę do rabcic ( jedna wielka dziur na dziurze)
- droga do nikont betonowa dla prywatnego tartaku a mieszkańcy nie mają jak dojechać do własnych domów. I tak to właśnie wygląda w naszej gminie. Medialnie pięknie a w rzeczywistości wielkie bagno
autor nieznany12:23, 11 marca 2024
Miś pyś dziękuję za publikację choć przyznam szczerze że chyba mam rację. Niewinny piątkowy wieczór a dużo jest gwary. Co działo się wtedy mówi pół wiary. Pamiętać trzeba jedynie jedno prawda jak olej wychodzi na zewnątrz :)
Kudzie widzom11:44, 11 marca 2024
Gdzie moje wiersze o misiu pysiu co miodek wieczorem pil bez liku. Jeden pił miodek drugie kierował kto teraz będzie gminą kierował?:D
Lipnicon09:02, 11 marca 2024
Przyszły wójcie po Lichosycie niebyć taki do przodku ze bycie ze zadku nie zabrakło .
Tak dla pewności02:08, 11 marca 2024
Pan Stanisław pisze doświadczeniu i wiedzy - że tak zapytam jakiego doświadczenia? Chyba był radnym i nic z tego nie wynikło oprócz załatwiania dla swojego otoczenia przez kontakty z owczesnym wójtem... Jaka wiedzą? Panie Staszku - jaką Ty masz wiedzę? Na Boga! Ludzie, Wójt powinien mieć styczność z jakąkolwiek uczelnią, a nie z barem o chamstwem!
Pisze Pan o uporzodkowaniu Lipnicy - po czym? Skoro jest wszystko w porządku, a ponad to scalenie zostało załatwione ustawą scaleniową końcem 2022 którą Lichosyt załatwił jako pierwszy Wójt od kąd ta gmina istnieje...
Festyny? Super sprawa! Zwlasza jeśli chodzi o integrację tego bądź co bądź trudnego góralskiego społeczeństwa..
Drogi? O Panie! Tyle dróg co ten Wójt narobił to szacun..
Chodniki? Na jesień przy drodze głównej w skoczykach oddali odcinek, a następny jeys realizowany.. Czego się czepiasz Panie Staszku?
Oświetlenia? Chłopie, weź się przejedź po sąsiadniej gminie Jabłonka - po 23 nic się nie świeci, a Lipnica oświetla wszytskie ulice bez mała całą noc..
A najbardziej rozbawił mnie wpis o misjach spędzania wolnego czasu hahahaha i tutaj - idąc od dołu gminy:
- Marysina Polana - wieża widokowa + miejsce na grilla,
- projektuje się sala gimnastyczna przy sp1,
- plac zabaw przy stadionie w centrum,
- boiska do plazowki w centrum,
- ścieżka rowerowa do Rabci,
- remont hali przy Sp2,
- buduję się sala gimnastyczna przy sp3,
- plac zabaw przy sp3,
- plac zabaw przy sp4,
- ścieżka rowerowa w przywrowce,
- plac zabaw przy sp w Kiczorach.

Jak na tak biedna gminę to czapki z głów dla Pana Mateusza!
Przyszły Wójt po Lichosycie17:44, 10 marca 2024
ten pan już był radnym i nic nie zrobił dla gminy, a zapomniałem zrobił załatwił swoim córką miejsce na przedszkole w wyremontowanej remizie nie patrząc że strażacy nie mają miejsca dla siebie, przyczynił się z panami Dawidem D i Krzysztofem W. którzy to startują z nim na radnych do likwidacji Zespołu Szkół co przyniosło wzrost kosztów gminy na oświatę i załatwili ciepłą posadę panu Mariuszowi W. jako dyrektorowi CUW bez kompetencji. Stare układy chcą wrócić i znów dla swoich załatwiać robótki w gminie. Wielce chce uporządkować gminę a klubu nie umie rozwija bo najlepiej żeby grali obcokrajowcy i płacić im za grę niż stawiać na swoich chłopców z Lipnicy. Dlaczego nie planują spotkań z mieszkańcami bo nie jest to człowiek komunikatywny tylko narzekać umie bo ciągle mało pieniędzy na klub z gminy dostaje. Jeśli nie widzi ile dróg zostało zrobionych, ile chodników i oświetlenia z pozyskanych pieniędzy zewnątrz to mam prośbę do Obecnego Wójta żeby mu zasponsorował wizytę u okulisty bo widać ślepy. A to że gmina robi festyny i wydarzenia z dotacji celowych na wydarzenia kulturowe których nie można przeznaczyć na drogi to chyba dobrze bo jeśli tych środków celowych na kulturę nie weźmie Lipnica to weźmie je jabłonka i będzie je miała. Jeśli Pan nie wie jak to działa to niech pan nie opowiada głupot ludziom. Mam nadzieję że Lipniczanie docenia pracę obecnego Wójta i dają mu kolejne lata na ciężko pracę mimo że czasem popełnił jakieś błędy ale kto nic nie robi nie popełnia błędów. Powodzenia Panie Wójcie Mateuszu i mam apel do Lipniczan żeby nie wierzyli w to co ten Pan mówi i jego kandydaci na radnych tylko szukali potwierdzenia w sprawdzonych źródłach.
Obserwator15:44, 10 marca 2024
No to teroz Gminny Ośrodek Kultury I Sportu bedzie bez Kultury?
Kicorzon15:40, 10 marca 2024
Jak tyn pon uczciwie pracowoł i zarobioł-to jo jes arcybiskup !!!
To jo.15:04, 10 marca 2024
Aż trudno uwierzyć ze ten pan mieszka w Lipnicy caałee swooje życie bo jest albo ślepy albo nie dowidzi lub nie wychodzi z domu, chociaż ostatnio był widziany w bardzo niezręcznej sytuacji(proceder)
Hehe14:00, 10 marca 2024
Ciekawe jak tym razem miałaby się mu układać współpraca z PZD...
Orawiok12:48, 10 marca 2024
Super....pytanko....fajnie napisane....wykształcenie Pana kandydata....
Look12:38, 10 marca 2024
Owszem do dzieła!
Proszę tylko nie zapomnieć o wzmacnianiu barier drogowych!!
Kudzie12:13, 10 marca 2024
OOO stary układ chce wrócić?:) Nie dajcie się nabrać
mądry i skromny12:08, 10 marca 2024
Brawo- dość sponsorowania fałszowania historii [mam nadzieję].
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas