Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Jabłonka i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
aktualności
15.07.2007, 20:38

Trwają zapisy na doroczną pielgrzymkę góralską na Jasną Górę

PODHALE. 23 lipca wyrusza XXVI Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy jej hasło „ POWOŁANIE DOJRZEWA W RODZINIE – PRZYPATRZCIE SIĘ POWOŁANIU WASZEMU”. Zgłoszenia do udziału w niej wciąż są przyjmowane.

15.07.2007, 17:27

Radni chcą znać skutki finansowe strajku w nowotarskim szpitalu

POWIAT NOWOTARSKI. W czwartek 26 lipca odbędzie się sesja rady powiatu nowotarskiego. W porządku obrad znalazł się między innymi punkt dotyczący przebiegu strajku i jego wpływu na kondycję finansową SP ZOZ w Nowym Targu.

15.07.2007, 14:48

Śmierć w rejonie Orlej Perci

TATRY. W sobotę wieczorem w okolicach Koziego Wierchu doszło do kolejnej tragedii. Turysta spadł ok. 150 metrów w przepaść. Zginął na miejscu.

14.07.2007, 18:17

Nowy Targ przedostatni w rankingu Europejskie Miasto

"Gazeta Prawna" ogłosiła ogólnopolski ranking, będący podsumowaniem akcji Europejska Gmina - Europejskie Miasto. Chodzi o wykorzystanie funduszy europejskich. Na 166 samorządów w Małopolsce miasto Nowy Targ zajęło przedostatnie miejsce. Gmina nowotarska piąte.

13.07.2007, 15:24

POD WŁOS (16): Kultura i krasnoludki, czyli Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle! Tak śpiewał znany góralski zespół Guns and Roses. Co prawda właśnie wróciłem z Amazonii, ale dopiero po powrocie poczułem się jak w prawdziwej dżungli! Tam na człowieka czyhają co krok różne gadziny, drapieżniki i zatrute ziele, ale to naprawdę nic w porównaniu z tym, co mamy na miejscu. Jak już nawet wicepremier nie zna dnia ani godziny? A właściwie to zna, ale tylko z przecieku, co naszej dżungli dodaje zresztą większego kolorytu. Ale, nie narzekam. Jestem nawet lekko zadowolony, że po okresie polowań na lekarzy zaczął się okres polowań na naprawdę grubego zwierza. Poza tym do Warszawy daleko… - pisze Maciej Jachymiak, wicestarosta nowotarski.

13.07.2007, 13:55

Już kilkoro dzieci zagubiło się w Zakopanem

ZAKOPANE. W ostatnich dniach zakopiańscy policjanci odnotowali kilka przypadków zagubień dzieci na terenie Zakopanego, głównie na Krupówkach i na Gubałówce. Najmłodszym zagubionym dzieckiem była trzyletnia dziewczynka.

13.07.2007, 12:40

Zmiana w radzie powiatu tatrzańskiego. PiS traci radnego

ZAKOPANE. Jak powiedział Radiu Alex dyrektor nowosądeckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Janusz Blachura - oficjalne wyniki ponownego liczenia głosów w wyborach do rady powiatu tatrzańskiego potwierdziły, że Porozumienie Orła Białego zyskuje, zaś blok PiS-LPR traci głos w radzie. Kazimierza Konarskiego /PiS/ zastąpi Kazimierz Zelek /POB/.

13.07.2007, 12:32

Hamerski: „Panowie rządzący tym powiatem są mało wiarygodni”

NOWY TARG. Co się mi nie spodobało w wypowiedziach starosty Krzysztofa Fabera? Że powiat nie musi prowadzić Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu. Jestem zbulwersowany takim stanowiskiem. W takim układzie, skoro powiat nie musi, to i starostwo Faber i Jachymiak nie musza rządzić powiatem. Gdzie jest powiedziane, że muszą? – mówi w rozmowie z „Gazetą Krakowską” byłby starosta nowotarski Jan Hamerski.

13.07.2007, 11:23

„Oczyszczanie ścieków na Podhalu” projektem niezgody

Z lektury ostatniego wydania „Tygodnika Podhalańskiego” dowiedziałem się, że warunkiem podjęcia rozmów w sprawie, wspólnej z Nowym Targiem, realizacji projektu „Oczyszczanie ścieków na Podhalu” jest konieczność zmiany myślenia ze strony PPK. Od ponad dwóch lat wsłuchuję się w to co mówi Pan Burmistrz i żałuję, że do tej pory nie przedstawił On merytorycznej argumentacji, potwierdzającej wyższość myślenia władz Nowego Targu nad myśleniem przedstawicieli dziesięciu gmin realizujących już w/w projekt – pisze w liście do redakcji Podhale24.pl Janusz Tarnowski, prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu.

13.07.2007, 10:39

Miasto ze smakiem - takim hasłem chce się promować stolica Podhala

Nowy Targ chce promować to, co w nim osobliwe, charakterystyczne, smakowite. Hasło kampanii brzmi: Nowy Targ - Miasto ze smakiem.

13.07.2007, 10:22

Nie śpieszymy się z wymianą dokumentów

Spoty w telewizji, plakaty w urzędach, bankach, na przystankach komunikacji publicznej, a nawet komunikaty z kościelnej ambony - po takie narzędzia sięgać będą urzędnicy, by przypomnieć nam o konieczności wymiany do końca roku - dowodów osobistych.

12.07.2007, 16:12

Prezeski Banku Spółdzielczego postąpiły nieetycznie?

NOWY TARG/ZAKOPANE. Atrakcyjną nieruchomość na Małym Żywczańskim w Zakopanem w niejasnych okolicznościach kupiły prezeski Banku Spółdzielczego w Nowym Targu. Bank wcześniej przejął działkę za niespłacone długi swojego klienta – ujawnia „Tygodnik Podhalański”.

pierwsza | poprzednia [ strona: 2215 / 2215 ] następna | ostatnia
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij