Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
22.06.2011, 15:36 | czytano: 7153

Rabka-Zdrój: Kacper chce zarobić milion w pół roku. Czy mu się uda?

Zdj. Piotr Dobosz

Czy 21-latek z głową pełną pomysłów jest w stanie zarobić w ciągu pół roku milion złotych? Czy jest też w stanie, poprzez spotkania i szkolenia sprawić, by inni młodzi ludzie z pomysłami uwierzyli, że „chcieć to móc”? Kacper Krakowiak z Rabki-Zdroju wierzy, że uda mu się i jedno i drugie…

- Jeśli umiesz coś wymarzyć, to potrafisz to osiągnąć - motto Walta Disneya powtórzył Kacper na swojej stronie www.milionnabiznes.pl. I zapowiada, że będzie się tym mottem zawsze kierował. Na razie to, co zaplanował sobie wcześniej - udawało się. Zarówno w pracy - zaczął od sprzedaży kart kredytowych jednego z banków, szybko awansował na menedżera, teraz jest współwłaścicielem dużej firmy, współpracującej z największymi krajowymi przedsiębiorstwami - jak i na studiach - świetnie radzi sobie z prawem na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Koniec z dziurawymi skarpetkami

Kacper nie ukrywa, że pomysł, z którym startuje, zaczerpnął od angielskiego studenta, który milion dolarów zarobił w ciągu trzech miesięcy. - Chciał żyć inaczej, nie spłacać przez lata kredytów za studia, lecz od razu być „samowystarczalnym” - opowiada młody rabczanin. - Założył więc stronę internetową, sprzedając na niej za jednego dolara niewielkie powierzchnie reklamowe. I udało mu się. Ta strona w ciągu kilku miesięcy stała się jedną z najbardziej popularnych w necie, swoje loga umieszczały na niej najpoważniejsze firmy.

- Młody człowiek ma duże stopy, ciągle chodził wcześniej w dziurawych skarpetkach. Gdy osiągnął sukces, zapowiedział żartobliwie, że wreszcie stać go na kupowanie takich, które nie będą się przecierać… - dodaje ze śmiechem Kacper.

Milion złotych jak milion pikseli

Plan działania 21-latka jest prosty. Strona, którą założył, podzielona jest na milion pikseli. Jego celem jest zapełnienie każdego z nich logami firm (1 piksel = 1 zł, ale żeby logo było dobrze widoczne, musi mieć rozmiar co najmniej 10x10 pikseli, czyli chętny do wykupienia takiej „reklamy” zapłacić za nią musi 100 złotych). Po „kliknięciu” w logo, wyświetli się strona reklamodawcy. - Dzięki temu zabiegowi przyczynicie się Państwo do realizacji bardzo ważnego dla wszystkich młodych ludzi jak i dla mnie projektu - zaapelował Kacper do przedsiębiorców. - Jego celem jest zarówno zarobienie miliona złotych, jak i zmotywowanie wszystkich zawodowo niezdecydowanych młodych osób do twórczego działania podczas studiów i zapobiegania bezrobociu po zakończeniu uczelni. Kacper wierzy, że chętnych we włączenie się do akcji właścicieli firm nie zabraknie. - Spotykam wielu, którzy mówią - mnie też byłoby łatwiej, gdybym nie startował od zera, w tamtych czasach na żadną pomoc liczyć nie mogłem. To ma sens, trzeba pomagać młodym, rozwijać ich kreatywność - opowiada. - Wielu uważa, że młodym ludziom po prostu warto pomóc…

- Dodatkowym atutem jest reklama, którą będą mieć przedsiębiorcy. Strona angielskiego studenta stała się jedną z najbardziej popularnych na świecie, reklamował się na niej np. Mc Donald. Stanę na rzęsach, by moja też taka była - dodaje.

Liczy się pomysł

- Osiągnąłem już sporo, więc chciałbym też pokazać innym młodym ludziom, iż mogą sami coś kreować - dodaje Kacper, który - jeśli jemu także się uda - zarobione pieniądze chce inwestować w liczne tournee po Polsce, szkolić równolatków, organizować dla nich konferencje i spotkania z ludźmi świata polityki i biznesu. - Chcę zakrzewić nowe podejście do życia wśród młodych ludzi, również tych z małych miejscowości, którzy nie wiedzą, co mają robić, nie potrafią się przebić… Chcę moją akcję dobrze nagłośnić, chcę, by ta strona powstawała na ich oczach. Gdy zobaczą, że mi się udało - wielu powie sobie: ja też to potrafię. Jednym słowem - pragnę pokazać wszystkim młodym, ambitnym ludziom, którym nie podoba się praca za niewielkie pieniądze na etacie, albo tym którzy nie mogą znaleźć wymarzonej pracy, że potrafią osiągnąć i realizować swoje marzenia. Przemierzę cały kraj, wzdłuż i wszerz, dotrę do każdej młodej osoby, takiej jak ja, i na własnym przykładzie opowiem, co znaczy być przedsiębiorczym i dlaczego warto zamienić siedzenie przed telewizorem na działanie. Dołożę wszelkich starań, aby cała akcja i strona stawały się z dnia na dzień coraz bardziej popularne, wywołały ogromne społeczne zainteresowanie, i - przede wszystkim - zwróciły uwagę na problem młodych osób, które po studiach nie mogą znaleźć pracy, boją się założyć własną firmę, nie mają pomysłu na nią, albo nie potrafią nią dobrze zarządzać.

Już teraz Kacper Krakowiak rozmawia z władzami licznych uczelni w kraju, które - jak zapewnia - chętnie podchodzą do jego projektu, chcą, by szkolenia i konferencje, które będzie organizował, odbywały się w ich murach. A za założenie swojej strony internetowej nie zapłacił ani grosza - skorzystał z pomocy unijnej za pomocą firmy z Pomorza, która dysponowała środkami na wsparcie młodych przedsiębiorców w realizacji ich projektów związanych z tworzeniem stron internetowych.

- Najważniejszy jest pomysł. I jeśli ten jest dobry, to trzeba tylko, by jego młody twórca uwierzył, że jest dobry, a potem konsekwentnie dążył do celu, nie poddawał się. I do tego właśnie będę go zachęcał - dodaje Kacper, który w przyszłości chce założyć stowarzyszenie, zrzeszające takich właśnie pomysłowych młodych ludzi.

p/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek22:54, 14 lipca 2011
coś to sprzedawanie marnie idzie ... żeby nie powiedzieć że bardzo marnie ;)
Smok16:05, 29 czerwca 2011
Śmiać mi się chce z przegrańców, którym jedyne, co pozostało to podkulić ogon i trzymać kciuki za czyjś sukces, bo swojego osiągnąć nie da rady.
Magda10:59, 27 czerwca 2011
Powodzenia Kacper !!!! pokaż wszystkim że chcieć to móc....
Anielka22:25, 26 czerwca 2011
Erich trafnie zauważyłeś, w większości tych firm na jego stronie on ma udziały, jest prze koleś !! w takim młodym wieku ??? ja jestem pod wrażeniem tego gościa.... Trzymam za niego kciuki, a niech ma i pokaże wszystkim zazdrośnikom :) heh..
mgr15:07, 25 czerwca 2011
Niech zarobi odda w koncu długi. Np. 30zł za perfumy. hehe biznesmen
erich20:38, 24 czerwca 2011
zobaczcie jakie firmy się tam reklamowaly. Wszystkie w ktorych on pracuje/pracowal/mial udzialy. Smiem twierdzic ze zostaly umieszczone tylko na zachętę. A tak naprawdę to pomysl ma juz parę lat i to tylko kolejna kopia...
Hanka12:45, 24 czerwca 2011
Wygląda na to, że "gienek" to sam zainteresowany. Nie najlepiej to świadczy o tym panu. Sam sobie nabija atrakcyjność? Żenada.
gienek12:23, 24 czerwca 2011
we are the champion !!!

Ostrzegam. Moderator.
gienek12:10, 24 czerwca 2011
ciekaw jestem czy mu się uda, pożyjemy zobaczymy

Pan Gienek proszony jest o przemyślenie wpisów i nie mnożeniu ich na potęgę. Moderator.
gienek12:09, 24 czerwca 2011
tak, jojo i serpentyna doczytali się szczegółów, ma to jakiś sens...
gienek12:08, 24 czerwca 2011
ja tam przystąpiłbym do jego stowarzyszenia, mam nadzieje, że je stworzy, albo fundacje niech zrobi, nauczy nas jak być kreatywnym
gienek12:05, 24 czerwca 2011
ludzie na jego stronę wchodzić będą jak my klikamy na artykuł, choćby z ciekawości kto się tam reklamuje, kto pomaga, kto bierze udział w akcji.
i to na potęgę :)
nika12:02, 24 czerwca 2011
osłabiają mnie wasze komentarze, zazdrościcie i tyle! Kacprze nie słuchaj ich, a w ogóle nie czytaj bzdet które piszą!!! anonimowi mądralińscy
jorge12:01, 24 czerwca 2011
do kreatywnych świat należy !!!
franek11:51, 24 czerwca 2011
Wszyscy wiemy, jak trudno zarobić pierwszy milion na dalsze inwestycje, więc kacperku nie małpuj i nie kombinuj tylko weź się do uczciwej pracy.
ntttc1110:49, 24 czerwca 2011
Nie dość że pomysł nie jego... to jeszcze ma za darmo reklame będąc w tym momencie na tej stronie. Fajnie żę chłopak coś kombinuje ale wydaje mi się że troszke chce zabłyszczeć i tyle..
info maniak08:09, 24 czerwca 2011
Trzeba być kretynem żeby się reklamować na takiej stronie. Już widzę jak hordy ludzi wchodzi na tą stronę i klika w banery nie wiadomo jakich firm, zwłaszcza jak można się reklamować np w google i wtedy jest większe prawdopodobieństwo że na naszą stronę wejdzie ktoś kto szuka konkretnego rozwiązania produktu itp. Jak ten gość zrobi na tym biznes tzn. że Polska jest krajem idiotów :)
serpentyna23:28, 23 czerwca 2011
tak, zgadzam się z "jojo" ten gość zrobi biznes życia, mało tego puszcam mu swojw logo. Pamiętam jak sam zaczynałem, teraz prowadzę duzą firmę i szacun dla tego człowieka, a WY LENIE głupot nie piszcie!
jojo22:48, 23 czerwca 2011
Wnioskuję z waszych komentarzy, że nie wszyscy rozumieją sens tego materiału. Uważnie przeczytajcie treść - Kacper chce udowodnić młodym ludziom, że jeżeli masz pomysł, jesteś wytrwały w tym, co robisz - to możesz osiągnąć sukces. Najlepiej siedzieć, nic nie robić i narzekać, że nie ma pracy. Poza tym Kacper w swojej wypowiedzi wyraźnie podkreśla, że jest już współwłaścicielem dużej firmy... I nie chodzi tu przede wszystkim o pieniądze, ale o to by dać młodym zdolnym bodźca do działania. Dla mnie i tak już osiągnął " sukces" (statystyka czytelnictwa artykułu...)
Kozak18:20, 23 czerwca 2011
Daj kontakt. Widzę że razem możemy coś zdziałać. Czekam!
Sever7917:52, 23 czerwca 2011
Hmmm rewelacja to to nie jest i cienko widzę ten milion... Równie dobrze można rozsyłać info do ludzi o podobnej treści licząc że cos nam wpłacą. Albo usiąść z kubkiem pod kościołem... Wtedy milion można szybko mieć ;)
No ale nie kolega próbuje... zawsze mu z tych pikseli pare złotych wpadnie a jak to padnie już to będzie musiał pomyśleć nad nowym trickiem :D
Agrafka16:15, 23 czerwca 2011
Tylko szkoda, że już kilka takich stron w sieci jest.
maciek14:04, 23 czerwca 2011
porównajcie facebook i naszą klasę, porównajcie grupona i grupera i city deal, co amerykańskie to i polskie million...com i milion...pl
henry14:01, 23 czerwca 2011
jemu chodzi o coś więcej, niż tylko o $, może jego postawa pomoże nam ruszyć 4litery z domu i też coś wymyslić, a nie czekać na zasiłek mamusi !!!, Żart o rusku kiepski
paweł2811:46, 23 czerwca 2011
zgadzam się z przedmówczynią, to ma sens...Może jakieś zakłady czy mu sie uda ?
stokrotka11:44, 23 czerwca 2011
I co z tego, że ten pomysł powstał w stanach? przeciez on tego nie kryje tylko o tym w wywiadzie powiedział, wiele pomysłów ze stanów udaje się zrobić w polsce, tylko trzeba to zrobić!!!! z nie siedziec i tylko narzekać no i oczywiściei komentować :D :D :D trochę optymizmu polaczki :)
zorro11:40, 23 czerwca 2011
Jasne, że liczy się pomysł. Ale chłopak nie wie podstawowej rzeczy, bo jest młody i nie pamięta rady Jana Krzysztofa Bieleckiego.
Otóż przed laty, Jan Krzysztof Bielecki stwierdził, że "pierwszy milion trzeba ukraść".
Jan Krzysztof Bielecki, aktualnie jest Przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Z racji pełnionych funkcji Bielecki posiada na pewno odpowiednia wiedzę na ten temat.
Drogi Kacprze zadaj pytanie panu Bieleckiemu, czy się coś zmieniło w tym temacie. I przede wszystkim zapisz się do PO. Sukces gwarantowany. Milion zarobisz nie w pół roku, a w pół godziny.
nauczyciel11:13, 23 czerwca 2011
Gościu namawia wszystkich, żeby wzięli się do roboty i wierzyli we własne siły po czym sam wyciąga rękę po jabłmużnę
kujawiak11:10, 23 czerwca 2011
Mam temu facetowi zapłacić 100 złotych za reklamę swojej firmy, żeby ten zarobił 100 złotych. On chyba nie wie co mówi, a autorowi gratkuluje bezmyslności, że takie bzdury rozpowszechnia. Poza tym to co on chce zrobić to zwykły plagiat mają rację wszyscy.
osioł10:32, 23 czerwca 2011
jak w zarcie jak ruski wynalazł rower.......no w czasie wojny u niemca na strychu
!!!08:33, 23 czerwca 2011
Do odważnych świat należy.
Smok05:48, 23 czerwca 2011
Nie chce mi się nawet tego komentować.
Pawelekk01:39, 23 czerwca 2011
Studentka tak chciałbym tylko przytoczyć twoje zdanie "Pomysł świetny i na czasie,kto pierwszy ten lepszy"??? hehe nie wiem czy się śmiać czy płakać ale takich pomysłów było sporo...
studentka23:38, 22 czerwca 2011
Popieram inicjatywy młodych ,garnących się do życia ,a nie oczekujących zasiłku jak wielu innych.Kacper,daleko zajdziesz ,tylko nie słuchaj malkontentów bo oni napewno Ci nie pomogą,będą tylko narzekać i wnet ręce Ci opadną i jakakolwiek chęć aby dalej coś zrobić-takich ludzi unikaj.Pomysł świetny i na czasie,kto pierwszy ten lepszy.Powodzenia!
PFK22:37, 22 czerwca 2011
Szkoda, że nie wymyślił czegos innego, tylko nieładnie ukradł pomysł.
Radzio20:07, 22 czerwca 2011
Panowie zazdrościcie gościowi, niech kombinuje a może mu się uda, jak nic nie będzie robił to nic nie będzie miał.
lb19:40, 22 czerwca 2011
wieksza reklama pana Kacpera tutaj, niz jakiejkowiek firmy na jego stronie :>
Żenujący plagiat19:07, 22 czerwca 2011
milliondollarhomepage
kuba18:07, 22 czerwca 2011
Dobry pomysł, tylko że co reklamobiorcy z reklamy 10 na 10 pikseli? Poza tym w USA to już dawno ludzie kombinowali. dorobili się. A Kacper ukradł im pomysł. Wątpię żeby polskie firmy na to poszły
Anonim17:54, 22 czerwca 2011
To zwykła kopia istniejącej strony. Czy ktoś widzi tu jakiś pomysł? Innowację?
Ferdas17:30, 22 czerwca 2011
a robic to nie ma komu;/
Pomyśl zanim napiszesz!17:21, 22 czerwca 2011
To tak jakbym powiedział - chcę zarobić milion, niech kazdy wpłaci 1zł za DZIĘKUJĘ, które otrzymasz odemnie mailem. Warunek jest jeden, nie można wpłacić mniej niż 100zł (dostaniesz mailem 100x DZIĘKUJĘ).

Pic na wodę fotomontaż, od lat funkcjonują systemy typu DONATE.
Musiałbym być wariatem, żeby mu zapłacić kasę!
xxx17:17, 22 czerwca 2011
Pomysł tak stary jak świat, wielu już w PL próbowało i jakoś w poł roku a nawet w rok nie udało się im zarobić miliona, więc nie liczył bym na cuda po pół roku....
gó-ral17:06, 22 czerwca 2011
Ale chyba tylko w celach charytatywnych, bo co to za rekalama. Zero swojego pomysłu, nawet jakiejś innowacji już istniejącego. Troszkę chłopak na litość bierze. No ale pomimo tego życzę powodzenia
xxxxx16:32, 22 czerwca 2011
ale co mi da reklama na ich stronie? musze placi duza kase a malo za TO mam ?
xdc16:13, 22 czerwca 2011
no niestety jest do podróbka amerykańskiej strony i pomysłu, ale mimo wszystko życzę powodzenia w interesach :)
Pozytywista16:09, 22 czerwca 2011
Dobry PR...powodzenia:)
BB16:03, 22 czerwca 2011
najważniejszy jest pomysł, ale ten gość go nie ma, bo taka sama akcja za oceanem była już dość dawno i w polsce też o niej pisano
marcinc15:41, 22 czerwca 2011
PLAGIAT ;D
ten pomysł już został zrealizowany w USA http://www.million...com/

Bez linków i adresów, proszę. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij