Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
28.11.2011, 16:38 | czytano: 12064

Nowy Targ: otwarcie mostu, ronda i ulicy (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

W południe odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku trzech nowo powstałych inwestycji: mostu łączącego skrzyżowanie ulic Kokoszków i Kowaniec z ulicą Waksmundzką oraz nowej ulicy i ronda. Poświęcenia obiektów dokonał biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej ks. Grzegorz Ryś, a burmistrz miasta i zaproszeni notable przecięli wstęgę.

W uroczystości otwarcia obiektów udział wzięli m.in. burmistrz Marek Fryźlewicz, przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek, senator i rektor PPWSZ prof. Stanisław Hodorowicz, posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, starosta nowotarski Krzysztof Faber, burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, księża, przedstawiciele nowotarskich instytucji, urzędów i organizacji oraz mieszkańcy.

Uroczystość uświetnił występ muzyki góralskiej pod kierownictwem Józefa Staszla oraz pokaz walk rycerskich w wykonaniu nowotarskiego stowarzyszenia "Rodowcy".

Inwestycja kosztowała 19,1 miliona złotych. Jej wykonawcą była firma Mota-Engil. Roboty trwały prawie półtora roku i obejmowały budowę nowego, 100-metrowego mostu, ronda na skrzyżowaniu ulic Kowaniec i Kokoszków oraz budowę 400 metrów nowej drogi od ul. Waksmundzkiej do mostu wraz z sygnalizacją świetlną. Most, droga dojazdowa do niego oraz rondo stanowią pierwszy etap przyszłej wschodniej obwodnicy miasta. Jej celem jest odciążenie centrum Nowego Targu, przede wszystkim Rynku, od ruchu samochodowego. Inwestycja zakończyła się w terminie.

Nowotarscy radni dyskutują teraz, jakie imiona lub nazwy nadać wszystkim trzem inwestycjom.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
m5314:41, 13 grudnia 2011
od 28.11 minęło trochę czasu i dalej nikt nie uaktualnił oznakowania; Zona 40 : od wjazdu z nowego mostu na Kowaniec może lepiej zlikwidować istniejący znak od starego wjazdu.Oj urzędnicy szybko przeciąć wstęgę i zadowoleni .
Julita19:06, 5 grudnia 2011
most z drogą i rondem sprawdza się. Łatwiej wyjechać z Kokoszkowa do Rynku rondem i do miasta. Z powrotem także bo nie trzeba kluczyć przez rybek. Strzał w dziesiątke wart każdych pieniędzy. Dziekujemy.
obserwator N.T.21:34, 4 grudnia 2011
Wyłączyli światła i korki się zmniejszyły po co było wydawać kasę na takie rozwiązania ???.
sąsiad burmistrza.15:57, 2 grudnia 2011
Dobrze ,że jest kilku rozważnych i obiektywnych ludzi , którzy potrafią rzeczowo skrytykować i wytknąć nieudacznikowi Mf błędy i fuszerki w inwestycjach jak choćby Hanka Mostowiak, notabene fajna babka, ale pieje z zachwytu o mało co nie dostała o....u.MF nie zbudował jeszcze nic bez fuszerek , nie mówiąc o tym ,że za niebotyczne pieniądze. Zawsze tak jest i pozostanie do końca kadencji , jak dotrwa ,czego mu nie życzę.A co z przenoszeniem targowicy? Ujki już się zgodziły , bo wiadomo ,że oni najwięcej na tym stracą.
m5309:40, 2 grudnia 2011
Pytanie do tych co odbierali technicznie nową drogę i most -co z oznakowaniem; zona 40 km.": jest od strony starego wjazdu na rondo a nie ma od nowego odcinka jak to rozumieć co na to odpowiedzialni za oznakowanie specjaliści drogowi,poza tym powinno być też odwołanie takiego znaku po wyjeździe ze strefy Kowaniec -Kokoszków.
Na nowym skrzyżowani Waksmundzka konieczny od strony mostu na Białym Dunajcu pas do prawo-skrętów na Kowaniec zmniejszą się korki chyba że ktoś nie ma ochoty mieć węższy parking za to będzie miał więcej spalin pod domem od oczekujących tu światła to wielkie nieporozumienie!!! Czekam na przebudowę na Rondo miejsca jest dość.
Hanka Mostowiak14:10, 1 grudnia 2011
Brawo,brawo,brawo!!! I jeszcze raz brawo. Most jest piękny i potrzebny. Miasto rośnie w oczach. Dziękuję.
bełkot MF12:53, 1 grudnia 2011
hihi: obyś z zachwytu nie zaczął szczytować! Widać jaki *** przez ciebie przemawia. Nie widzisz panującego wszem i wobec bałaganu? Takie wybiórcze patrzenie to cecha lizusów i klakierów burmistrza twojego idola. Nie widzisz kilkunastu lat nic nie robienia ? Jesteś typowym malkontentem. To co terasz sie buduje to zasługa obecnej i poprzedniej rady i opozycji wobec tego nieudacznika. Teraz jak widmo wypadu przed oczyma , to wziął się za robotę i to też tylko na pokaz.
hihi22:10, 30 listopada 2011
dziś jechałem i jestem zachwycony rozmachem tej inwestycji, z prawej strony piękny widok na stary most z lewej na złącza Dunajców. Jestem pod wrażeniem szybkości tej budowy. Widzę że miasto idzie do przodu. Basen, szkoła z halą sportową, orliki, park. Coś się dzieje ale oczywiście jest i kupa malkontentów którymi burmistrz nie powinien sie krygować.
nol17:57, 30 listopada 2011
ciekawe ile kosztował ten lekki prysznic wodą święconą:P??
Nigdzie nie widzę oficjalnej informacji na ten temat;p a z tego co wiem nie jest to tania usługa;p
sąsiad burmistrza MF17:40, 30 listopada 2011
Budujemy mosty , dla pana starosty- jak w piosence, tylko szkoda ,że prawie nie wykorzystane, bo brak obwodnicy, a tu ani strateg O . ani burmistrz MF nic nie mówią , bo wiedzą ,że to głupota. Następnej kadencji nie będzie panowie. Zapomnijcie o tym. Na emeryturę pójdziecie z normalnej roboty , a nie z gabinetów , które pobudowaliście.
KIER15:19, 30 listopada 2011
super ale mogli zrobić pas do skrętu w lewo bo tak to się korkuje na światłach w stronę rynku
m5313:41, 30 listopada 2011
Inwestycja bardzo potrzebna i chwała im że już oddana do użytku tylko te światła to wielkie nieporozumienie bez jarmarku robią się korki a co dopiero w czwartki i soboty tam powinno być RONDO- spowalnia ruch ale rozładowuje korki i umożliwia włączanie się do ruchu prawie bezkolizyjnie z każdej strony podobnie jak na rondzie Kowaniec-Kokoszków :GORCZAŃSKIM:
Maciek12:03, 30 listopada 2011
budować trza i koniec! Tylko po co ta cała szopka? Ile to otwarcie kosztowało i dlaczego aż tyle!?
sadeczanin10:07, 30 listopada 2011
Powinni byli sądeckiego Nowaka poprosić aby zobaczył,że można budować mosty na Dunajcu.
***08:42, 30 listopada 2011
do xyz. Pokaż mi taką inwestycję, jak obwodnica wschodnia, której nie robiono by etapami. Dlaczego ? Pomyśl. Pierwszy etap jest zakończony i wykonano go szybko. Do gościa co się podpisuje- szybkość ślimaka. Nikt tego mostu nie wybudowałby wcześniej, bo nie było prawa, które pozwoliłoby pozyskać potrzebne grunty, na wypadek gdyby właściciel nie chciał ich odsprzedać miastu. Pomogła tu specustawa i Fryźlewicz z niej skorzystał najszybciej jak tylko mógł. Wcześniej specustawy nie było, ale o tym już się tyle razy pisało i mówiło, że wstyd tego nie wiedzieć.
bacówka , podobno nie Krzysia bacy?22:59, 29 listopada 2011
Gdzie dalsza część obwodnicy? Do kiedy korki na Szaflarskiej?
mieszczuch tutejszy , ale nie swój22:31, 29 listopada 2011
Do B!
To jest specjalista od strategii miasta zatrudniony tak cichaczem przez burmistrza w dowód wdzięczności za kampanie , jak był wcześniej zatrudniony rzecznik prasowy Piotr RP w magistracie. Pytanie gdzie OPOZYCJA w tym temacie ???? Radni bezradni - nadal?

Proszę o trzymanie się tematu artykułu. Moderator.
fu22:15, 29 listopada 2011
Czekali z otwarciem mostu w Nowym Targu do czasu poswięcenia dróg w Gminie Czorsztyn lub odwrotnie
W każdym razie nasi Przedstwiciele ziemi Podhalańskiej w Sejmie przez dwa dni gościli w powiecie nowotarskim
dominikbdczestotamjezdzic21:53, 29 listopada 2011
z takimi cenami paliwa ten most powinien stać z 5 lat
B20:37, 29 listopada 2011
Kto to jest Marcin O? Dlaczego my nic nie wiemy o jakimś strategu?
spostrzegawcza19:49, 29 listopada 2011
i na koniec do borzanka opic nowy most wszyscy poszli
hej siup18:47, 29 listopada 2011
Księży tyle że bałem się że jak będą święcić święconą wodą to cały asfalt zmyją :)))
gosc18:18, 29 listopada 2011
Ale cyrk.Most stoi od dłuższego czasu a teraz za nasze pieniądze robią dziadki impreze i cyrk.Oni akurat najbardziej się napracowali.!!
mieszczuch tutejszy , ale nie swój17:58, 29 listopada 2011
Kiedy zniknie parking przy targowicy, kiedy miejsce zmieni targowica? Te pytania to do burmistrza MF?Tego to nawet nie przewidzi największy strateg magistratu , szef kampanii Marcin O. zwany /MO/Łapki na tym trzymają ujki MF.
J z RP17:23, 29 listopada 2011
Wybudujemy nad Dunajcem
Piękną, szczęśliwą ziemię.
Wrogów zmieciemy. Przyszłość.
Nazwiemy Jego imieniem.


Bije godzina niezapomniana
zakręt historii - druga zmiana
Trzeba zwycięstwu drogę torować,
Marsz rozpoczęty, Burmistrzu prowadź!...
szybkość ślimaka16:44, 29 listopada 2011
MF Maziorz bardzo szybko wybudował most - potrzebował jedynie 10 lat ... toż to mało dla ślimaka i jego szybkich janczarów ...
Wy miastowi wybierajcie MF - to dla nas idealny kandydat każda wieś wyprzedza "miasto" i w każdej dziedzinie .... po następnej kadencji przyjedziemy i zaorzemy ....
xyz16:12, 29 listopada 2011
do bezimiennego ***
jaka zazdrość, jaka nienawiść? No chyba Cię pogięlo! Wszystkim nam zależy, by miasto się rozwijało - tylko sensownie - tzn. w/g jakiejś strategii, bo wtedy wszystko jest tańsze [ np. nie trzeba pruć położonego asfaltu aby zakopać rury]. Fajnie, że jest most....ale co dalej? Czy burmistrz ma już wizję?
A co do prawa..... otóż PZPN jak najbardziej przestrzega prawa i statutu - leśny dziadku. Ha, ha
luknt15:52, 29 listopada 2011
Z reguły najbardziej narzekają Ci którzy (jak podejrzewam) nie byli głosować . To właśnie oni nie mają podstaw do narzekania. Dobrze że coś się dzieje. Rozpadł się basen na Skarpie - źle!! , budują nowy - źle!!. Most zły !!. Ludzie nie macie co robić tylko narzekać ? Żal mi was (was - celowo z małej !).
***14:36, 29 listopada 2011
Wytłumaczę ci , bo jak jesteś portierem, to wiedzę też masz portiera. Sukces to burmistrza, bo to on prowadził tą inwestycję od początku do końca. Obiecał i dokonał. W bardzo szybkim tempie, mamy bardzo ładny most i wbrew temu co piszą podobni tobie bardzo potrzebny. Po wybudowaniu mostu, musiał on przejść próby wytrzymałościowe i potrzebował pozwolenia na użytkowanie, które wydaje starostwo. Są pewne procedury, których należy się trzymać, ale ty skąd miałbyś o tym wiedzieć portierze. Ty zapewne jak xyz olewasz wszelkie prawo i przestrzegasz tylko to co ci pasuje. Twój tok rozumowania jest taki jak reszty malkontentów, jak coś nie tak to winny burmistrz , jak wszystko super to nie jego zasługa. Kieruje wami wyłącznie nienawiść, zazdrość i możecie się w ogóle wypchać z tym swoim bredzeniem. Nowotarżanie się cieszą i to jest ważne. A jak wam się nie podoba, to się wynoście stąd i atmosfera się oczyści.
szwadrony psychiatry14:32, 29 listopada 2011
Choć psy szczekają,
karawana jedzie dalej,
oleum do głowy, dobry Panie nalej,
tym co bez serc i bez ducha,
krytykują stale,
a Ty drogi wyborco,
na Marka głosuj dalej.
ekstra wazeliniarz14:00, 29 listopada 2011
Pędzi pociąg historii,
błyska stulecie - semafor.

Potrzebny jest maszynista,
którym jest ON:


Dziękujemy Burmistrzu !!!.
Von13:33, 29 listopada 2011
Wszystkich malkontentów trzeba przepędzić z tego miasta, bo są jak wrzód na ...życie bez was będzie piękniejsze.
Koryntianka13:07, 29 listopada 2011
Paru Miescanom rozum odebrało ze złości, że sie buduje.... Piszą wiersze i donosy zamiast chwalić burmistrza swego bo,..... chcą lepszego, najpelpiej Polikota z pomysłami z Polinezji i wysp helleńskich. Łoj miescany....
Hania12:19, 29 listopada 2011
most był przysłowiowym strzałem w dychę, dziękujemy Burmistrzu i prosimy o więcej. Co ważne burmistrz realizuje obietnice wyborcze w przeciwieństwie do niektórych co mieli szczytne hasła w kampanii a bardzo szybko o nich zapomnieli.
Wazelina11:45, 29 listopada 2011
Pochwała władzy!!!.

?Jednemu tylko Markowi, co ludem sprawiedliwie rządzi, Dunajec okiełznać się daje.
?Nie woła dziś przewoźnik: Wsiadaj, kto ma wsiadać!?.
Za przykładem cesarza Trajana, który niegdyś most na Dunaju był uczynił, Marek Fryźlewicz zbudowawszy most na Dunajcu w Nowym Targu, dzieła prawie, Dedalowego dokonał.

Nieubłagany Dunajcu, próżno wstrząsasz rogi,
Próżno brzegom gwałt czynisz i hamujesz drogi.
Nalazł fortel Burmistrz Marek, jako cię miał pożyć,
A ty musisz tę swoję dobrą myśl położyć:
Bo krom wioseł, krom promów, już dziś suchą nogą
Twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą.?
KIBIC11:26, 29 listopada 2011
W tempie 500 metrów co dwa lata to cała obwodnica będzie w następnym wieku. Teraz projekt łącznika Waksmundzka z Alejami 1000-lecia potrwa dwa lat + budowa dwa to znowu 500 metrów za cztery lata, szybciej budowali za królów ręcznie i konikami.
do blokówki11:02, 29 listopada 2011
nie o to chodzi, że robi --- tylko że co zrobi---- to spieprzy. Po 15 latach niezakłóconej władzy co mamy? Most, który niczego nie rozwiązuje. Bedzie generował korki - nie w mieście tyko Waks. i Kowan. Robić taki most bez prawdziwej obwodnicy -- to jest niegospodarność. Problem komunikacji w NT powinien być rozwiązany kompleksowo, z głową - a nie tak jak to robi MF . Tu trochę kichnie - parking, basen, rynek, park, jakaś ulica, a żaden z prawdziwych problemów jest NIEROZWIAZANY!!!
a/ targowica - korki i estetyka
b/ zruinowana hala i dom towarowy
c/ bezrobocie - brak zdecydowanych działan by otworzyć miasto i okolice
dla turystyki
d/ zakorkowane miasto
jednym słowem trudno cieszyć się obrazkiem na ścianie podczas, gdy dach dziurawy
EXNowotarżanin10:44, 29 listopada 2011
Most ładny, reszty nie komentuję bo się powtarza do znudzenia.
#158909:50, 29 listopada 2011
do pis. Wypisujesz dyrdymały. Codziennie przejeżdżam Waksmundzką, bo tam mieszkam. Nawet w najruchliwsze dni targowe nie czeka się zbyt długo. Bredzisz, bredzisz biedny człowieku ! Most był bardzo potrzebny i ludzie są z niego bardzo zadowoleni oprócz garstki frustratów, co nic w życiu nie osiągnęli, dlatego wylewają swoje żale w komentarzach, bo przecież ktoś musi być winny za ich życiowe porażki.
zadowolony09:39, 29 listopada 2011
Miasto pięknieje w oczach. Cieszmy się a nie marudźmy. Gratulacje dla burmistrza Fryźlewicza. Jest bardzo dobrym gospodarzem.
pieniacz wiejski09:20, 29 listopada 2011
Obiektywnie - procedury budowlane i odbiory oraz cała birurokracja bez której gotowego obiektu przez tyle miesięcy nie można używać - to masakra!!!
Z drugiej strony to ogromny sukces i ułatwienie dla Miasta i jego klientów. teraz nie trzeba się będzie pchac do Rynku aby dojechać na kowaniec. Naprawde sukces i szkoda że się niektóre miescany tak plują o forme otwarcia bo to wszystko pikuś naprzeciwko wiekopomnej inwestycji...
blokowka08:58, 29 listopada 2011
A czy Wam, drodzy Komentatorzy życia miasta, ktoś kiedyś dogodził? Wiekszość forumowiczów zachowuje się jak smerf Maruda, aż mam ochotę postąpić jak postać z bajki - kopniak w kość ogonową aż nosem w piasek zaryje jeden z drugim!! Zrobił - źle, nie zrobił - źle, a co sami zrobili ??? No to pozdrawiam jak zwykle serdecznie.
Do siasior !!!08:53, 29 listopada 2011
Do siasior - człowieku , ciekawy jestem co Ty na to powiesz za miesiąc czasu ,,, zobaczysz korki związane z tymi światłami i chciałbym abys chociaz raz stał w takim korku conajmniej godzine , wtedy mozesz wypowiedziec sie w tej sprawie i pogratulowac Burmistrzowi strzału w dziesiątke , a moze wystarczyło by tylko aby Burmistrz zamknął swój parking w czwartki to moze nie 2 godziny będziemy stac w korku a tylko godzine .
orzeszek08:41, 29 listopada 2011
Przez te cholerne światła spóźniłam się do szkoły i syn ma teraz spóźnienie chociaz wyjechałam 5 minut wczesniej niz zazwyczaj ,,, co będzie we czwartek ? Będe musiała jeździc na około . Widze że nikt o tym nie pomyslał zamiast korzysci mamy tylko korki i nigdzie nie mozna zdązyc !!!
ATK07:58, 29 listopada 2011
Ale cyrk ! Łaskę robią, że zrobili most . Ale cyrk !
portier07:57, 29 listopada 2011
do

,,***
To wielki sukces burmistrza Fryźlewicza. Gratuluję.,,

A co pan burmistrz beton mieszał czy płacił ze swoich pieniędzy?

Proszę mi wytłumaczyć bo nie rozumie jaki to jego sukces. A może to że miesiąc temu był gotowy i wynajęli firmę ochroniarską do pilnowania?
cykor07:10, 29 listopada 2011
Najbliższy sobotni (słowacki) jarmark (choć nie z tych dużych) zweryfikuje rzeczywistość. Myślę, że się dużo nie pomylę jak korki (do nowego skrzyżowania na Waksmundzkiej) będą się zaczynały na Harcerskiej i na rondzie Al. 1000 lecia. Czekam na najbliższy długi weekend (powrót turystów) i cuuudowny korek od ronda Kowaniec - Kokoszków - przez Św. Annę do Krakowskiej pod Niwą, o wjeździe do Rynku nie mówiąc.
klio00:39, 29 listopada 2011
A co robił burmistrz Majcher.To most w Nowym Targu otwierają a nie w Zakopanem.Ale chyba musi się pokazać Fryżlewiczowi bo ma u niego dług wdzięczności za wydanie pozytywnej opini na schody zięciowe.Musi jeden drugiego popierać.
Tomekspike22:39, 28 listopada 2011
Ludzie szopka ale wielkanocna i tyle w temacie masakra jakaś
pis22:38, 28 listopada 2011
pytanie jakim sposobem dostać się do tego mostu skoro nie mozna przejechać Słowaków czekajacych na parking u BURMOSTRZA? Ostatniop czekałem DWIE GODZINY żeby wjechać na most na Waksmundzkiej!!! to jest dopiero prywata!
paschalik22:05, 28 listopada 2011
św Katarzyna ma swoją ulicę a nawet Kościół więc co za dużo...
most M i L Kaczyńskich...
AgaP.21:51, 28 listopada 2011
A ja proponuję nazwać most /lub rondo/ imieniem św. Katarzyny. wszak trzy dni wcześniej obchodzono Jej święto po raz pierwszy jako Patronki całego miasta. Dlaczego by tego nie uczcić? I tak już dumnie "przejechała" po nowym moście ;)
obiektywny21:46, 28 listopada 2011
Brawo Siasor !!!
Justyna21:43, 28 listopada 2011
Lepiej późno niż wcale:)
czarli21:21, 28 listopada 2011
A gdzież to podział się Jan Krzak?????Przepuścił taką imprezę, by się pokazać?To niewiarygodne!!Nagana dla fotografa-na pewno go przeoczył.Ale zretuszował.
Enter21:14, 28 listopada 2011
Gratulacje Panie Marku. W kampanii obiecał Pan most i most jest. Trzymam kciuki za dalszą realizację obietnic, które idą też jak burza i oby tak dalej!
Marek21:13, 28 listopada 2011
Szkoda czasu sprawdzać kto to projektował ale tylko poczekajcie na pierwszy śnieg. Zjazd od ul. Kowaniec jest tak krótk i pochyły i że jak tylko pojedzie coś cięższego to wjedzie na rondo jak łódka wypychając tych co staną przed wjazdem na rondo. Na pewno nasz Nowotarski projektant z Kokoszkowa zrobiłby to lepiej i na pewno praktyczniej w końcu codziennie jeździ do pracy, i w czwartek i w sobotę. A ktoś z satelity zaprojektował super skrzyżowanie , pewnie był najtańszy. Ale coś się robi w NT , a cieszą się ... .
wsteczny21:12, 28 listopada 2011
Siasior .. wazelinka ... i do burmistrza
ten most miał stać już 8 lat temu ... wielkie przyśpieszenie MF Maziorza w tempie ślimaka ...
wszystko to co robi to 10 lat do tyłu .... uciekli nam wszyscy
a my jedynie cieszymy się z takich pseudoimprez
mama21:01, 28 listopada 2011
Historyczne wydarzenie! Brawo :-))))
Siasior20:31, 28 listopada 2011
Zdecydowana większośc mieszkańców cieszy się z nowego mostu. Około setki z nich było na ceremonii otwarcia nie licząc dzieci. Ludzie widzą że się w mieście inwestuje a samo miasto się zmienia na lepsze. Oczywiście jest grupas frustratów wylewjących tu swoje powyborcze żale złożonych z kilku radnych doszłych i niedoszłych i lizusów wicestarosty którzy dostają dodatek funkcyjny za obrażanie miastowych urzędników. Pojawienie się dodatkowej przeprawy na Kowaniec bardzo usprawnia ruch w mieście i odciąża rynek. Może tak zwyczajnie po ludzku podejść do burmistrza i pogratulować oraz podziękować jak to miało miejsce podczas otwarcia gdy szarzy zwykli ludzie podchodzili. Po kładce oddanej w ubiegłym roku do uzytku most to strzał w dziesiątkę. Kładka też była krytykowana że za droga, za niebieska, za krótka a ludzie którzy tysiącami spacerują na Bór bardzo sobie ją chwalą. Dlatego proponuję dać sobie spokój z tym krytykanctwem które jest uwarunkowane bezinteresowną zawiścią i niczym innym.
***20:20, 28 listopada 2011
To wielki sukces burmistrza Fryźlewicza. Gratuluję.
wielbiciel20:16, 28 listopada 2011
a gdzie Jagła - spec od promocji lodów i oscypków ??? aaa rozumiem to on tą szopkę przygotował dobrze ze do tvn nie zadzwonili zeby ten cyrk pokazac , ot tak sie bawi nasza wladza za nasze pieniadze, jak bedzie otwarcie szaletów w parku to bedzie jeszcze większa biba
Lulianna20:16, 28 listopada 2011
no a jak licznie 5 była reprezentowana, ciekawe czy jakieś medale za obecność Pan Dyrektor przyznawał, bo 11 listopada miały być a nie było ;-(
***20:16, 28 listopada 2011
To wielki sukces burmistrza Fryźlewicza. Gratuluję.
jasio20:04, 28 listopada 2011
Dlaczego ten most nie jest podświetlony? Każdy most z oświetleniem pod spodu wygląda w nocy bardzo estetycznie a ten jak jakieś widmo.
obserwator N.T.19:46, 28 listopada 2011
Inwestycja bardzo potrzebna .teraz przez targowicę do Alei 1000 lecia jedna nitka dla prawo-skrętów druga pod mostem dla jadących prosto i lewoskrętów w kierunku Waksmunda może kiedyś połączy się z Nowym węzłem ZAKOPIANKI w okolicach Castoramy-Bp.Lub Estakada nad aleją 1000 lecia z bezkolizyjnymi zjazdami a pod estakadą może pozostać małe targowisko.
iwa19:37, 28 listopada 2011
A kany jest dyrektorka z Ratułowa przecie ona tyz radna powiatowa cymu i tam nima cha cha
Górol19:15, 28 listopada 2011
Teraz dopiero będą korki jak włączą te światła na Waksmundzkiej
Wkurzony na maksa19:14, 28 listopada 2011
zanim skończą tę obwodnicę to takich kosztownych imprezek będzie jeszcze co najmniej kilka - a władza bawi się naszym kosztem, może dość już tego !!!
mieszkaniec ul. Waksmundzkiej18:55, 28 listopada 2011
Mieszkam na ul. Waksmundzkiej niedaleko skrzyżowania i już dzisiaj widać było jak wielkim nieporozumieniem była budowa całej tej inwestycji ze " światłami". Korek do świateł momentami przekraczał skrzyżowanie z ul. Doroty a co dopiero będzie w czwartki, soboty i niedziele (korek sięgnie na pewno piekarni Trzcińscy) ??? Światła zielone na waksmundzkiej powinny świecić się zdecydowanie dłużej bo to jest ulica z większym ruchem. Ta obwodnica miałaby sens jeżeli jarmark zostałby już przeniesiony, a tak przez kilka najbliższych lat będziemy się męczyć z tym "nieporozumieniem" naszych władz. Ponad 19 mln zł to kosztowało... można sobie wyobrazić ile jest ważniejszych inwestycji w mieście wtym czasie. Przez tyle lat nie działo się nic a tu nagle Park, Rynek, Owbodnica, Basen a miasto zadłuża się bez opamiętania. Nasze władze nie widzą kryzysu...?
xxx18:49, 28 listopada 2011
teraz ci co beda wracac z bialki i bukowiny beda blokowac czesc kowanca i sw.anny zeby wlaczyc sie na zakopianke zablokowana przez tych wracajacych z zakopanego.a jak zablokuje sie jeszcze rondo na sw.anny to ci od rynku tez beda stali.
Nono18:48, 28 listopada 2011
Na co ,komu ,na co ten burmistrz Zakopanego.???Byłoby świetnie ,gdyby był poseł GUT.
E.18:46, 28 listopada 2011
Bez nazwy?to jeszcze będzie jeden pokropek?
MM18:40, 28 listopada 2011
zanim dokończą obwodnicę to , to co zostało juz zrobione bedzie dziurawe;p Polska robota ehhh
Bartek18:40, 28 listopada 2011
Most już dawno mógł być otwarty i bez tego cyrku - kosztownego cyrku [ pokropek, przyjęcie, stracony czas urzędników ]. Ciemnogród! Jeszcze ci rycerze i ''św. Katarzyna'' na koniu. Dramat i WIOCHA!!!
ps
1/ Pani poseł Paluch Anna nosi się jak królowa angielska. Zawsze tak dobiera kreację, żeby sie wyrózniała z tłumu. Zebyśmy widzieli .... że JEST
2/Też mam problemy z zatokami jak starosta Faber (21 zdj.)
3/ Niby Majcher był, ale nigdzie go nie widać. Czyzby przyjechał naradzić się z naszym MF , co z tymi schodami i wycinką drzew zrobić? Okazja do niekręoującej rozmowy i to na nasz koszt super.
nożyczki18:36, 28 listopada 2011
Wstęga też po czerwonym cięta.
miastowy18:25, 28 listopada 2011
Wielkie otwarcie pradawnego szlaku gotyckiego, wielcy historycy z miasta - totalna klapa.
ceperka18:11, 28 listopada 2011
ciekawe czy p. Glonek zajęcia odrobi bo wf przepadł? ja z roboty nie dam rady wyskocyć.
mama17:55, 28 listopada 2011
A czy to aż tak ważna uroczystość coby dzieci lekcje traciły? a kiedy to odrobią?
Ludwik17:49, 28 listopada 2011
"I tak rozkwitła pod nimi ziemia, jak rozkwitają łąki na wiosnę. Szła fala koni, fala ludzi, nad nimi las kopij i z barwnymi "płachetkami" na kształt drobniejszych kwiatów, a z tyłu, w obłokach kurzawy, miejskie i kmiece piechoty."
:)17:49, 28 listopada 2011
ale piękna para jedzie oplem vivaro :D
znafca17:48, 28 listopada 2011
Wszystko fajnie, cieszę się z nowego mostu w mieście. Tylko małe pytanie czy poświęcenie przez kś. proboszcza z miejscowej parafi byłoby mniej ważne niż przez biskupa.
Krawat17:46, 28 listopada 2011
ruch taki że już mam dość
osioł17:45, 28 listopada 2011
ech mentalnosc chlopa panszczyznianego jeszcze przez pokolenia bedzie wychodzic urzednik panstwowy uczestniczacy w poswieceniu panstwowego obiektu..... czyz intelekt jeszcze nie pozwala stworzyc innej oprawy na uroczyste otwarcie niz pokropek
Władziu17:45, 28 listopada 2011
PAN BURMISTRZ M.FRYŻLEWICZ REKLAMUJE NA KAPELUSZU "FIRMĘ SPORTOWĄ".
"KROPIDŁO I OFICJELE" NIEZBĘDNI , BEZ TEGO MOST MORZE SIĘ ZAWALIĆ,
CO CIEKAWE MOST STAŁ OD CZERWCA'11 GOTOWY DO "POKROPIENIA"
CIEKAWE ILE KOSZTOWAŁO STAROSTWO, MIASTO ZATRUDNIENIE FORMY OCHRONIARSKIEJ KTÓRA PILNOWAŁA MOSTU.
POLECAM TE KOSZTY DO ZBADANIA "RADNYM NOWEGO TARGU"

Proszę wyłączyć CapsLock. Moderator.
?17:41, 28 listopada 2011
żeby więcej ludzi biło brawo to dzieci z "piątki" poszły?
olek17:32, 28 listopada 2011
widzę że pan wiewojewoa Harlężak o ile sie nie myle był, może warto i jego wspomniec....w relacji
DABLIUUUU17:32, 28 listopada 2011
Mareczku przebierz sie za rycerza a nie za Zorro i wtedy ratuj oblubienice!
DABLIUUUU17:30, 28 listopada 2011
Wiecej kasy dla hokeistow bo most juz podpisali!
papi17:24, 28 listopada 2011
za czyje pieniadze byla po uroczystosciach impreza u Borzanka dla wszystkich oficjeli???z jakiej racji wstege przecina poslanka Paluch,Siarka i reszta świty???chociaz ruszyli na tej budowie łopata ze tak im sie miski ciesza do kamer???to jest zenada za nasze pieniadze!!!
sweetbanana17:21, 28 listopada 2011
HANKI MOSTOWIAK !!!!!!!!!!!!!!
kaka17:01, 28 listopada 2011
no pięknie,piękny most super
KNT16:53, 28 listopada 2011
Kurcze ile sie ludzi zeszło, bo "most otwierali". Takie kulturalne wydarzenie w naszym mieście no no dobrze ze sie nie zbiegło w czasie z otwarciem biedronki, bo by już osobistości miały zarezerwowane terminy;p
gigi16:52, 28 listopada 2011
A Pani Poseł Znowu Sie Wkręciła
jag2516:49, 28 listopada 2011
otwieram kiosk ruchu prosze o przyjazd biskupa kto wie ile to kosztuje i czy urzad miasta to dofinansuje
mk16:46, 28 listopada 2011
Wszystko pięknie ładnie, ale skrzyżowanie ze światłami to porażka - dużo lepszym rozwiązaniem byłoby rondo, zwłaszcza że miejsce jest - jeśli chodzi o jazdę na wprost to wszystko ok, ale jeśli chodzi o skręty przez środek skrzyżowania to już dziś były problemy, a co dopiero będzie w dni targowe przy zwiększonym ruchu będzie jeden wielki korek!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij