Niedziela, 22 lipiec 2018, Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
15°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 88%
pogodnie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 77%
pogodnie
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 50%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Brak pomiaru
05.05.2012, 18:19 | czytano: 1784

"Poland – Trek" - w poniedziałek Louis-Philippe Loncke rozpoczyna wyprawę przez Polskę

zdj. Natalie Hill

ZAKOPANE. 7 maja belgijski podróżnik i łowca przygód Louis-Philippe Loncke wyruszy na wyprawę przez Polskę – od Tatr po Bałtyk. Trasę przemierzy pieszo, tratwą i kajakiem – jedynie dzięki sile własnych mięśni. W czasie 1200 kilometrowego wyczynu Louis-Philip przejdzie 150 km po górach, przepłynie 50 km na tratwie i kolejne 1000 km kajakiem.

Pierwszy etap wyprawy będzie wiódł przez tereny górskie: z Zakopanego przez Tatry, Beskid Żywiecki i wreszcie Beskid Śląski, aż do Baraniej Góry, gdzie znajdują się źródła Wisły. Ciągnąca się przez ponad 1074 km Wisła przepływa przez ponad połowę terytorium naszego kraju.

"Louis-Philippe chciałby poznać Polaków i dowiedzieć się czegoś o polskiej kulturze. Pragnie spojrzeć na Wisłę z własnej perspektywy. Spływając kajakiem, chce pokazać unikatowy, niemal nietknięty ręką ludzką szlak wodny, jak również podkreślić potrzebę jego ochrony. Podróżnik zamierza zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska, a w szczególności rzek" - wyjaśniają organizatorzy wyprawy.

Na etapie górskim Luis-Philippe towarzyszyć będzie polski podróżnik Tomasz Grzywaczewski. W trakcie wyprawy ekipa wspólnie z fotografem i operatorem Natalie Hill (zdjęcie pochodzi z jej strony internetowej) zrealizuje filmy dokumentalny opowiadający nie tylko o wyprawie, ale przede wszystkim o Polsce i jej mieszkańcach.

Współorganizatorem przedsięwzięcia zapewniającym ekipie możliwości logistyczne niezbędne do produkcji filmowej jest „Żegluga Wiślana”.

Drużyna Poland Trek zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się niego przyłączyć na 1 dzień - pieszo lub na kajaku – w czasie jego 4-tygodniowej wyprawy.

Garść faktów
Czas trwania – 07. maja 2012 – 2. czerwca 2012
Całkowita długość trasy: 1 200 km
Wędrówka górska: 150 km
Spływ tratwą: 50 km
Spływ kajakiem: 1 000 km
1 200 km w 28 dni = 42 km dziennie

s/
najnowsze informacje
komentarze
pol09:05, 7 maja 2012
Czy jest gdzieś dostępny dokładny teren podróży?
Można byłoby spotkać się i porozmawiać z podróżnikiem.
obierzyświat21:41, 5 maja 2012
Dobrze że fotkę dali to może nie najemy się wstydu przy wizytach w punktach informacji turystycznej.
znany i lubiany20:37, 5 maja 2012
żeby mu gdzieś w tych większych miastach kajaka albo butów nie ukradli bo znowu będzie wstyd...
IMGW19:27, 5 maja 2012
Wisłę to z czystym sumieniem będzie mógł nazwać krótki- ściek. Z resztą znakomitą większość Polskich rzek. Jaka kultura w kraju takie środowisko.
Maciej K.18:44, 5 maja 2012
Powodzenia w tej ciężkiej wyprawie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów

sonda

Czy w Nowym Targu należy wprowadzić zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach?

Tak
Nie
Nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij