Utrudnienia na drodze w rejonie Zubrzycy (zdjęcia) - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
13°C
Clouds
13°C
Clouds
16°C
Clouds
17°C
Clouds
16°C
Clouds
14°C
Kartka z kalendarza
27.06.2012, 18:27 | czytano: 3075

Utrudnienia na drodze w rejonie Zubrzycy (zdjęcia)

Na drodze wojewódzkiej nr 957 łączącej Białkę koło Makowa Podhalańskiego z Nowym Targiem od kilku lat prowadzone są prace remontowe. Teraz trwa remont nawierzchni w rejonie Zubrzycy. Prace potrwają do 20 lipca.

zdj. Łukasz Sowiński
zdj. Łukasz Sowiński
Droga wojewódzka nr 957 jest ważnym elementem regionalnego systemu transportowego Podhala, stanowi połączenie komunikacyjne dróg prowadzących do przejść granicznych oraz terenów turystycznych zlokalizowanych na południu regionu. Modernizacja drogi poprawi dojazd do Babiogórskiego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego, lepsze będzie także połączenie z przejściami granicznymi w Winiarczykówce, Chyżnem, Chochołowie oraz z głównymi ośrodkami miejskimi: Krakowskim Obszarem Metropolitarnym, Nowym Targiem, Myślenicami i Zakopanem.

Przez większą część 2010 roku prowadzono prace związane z modernizacją drogi, podczas których wyremontowano ponad 35 kilometrów drogi. Potem ogłoszono przetarg na zabezpieczenie osuwiska i korpusu drogi. Wzmocniono istniejącą konstrukcję nawierzchni na szerokości 7 m z obustronnymi poboczami utwardzonymi (o szer. 1,60m oraz 1,85m), zbudowano rów odwadniający. Kolejny zakres prac to budowa chodnika jednostronnego wzdłuż drogi w rejonie Zubrzycy Dolnej i Górnej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego w Zubrzycy Górnej.

To ostatnie zadanie powierzono firmie FPHU HOLL-BUD EXPORT-IMPORT z Podwilka. Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT) to blisko milion zł, ale oferent zaproponował 738 188,37 zł.

s/ zdj. Łukasz Sowiński.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Gorol podróżnik12:19, 29 czerwca 2012
szkoda ze tak mało się buduje na Podhalu...
np. w Rabce pasów dla pieszych zupełnie nie widać... Mamy już lato a pasy dalej nie odmalowane...
0
ss08:51, 28 czerwca 2012
lepiej by było gdyby wyremontowali odcinek między jabłonką a piekielnikiem, piekielnikiem a baligówką i baligówką a czarnym dunajcem wtedy więcej by kierowców na tym skorzystało, a tak to remontują tą 957 w lesie w zubrzycy gdzie nikt prawie nie jeździ.
Reklama
0
emeryt08:26, 28 czerwca 2012
widac ze firma z podwilka ma profesjonalistow w swoich szeregach ktorzy co do 37 groszy potrafia zrobic kosztorys i oszacowac inwestycje milionowa
0
wser07:27, 28 czerwca 2012
super zdjęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Łorawiec23:53, 27 czerwca 2012
Skończą koło 20 lipca kolejny odcinek to znów wrócą na oddany 2 lata temu odcinek go łatać. Tragedia z tą drogą. Ciekawe czy ten odcinek też spitolą jak wcześniejsze?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
20
06.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
9
Poniedziałek
Imieniny:Felicjana, Pelagii, Sławoja
Kliknij po więcej