Czwartek, 13 grudzień 2018, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
przewaga chmur
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 78%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
-2°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
08.09.2012, 11:18 | czytano: 1931

Klub Fotograficzny przy MOK - spotkanie po przerwie wakacyjnej i przygotowanie do nowej wystawy

zdj. Piotr Twardowski

NOWY TARG. W holu na I piętrze MOK w czwartek 13 września Fotoklub Nowy Targ otworzy wystawę fotografii członków klubu pod tytułem "Portfolio". To szczególna wystawa, bowiem w tym roku klub został zrzeszonym członkiem prestiżowego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawa "Portfolio" będzie zbiorem najlepszych prac fotografów należących do nowotarskiego klubu, który poszczycić się może wieloma indywidualnymi sukcesami.

- W tym roku Tadeusz Śmiałkowski uzyskał tytuł AFIAP czyli Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej - mówi Stanisław Krzak prezes nowotarskiego klubu. - Aby taki tytuł otrzymać trzeba spełnić wiele wymogów, jak choćby uczestnictwo w licznych konkursach i wystawach pod patronatem FIAP, w wystawach pokonkursowych na arenie międzynarodowej, w konkursach jak choćby Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski", który organizowany jest przez nowotarski MOK i wiele innych wymogów. To Tadeuszowi się udało i trzeba mu pogratulować. - Ale to nie jedyne osiągnięcia, bowiem członkowie klubu odnoszą sukcesy w różnorakich konkursach. W tym roku Marcin Kęsek otrzymał II nagrodę w konkursie "Krajobraz Górski", a w poprzedniej edycji pięknie zaprezentował się Andrzej Paszkowski - dodaje.

Fotoklub Nowy Targ występować będzie o przyznanie dla stałych członków legitymacji Fotoklubu Rzeczypospolitej, który jest członkiem operacyjnym i reprezentantem Polski w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) Wiąże się to ze złożeniem do Fotoklubu RP swego rodzaju portfolio, zawierającego prace które zostaną poddane weryfikacji przez Komisję Artystyczną, wraz z życiorysem artystycznym.

Spotkania Klubu są otwarte, mają formułę wymiany poglądów i doświadczeń. Zapraszani są także goście prowadzący wykłady i dzielący się swoją wiedzą.

W ten sposób zaczęła się działalność Klubu w 2007 roku. Wówczas jako członkowie niezarejestrowanej jeszcze grupy pasjonatów fotografii, zaprosili na prelekcję wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych Piotra Witosławskiego, który przybliżał im tematykę fotografii krajobrazu górskiego.

Teraz kilka razy w miesiącu spotykają się w sali 44 w MOK, lub na wyprawach w plener. Najbliższą wyprawę planują w Bieszczady, choć na pierwszym spotkaniu po przerwie wakacyjnej padały także propozycje wypadu na Słowację, na "rykowisko".

Raz w roku organizują klubową wystawę prac - podsumowanie sezonowej pracy.

.PeTe
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij