Zakopiańskie szopki bożonarodzeniowe (zdjęcia) - podhale24.pl
Nowy Targ
Clouds
4°C
Clouds
5°C
Clouds
-0°C
Clouds
1°C
Clouds
-0°C
Snow
-2°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 63 | 126 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 55 | 110 %
Kartka z kalendarza
26.12.2012, 18:25 | czytano: 5817

Zakopiańskie szopki bożonarodzeniowe (zdjęcia)

Stylizowane groty, stajenki, czy góralskie szałasy - tradycyjne szopki bożonarodzeniowe mają różne formy. W szopkach ustawionych w podhalańskich kościołach znaleźć można sporo elementów regionalnych. W Sanktuarium na Olczy naturalnej wielkości figury, ubrano w stroje ludowe.

zdj. Regina Watycha
zdj. Regina Watycha
s/zdj. Regina Watycha
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
michalinka11:22, 28 grudnia 2012
....takiej szopki to jeszcze nie było...Totalne bezguście, brak smaku.........Górale, zakopiańczycy kto Wam to ustroił.... w Parafii na Krupówkach ,, szopka szopek,, Oj dużo do życzenia osobom które to wymyśliły.... Lepszego gustu w Nowym Roku
0
ONN22:46, 26 grudnia 2012
najpiękniejsza szopka jest w NSPJ w NOWYM TARGU.
Reklama
0
aaa22:35, 26 grudnia 2012
fajnie jakby zdjecia byly opisane jaki to kosciol...
0
polonus21:09, 26 grudnia 2012
Warto zobaczyć,piękne szopki.Jedna z naszym Błogosławionym Ojcem Świętym ,wspaniały przekaz -Jan Paweł II i dzieci,które tak ukochał,przybywające do Jezusa .Cieszę się,że w mojej Polsce ten zwyczaj nie jest zapomniany.Ciekawe tylko czy chodzą kolędnicy po kolędzie ,tak jak dawniej ?Szopki wszystkie piękne i każda ma swój ''przekaz''.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
13
02.2026
Nie przegap!
06
06.2026
Nie przegap!
28
03.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
luty
6
Piątek
Imieniny:Bohdana, Doroty, Pawła
Kliknij po więcej