aktualności

Nietypowy wypadek w Spytkowicach. Samochód po czołowym zderzeniu wjechał w dom

18.02.2013 16:20 / czytano: 8871 / powrót

Do wypadku, który policja zakwalifikowała jako kolizję, doszło na krajowej "siódemce". Mimo iż wyglądało to bardzo groźnie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jak informuje rzecznik nowotarskiej policji asp. Roman Wolski, kierujący samochodem Citroen mieszkaniec Spytkowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem Mercedes. W wyniku zderzenia Mercedes kierowany przez mieszkankę Spytkowic wypadł z jezdni i uderzył stojący przy drodze dom mieszkalny. Kierujący samochodami nie odnieśli poważnych obrażeń. Po opatrzeniu przez sanitariuszy zostali zwolnieni do domów. Kierowca Citroena został natomiast ukarany mandatem. Dom nie został poważnie uszkodzony.

Informację o zdarzeniu dostaliśmy od naszego Czytelnika na kontakt@podhale24.pl.

r/

zobacz także

komentarze

13:28, 24 lutego 2013ja
@rtl: A o pielęgniarkach systemu zapomniałeś? :-)

07:22, 21 lutego 2013FELCIU
ale macie ciekawe Tematy żal mi was poprostu,
Ważne jest to że nikomu nic się nie stało. a Tresci zawsze s są fałszywe, bo nie pisza w jakich okolicznosciach wypadek powstał Tak jak i wasze durne Komentarze wypadek czy kolizja.

15:42, 20 lutego 2013monia
no właśnie byłam świadkiem tego wypadku i coś mi tu nie psauje...kto pisał ten artykuł?? bo same bzdury

23:51, 18 lutego 2013rtl
do "konio"
może nie porównuj pracy w kartce do swoje a poza tym pisząc artykuł powinno używać się poprawnych określeń danej funkcji:)
"sanitarka" ciekawe określenie karetki zacofanie wśród społeczeństwa jest okropne.
tutaj możesz sobie przeczytać kim jest sanitariusz
Sanitariusz/sanitariuszka ? pracownik opieki zdrowotnej wykonujący podstawowe, niezastrzeżone dla innych zawodów medycznych czynności w zakładach opieki zdrowotnej.

Do niedawna sanitariusz był członkiem zespołu wyjazdowego w karetce pogotowia i współpracował z lekarzem, bywał przy tym równocześnie kierowcą karetki i noszowym. Obecnie zgodnie z polskimi przepisami prawa zespół ratownictwa medycznego musi składać się z lekarza (tylko w zespołach specjalistycznych), pielęgniarki i ratownika medycznego, co oznacza, iż sanitariusze nie mogą już pracować w pogotowiu ratunkowym.

Stanowisko sanitariusza nadal funkcjonuje w szpitalach, gdzie wykonuje on proste czynności nie zarezerwowane dla innych zawodów medycznych. Zakres czynności podobny jest do zadań salowej.

Pracownik zatrudniony na stanowisku sanitariusza (noszowego) powinien posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe oraz przeszkolenie w miejscu pracy.

22:57, 18 lutego 2013do rtl
acha, a ja zgodnie z wymogami unijnymi jestem konserwatorem powierzchni poziomych. Tymczasem jestem sprzątaczem. Nie przesadzaj z tymi "ustawowymi określeniami". Jeździ człowiek w popularnie mówiąc - sanitarce, to jest sanitariuszem. I telo.

Konio.

22:09, 18 lutego 2013rtl
zgodnie z ustawą o PAŃSTWOWYM RATOWNICTWIE MEDYCZNYM w karetkach systemowych nie ma sanitariusz tylko są to RATOWNICY MEDYCZNI ORAZ LEKARZE także pisząc artykuł należy używać prawidłowych pojęć

21:39, 18 lutego 2013Robert b.
Jaka kobieta w mercedesie? Jak facet prowadzil. Jakie nie dostosowanie predkosci? Jak Gl***owi kolo odpadlo...

18:31, 18 lutego 2013poeta
wypadek czyli kolizja...... pięknie napisane

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama

najczęściej czytane

boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij

Kocham Cię Witek sam wiesz jak bardzo. Sylwia z Jabłonki ;o)

Tomek + Wanda = WM

Na górze róże na dole fiołki, kocham uśmiech mojej Mariolki!

całusy dla chłopaków z 3b! Dziewczyny ze szkoły :)

Kocham Cię Aniu, Jurek z Zakopanego

Dziekuje za 10 lat, Kocham Cie bardzo mocno Kiniaczku. Caluski tez od chlopakow.

dla ukochanego męża z którym spędziłam 10 cudownych i szczęśliwych lat wszystkiego najlepszego z okazji walentynek KOCHAM CIE BARDZO i dziękuje za życzenia.) dla t.....od w.......

Z OKAZJI TEGO SWIETA PROSTE SLOWA KOCHAM CIE LUCYNKO

Kasia, Kamila i Gosia - jesteście super babki! Koledzy z LO

Kocham Olę B. :)))

Love love moja Monia :)

Dla Najukochańszej Ewusi w dniu Zakochanych - niech każdy dzień będzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju :)

W dniu świętego Walentego przesyłam ci dużo gorących buziaczków. Twój Kotek

Z okazji dnia zakochanych pragnę złożyć życzenia ukochanemu mężowi wszystkiego co najlepsze!

Wyślij SMS o treści TC.P24WALENTY.ZYCZENIA na numer: 74068 gdzie w miejscu ZYCZENIA należy wpisać treść życzeń. Koszt sms to 4,92 zł brutto