Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
19.03.2013, 13:18 | czytano: 2957

Smarduch odrzuca propozycję posła Rasia

Fot. Robert Miśkowiec

Były przewodniczący struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim Jan Smarduch nie przyjmie oferty posła Ireneusza Rasia, który zaproponował mu wczoraj powrót do PO. Raś powiedział, że bardzo go ceni i czeka na niego z otwartymi rękami. - Długo pozostaną otwarte, aż opadną ze zmęczenia - odpowiada półżartem Smarduch.

- Nie zamierzam wstępować z powrotem do Platformy Obywatelskiej ani wstępować do żadnej innej partii - deklaruje Jan Smarduch w rozmowie z Podhale24.pl, który odszedł z PO wraz grupą innych działaczy po tym, jak Raś zgodził się na powołanie drugiego koła PO w Nowym Targu (pisaliśmy o tym m.in. w tekście Będą dwa koła PO w Nowym Targu. Ireneusz Raś "otwiera ramiona").

- Nasza ocena sytuacji politycznej w mieście i powiecie jest inna niż posła Rasia. Nie mam o to żalu, ale nie jest możliwe istnienie dwóch struktur PO w Nowym Targu. Władze regionu postawiły na inne środowisko, ustąpiliśmy im miejsca, niech się organizują - dodał.

Jan Smarduch powtórzył, że środowisko byłych działaczy PO zamierza stworzyć własną listę do Rady Powiatu Nowotarskiego w najbliższych wyborach samorządowych. - Możemy liczyć nawet na 10 mandatów - ocenia.

r/
najnowsze informacje
komentarze
wszycho20:43, 22 marca 2013
@ jktdbu
Pisząc "platformiarze" kogo dokładnie masz na myśli, bo nie wiem: czy chodzi Ci o np. pana Smarducha (który dał se już z PO siana) czy o drużynę obecnego burmistrza Nowego Targu (która wkrótce też da se już siana z PO bo wymusi to na nich ich elektorat)? Czy masz na myśli Jachymiaka (który ponoć nie złożył jeszcze formalnie rezygnacji z PO) czy może profesora Hodorowicza (który niczym Jerzy Urban w lecie 1989, tj. na parę miesięcy przed rozwiązaniem PZPR wstąpił do tej komunistycznej partii - przepraszam pana profesora za porównanie do Jerzego Urbana oraz członków PO za porównanie do PZPR)? Najpierw wyjaśnijmy sobie te wszystkie niejasności związane z PO na naszym terenie a dopiero potem możemy sobie dać z tym tematem siana.
jktdbu18:11, 22 marca 2013
dali by se platformiarze siana już ......
wszycho20:57, 20 marca 2013
@ kali
Niestety, sprawa utworzenia drugiego koła w Nowym Targu brew zarządowi istniejącego już koła jest wielkim i brzemiennym w skutki polityczne błędem politycznym, natomiast jeśli chodzi o kulisy powstawania drugiego koła w Szczawnicy to tam bardziej chodziło o moralność i etykę. W Szczawnicy problem był czy godzi się deptać lidera PO któremu zabrakło 20 głosów w drugiej turze wyborów na burmistrza, czy tak niewielka przegrana powinna eliminować z gry - to tam, w Szczawnicy, już wtedy, zarząd regionu pokazał jakie obowiązują w małopolskiej PO standardy; powiem nawet więcej - to był punkt zwrotny w popularności PO w powiecie, jako że rzesze potencjalnych wyborców przejrzały prawdziwe intencje władz PO, że chodzi o nagie głosy i nie liczy się dla nich człowiek, nawet jeśli ten człowiek poczyni nie wiem jakie wysiłki dla dobra PO w terenie. Szczawnica była sygnałem alarmowym dla ludzi "Uwaga! w PO nie ma zasad moralności i przyzwoitości!" - ten komunikat niczym błyskawica obleciał wszystkie koła PO w powiecie. Natomiast wyczyn Rasia w Nowym Targu jest kolosalnym błędem politycznym.
Ogniowcy16:12, 20 marca 2013
Brawo Panie Wójcie, tak trzymać, nie dać się i iść do przodu. Na pohybel "elicie" III RP :)
ras-ista09:09, 20 marca 2013
Raś - V kolumna PISu. Jarek sie cieszy że ma takiego oddanego człowieka w PO. Jak nie wyrzuca Rasia to bedzie coraz gorzej. Nie sądziłem że tak poważny człowiek jak Hodorowicz da sie wpuścić w maliny z tymi farbowanymi lisami.No bo pan Gąsior to chyba nawet nie wiedział o co w tym wszystkim chodzi.
xyz07:46, 20 marca 2013
''pływak'' najmądrzejszy z nas - ''co to dla nas zmieni''? Gó....o zmieni. ja już dawno przestałem im WSZYSTKIM ufać - tak z jednego jaki i drugiego obozu, Przyznaję się, że miewałem nadzieje, ale wskutek obserwacji poczynań 'powiatowych' polityków - doszedłem do jedynego, prawidłowego wniosku. Oni wszyscy to to samo bagno. To nie są społecznicy tylko pry-wa-cia-rze, bo prywatą osobistą się kierują! Zapamiętajcie to i nie podniecajcie się tak. Olejcie ich - najlepiej, żeby media też przestały się nimi interesować - bez mediów oni nie istnieją.
fajerman06:34, 20 marca 2013
do : stbarney - Staszku, jesteś w błędzie - czasem wskazane jest wejść po raz wtóry do tej samej rzeki - bo już ją znasz i wiesz jakie niespodzianki mogą Cię w niej czekać - przykład pierwszy z brzegu - Komendant PSP w Zakopanem St. Galica
gość00:19, 20 marca 2013
zachował się Pan jak ci co rzucali legitymacjami PZPR przed 1980r. a burmistrze popełnili falstart zapisując się do partii która wkrótce dołączy do nieboszczki z PRL, zresztą to chyba jakiś sentyment niektórych nowych członków właśnie się uaktywnił ???
kali22:53, 19 marca 2013
Jak Kali ukraść krowę, to dobry uczynek, ale jak Kalemu ukraść krowę to zły uczynek. Przywołano tu sprawę powołania drugiego koła w Szczawnicy przed ostatnimi wyborami samorządowymi w celu osłabienia konkurenta. Wtedy Smarduch z Jachimiakiem poparli utworzenie drugiego koła. To teraz za ten precedens zapłacili.Pamiętasz Jasiu?
pływak w tej samej rzece22:42, 19 marca 2013
Do stbarney:
bzdury odnośnie rzeki i wchodzenia do niej... .
Większość pływa i kąpie się np. w Białce lub Dunajcu w tych samych miejscach co roku... ale przysłowie przytoczył... śmiech.
Co my się tak martwimy o tą PO, wygrają czy przegrają a co to zmieni dla szarych ludzi?
x22:26, 19 marca 2013
"do wacław kapusta"

W wyborach może wystartować każdy, ale chyba na drugim świecie.Tamtym, a nie TYM.
Był jad i nienawiść w stwierdzeniu powyżej? To przepraszam.
hej22:19, 19 marca 2013
wacławie kapusto - zdefiniuj słowo ''polityka''. co ono w/g ciebie oznacza? czy ktoś w tym kraju kogoś zmusza do ''próbowania tego chleba"? czy Smarduch, Fryźlewicz, Jachymiak, Hodorowicz, Zajączkowski maja przystawiane gnaty do skroni? chyba nie.... mało....wydają też własną kasę na kampanię - znaczy inwestują. A kiedy się inwestuje? jak człowiek spodziewa się zysku... hej
wszycho22:12, 19 marca 2013
Czy pan Raś złożył już Jarosławowi Kaczyńskiemu medunek o zniszczeniu Platformy Obywatelskiej na powiecie nowotarskim? Przecież inaczej aniżeli jako tajną misję dla PiS, mającą na celu wyeliminowanie PO z gry o mandaty w przyszłych wyborach nie da się rozumieć tego co zrobił ten nieodpowiedzialny i politycznie niepoczytalny człowiek!!!
ewa22:06, 19 marca 2013
Tyle dziadostwa narobili ale resztki przyzwoitości pozostały w odróżnieniu do nowego koła panów Fryźlewicza,Hodorowicza i Zajączkowskiego.Ci nigdy nadmiarem przyzwoitości nie grzeszyli. A teraz okazali się miłośnikami pederastów i zwiazków partnerskich.Fuj!!
wszycho22:04, 19 marca 2013
To nie jest pierwsze olanie lokalnych działaczy przez władze regionu PO w Krakowie. Pamiętam parę lat temu jak wielu ludzi miało niesmak po tym jak wbrew woli zarządu pierwszego koła PO w Szczawnicy utworzono koło drugie złożone z oponentów w stosunku do koła pierwszego. Żle jak dwa koła idą w przeciwnych do siebie kierunkach i nawzajem ze sobą walczą a tak niestety jest tutaj. Decyzja Rasia będzie brzemienną w skutkach tak dla losu i PO w powiecie jak i dla pupilków Rasia - mądry Polak po szkodzie.
PO ptokach21:56, 19 marca 2013
PO przegra najbliższe wybory także w Nowym Targu.Na Podhalu straci też mandat senatorski ( PiS błędu z poprzednich wyborów już nie popełni). Wtedy dopiero Raś zacznie myśleć. Ale wtedy będzie już zbyt późno na myślenie. Poświecić Smarducha dla zagrywek Hodorowicza z Fryźlewiczem po to by wypromować Zajączkowskiego - duży błąd.
Brawo Panie Janie !. Jest takie powiedzenie ' Z głodnym się nie naje, z głupim nie pogada." Nie ma najmniejszego sensu z takimi ludźmi do stołu zasiadać.Bo się głodnym i znudzonym ze spotkania wyjdzie.
stbarney20:19, 19 marca 2013
Panie Smarduch, jako przedstawiciel koalicjanta nie będę oceniał pańskiej działalności w samorządzie. Nie jest to moją rolą /chociaż patrząc na inne ugrupowania i sposób ich działalności kiedy to każda okazja jest dobra aby ponarzekać, to powinienem to zrobić aby zyskać przychylność pochlebców/. Chwalę pańską decyzję, że zachował się Pan w myśl starego porzekadła \"Nigdy nie wchodź dwa razy do tej samej rzeki\". stbarney
rychło wczas19:55, 19 marca 2013
No popatrz, popatrz, jak poczul smród to i na oczy przejrzał.
qoor19:47, 19 marca 2013
Franciszek powiedział - ''władza to służba społeczeństwu'' - a u nas wszyscy święci ze św. Markiem Od Parkingów na czele mają inne hasło i filozofię ''władza to służba swojej rodzinie''. A wszyscy katolicy jak cholera. Jakby nie było pierwszych rzędów w kościele i miejsca to by doń nie chodzili. Niech się pozażerają oszołomy jedne - wszyscy- bez żadnego wyjątku.
wacław kapusta19:43, 19 marca 2013
i wy wszyscy tu komentujący mienicie się katolikami i pewnie do kościoła co niedzielę chodzicie, a tyle w was jadu i nienawiści. przecież jak uważacie że inni są tacy be to popróbujcie sami tego chleba i pokażcie co potraficie. W wyborach może wystartować każdy. Ale z tym to już pewnie trudniej, lepiej pluć anonimowo na ludzi którzy wam nic nie zrobili.
po PO18:20, 19 marca 2013
Smarduch to lis. Mieli z Jachimiakiem wielkie ambicje polityczne. Upadek przyszedł niespodziewanie. Obaj siebie warci. Gąsior i Waksmundzki zostali dla stołków. Kolasa też jest już na wylocie. Jedyna ich nadzieja w wyborach za półtora roku. Ale my pamiętamy. A Hodorowicz to śmieszny facet.
leon18:04, 19 marca 2013
Niezamipulowany..Fryźlewicz a służba publiczna wiesz co nie ośmieszaj się......
X18:04, 19 marca 2013
Ręce precz od Jana!

Platforma nie przetrwa kolejnych wyborów, a Jan musi TRWAĆ.
Gdyby został, to wraz z upadkiem PO - Jana "mandat" by wygasł.

Jan nie w ciemię bity i wie jak dla NASZEGO dobra postąpić. Znajdźcie mi lepszego włodarza. Rozglądnijcie się dookoła. Zastał Podhale drewniane, a zostawia murowane.
Chwała muuuu!

JANIE! musisz TRWAĆ, byśmy się mieli z kogo ŚMIAĆ
Niezmanipulowany16:49, 19 marca 2013
Nie wierzcie tym smarduchom ,byłym i aktualnym działaczom {po{.Wyborcy w końcu wybierzmy nowych ludzi którzy wiedzą co to jest służba publiczna!
Ani symaptyk... ani16:14, 19 marca 2013
i już nie będzie musiał zjadać dokumentów przeznaczonych do kontroli, i już nie będzie musiał prosić Palikota o pomoc, i już nie będzie musiał zajmować się tym na czym się nie zna bo jako politolog myślał, że zna się na wszystkim
pohalanka15:57, 19 marca 2013
Niech w PO zostana Drzewiecki z żoną złodziejka , Niesiołowski -szczaw , Tusk - nic nie moge , Arlukowicz - tragedia itd.....
Wicher od Turbacza15:30, 19 marca 2013
Czyżby Pan Jan Smarduch I skończył ze skakaniem z drzewa na dzewo ?
Juz był niemal w kazdej partii od samego początku III RP nawet w żydokomunistycznej Unii Wloności a skończywszy ? też na żydokomuszej PO !!!

Nie dowiary !!!
Józef15:28, 19 marca 2013
Brawo Panie Smarduch.
Natomiast nigdy bym się nie spodziewał że burmistrz, senator i cała reszta wstapi w szeregi PO - jak się to ma do waszego światopoglądu???
A właściwie to pokazaliście teraz swoje prawdziwe oblicze.
wyborca PO15:15, 19 marca 2013
bardzo dobrze Panie Janie. Nie ma co zadawać się z tego typu ludźmi. Jak chcą robić PO z odwiecznymi wrogrami PO to niech robią.
fan politycznej propagandy15:08, 19 marca 2013
Brawo Panie Smarduch!!!

Jeszcze żeby miał Pan Serce otwarte na ludzi, to bylo by fajnie!
honorny14:24, 19 marca 2013
Brawo panie Smarduch.A pan Raś do piaskownicy, dalej sie bawić w kotka i myszkę.Jak Platforma nie pozbędzie sie takich Rasiów i Gowinów to będzie tracic poparcie.
abc14:18, 19 marca 2013
Jan Smarduch - Platforma Obrażonych.. No cóż, może teraz cała energia wreszcie pójdzie tylko na rzecz gminy. I panie wójcie - nie zapominajmy o tym, że to Pan jesteś dla ludzi, a nie odwrotnie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij