Niedziela, 29 listopad 2020, Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Szczawnica i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 2.412 km/h Wilgotność: 88
Snow
-2°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 91
Clouds
-2°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.02.2014, 20:35 | czytano: 1449

Zasłużone dla polskiej kultury

Fot. Piotr Kuczaj

Władysława Witkowska i Anna Worwa, mieszkanki Rdzawki (gmina Rabka-Zdrój), zostały odznaczone medalami Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznawanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uhonorowano je za działalność na rzecz wsi. Obie panie są aktywnymi i wieloletnimi działaczkami Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce, biorą udział w życiu publicznym, współorganizują różnego rodzaju wydarzenia lokalne o charakterze kulturalnym i regionalnym (dożynki, konkursy palm wielkanocnych) oraz kultywują zwyczaje góralskie przekazując wiedzę o nich młodszemu pokoleniu.

O uhonorowanie obu pań wystąpiło do ministra Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka. Medale wręczył im wiceburmistrz Robert Wójciak w obecności radnego powiatowego Leszka Świdra.

r/
najnowsze informacje
komentarze
miejscowa00:17, 26 lutego 2014
Dziękujemy tym Paniom za zaangażowanie w kulturę naszej wsi.Dziękujemy Panu Leszkowi ,że stara się aby o nas było głośno i chwała mu za to,że swoje dzieci uczy i angażuje poprzez zespół góralski i kapelę biorącą udział w każdym wydarzeniu w naszej wsi.
nowotar18:48, 25 lutego 2014
I znów Rdzawka.A nasze miasto śpi.Lepiej być mieszkańcem Rdzawki bo tam się zawsze coś dzieje pozytywnego.Widać to po ludziach,wieś bezpieczna bo się wszyscy znają,nie ma napadów i kradzieży bo sąsiad sąsiadowi pilnuje dom.Akiedy napiszą coś dobrego o mieście?
Władek22:57, 24 lutego 2014
Widać, że babcie zadowolone i dumne, bo pamiętał ktoś o nich i dobrze.
Janosik20:45, 24 lutego 2014
To fajnie, że ktoś pomyślał o takich osobach. W dzisiejszych czasach odznaczenia to dostaje tylko władza, sami się odznaczają, a tutaj proszę faktycznie odznaczenie za pracę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij