Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Jabłonka i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
23°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 61 %
04.03.2014, 19:22 | czytano: 2773

Rabka-Zdrój: ogólnopolskie zawody seniorów (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ. Ponad 200 słuchaczy z kilkunastu uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju - w tym reprezentacje UTW z Rabki-Zdroju, Nowego Targu i Zakopanego - wzięło udział w rozegranej dziś na terenie uzdrowiska I Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie. I choć śniegu jest niewiele, seniorzy dobrze się bawili rywalizując w różnych, nie zawsze zimowych dyscyplinach.

Senioriada rozpoczęła się z wielką pompą. Była oficjalna ceremonia otwarcia, którą rozpoczęła defilada uczestników do Amfiteatru Miejskiego. Pod muszlę przybiegła sztafeta z ogniem olimpijskim przywiezionym przez delegację z Łaz i rozpaliła znicz, który zapłonął na czas Senioriady. Ceremonię prowadzili: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marek Szarawarski i wiceprezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Beata Śliwińska.

Po części oficjalnej i oficjalnym otwarciu imprezy przez burmistrz Ewę Przybyło, uczestnicy rozjechali się na lokalne areny sportowe, rywalizując w takich konkurencjach jak slalom gigant, bieg, brydż, Nordic Walking czy kręgle curlingowe. Zawody odbywały się w Parku Zdrojowym, na wyciągu Polczakówka i na lodowisku.

Pierwsza zimowa senioriada na Podhalu jest dziełem Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Niewykluczone, że organizacji kolejnej, przyszłorocznej imprezy podejmie się któryś z pozostałych podhalańskich UTW.

Patronem medialnym imprezy było Podhale24.pl.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Rabczanin20:37, 5 marca 2014
Do obiektywnego - nie używaj tego nicku, obiektywny to jest ktoś kto waży argumenty za i przeciw a ty popierasz w ciemno więc jesteś klakier.
Szymon11:23, 5 marca 2014
UTW ZAKOPANE - moja kochana ciocia Helenka jest THE BEST :)
obserwator09:12, 5 marca 2014
UTW w Nowym Targu zdobyło 9 medali - 3 złote,4 srebrne,2 brązowe !
GRATULACJE !! Atmosfera wspaniała !
obiektywny08:40, 5 marca 2014
Lepszego burmistrza Rabka nie miała :) liczymy na kolejną kadencję.
kulawy22:54, 4 marca 2014
Coś pana Henia nie widzę, czyżby świata poza rowerem i pinglem nie widział?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij