Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 66 %
16.03.2014, 12:56 | czytano: 4935

Wygoda kontra bezpieczeństwo - nie będzie przejścia dla pieszych przez plac Evry

NOWY TARG. Pomiędzy chodnikiem przy ul. Szaflarskiej a parkingiem na pl. Evry od lat piesi wydeptują przejście. Jeden z radnych zaapelował o utwardzenie tego fragmentu terenu, by ludzie nie musieli "skakać z kamienia na kamień". W odpowiedzi Urząd Miasta stwierdza: "wykonanie tam chodnika nie ma uzasadnienia".

- Po zakończeniu remontu parkingu na Placu Evry zwracałem uwagę, że żaden z nienadzorujących i odbierających później roboty pracowników Urzędu Miasta nie pomyślał, aby utwardzić niewielki fragment nawierzchni gruntu między chodnikiem a placem parkingu, na wysokości przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Szaflarskiej i Kopernika. W miejscu tym, po opadach deszczu i w czasie odwilży tworzą się duże kałuże, a istniejące przejście zamienia się za każdym razem w tor przeszkód dla przechodzących ludzi, którzy przeskakują z kamienia na kamień aby przedostać się do przejścia przez ulicę. Kilkanaście dni temu byłem świadkiem, jak młoda kobieta usiłowała przejechać wózkiem dziecinnym z dzieckiem przez tę błotną przeszkodę powstała z powodu braku wyobraźni ludzi zlecających wykonanie wcześniej remontu. Niestety, po pierwszej próbie sforsowania przejścia kobieta uznała,ze nie będzie ryzykować i objechała to miejsce kilka metrów wyżej. Musiała to jednak uczynić także po fragmencie trawnika oddzielającego chodnik od płyty parkingu. Trawnik ten jest sukcesywnie rozdeptywany w innych miejscach, gdy tylko utworzą się tam błotne kałuże - mówił Janusz Tarnowski.

Radny swoją interpelację zakończył słowami - "zwracam się o ponownie z prośbą o jak najszybsze zlecenie wykonania utwardzenia tego niewielkiego fragment przejścia o powierzchni zaledwie pięciu metrów kwadratowych. Zapewne koszt położenie tych kilku metrów kwadratowych kostki w celu utwardzenie przejścia jest niewielki i myślę, że nie wymaga zmian w budżecie. Pracę tę może bez problemu wykonać ekipa pracowników ZG ZiR wykorzystując nawet odzyskane materiały z wcześniejszych remontów realizowanych w mieście".

Urząd Miasta opublikował odpowiedź na interpelację radnego. Czytamy w niej, że "głównym powodem takiego stanu rzeczy były, i nadal są, względy bezpieczeństwa w ruchu pieszym. Nie można bowiem, wykonując wnioskowany fragment nawierzchni, zachęcać matek z małymi dziećmi lub osób starszych do wchodzenia wprost na teren przeznaczony dla pojazdów mechanicznych. Piesi poruszając się w sposób bezpieczny chodnikiem pokonują zaledwie o kilka metrów więcej co nie stanowi istotnego utrudnienia. Wobec powyższego nie ma uzasadnienia dla wykonania fragmentu chodnika we wskazanym miejscu".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Gość18:36, 17 marca 2014
BINGO! to Połóż te 5 płytek. Dużo jak ktoś napisał,, bydlątek,, będzie wdzięcznych. Ja wczoraj i dzisiaj dziękowałam ( tak cichutko,pod nosem) że ktoś pomyślał i zrobił dla nas udogodnienie. Dziękuję.
kaska09:44, 17 marca 2014
wcale nie chodzi o te 5 płyt tylko o to, ze trzeba skrytykowac pomysl, bo to propozycja Tarnowskiego, a blizej wyborów, jak ludzie zapomna o tym watku, szybko ZGZiR zrobi chodniczek, a Marek sie nim bedzie chwalil, czy to jasne?
miś yogi08:31, 17 marca 2014
mądrzy niemieccy budowlańcy (NRD) najpierw budowali osiedla a następnie w miejscach wydeptanych przez lokatorów budowali ścieżki i drogi jakie to było proste rozwiązanie , ale polski urzędnik wie lepiej którędy ma chodzić "bydełko".
Alien01:16, 17 marca 2014
tak samo będzie w miasteczku komunikacyjnym, obecnie alejki asfaltowano po szlakach jak ludzie wydeptywali teraz będą orbity wokół centrum i po przekątnych jak projektantowi ładnie się wydawało a nie jak ludziom bliżej chodzić...

xyz na burmistrza!!!
brawo23:40, 16 marca 2014
Tabakiera dla nosa? - doskonały komentarz.
Marek pomysli i zrobi, to swój chłop.23:03, 16 marca 2014
Myślę że jak porządnie to uzasadnicie to urząd zrobi coś dla szarego człowieka, ta młaka to naprawdę żenada i dorobienie fragmentu nie powinno być ponad siły naszej reprezentacji w UM. Prawda?
ciekawski22:05, 16 marca 2014
Jedno pytanie : komu oprócz "władzy" to rozwiązanie przeszkadza, kto oprócz "władzy" tego rozwiązania nie akceptuje?
bobo21:48, 16 marca 2014
do pio -jak Ci się nazwa miasta nie podoba to zmień miejsce zamieszkania a nazwisko swoje na Ciemnogród ,kto chcę to przechodzi na skróty ,a kto chce to chodnikiem ,nie macie do czego się przyczepić ,oj mało myślący ludzie
Misiek21:48, 16 marca 2014
? Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego chodnika wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
? Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
Brawo ?21:23, 16 marca 2014
Bingo....... Tego nie wolno robić!!! Nie wolno robić za ludzi, którzy dostają pieniądze od ciebie na to, aby to robić!!!Ani się waż!
bingo21:13, 16 marca 2014
a ja jak sie wk........ to położe te 5 płytek i nie będę znowu czekał jak Twaróg rusza uszami bo się nic nie da ,najlepiej to rozpisz referendum,mam nadzieje że doczekam się jak Marianek będzie się pakował i jego reszta....
***20:09, 16 marca 2014
trzeba przeprowadzić ankietę kto za , a kto przeciw
a może zrobimy składkę i społecznie zrobimy sobie chodnik ? :)
zorro19:41, 16 marca 2014
tak samo jest w przypadku basenu, pewien pan z zakopanego zaproponował dyrektorowi prowadzenie zajęć mających na celu naukę pływania, ale wielki pan dyrektor się nie zgodził. jaki z tego skutek - dzieci dalej będą jeździły do zakopanego, a basen nie będzie z tego tytułu zarabiał. co za polityka, czy dyrektor jest właścicielem tego obiektu, bo jak by był to inaczej by postąpił, kto go wybrał tak dba o interesy basenu
Gość19:03, 16 marca 2014
Ja tamtędy codziennie 2 razy chodzę. Nie mam samochodu żeby sobie jeździć, ale gdyby któraś z żon wetujących ten pomysł panów tamtędy chodziła razem z dziećmi to chodniczek już by dawno istniał. A teraz mamy 4 płytki położony i skaczemy.
Wojtek17:44, 16 marca 2014
W tych wypowiedziach widzę jak ludzie są tragiczni, pełni złośliwości!
Brawo ?17:17, 16 marca 2014
Nie pisane prawo budowlane mówi:Drogi i chodniki buduje się po śladzie po,którym przeszedł człowiek!
STAŚ17:13, 16 marca 2014
Urzędnik - czyli jak sama nazwa mówi, ma urządzać, a tu co mamy? Gorzej niż na Ukrainie! Tam w miastach nawet krawężniki są usuwane, aby matki z wózkami mogły bez przeszkód przejechać, jak również niepełnosprawni! My też tak chcemy, po prostu, chcemy trochę wolności!
Brawo ?17:06, 16 marca 2014
Panie Tarnowski ?! Strategia jest taka. Porozmawiaj pan z Kubowiczem, a ten z burmistrzem i sprawa będzie załatwiona. A nie afiszować się że to pan załatwia. To ma być załatwione, a nie kto będzie wychwalany. A swoją drogą, że taka niby błaha sprawa wywołała tyle problemów, to wcale się nie dziwię, że ludzie się buntują! Przyjazne miasto??? Przyjazna gmina??????
zielony16:38, 16 marca 2014
A jeżeli przyjadę samochodem na Evry i tam zaparkuje obok przejścia dla pieszych , a będę chciał udać się do Żabk to jestem zmuszony przez urzędników do poruszania się po niebezpiecznym terenie aby dojść prawidłowo do przyjścia dla pieszych.
kicia16:38, 16 marca 2014
niewiem co napiasć
ahh ci pseudomieszczanie nowotarscy16:28, 16 marca 2014
W tym mieście bieda aż piszczy (nie licząc lekarzy i kilkudziesięciu lokalnych oligarchów), nie ma pracy, miasto zadłużone, wszystko leci w ruinę począwszy od lodowiska a kończąc na targowicy a dla was najważniejsza jedna płyta chodnikowa? Ogarnijcie się
195816:26, 16 marca 2014
Zobaczycie - w ramach represji postawią słupki i łańcuch - władza wie lepiej- ale jest nadzieja -radny Tarnowski jak zostanie burmistrzem to pierwszą decyzją utwardzi teren ..........to taki żarcik..........pozdrawiam
ewa15:44, 16 marca 2014
Czy nos jest dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa? A pan burmistrz tak ładnie pisze w almanachach jak to niedawno urzędnik nazywał sie "służący".Dlaczego nie bierze wzorców z tego o czym pisze.Najwyzszy czas pogonić to towarzystwo.
xyz15:44, 16 marca 2014
hahaha... "budżet obywatelski"... to nic innego jak kiełbasa wyborcza.Ja też niejednokrotnie interweniowałem, zwracałem uwagę na nowe, kretyńskie rozwiązania podczas remontów ulic i cóż usłyszałem? Nie da się nic zmienić bo tak projektant narysował i koniec dyskusji. Oni wszystko mają tylko na papierze: projekty, ścieżki rowerowe, obwodnice, nową targowicę i certyfikaty, że miasto przyjazne turystom, rowerzystom.... a kibla jak nie było tak nie ma

A ile pan burmistrz przeznaczył kasy z budżetu na rok papieski ( czyt. na swoja kampanię wyborczą)?
jolka15:29, 16 marca 2014
I piszę to jako rowerzystka, żeby nie było...
lolek15:26, 16 marca 2014
Co za pajace w tym meście....
Jadwiga15:25, 16 marca 2014
A może piesi zastanowią się, zanim coś napiszą. Położenie dwóch płyt chodnikowych pewnie nie jest problemem, ale konsekwencją przechodzenia tym "skrótem" jest nagminne przechodzenie przez kolejną jezdnie OBOK przejścia dla pieszych. I niech mi nikt nie mówi że to jest to samo. Nigdy nie będę respektować wymuszających pierwszeństwo pieszych 5 lub 10 m od tzw. pasów. I jeszcze zdziwione spojrzenia, że ktoś się nie zatrzymuje! Nie chce się??? To nie miejcie do kierowców później pretensji.
Pola15:09, 16 marca 2014
urząd miasta ma rację, bo nie daj boże robiąc przejscie w tym miejscu w razie potracenia przez samochód bierze na siebie odpowiedzialność
Ludzie nie przesadzajcie pare metrów dalej jest chodnik, kto wybiera skrót to tylko na własne ryzyko

proponuje zamontować słupki z łańcuchami ,to może ludzie w końcu zaczna chodzić chodnikiem
hazardzista14:56, 16 marca 2014
N I E G Ł O S U J E M Y N A M A R K A F R Y Z L E W I C Z A
myślący_inaczej14:56, 16 marca 2014
Widzę tu pewne głosy poparcia dla takiej Idei . W najbliższych wyborach to PE i samorządu należy wyciąć wszystkich absolutnie wszystkich ze wszystkich absolutnie wszystkich partii i komitetów wyborczych którzy o okresie minionego 25 lecia Wolnej Polski poza obiecankami nic mądrego nie zrobili a niejednokrotnie działali na szkodę ludzi . Dziś obiecują przymilają się a po wyborach będziemy mieli ciąg dalszy .
a dziennikarze mają co robić14:14, 16 marca 2014
Jakimi absurdalnymi sprawami zajmuje się ten niedacznik. Mimo że mieszkańcy wydeptuja chodnik ,to mówi nie , bo "nie". Absurd goni absurd i wojna gotowa , a wybory tuż , tuż. Ludzie wezwijmy się wreszcie w kupę i POgońmy tą chotę z tego magistratu wraz z klakierami kolesiami, bo to już zakrawa na kpinę z tego samorządu nowotarskiego.
Basia13:54, 16 marca 2014
Ludzie ale tam niedaleko jest chodnik no to można iść chodnikiem dookoła placu no nie?
UM13:48, 16 marca 2014
Paranoja ja zgłosze to do EKSPRESU REPORTERÓW i do TELEEKSPRESU oraz Do Marszałka i TVP Kraków . Jakie to przyjazne miasto ???/
pio13:46, 16 marca 2014
zamiast nazwy Nowy Targ to ta mieścina w raz z rządzącymi powinna zmienić nazwę na Ciemnogród.
wyborca13:45, 16 marca 2014
Teren przeznaczony dla pojazdów mechanicznych to jest: droga, autostrada...a opisywany powyżej teren przez który przechodzą piesi, to jest parking i postój taksówek. Pytam! czy aby dostać się na parking lub na postój taksówek, to jak inaczej dostać można się, jak nie idąc pieszo? Tam każdy samochód jedzie ostrożnie, więc dlaczego robicie problem? A jeśli chodzą tamtędy kierowcy, to w czym problem, aby przeszedł jeszcze pasażer, albo ktoś inny. Dlaczego burmistrz robi stale problemy?
Taka sama sytuacja jest na parkingu pomiędzy "Sokołem" a Lodowiskiem.
Zlikwidowano chodnik, który istniał pół wieku. Wystarczyło zrobić dwa schody i nie byłoby problemu.
Kolejny problem: na zakręcie przed "Sokołem" zlikwidowano szeroki chodnik dla pieszych i zrobiono chodnik po którym mogą przejść najwyżej dwie osoby.
Skończcie robić pieszym na złość!!! Remonty róbcie z głową!!!
kij13:30, 16 marca 2014
Pogonic P Owskich urzedasow, kto jest dla kogo? Kijem lac to zaraz pomysla,ino kase biora i nieroby nic nie robią
henio13:20, 16 marca 2014
Chyba się urzędnikom coś pomyliło. Kto tu jest dla kogo? Chyba sam lepiej wiem co jest dla mnie dobre. Jak nie robię niczego co krzywdzi innych to wara od mojej decyzji którędy chodzę.
Położyć tam 10 płyt betonowych i już.
Tabakiera dla nosa?13:15, 16 marca 2014
Znowu urzędnicy wiedzą lepiej od użytkowników co jest dla ludzi dobre?

Zasada prawa rzymskiego "volenti non fit iniuria" - czyli "chcącemu nie dzieje się krzywda" jest u nas lekceważona na każdym kroku. Dlatego mamy przepisy i urzędnicze decyzje, których myślą przewodnią jest że ludzie to durne głupole, którym nie można pozwolić na samodzielne decydowanie o sobie i o tym co dla nich najlepsze.

Dlatego urzędnicy decydują jak ma wyglądać miejsce gdzie chcemy wypoczywać (miasteczko komunikacyjne), którędy mamy przechodzić przez miasto, ile drzew jest nam potrzebnych itp.

Jeśli na Evry ludzie przechodzą przez trawnik to TRZEBA tam zrobić chodnik, bo ludzie tak CHCĄ. I będą tamtędy chodzić. A rola urzędników polega na tym by się to USZANOWAĆ i ułatwić.

Pracownicy budynku przy Krzywej znają pojęcie "wygody". Wszak zostawiają swoje samochody tuż pod urzędem zamiast zostawić auta obok MHL i przejść te kilkadziesiąt metrów. Tego procederu nie da się wyplenić, ale o przejściu dla pieszych to mówią że "nie ma uzasadnienia"?
Szarak13:09, 16 marca 2014
Od wielu lat ludzie tam przechodzą, ale urzędasy mają to w d..., a ludzie dalej będą brodzić w błocie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij