Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.636 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
14°
Wiatr: 11.34 km/h Wilgotność: 67 %
-
brak pomiaru
Clouds
12°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 67 %
20.03.2014, 11:08 | czytano: 2345

Rabka chce mieć wsparcie powiatu

Władze uzdrowiska uważają, że Zarząd Powiatu Nowotarskiego powinien przestać dbać tylko o szpital w Nowym Targu, ale pomóc w uzyskaniu lepszych kontaktów wszystkim placówkom medycznym na terenie powiatu. - Starostwo odpowiada nie tylko za Nowy Targ, ale za cały powiat - stwierdziła przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł.

Dyskusja w tej sprawie odbyła się na środowej sesji Rady Miejskiej. Rabczańscy radni, burmistrz Ewa Przybyło również, uważają, że władze powiatu interesują się tylko i wyłącznie nowotarskim szpitalem. - Tymczasem powiat powinien pomóc zabezpieczyć usługi medyczne na odpowiednim poziomie w całym powiecie - byli zgodni. Tak, przypominała burmistrz, dzieje się w innych powiatach. Za przykład podawała powiat limanowski, gdzie NZOZ-y z całego powiatu mają wsparcie limanowskiego starostwa.

W dyskusji padła propozycja, by zaprosić do Rabki-Zdroju starostę Krzysztofa Fabera i członków zarządu, by wytłumaczyć im potrzebę istnienia wspólnej polityki zdrowotnej. Padł też wniosek, żeby przyjechał dyrektor szpitala w Nowym Targu Marek Wierzba, ale jako radny wojewódzki. - Jako radny wojewódzki powinien być zainteresowany tym, żeby całe województwo się rozwijało, a nie tylko jedna miejscowość. My też na niego głosowaliśmy - podkreśliła przewodnicząca.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kasia14:17, 22 marca 2014
Świder- co to za gość tylko lans lans lans - wszystko może ale nic konkretnego nie robi - dużo mówi - ale nic z tego nie wyknika
Marek Szarawarski - radny powiatowy17:37, 21 marca 2014
Radni powiatowi z Rabki, tak jak napisał Leszek Świder, przygotowywali między innymi dokumenty, organizowali spotkania ze starostami, dyrektorami i związkami zawodowymi, które miały pomóc w poprawnym funkcjonowaniu szpitala. Szpital w Rabce ? Zdroju jest bardzo ważnym zakładem pracy dla blisko 250 ludzi i dlatego należy go utrzymać. Jest jednak jednoosobową spółką Gminy Rabka-Zdrój i to przede wszystkim na jej władzach spoczywają obowiązki wynikające z prowadzenia tej placówki.
Warto dzisiaj postawić pytanie osobom (z ówczesnej ?Siły przewodniej?), które w 1998 roku sprzeciwiły się, niestety skutecznie, powstaniu powiatu gorczańskiego ze stolicą w Rabce ? Zdroju. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie byłoby w tej chwili problemów z kontraktami gdyby rabczański szpital był lecznicą gorczańskiego powiatu.
Na koniec memento dotyczące nie tylko szpitala: gdy jest do wyboru najgorszy pokój i najlepsza wojna to trzeba wybrać ten pierwszy wariant.
rabczanin05:39, 21 marca 2014
w Rabce potrzebne są poradnie specjalistyczne z prawdziwego zdarzenia a nie pseudo szpital który nie służy ludziom tylko garstce lekarzy którzy przyjmują swoich prywatnych pacjentów....jeżeli w dzisiejszych czasach na gastroskopię przyjmuje się do szpitala to nie wiem czy śmiać się czy płakać....totalne wyłudzanie forsy z NFZ gdzie gastroskopia w szpitalu jest kilkakrotnie droższa a powinna być zrobiona ambulatoryjnie...diagnostyka kardiologiczna też powinna być robiona w ramach poradni a tu przyjmuje się pacjenta nie wiem po co żeby zrobić mu echo serca....dodatkowo jaką diagnostykę tam robią..??RTg usg a takie badania jak CT i MRI to zapomnij bo trzeba jechać do Suchej Beskidzkiej i za drogo.....wypis z zaleceniem zrobienia tego ambulatoryjnie ŻENADA albo ten szpital działa jak należy albo...kończ Waść wstydu oszczędź
Leszek Świder - radny powiatowy00:20, 21 marca 2014
Gdy była dyskusja na temat przejęcia rabczańskiego szpitala przez Rabkę, jako radni powiatowi zabiegaliśmy, by przekazać szpital bez długów (który wynosił wówczas 7200000 siedem milionów dwieście tysięcy złotych), wiedzieliśmy, że byłoby to zabójstwem dla tego małego szpitala. Udało się przekonać naszych radnych w powiecie, by szpital w Rabce rozpoczął swoją działalność bez długów. Byłem autorem dwóch rezolucji które przegłosowała Rada Powiatu w sprawie samodzielnego kontraktu dla rabczańskiego szpitala. Podobnej treści rezolucję (jedną) przyjęła później Rada Miasta w Rabce. Podjąłem się też misji by doprowadzić do rozmów między dyrektorami naszych szpitali. Przy szpitalu powiatowym działa Społeczna Rada do której należą wójtowie i burmistrzowie. Niestety pani Burmistrz zrezygnowała w pracach tej Rady, a szkoda, bo myślę, że to jest dobre miejsce by przedyskutować sprawy związane z opieką medyczną w naszym powiecie.
fk21:55, 20 marca 2014
Szpital w Rabce jest bardzo potrzebny.Wystarczy zapytać wdziecznych pacjentów.Leczeni sa tam mieszkańcy powiatu ( i nie tylko) dlatego władze powiatu i radni maja obowiązek go wspierać.To ich obowiązek.Przypomnijmy,że radnymi powiatowymi w koalicji rządzacej z Rabki są Antoni Rapacz i Marek Szarawarski, a Leszek Świder jest nawet w Zarządzie Powiatu.Dlatego należy ich zapytać dlaczego niszczony jest szpital w Rabce.
Vizzo17:05, 20 marca 2014
@rabczanin A jak szpital w Rabce ma wykonywać specjalistyczne zabiegi jak nie ma pieniędzy zastanów się czasem co piszesz, Myślenie nie boli.
Vizzo17:04, 20 marca 2014
@wstyd "Nikomu poza Rabką potrzebny nie jest."? Człowieku zastanów się co ty piszesz, do szpitala w Rabce w czasach jego świetności przyjeżdżali pacjenci z Raby Niżnej, Wyżnej, Skawy, Mszany Dolnej, jest to ważny szpital i tylko kretyn nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie wspominając już o tym że do Rabki przyjeżdża mnóstwo turystów. To szpital w Nowym Targu dąży do jego zlikwidowania, bo wiadomo jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę z NFZ, której w przypadku dobrej kondycji szpitala w Rabce, Nowy Targ miał by mniej. A to że przychylność zarządu małopolskiego NFZ, Nowy Targ ma po swojej stronie to wiadomo nie od dziś ale to raczej sprawa dla CBA.
rabczanin14:56, 20 marca 2014
ale przyjmujcie wszystkich pacjentów a nie tylko wybranych i tanich....drodzy ciężko chorzy to do Nowego Targu...pytanie po co taki pseudo szpital..???
wstyd14:51, 20 marca 2014
Powiat przekazał Rabce olbrzymi majątek, za darmo i bez długów.
To mało?
Niestety p.Burmistrz i Rada kompletnie nie poradziła sobie ze szpitalem. Odstaje on strasznie od tego co się dzieje wokół, oczywiście materialnie.
W obliczu klęski Burmistrz i Rada próbują wskazać winnych, oczywiście nie wskażą siebie
Proszę pamiętać, że Powiat nie jest jednostką nadrzędną nad Gminami. Gminy działają samodzielnie a nadzór nad nimi ma Wojewoda a nie Powiat. Gmina jako właściciel jest w 100% odpowiedzialna za swoje jednostki służby zdrowia. Podejmuje decyzje jakie chce, konsultuje je z NFZ, powiat nic do tego nie ma. Rabka jak chce mieć szpital, to niech go tak prowadzi by nie upadł. Nikomu poza Rabką potrzebny nie jest. Ze Szczawnicy czy Lipnicy jest 2 razy dalej do szpitala w Nowym Targu i nic się tam ludziom nie dzieje z tego powodu
Lola13:20, 20 marca 2014
Macie ludzie ze RDZAWKI swojego Świdra w zarządzie - niech się wykaże , niech obroni szpital przed upadkiem (bo tak go chwalicie jak on to umie wszystko załatwić i tylko na niego chcecie głosować). Myślę, że nic nie zrobi.
Loko12:35, 20 marca 2014
No i słusznie tylko czy powiat się tym zainteresuje? Wątpię, wiadomo że od lat nowotarski celowo niszczy Rabkę i wszystkie instytucje, które w niej są. Trzeba było się odłączy od tego śmiesznego powiatu kiedy była do tego okazja, teraz nie byłoby tyle problemów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij