Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.524 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 15.912 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 69 %
02.04.2014, 12:45 | czytano: 3492

Policja prosi gminy o dofinansowanie zakupu nieoznakowanego radiowozu

NOWY TARG. Komendant KP Policji zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o przekazanie dofinansowania na zakup nieoznakowanego radiowozu, który przeznaczony będzie do prowadzenia działań prewencyjnych.

Pojazd kosztuje 65 tys. zł, z czego połowę nowotarscy policjanci dostaną z budżetu państwa. Pozostałe 32,5 tys. pochodzić ma ze środków przekazanych przez lokalne samorządy.

Komendant Powiatowy otrzymał już zapewnienie dofinansowania z powiatu oraz gmin Nowy Targ i Szaflary w wysokości 25 tysięcy. O brakujące 7,5 tys. zł proszony jest samorząd miasta Nowy Targ.

Decyzja o przekazaniu środków na Fundusz Wparcia Policji Komendy Wojewódzkiej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu nieoznakowanego radiowozu dla nowotarskich funkcjonariuszy zapadnie w piątek.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Kiedyś w mundurze20:47, 3 kwietnia 2014
@do Ada z 8 klasy. A co to za różnica czy na interwencję np. domową gdzie sprawca bije dzieci czy żonę lub okradają czyjś dom pojadą oznakowanym lub nie oznakowanym radiowozem??? żadna !!! ważne żeby interwencja była skuteczna ! a czy pojadą radiowozem oznakowanym czy nie oznakowanym to chyba dla kogoś kto potrzebuje pomocy bez różnicy. No chyba, że udowodnisz mi swoje wywody przynajmniej w 5 mądrych zdaniach!!
Ada z 8 klasy12:57, 3 kwietnia 2014
@Kiedyś w mundurze, na interwencję do Rogoźnika, Knurowa nieoznakowanym?
to jest cyrk12:39, 3 kwietnia 2014
To jet policja ? Z kim by człowiek się zgadał to słychać ze POlicją w większości prowadzonych spraw w bardzo dużym procencie umarza . Nawet słynna sprawa śmiertelnego wypadku Michał P którego sprawcą okazał się pijany gościu o ( podejrzanej przeszłości )zostaje umorzona przez POlicję tak samo przez prokuraturę nowotarską nie wspomnę już o złodziejach drzewa gdzie proceder nadal trwa a Policja jest bezradna i nic nie robi . Już duża część społeczeństwa odnosi wrażenie że pod " rządami ' PO - PSL ( Tuskolandia ) POlicja i inne służby w POlsce chronią złodziei przestępców ( np pedofil Trynkiewicz ) , rożnej maści aferzystów i największej zmory jaka niszczy Polski budżet to korupcji ! Tak dalej nie możne być a policja niech szuka pieniędzy tam gdzie powinna w MSW a nie chodzić po żebrach Wstyd !!!
Olek10:00, 3 kwietnia 2014
Patrole piesze w Rynku? A kiedy się tam pojawią to: Za chwilę będziecie skomleć , że nie możecie sobie beztrosko zaparkować za znakiem "zakaz zatrzymywania".
wkurzony08:44, 3 kwietnia 2014
No to Pan Radny Waksmundzki miał rację że komendant to żebrak . Ludzie otwórzcie oczy ! rząd nas okrada ( najróżniejsze afery, horrendalne podatki nie wiadomo jakie i za co , rozrost biurokracji i żadnej odpowiedzialności , niesamowita korupcja , zadłużenie nastopnych pokoleń ) a POlicja zamiast nas chronić od tych bandytów w białych rękawiczkach jeszcze wyciąga łapy do tak bardzo już obciążonego polskiego podatnika ! To jest chory koszmar co się dzieje ! Polacy obudźcie się , już najwyższy czas powstać z kolan ! Amen .
Don Leinado08:07, 3 kwietnia 2014
Niech gonią przestępców na nogach, za ich krzywe nie powinni dostać nawet 50 gr na radiowóz. Policja nas broni? - A kto nas broni przed policją?!
zdzichnt05:15, 3 kwietnia 2014
Tak na marginesie, idzie lato, macie quada grubo przepłaconego i to chyba narazie wystarczy.
goły21:01, 2 kwietnia 2014
To chyba ironia. Dzisiaj w radio kierowcy zgłaszali, że policjanci nieoznakowanym samochodem prowokują do wyprzedzania, tzn. zwalniają i przyspieszają, a po wyprzedzeniu włączają koguta i doganiają tych, którzy ich wyprzedzili lub inny przykład był taki, że jedzie 2-3 policjantów samochodem nieoznakowanym, podczas nieprzepisowego wyprzedzania schylają się, by byli niewidoczni, a po reakcji solidnego kierowcy nagle okazuje się, że jechało 2-3, a nie jeden. Po prostu, policjanci nieoznakowanymi samochodami robią sobie jaja z kierowców. Jeżeli policjanci w ten sposób chcą się bawić, to ich ogolić i do przedszkola wrócić, a nie służyć społeczeństwu.
zielarz20:42, 2 kwietnia 2014
najlepsze jest w tym Drodzy krzycza NIE że jak wam coś zapier... to lecicie z trwogą na komende z płaczem że krzywda a chcecie by policjant gonił złodzieja parę godzin po przestępstwie na piechotę

z jednej strony chcecie by było bezpiecznie a z drugiej lepiej niech chodzą na piechotę na pewno będą szybsi i dzięki temu dwa patrole na przykład w nocy przemieszczą się z 10-lecia na kowaniec w 5 minut ogarną interwencje i zaraz bedą na borze

powiecie - zwiększyć liczbę policjantów - zaraz będą głosy - więcej darmozjadów bo każdy lubi jeździć autem i nie naciąć się na kontrol

tylko patrzeć jak ty bedziesz w potrzebie i usłyszysz taką odpowiedź jak ja kiedyś panie chesz pan by odzyskano pana rzeczy to weź pan zawieś policjantów na miejsce bo są ale za godzinę będą mieć auto - stare czasy 2 lata temu

pozdrawiam niezadowolonych oczywiście że jestem ZA
Kiedyś w mundurze20:39, 2 kwietnia 2014
większość wypowiadających się to widzę sami frustraci, którzy albo nie dostali się do służby, albo dostali... ale mandat hehehe. Ludzie zrozumcie jedno, budżet Policji od kilku dobrych lat jest ciągle okrajany, nie miejcie pretensji do Komendanta, że prosi samorządy o pomoc w dofinansowaniu zakupu radiowozu z uwagi, że w inny sposób radiowozu nie pozyska, jest to przykra sytuacja ale w najbliższym czasie inna nie będzie. Malkontenci wypowiadający się na forum orientowaliście się kiedyś ile tysięcy kilometrów robi radiowóz w rok? ile tysięcy mają przejechane radiowozy? ile czeka się na naprawę zepsutego radiowozu? sadzę, że takowej wiedzy nie posiadacie! Policja musi czymś jeździć, nie będzie miała pojazdów to nie dojedzie do wypadku czy na inną interwencję! Zaraz któryś mądry napisze, że mogą dojść na nogach, ok ale dojście np do Rogoźnika czy do Knurowa z Nowego Targu trochę im zajmie. Co do wypowiedzi, że policjanci powinni chodzić pieszo po Rynku, to odpowiadając na wasze propozycje powiem tak. W Nowym Targu, Zakopanem, czy innym powiatowym mieście jest za mało etatów aby policjanci codziennie wystawiali piesze patrole, wystawienie dwóch trzech patroli zmotoryzowanych jest czasami trudne do osiągnięcia a tu państwo podatnicy chcieli by 10 patroli pieszych. Po roku 1990 stan etatowy w Policji zmalał a nie zwiększył się niestety. Ot tyle w temacie a służącym jeszcze policjantkom i policjantom życzę warunków służby takich jak na zachodzie Europy.
wysso20:14, 2 kwietnia 2014
to na co idą pieniądze z mandatów grube miliony a nie mają 65tyś
66620:11, 2 kwietnia 2014
Weźcie sobie z mandatów które zbieracie od kierowców na to auto a jak nie to nóżki albo rowerki sobie kupcie.
hińczyk18:41, 2 kwietnia 2014
dotacja=łapówka dobrze napisał.... ale ja mam inny pomysł. Akurat mam luźne 7,5 tys.... dam ... ale komendant mi załatwi aneks do prawa jazdy..... do 3 promili :D
kiril18:15, 2 kwietnia 2014
prima aprilis był wczoraj
łowcy nagród18:06, 2 kwietnia 2014
I tak Wójty rozdają a później dostają medale od POlicji i sami nie wiedzą za co...ha ha ha
paranoja17:27, 2 kwietnia 2014
Od lat Państwo ma głęboko w nosie bezpieczeństwo obywateli, nie liwiduje tysięcy wakatów w Policji nie daje środków na normalne funkcjonowanie i liczy że komendanci sami wyżebrają środki od samorządów, na paliwo,papier, remont Komisariatów. Dość tej patologii. Panie Sienkiewicz do roboty się Pan weź i zadbaj o swoich podwładnych i Polaków . A u nas to prawie ich wo gule nie widać chodzących na patrole , siedzą za kierownicą albo za biurkiem i wykonują tą bezsensową biurokrację .
podatnik17:21, 2 kwietnia 2014
Do wszystkich samorządowców !!! przestańcie finansować policję , bo policja jest państwowa i w 100 % powinna być finansowana prze ministra MSW ! A to są nasze podatki i nie pozwalamy aby dalej tworzyły się bandy wzajemnej adoracji ! Dość tego !!!
dotacja = łapówki17:11, 2 kwietnia 2014
Nie trzeba być psychologiem czy filozofem by stwierdzić, że dawanie / przyjmowanie czegokolwiek uzależnia: dającego i przyjmującego! W pozytywnym i negatywnym tej czynności znaczeniu. A tym bardziej gdy mowa o przekazywaniu jak by nie było znacznych środków finansowych. Tłumaczenie, że w ten sposób samorząd dba o bezpieczeństwo mieszkańców jest postawieniem zagadnienia na głowie! Oczywiście samorząd ma dbać o bezpieczeństwo mieszkańców ale na polu, którego nie obejmuje Policja! Środki przekazywane na zakup samochodów, dodatkowe służby lub nagrody (sic!) dla policjantów należy wykorzystywać na poprawę np. stanu chodników (żeby ludzie nóg nie łamali) poprawę oświetlenia (żeby było widniej i chuligani mieli mniejsze pole do popisu) itp. itd. Na samochody, na zapłatę za dodatkowe służby, na premie dla policjantów czyli na narzędzia, które służą do realizacji zadań (BEZPIECZEŃSTWO) dla których jest powołana Policja MUSZĄ być przekazywane tylko i wyłącznie z budżetu państwa! Podejrzewam, że gdyby sprawa trafiła do Trybunału Konstytucyjnego to mogłoby się okazać, że przekazywanie środków na premie dla policjantów i inne cele tak rozumianego bezpieczeństwa jest niekonstytucyjne! Panie Ministrze MSW i Panie Komendancie Główny Policji - żenujące jest wymaganie czy nawet proponowanie dla podwładnych aby zabiegali w samorządach o środki finansowe na papier do drukarki czy na papier do d.. ! Tak jak w tytule napisałem Dotacja = Łapówka tak na zakończenie mogę stwierdzić taka Policja jakie Państwo.
obywatel17:06, 2 kwietnia 2014
Policja ma swój budżet. "kłopoty finansowe policji" - bzdura - niewłaściwy nadzór i trwonienie pieniędzy podatników na lewo i prawo bez żadnych konsekwencji. Wystarczy spojrzeć na centralne zamówienia na pojazdy, sprzęt teleinformatyczny i oprogramowanie cywil z ulicy kupi taniej policja odpowiada, że wszystko zgodnie z prawem, że organizuje przetargi ?. Kpina, zaciemnianie afer itd. bez komentarza. Komendancie KGP wstyd i hańba. Za co nagrody ???????????????????
tuskolandia17:05, 2 kwietnia 2014
Oczywiście, że Policja powinna utrzymywać się z budżetu Państwa. Skomlenie w samorządach=układy. Komendanciki burmistrzom i wójtom jedzą z ręki i tyle w tym temacie.
nieróbi do xxxx16:59, 2 kwietnia 2014
szkoda, że nie dałeś trzech iksów ( xxx ) bo wiadomo by było w jakiej branży pracujesz !
?16:43, 2 kwietnia 2014
do xxxx
a co kochanieńki, mamy się cieszyć z tego, że nas rąbią na każdym kroku? Kraków przes...ł już 18 mil. na niby IO ( 80 tys samo logo) prezes ZUS zwiedził cały świat na nasz koszt a teraz policji marzy się nieoznakowana fura, zeby zadać szyku, i żeby nikt się nie kapnął że to służbowy samochód?
Kirdas16:25, 2 kwietnia 2014
...to niech sobie zwykły radiowóz zamaskują gałęziami, wyjdzie na to samo, będzie taniej i jeszcze śmieszniej...
xxxx16:20, 2 kwietnia 2014
Ludzie czy WY wiecznie musicie być ze wszystkiego niezadowoleni?????!!! Od dłuższego czasu czytam posty pod różnymi artykułami i wiecznie wszystkie inicjatywy są dla WAS złe!! masakra! co za naród! podejrzewam że jakby miasto ogłosiło że co 10 mieszkańcowi Nowego targu z okazji świąt da milion euro to też by to było złe!! do roboty nieroby wtedy nie będziecie mieli czasu na narzekanie!!
ss16:05, 2 kwietnia 2014
z tego co się orientuję to prewencję robi się radiowozami oznakowanymi.
Ada z 8 klasy15:52, 2 kwietnia 2014
To tak, jakby sobie puścić osę pod pachę. Ludzie zacznijcie myśleć głową.
Mieszkanka14:47, 2 kwietnia 2014
Nóżki, nóżki panowie policjanci! Dobrze byłoby czasem zobaczyć jak wyglądacie!
detektyw_amator14:17, 2 kwietnia 2014
Płacimy podatki i tyle w temacie
obiektywny14:14, 2 kwietnia 2014
Poza tym Policja w Polsce ma dośc pieniązków!! Jakim prawem miasto ma dawać z kieszeni obywatela miasta?
obiketywny14:13, 2 kwietnia 2014
Więcej patroli na nóżkach panowie, bo od pewnego czasu wozicie się tylko w lewo i w prawo.... fajnie by było żebyście czasem popracowali tak jak straż miejska choćby na rowerach w okolicach parków czy wałów lub boru nad czerwonem itp.
To jest zgroza, od bardzo dlugiego czasu nie widziałem policjantówna rynkuczy w okolicach, wozi się szlachta glownmi drogami i tyle. Wielkie patrole!
pytajnik14:11, 2 kwietnia 2014
a co byście tak chcieli? audicę? bmw czy może toyotkę? takim oznakowanym to wstyd pod chałupę zajechac, nieprawdaż? a ruszyć ***, zrzucać te brzuszyska... potem nie możecie złodzieja dogonić. a może wam się lektyka marzy?
gregor13:47, 2 kwietnia 2014
Jedno nieoznakowane auto na podhalu, po 3 dniach wszyscy będą wiedzieli ze to auto XXXX o numerze rej. XXXXX to policja. Kolejny sposób na zarabianie pieniędzy, niekoniecznie poprawy bezpieczeństwa.
dedek13:40, 2 kwietnia 2014
Przecież jeden z mądrych Komendantów z Zakopanego przekazał radiowóz nieoznakowany to służy do wożenia Naczelnika i jego zastępcy, a nie do tego czego powinien
z miasta13:34, 2 kwietnia 2014
To jest dobre ,Policja nie może mieć procentów z mandatów inac zej to byłoby chore ..
zaiteresowany13:13, 2 kwietnia 2014
Absolutnie nie zgadzam się ,na pojazd nieoznakowany ewentualnie,// ,oznakowany TAK
zdzichnt12:56, 2 kwietnia 2014
I to jest chore!
Gminy czerpią pieniążki z fotoradarów, a Policja nic nie czerpie z mandatów. Chodzi po prośbie jak żebrak. Czy tak ma wyglądać " Polska Policja"?
A po drugie, widząc ile kosztuje utrzymanie komend, i jak trwonione są pieniądze na "trafione inwestycje", to każdego krew zalewa, i ma ochotę na duże NIE.
Wolowaty ze Skrzypnego12:50, 2 kwietnia 2014
Absolutnie nie godzę się na to,jeszcze w dodatku ma to być "nieoznakowany" NIE,NIE,NIE !!
fakty12:48, 2 kwietnia 2014
Od utrzymywanie policji nie jest Miasto, tym bardziej że nasi strażnicy teksasu nie potrzebują samochodu a zdrowych nóg żeby ruszyć *** na miasto a nie na kebaby na BP.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij