Piątek, 23 sierpień 2019, Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clear
22°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.04.2014, 13:08 | czytano: 15236

Nowotarska pływalnia - oficjalnie otwarta. Nie obyło się jednak bez zgrzytów (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Z udziałem ministra sportu Andrzeja Biernata, marszałka Małopolski Marka Sowy, starostów, burmistrzów, wójtów, urzędników - otwarto dziś w mieście basen. Przygotowana z wielką pompą uroczystość nie przebiegła dokładnie według planów. Burmistrz nie pominął okazji, by upokorzyć "Falę" i pokazać opozycji, gdzie jej miejsce.

Gości przy wejściu witali "Mali Śwarni". Potem dziewczęta z zespołu bawiły się w wodzie, próbując w niecce tańczyć po góralsku.

- To szczególny dzień, niezwykła uroczystość, szczególne miejsce gdzie przychodzimy po rekreacje i zdrowie. Miejsce, które jest dowodem na to, że w Nowym Targu marzenia się spełniają - mówił Marcin Jagła. Naczelnik Wydziału Promocji wystąpił w roli konferansjera.

Burmistrz Nowego Targu podkreślał jak ważna jest to dla miasta i powiatu uroczystość. Inwestycję nazwał "ogromną i skomplikowaną technicznie". - Nie ulega wątpliwości, że Nowy Targ jest miastem sportowym. To jedyny taki obiekt w powiecie - mówił Marek Fryźlewicz.

Wymienił w kwotach i procentach wielkość środków przekazanych na sport z budżetu miasta. W tym roku to - jak mówił - 22 mln zł, a w ciągu całej kadencji - ponad 60 mln.

Dziękował radnym poprzedniej i obecnej kadencji, pracownikom Urzędu Miasta, poszczególnym naczelnikom wydziałów, projektantom, inspektorom nadzoru budowlanego, wykonawcom i "wszystkim, którzy wspierali budowę". Na zakończenie dodał: - Z góralskiej przekory powiem, że dziękuję także tym, którzy rzucali nam kłody pod nogi, ale w ten sposób też pomogli, bo to determinowało mnie dalszych prac. Szczególnie myślę tu o Stowarzyszeniu Fala...

Przedstawienie Stowarzyszenia Fala, które powstało na kanwie Społecznego Komitetu wspierającego ideę budowy basenu - jako szkodnika było przykrymi w odbiorze słowami. Przypisanie największych zasług w budowie basenu radnym, urzędnikom, projektantom i wykonawcom - to dodatkowe upokorzenie dla tych, którzy od początku walczyli o budowę basenu. Obecna pływalnia w niewielkim stopniu przypomina projekt, który został wybrany do realizacji.

Te zmiany i poprawki na lepsze (np. przeniesienie szatni z przyziemia na ten sam poziom co niecki) wywalczyło Stowarzyszenie, które wcześniej jak Społeczny Komitet w kilka dni zebrało 5 tys. podpisów pod apelem o budowę pływalni.

Łagodził nieco te słowa Paweł Liszka. - Ten obiekt od wielu lat czekał, by powstać. Świadczy to o tym, że wsłuchujemy się w głosy i potrzeby mieszkańców. Są potyczki słowne - kto pierwszy miał pomysł, inicjatywę. Ale sukcesem jest to, że ten basen jest i że jesteśmy tutaj. Dziękuję mieszkańcom, którzy pozytywnie wspierali budowę basenu. Życzę byśmy w przyszłości byli dumni, że mamy z Nowego Targu zawodników odnoszących sukcesy - mówił przewodniczący Rady Miasta.

Gratulacji nie szczędzili zaproszeni gości. - To świetny obiekt. Dowód, że Polska jest w Europie. Takiego obiektu nikt na świecie by się nie powstydził, zwłaszcza w miasteczku takim jak to. Oby było ich więcej. Liczę, że przyjadę otwierać kolejne takie obiekty - mówił minister Andrzej Biernat.

- Bardzo nam brakowało tej pływalni. Nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzającym tę część Małopolski - wtórował mu marszałek Marek Sowa.

Święcący obiekt ks. Tadeusz Juchas był praktyczny w swoich życzeniach, mówiąc iż ma nadzieję, że miastu nie zabraknie środków na utrzymanie basenu i na płace dla pracowników.

Radnemu Grzegorzowi Watysze - odmówiono przywileju zabrania głosu.

Ponieważ tradycją jest, by w wodzie przy takiej okazji wylądował gospodarz - burmistrz, zgodnie ze scenariuszem miał skorzystać ze zjeżdżalni. Wszedł po schodach i zniknął w rurze. Ponieważ nie pojawiał się przez ponad minutę - jego nieobecność żartobliwie komentował m. in. senator Stanisław Hodorowicz. Pojawiły się słowa o "zniknięciu burmistrza" i że "nie szkodzi, bo mamy jeszcze dwóch".

Okazało się, że korzystanie z tej atrakcji - będąc w garniturze - wcale nie jest łatwe. Gdy wreszcie Marek Fryźlewicz wyłonił się z otworu zjeżdżalni nie był to niestety triumfalny wjazd do wody.

Zaplanowane na dziś kolejne spotkania, w tym konferencja prasowa z ministrem - została odwołana.

Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ert08:23, 20 kwietnia 2014
zamiast się bawić to ta masa nierobów ile by ulic pozamiatała bo jest syf tego nie widzą tylko zabawy
max11:21, 19 kwietnia 2014
2KILO - W bucovinie to śmierdzi na tych pseudosmrógkach , aż czuć grzyba na pół Podhala
swój08:43, 19 kwietnia 2014
do Kwicoła
Strasnie dobrze by było, gdyby to robi robił z sensem i oszczędnie i nie zadłużał naszych wnuków
...23:29, 18 kwietnia 2014
Nowy Targ - miasteczka
Zakopane- miasto

Tak jesteśmy odbierani :/ Ciekawe co minister powiedział oglądając lodowisko, z tego już relacji nie ma. Czyżby wstyd było napisać co mówił minister?
2kilo16:43, 18 kwietnia 2014
klio , dla dzieciaków są dwa małe baseny(chcieli-mogli to tam postawić), są też baseny w Szaflarach i Bukowinie , a duży basen w NT miał być do pływania a nie moczenia d..y! Dzięki temu idiotycznemu pomysłowi odpuściłem sobie pływanie w tym tygodniu- "gratuluję" pomysłu....
Kwicoł14:38, 18 kwietnia 2014
Ej Wy Nowotarżanie, przestańcie narzekać na tego burmistrza, jak by na to nie patrzeć to jednak facet coś robi - inni ani połowy z tego nie robią. Narzekacie jak stare babki a co wybory to go wybieracie na kolejną kadencję. I tym razem będzie podobnie. Sami nie wiecie czego chcecie.
gorol13:57, 18 kwietnia 2014
Za kasę nawet góralki w gaciach do basenu włażą. Ile dał Jagła Śwarni Mali ?
hmm13:55, 18 kwietnia 2014
Znakomita reżyserka, znakomity scenariusz, znakomite wykonanie. Rura tylko źle zagrała. Niedługo usłyszymy , że jakiś wróg celowo zwęził rurę tuż przed otwarciem basenu. Burmistrz, Jagła, inni urzędnicy i doradcy odpowiedzialni za skandal w czasie otwarcia, otwarcie powinni przyznać się do błędu. Ja bym "reżysera" wywalił nas zbity pysk. Tak się nie stanie niestety. Jedyną pociechą i szansą jest to, że Pan Burmistrz doradcom, naczelnikom i urzędnikom powierzy zadanie poprowadzenia kampanii.I to dopiero będzie szopka i mocne pociągnięcie Burmistrza na dno.
klio13:41, 18 kwietnia 2014
@XX Dziś byłam na basenie i dzieciaki bardzo się cieszyły ze to coś jest ... Chyba wytrzymasz te parę dni , bo myślę że to okres przejściowy. Daj się dzieciom nacieszyć !!!!!!!
mati09:41, 18 kwietnia 2014
Chodziłam do szkoły przy której był basen i na koniec roku dyrektor był wrzucany do wody -to była tradycja.A tutaj pomysł z kąpielą burmistrza miasta 30tyś. to straszna poruta i tak durny pomysl .Do moderatora-WYRZUC TE FOTY BO STRASZNE>WSTYD DLA MIASTA
0008:59, 18 kwietnia 2014
zawsze wiedziałem, że mamy pajaca miast burmistrza.pamiętacie jak siedział w kasku na rzeźbionym tronie a ręce dzierżył kij hokejowy? nie wiem czy śmiać się czy płakać
XX23:46, 17 kwietnia 2014
Bardzo proszę o usunięcie tego beznadziejnego, dmuchanego zamku, który stanowi przedmiot propagandy reklamowej! Brak poszanowania dla osób pływających - zabawka zajmuje 2 tory i w istotny sposób przeszkadza ograniczając przestrzeń, która de facto w basenie "dla pływających" tylko dla nich powinna być zarezerwowana. Tego typu zabawki, jeżeli w ogóle, powinny znajdować się w brodziku, o ile istotnym jest przekształcanie basenu miejskiego w małpi gaj!! Paranoja, nie wiem jakim prawem inkasuje się taką samą kwotę wstępu, przy takich ograniczeniach przestrzennych. Nie mówię już o niebezpieczeństwie wynikającym z niesubordynacji skaczących tam dzieci, które w każdym momencie mogą znaleźć się w za głębokiej (adekwatnie do nie prezentowanych przez nich wystarczających umiejętności pływackich)dla nich wodzie. A cała impreza OTWARCIA to żenada i jeszcze raz żenada. Propagandowa szopka pod publiczkę. Pozostaje pełen niesmak
Góral23:08, 17 kwietnia 2014
Marek Rura Fryźlewicz pokazał wszystkim jak pracuje, jak szybko jechał takie ma tempo pracy, dlatego tylu ludzi w urzędzie z zapartym tchem czeka co uda się zrozumieć następnego burmistrzowi.
aaa20:42, 17 kwietnia 2014
fajne góralki w wodzie
plum18:04, 17 kwietnia 2014
Jagła jak zwykle kręci lody tzn załatwia swoje interesiki. Może zaświtała w jego głowie myśl o fotelu władcy ?, Czyżby niesmaczne przeciskanie burmistrza przez rurę było celową zagrywką naczelnika ?
ruraburmistza17:59, 17 kwietnia 2014
Do 41
dla towarzystwa to cygan dal sie powiesic
a wazeliniarze swoje...12:56, 17 kwietnia 2014
Bogdan Sieniawski...sukces??? Po tylu latach (przypominam - ponad 20tu od pierwszego pomysłu basenu w tym miejscu)wypadało by powiedzieć - przepraszamy że dopiero teraz powstał... Powstanie nowego cmentarza czy targowicy też będzie sukcesem? Pan se jaja robi....
STAŚ12:49, 17 kwietnia 2014
Przecież, Jagła, naczelnik od promocji. Może też myśli o fotelu burmistrza?!!
Bogdan Sieniawski12:34, 17 kwietnia 2014
@ y . Nie zakleszczył się, tylko garnitur hamował ślizg. Panie Burmistrzu , tak trzymać! Basen jest odlotowy i to Pana sukces. Gratuluję.
nie ma nic12:14, 17 kwietnia 2014
Otwarcie otwarciem ale dlaczego dzień po, w dalszym ciągu nie można swobodnie popływać bo ciągle te pseudo-jarmarczne dmuchane zabawki zajmują pasy przeznaczone do pływania?
4111:58, 17 kwietnia 2014
No i spoko, Pan Burmistrz pokazał, że ma do siebie dystans. Brawo!
etetek11:43, 17 kwietnia 2014
Co ten jagła robi na pierwszym zdjęciu ???
W wielki tydzień ???
Zatroskana11:35, 17 kwietnia 2014
Hahaha miasto sportowe a najważniejszy obiekt dla Nowego Targu, czyli lodowisko się rozlatuje!!! A dzięki Stowarzyszeniu Fala ten basen w ogóle powstał. A szanownemu panu burmistrzowi Fryźlewiczowi ( jakże ostatnio blisko związanemu z PO ) życzę udanych 6 miesięcy ostatniej kadencji!!!
kolega11:07, 17 kwietnia 2014
Utknął ,ponieważ musiał coś tam uszczelić, wiemy o co chodzi.
gorolii11:04, 17 kwietnia 2014
żeby tylko nasz njp. Marek nie wylądował w poradni dermatologicznej?
y10:10, 17 kwietnia 2014
Znaczy się zakleszczył ? :)
Brawo ?10:09, 17 kwietnia 2014
Jeżeli występ burmistrza był w TVN, to bardzo dobra reklama. Podobna do wyścigu kolarzy i baru mlecznego!!?
girl9009:27, 17 kwietnia 2014
Bo burmistrz jak zawsze wszystkie zaslugi chce sobie przypisać mimo iż najmniej zrobił... To nie on walczył o podpisy itp.... Śmiesznie by było jakby się tam zaklinowal :d. Oby wybory były szybko bo trzeba burmistrza zmienić!!
ja09:18, 17 kwietnia 2014
Katolicy!! Wielki Tydzień!
Mały Pływak09:16, 17 kwietnia 2014
Hodorowicz ma rację po co nam Burmistrz- taki -jego zastępcy swoimi zachowaniami przyprawili Mu niewidzialne betonowe buciki .Z słuzenia Mieszkańcom został tylko populizm i bezpardonowa walka o utrzymanie władzy- WSTYD
swój08:34, 17 kwietnia 2014
i ja mam wejść do wody po maziorzu?
hej!07:18, 17 kwietnia 2014
Burmistrz 0/10
Dziewczyna na kajaku 11/10 ;-)
Elka06:54, 17 kwietnia 2014
W telewizji TVN 24 w szkle kontaktowym pokazali jak nasz burmistrz wypłynął z rury w mokrym garniturku .Niedoinformowany dziennikarz poinformował że w naszym mieście oficjalnie został otworzony Aqua Park
zmora06:10, 17 kwietnia 2014
Parafrazując Paragraf-22:
"Nowotarżanie. Jesteście obywatelami Miasta, w którym grubą rurą cudownie wydalony został Burmistrz Marek St. Fryźlewicz. Obywatele żadnego innego miasta na świecie, nie mogą tego o sobie powiedzieć. Zastanówcie się nad tym."
żenada00:47, 17 kwietnia 2014
Mister mokrych gaci
!!!!00:38, 17 kwietnia 2014
"NIE MA TAKIEJ RURY NA SWIECIE, której nie można odetkać" - wg. J. Stuhr - Śpiewać każdy może. Warto odetkać rurę, może komuś w końcu zmięknie i odetnie się od stołka :)
ja ty on23:58, 16 kwietnia 2014
otwarcie to może i szopka nie potrzebna ale w końcu mamy basen
Jan23:28, 16 kwietnia 2014
Takie to miasto sportu że ceny wynajmu hal sportowych mamy z kosmosu a najważniejszy obiekt czyli hala lodowa która powinna być halą wielofunkcyjną jest w totalnej ruinie. Mam nadzieję że wizyta ministra na hali coś zmieni w tej materii.
STAŚ23:18, 16 kwietnia 2014
Dla wszystkich Wesołych Świąt
E23:14, 16 kwietnia 2014
CZEPKI NA GŁOWE !! kto to widział, żeby wychodząc z basenu na ramieniu mieć czyjeś kudły! WSTYD!
mieszkaniec22:36, 16 kwietnia 2014
miejski szalet!?
niezorientowany22:31, 16 kwietnia 2014
Czy na czwartym zdjęciu to ten sam człowiek który bronił Joannę Muchę
twierdząc że sześć milonów to nie jest jakaś duża kwota?
Brak mi orientacji czy nasz burminio to PO ?
obżydliwy22:18, 16 kwietnia 2014
Liczę że sanepid sprawdzi teraz wodę w basenie na obecność pałeczek E Coli. Inaczej nie wchodzę do wody w basenie.
kobietka22:10, 16 kwietnia 2014
już nie ma nikogo lepszego do konferansjera niż M.J. Tyle fajnych ludzi jest ..........
Tonieja21:28, 16 kwietnia 2014
Wstyd i poruta...
Hau20:39, 16 kwietnia 2014
Przystojnego dyrektora skutecznie usunął w cień dzierżący w ręku mikrofon, rozpoczynający właśnie kampanię niejaki Jagła.
rozbawiony20:10, 16 kwietnia 2014
ale szopka :)
plywak20:07, 16 kwietnia 2014
a gdzie przystojny dyrektor??
wszycho19:24, 16 kwietnia 2014
Z relacji tych którzy w tej pływalni byli już, a także ze zdjęć, wnioskuję że obiekt jest wspaniały. Natomiast co ta pływalnia ma wspólnego z burmistrzami i ze starostami? Po co to przecinanie wstążek i uroczyste przejścia (przepłynięcie nawet) to ja nie wiem. Naród już taki ciemny nie jest. To przed wiekami bano się że złe moce zaatakują pierwszego użytkownika mostu czy innego obiektu nie chcąc dopuścić do tego aby ludziom było lepiej za sprawą nowo wybudowanego obiektu (według wierzeń taki zły duch był za słaby aby całkowicie uniemożliwić ludziom korzystanie z danego obiektu, ale miał na tyle siły aby zabić pierwszego użytkownika - mówimy tu o czasach przedchrześcijańskich; dlatego lider wspólnoty, po nabożeństwach przebłagalnych i innych rytuałach jako pierwszy, na oczach wszystkich, korzystał z nowo wybudowanego obiektu, ale to tylko dlatego że reszta populacji bała się, bo wierzyła w zabobon że pierwszy użytkownik zostanie zabity przez złe moce - to tak banalna jest ta przedchrześcijańska geneza tych wszystkich wstążek i nożyczek - sic!). Dzisiaj ludzie nie boją się już gnomów w rurze czy na dnie basenu, więc burmistrz mógł sobie spokojnie darować te śmieszne jak na 21 wiek wyczyny.
mieszkaniec centrum19:13, 16 kwietnia 2014
Mieszkaniec. Dopiero co zasypali świeżo wyremontowane kible wrynku
ha ha ha18:40, 16 kwietnia 2014
Ale jajcarz z tego burmistrza ;)
Klient Jadzi18:37, 16 kwietnia 2014
Niestety Jadwigo prorokiem nie jesteś. Nie ta sama osoba. Natomiast Ty zawsze taka sama.
Jadwiga18:32, 16 kwietnia 2014
Tutaj @SPSzmy a pod innym artykułem @oburzona - ciekawe czy to ta sama osoba. Nieważne.

Jesteś świetnie poinformowany/a kto został zaproszony i kto przyszedł :))
Znasz nawet motywy czyjejś nieobecności.
Powtórzę to co pod innym artykułem napisałam - po co zaprosił burmistrz szefową Fali - chciał ją publicznie upokorzyć mówiąc, że przeszkadzała w budowie? Nawet nie miałaby możliwości obrony. Przecież nie dał mówić szefowi opozycji, a szefowej jakiegoś stowarzyszenia by pozwolił przemówić? Dobrze, że nie musiała słuchać tych oszczerstw.
Tę wpadkę z utknięciem w rurze odbieram jako karę od losu za postępowanie burmistrza. Zachował się niegodnie.
bystry18:12, 16 kwietnia 2014
na zdj 51 fajny kaloryfer widzę
SPSzmy18:11, 16 kwietnia 2014
Ciężko dogodzić każdemu. Nie było basenu było źle i plucie na magistrat, Jest basen też źle i opis zgrzytów ! Jakich zgrzytów ? Z czyjej strony ? Pani szefowa fali była zaproszona i ,,olała" zaproszenie wodą nawet nie z basenu tylko bardziej chlorowaną. Pan Watycha chciał sobie zrobić promocję przed wyborami na burmistrza ale za wcześnie wystartował i odcięto mu ,,prąd" tzn. mowę. Niech się promuje za pieniądze własnego komitetu wyborczego , a nie magistratu. Za to dziennikarze mogli zadawać pytania i nikt im tego nie zabraniał. Niestety nawet w Wielkim Tygodniu niektórzy piszą co wiedzą ale nie wiedzą co piszą....Tym razem jednak wiedzą podwójnie dlaczego co napisali. Prawda Pani S.O ?
falusia18:08, 16 kwietnia 2014
Brawo dla burmistrza za poczucie humoru i dystans do siebie. Basen jest super.
mieszkaniec17:53, 16 kwietnia 2014
mam nadzieje że jak będą otwierać miejski sracz to premier przyjedzie przecież to z punktu widzenia mieszkańców będzie ważniejsza uroczystość..
mama17:52, 16 kwietnia 2014
fan politycznej propagandy - jakoś nie mogę doczytać się Twojego podpisu:) To dopiero jest hipokryzja...
Jola17:07, 16 kwietnia 2014
Juchas to ma moc, wszystko swieci - basen, starostwo i co chcecie. Blazenada.
burok17:00, 16 kwietnia 2014
Kto teraz zje tyle barszczu? :)
@fan politycznej propagandy16:48, 16 kwietnia 2014
Szanowny Fanie;) dystans do siebie jest wystarczająca legitymacją do sprawowania władzy wyłącznie w cyrku, bo tam często błazen ratuje przedstawienie. Ale w normalnym życiu, to trochę za mało.
portier16:45, 16 kwietnia 2014
Burmistrz zniknal w rurze bo pan Ozorowski zapomnial go odchudzic jak cztery lata temu:)) przed wyborami
swój16:43, 16 kwietnia 2014
burmistrz jest żałosny, nawet za małpę by się przebrał gdyby mu to dawało gwarancję zwycięstwa i 4 lata dostępu do koryta
Obrzydliwe!16:42, 16 kwietnia 2014
Regulamin zabrania kąpieli w ubraniu! To nie jest jego prywatny basen, jutro wykąpię się w brudnych, oszczanych kalesonach. Ciekawe czy dostanę oklaski.
rozbawiona16:21, 16 kwietnia 2014
"nie był to niestety triumfalny wjazd do wody" - nieprawda! Był triumfalny i z pluskiem. Autorka nie zauważyła bo nie stała w pierwszym rzędzie i nie wyczekiwała jak inni na bezdechu - pojawienia się burmistrza u wylotu rury.
nt15:32, 16 kwietnia 2014
Nasz szanowny burmistrz i jego podopieczni powinni się pokierować innym cytatem - "Kończ Waść wstydu oszczędź".
Gal anonim15:23, 16 kwietnia 2014
Wy w tym mieście wszystko będziecie święcić?
Hau15:21, 16 kwietnia 2014
Śmieszno i straszno. Kto był reżyserem "spektaklu" ?.

Burmistrz rura !!!
Huurraa !
Hurrra !
Hurrrrra !
xxx15:14, 16 kwietnia 2014
no cóż nic dodać, nic ująć !!!!
ŻENADA i tyle w tym temacie!
fan politycznej propagandy15:12, 16 kwietnia 2014
fajnie że burmistrz ma dystans do samego siebie i że w o ogóle się zgodził na takie coś!
normalnie złość mnie zżera od środka jak widzę te niektóre komentarze... masakra jaki ten nowy targ jest krytyczny do wszystkiego, siedzicie tylko na tym podhale24 i anonimowo przenosicie wszystkie swoje kompleksy tutaj, krzyczycie na każdego a sami pewnie jesteście tylko małymi zerami.

pozdrawiam tych normalnych, przede wszystkim kumatych....!
qwert14:56, 16 kwietnia 2014
Dobra relacja. No może tylko dodam, że odbyły się jeszcze pokazy ratownicze na zakończenie ale nie było już widowni, a dziennikarze pognali za ministrem więc też nie mogli oglądać. A szkoda.
Serek Pleśniowy14:56, 16 kwietnia 2014
Mark Twain powiedział , że "czasem lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie głupka ...niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości".
Trawestując jego powiedzenie napiszę, panie burmistrzu, że pana wypowiedź o Fali świadczy o tym, że "czasem lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie człowieka bardzo niekulturalnego...niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". Proszę tego nie nazywać tego góralską przekorą, bo to wstyd dla wszystkich górali.
fobia14:44, 16 kwietnia 2014
utkwił w rurze, burmistrz w garniturze
sportowiec14:40, 16 kwietnia 2014
Ciekawe czy Minister wie ile kosztuje wynajęcie hali sportowej w Nowym Targu? To jest promocja sportu? 50 zł/h !!! Panie Ministrze dlaczego miasto zarabia na mieszkańcach??? To światło kosztuje tyle na godzinę?
pływak14:38, 16 kwietnia 2014
To nic, że dusze i ciała oczyszczone po spowiedzi. Przeciesz krzywdzenie kogoś słowem nie jest grzechem / sami z tego się rozgrzeszamy/.
A tak na marginesie, jak to jest ,że nie mieszkańcy Nowego Targu bardzo chwalą nasz basen, a dla nowotarżanów jest piątą kulą u nowgi.
To wreszcie chcieliśmy ten obiekt czy nie. Może FALA upora się z tym problemem.
Obiektywny14:29, 16 kwietnia 2014
W ubraniu do wody? a co na to sanepid?
tsunami14:28, 16 kwietnia 2014
Może doczekamy sie ,ze ten truteń zatańczy na rurze ?
marcel14:13, 16 kwietnia 2014
to zt tam utknoł to KLONTWA FALI ha ha ha....
marcel14:12, 16 kwietnia 2014
Jak to utknoł w rurze? To on tam wlazł w garniaku? ha ha ha ha .....ale pisanki.
bartek14:06, 16 kwietnia 2014
Ale wstyd. Na oczach tylu ludzi taki blamaż.. Współczuję poruty panie burmistrzu.
mieszkaniec os. Na Skarpie14:06, 16 kwietnia 2014
Trzeba było ministra przywieść na ,,basen,, Na Skarpie i też by go chwalił ?
janosika.l14:03, 16 kwietnia 2014
A co z tym grzybem na basenie ????
wtf13:59, 16 kwietnia 2014
Minister przyjechał i nagle okazało się że do południa światła na basenie działają...:D i to wszystkie :D Normalnemu "szaraczkowi" to nawet światło w jacuzzi do południa się nie świeci...
"Burmistrz Nowego Targu podkreślał jak ważna jest to dla miasta i powiatu uroczystość. Inwestycję nazwał "ogromną i skomplikowaną technicznie". - Nie ulega wątpliwości, że Nowy Targ jest miastem sportowym." - nie wiadomo czy śmiać się czy płakać....Basen - przypominam Panie Burmistrzu był "planowany" już przy wmurowywaniu "kamienia węgielnego" w fundamentu szkoły nr.11- więc choćby nie wiem jak "skomplikowane" technicznie to nie było miałeś na to kilkanaście(kilkadziesiąt bo ponad 20lat) lat. "Nowy Targ jest miastem sportowym"- czy Pan Burmistrz zahibernowany był przez ostatnie 10lat??? Hokej R.I.P , podnoszenie opłat o kilkaset % dla klubów (od unihokeja ,siatkarzy , koszykarzy itp) za korzystanie z sal gimnastycznych - jest ZABIJANIEM sportu w mieście. Większość ludzi nawet sobie sprawy nie zdaje jak o każdą formę wsparcia ze strony miasta muszą walczyć ludzie którzy naprawdę chcą coś dla tych dzieci i miasta zrobić...A Burmistrza czy Jagły nie stać nawet na zwykłe gratulacje że np dziewczyny zdobyły tytuł Mistrza Polski w unihokeju....
p.s.dobrze że zjeżdżalnia się nie "załamała...."
Hau13:47, 16 kwietnia 2014
"w Nowym Targu marzenia się spełniają".
Niech się więc spełnią marzenia nowotarżan o nowym Burmistrzu. Burmistrzu w którym nie ma śladu obłudy, fałszu, złośliwość, zawiści i kłamstwa.Niech się spełnią marzenia o dobrym Burmistrzu - dobrym gospodarzu.
konio13:47, 16 kwietnia 2014
"Zaplanowane na dziś kolejne spotkania, w tym konferencja prasowa z ministrem - została odwołana" - bo burmistrz się obraził, że utknął na zjeżdżalni?
Ha,ha13:41, 16 kwietnia 2014
" Okazało się, że korzystanie z tej atrakcji - będąc w garniturze - wcale nie jest łatwe. Gdy wreszcie Marek Fryźlewicz wyłonił się z otworu zjeżdżalni nie był to niestety triumfalny wjazd do wody......"
Niestety FALA się zemściła. Oj, nie będzie łatwo burmistrzowi korzystać z atrakcji tej pływalni ....
Wolowaty ze Skrzypnego13:33, 16 kwietnia 2014
Minister musiał łakomym wzrokiem spozierać na tyle wody,w sam raz pasowałby mu taki zbiornik na Kasprowym.
anon13:30, 16 kwietnia 2014
Sportowe Królewskie Miasto Nowy Targ, brzmi dumnie, *facepalm*
swój13:24, 16 kwietnia 2014
Chamstwo!!!! Kampania wyborcza za nasze pieniadze, ale Mareczku... tym razem się nie uda.
ps. kto to jest ten Biernat? jakiś państwowy trefniś?
no nieee13:23, 16 kwietnia 2014
Czyli burmistrz utknął w rurze??
stasek13:19, 16 kwietnia 2014
"Dowód, że Polska jest w Europie. Takiego obiektu nikt na świecie by się nie powstydził, zwłaszcza w miasteczku takim jak to." - No właśnie miasteczku, nic dodać nic ująć!!!

A Miasto Nowy Targ tak się rozwija jak ten zjazd Burmistrza rurą....ślamazarnie i ociężale, a na sam koniec jak kamień w wodę!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij