Sobota, 16 styczeń 2021, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Rabka Zdrój i okolice
Snow
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-9°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 95
Snow
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 79
Snow
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.04.2014, 16:11 | czytano: 5761

Grzegorz Watycha w imieniu "Fali" dziękuje mieszkańcom Nowego Targu za zaangażowanie w inicjatywę budowy basenu i proponuje nazwę dla obiektu

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - To tekst podziękowań jakie chciałem przekazać w trakcie dzisiejszego otwarcia pływalni, jednak moja prośba o udzielenie głosu spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony p. Burmistrza, mimo że zaznaczyłam iż chcę wystąpić w imieniu Stowarzyszenia FALA, które uważam ma legitymację do tego by zabierać głos w sprawie basenu - wyjaśnia Grzegorz Watycha.

W przesłanym oświadczeniu czytamy:

"Szanowni Państwo,
w związku z odmową udzielenia mi głosu w trakcie otwarcia krytej pływalni, przez Burmistrza Miasta, proszę o opublikowanie poniższych podziękowań, które na pierwszym miejscu należą się - w tym wypadku - szczególnie Mieszkańcom Nowego Targu.

Jako radny Miasta Nowego Targu wybrany z listy Komitetu obywatelskiego „Nasze Miasto”, który powstał na bazie Społecznego Komitetu na Rzecz Budowy Krytej Pływalni w Nowym Targu (później Stowarzyszenia „FALA”) chciałbym z okazji uroczystości otwarcia basenu, serdecznie podziękować tym mieszkańcom miasta, którzy w 2007 roku w liczbie ponad 5 tysięcy podpisali się pod Apelem w sprawie budowy krytej pływalni. Każdy kto wówczas podpisał się pod tą inicjatywą, może czuć się współautorem powstania tego obiektu, który jest najważniejszą i najpotrzebniejszą inwestycją ostatnich lat w Nowym Targu. O tym jaki był „głód” basenu w Nowym Targu, najlepiej świadczy zainteresowanie jakim cieszy się obiekt po udostępnieniu w ostatnich tygodniach.

Ruch na rzecz budowy krytej pływalni była to pierwsza oddolna inicjatywa obywatelska, która w rezultacie doprowadziła do powstania tego obiektu! Jest on symbolem i namacalnym dowodem na to, że każdy mieszkaniec, choć na co dzień tego nie zauważa, ma realny wpływ na otoczenie, poprzez oddanie swojego głosu w procesie demokratycznego wyrażenia opinii w naszym życiu społecznym.

Dlatego dla upamiętnienia tej wielkiej inicjatywy społecznej na rzecz budowy pływalni, która zjednoczyła tak wielu mieszkańców naszego miasta, wychodzę dziś z inicjatywą, aby nadać otwartej dziś uroczyście krytej pływalni w Nowym Targu nazwę „FALA”.

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Grzegorz Watycha

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Innowierca23:06, 20 kwietnia 2014
Pytanie retoryczne -czy Pan Burmistrz przeszedł przed kąpielą przymusowe prysznice, chociażby się opłukał ,bo w buciorach i ubraniu się wykąpał a gdzie zasady czystości PŁYWALNI -czy po takim wyczynie wymieniono wodę???????????? Piękny przykład !!!! Władzy można wszystko .

Na zdjęciach widać, że był boso. Moderator.
***09:33, 19 kwietnia 2014
do silentium..... czytam te twoje komentarze, w każdym obrażasz albo pouczasz inaczej myślących od siebie. z nich też wynika, że jesteś bardzo blisko burmistrza. powiem ci jedno.... strach się ciebie bać, bo masz jakąś dwoista osobowość. z jednej strony biblijbne przypowieści .... z drugiej "geba w kubeł", baloniarz, inteligencik i inne wymyslone przez ciebie inwektywy ( widać ,że to wymyslanie sprawia ci szczególą przyjemnośc). masz jakiś duży psychiczny problem ze sobą. współczuję. szczerze
silentium21:27, 18 kwietnia 2014
do xyz - Zauważyłeś? Lepiej późno niż wcale. Mam jednak wątpliwość czy rano to byłeś Ty czy ta gorsza Twoja polowa. A skoro dzień odkupienia będę się za Ciebie modlił.
xyz18:22, 18 kwietnia 2014
Do silentium
Człowieku ... dziś Wielki Piątek
silentium17:04, 18 kwietnia 2014
@drrr - oooo idziesz w dobrym kierunku. Prawda słów czy słów prawda?
silentium16:59, 18 kwietnia 2014
do xyz - Coś Cię boli? W jakiś sposób można Ci pomóc? Taki mały inteligencik a tyle weń złośliwości. No musi być chory. Na brak kultury na pewno, wszak to nie do Ciebie się zwracałem i dlatego w tym względzie gęba w kubeł. Zauważyłem też jedną okoliczność, która rozbudza w Tobie falę agresji - masz ogromny problem z dłuższym czytaniem, z czytaniem z sensem, z czytaniem z treścią i na koniec czytaniem ze zrozumieniem. Osobiście rozumiem, że nie lubisz trudności a przypowieści do takich należą. Oj jak mi Cię żal.
STAŚ10:20, 18 kwietnia 2014
Wokół burmistrza, radnych i urzędników nie ma żadnych kamieni ?!!Po Świętach będzie tylko lepiej!!
xyz09:44, 18 kwietnia 2014
do silentium
gościu, zanim odważysz się kogoś innego pouczać wyciągnij se ruchcugiem belę ze swojego oka. Mierzi mnie twoje " nauczanie", boś bez grzechu nie jest. Lepiej zamilcz i nie kompromituj się więcej, nawiedzony bajkopisarzu.
drrr08:52, 18 kwietnia 2014
? Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości .Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości?
silentium23:01, 17 kwietnia 2014
@drrr - żałosny baloniarz z Ciebie, ale jak już chciałbyś koniecznie jakiejś przemiany wewnętrznej to musisz zacząć od siebie. Jak podzielisz się z innymi swoim dobrem to dobro zawsze do Ciebie wróci. Głupie dla Ciebie co?

W Wielki Czwartek proponuję chwilę refleksji nie nad innymi a właśnie nad sobą. Św. Jan w jednej ze swych przypowieści pisze:
"Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: ?Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?? Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: ?Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień?. I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: ?Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?? A ona odrzekła: ?Nikt, Panie!? Rzekł do niej Jezus: ?I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!?.

Zatem, trzymam kciuki. Zawsze masz szansę zrezygnować z tego kamienia i w tym będzie Twoja wielkość. To będzie małe misterium, którego przeżycia Ci z całego serca życzę.
Wnuk22:48, 17 kwietnia 2014
Nazwa FALA jest właściwa bo przynajmniej raz zostało coś zrobione co chciało społeczeństwo w Nowym Targu. Gdyby przyjęto tą nazwę, to nasze społeczeństwo wierzyło by, że jest wstanie coś wywalczyć. Burmistrz zrobi jednak wszystko byśmy na przyszłość takich numerów nie robili, bo co jest potrzebne w Nowym Targu wie on i tylko on.
obiektywny22:40, 17 kwietnia 2014
do mn - Ktoś kiedyś powiedział, że azylem dla głupoty jest milczenie. Więc może lepiej czasami zamilknąć niż obnażać swoje ubóstwo. Jak już to ogarniesz to wróć na ziemię i przyjmij do wiadomości, że Ty możesz również zostać burmistrzem, byleś wygrał choćby jednym głosem i miał jakiś pomysł na samego siebie. Jak będziesz czekał i narzekał to zastanie Cię starość i nic się nie zmieni. Twój wybór - albo obwinianie innych o swoje porażki albo konkretny wpływ na to co się wokół Ciebie dzieje.
drrr18:12, 17 kwietnia 2014
Miejskie ... razem z szefem proszę się wyspowiadać. Jeszcze zdążycie. Wyznajcie grzech kłamstwa, które od lat rozpowszechniacie. Choć historia uczy, że poprawy nie ma się co po was spodziewać spróbujcie, a może uda się wam nie kłamać przez Święta. Dobre i parę dni.
ciekawski14:59, 17 kwietnia 2014
do : prawda jest jedna

Toż to obecnie rządząca władza sprzedała odziedziczony po NZPS-ie basen twierdząc, że pozbyli się strupa. Jaki był, taki był - ale był, po czym, przez wiele, wiele lat totalny marazm w mieści. Gdyby nie inicjatywa Fali, to do dnia dzisiejszego moglibyśmy tylko marzyć o tym aby mieć jakikolwiek basen. Kij ma zawsze dwa końce - tak samo jak szklanka jest do połowy pełna albo od połowy pusta - wszystko zależy od punktu siedzenia
Terka13:32, 17 kwietnia 2014
CZy zawsze musi byc nazwa,czyjes imie?Czy to nie moze byc zwykle basen jak na calym swiecie?I znowu spory!Gratuluje poczucia humoru pana Burmistrza!Nareszcze piekny obiekt!
Prawda jest jedna13:18, 17 kwietnia 2014
Grzegorz Watycha -radny Nowego Targu a zarazem sekretarz w starostwie NIC, dokładnie NIC nie zrobił w tym kierunku, aby powiat wspomógł miasto w tej trudnej inwestycji, a miał takie możliwości. Wprost przeciwnie, wspólnie z P. Tarnowskim, Jachymiakiem, Falą , torpedowali wszelkie przedsięwzięcia. Można cofnąć się kilkadziesiąt stron na tym portalu i sprawdzić, że piszę prawdę. Prawdą jest, że Fala zebrała podpisy i na tym jej rola pozytywnego działania się skończyła. Reszta to był atak, bo w grę weszła polityka Tarnowskiego, Jachymiaka, Watychy i innych oponentów burmistrza.Tu nie szło o to , żeby coś razem wspólnie stworzyć, tu szło o to, żeby przeciwnika pogrążyć. Szczytem bezczelności jest wg. mnie rościć sobie dziś prawo do wygłaszania przemówień panie Watycha! Wypłynęliście na fali i ta sama fala was zatopi. Z wielkimi przeciwnościami, po przysłowiowej grudzie, miasto ukończyło budowę basenu i teraz proszę piersi do odznaczeń nie nastawiać, bo to innych zasługa.
mieszkaniec południowej części miasta12:58, 17 kwietnia 2014
BRAWO PANIE BURMISTRZU ! ZASŁUŻYŁ PAN NA MÓJ GŁOS! GRATULUJĘ RÓWNIEŻ POCZUCIA HUMORU.
STAŚ12:58, 17 kwietnia 2014
Proponuję , radnym, powołać samorządową spółkę , która będzie pozyskiwać inwestorów, tak bardzo potrzebnych w Nowym Targu. Tylko nie do otwierania następnego marketu. A może jednak Lidl ?
wkurzony12:37, 17 kwietnia 2014
Panie Watycha , niech się Pan nie podpina pod sukcesy innych. Na głosy wyborców trzeba sobie zasłużyć własną pracą , a nie brylować przemówieniami jak się słomy na krzyż nie przełożyło
leon11:59, 17 kwietnia 2014
Burmistrz zapomniał, że gdyby nie FALA i odzew społeczny nie było by basenu! Taka jest prawda a swłoimi słowami na otwarciu przegrał już wybory.
Widz10:20, 17 kwietnia 2014
Czy Pan Burmistrz zawiózł Ministra Sportu na Lodowisko aby się pochwalić jak doprowadza się obiekty do stanu prawie nieużywalności ponosząc przy tym wysokie koszty- byle do jesieni czas na zmiany!!!!
00809:35, 17 kwietnia 2014
Gdyby nie Fala na basen musielibyśmy jeszcze czekać sporo lat. Dość złośliwości bądźmy wdzięczni działaczom Fali.
pochFALAm09:30, 17 kwietnia 2014
Super test dla demokracji Stara Władza ugnie się przegra nieugnie kolejny raz pokaże swoją butę i się ośmieszy pochFALAm nazwę
sprzątacz09:13, 17 kwietnia 2014
@ jan czyściciel- w takim razie Liszka powinien zamilknąć na wieki ze swoimi 131 głosami ha,haha
sprzątacz09:13, 17 kwietnia 2014
@ jan czyściciel- w takim razie Liszka powinien zamilknąć na wieki ze swoimi 131 głosami ha,haha
marika09:10, 17 kwietnia 2014
Żalosna zakłamana kampania wyborcza. Może III otwarcie też będzie? Pierwsze niewłaściwe,drugie właściwe,trzecie konieczne do zbierania głosów przy wyborach.
mn09:01, 17 kwietnia 2014
@ obiektywny:
"Panie Watycha mieszkańcy chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość a nie rozgrzebywać zaszłości" - w jaką przyszłość z nadzieją jeśli MF będzie burmistrzem? Chyba z nadzieją na wyjazd z tego miasteczka.
@ jan czyściciel:
a MF to iloma głosami został wybrany burmistrzem - czy czasem nie 300-ma?
Goral z Polski08:57, 17 kwietnia 2014
Basen w Nowym Targu :)
fajnie i zycze by Dzieci młodzi i Rodziny z tego obiektu pozytywnie korzystali dla dobra i zdrowia Rodzin :)
Burmistrz zachowuje sie skandalicznie ja sie pytam co za ludzie na tego Burmistrza glosowali?
Nowy Targ stał sie zacofany stał sie stolica Podhalanskich Wsi wymarłe miasto dzieki Wladzy Nowego Targu, dług miasta masakryczny a inwestycje? nie tak powinno sie rozwijac miasto nie tak powinno sie pracowac dla dobra mieszkancow Burmistrzu taki Pan uczony ale z mysleniem ma Pan powazny problem oj powazny.
stary Basen juz tyle lat straszy a miasto tylko pisze ze nie maja kontaktu z włascicielem załosna wypowiedz no ale najlepiej tak Burmistrzu.
Budowali Hali na Niwie tez jest na minus poniewaz jest z dala od centrum i terenow sportowych jak Klub MMKS, Burmistrzu Nowego Targu ja pytam dla kogo 3 stadiony piłkarskie? jaki Pan w tym interes ma? dlaczego juz tyle lat nie ma w miescie hali lodowej ktora funkcjonowala by cały rok z korzyscia dla Klubu Miasta ludzi sportowców koncertow i wiele atrakcji sportowo muzycznej kultury? czym Burmistrz Nowego Targu kieruje sie Swoimi myslami? powinnien Pan i Pana Rada miasta sie wstydzic jak mozna zawalic powytywna wizytówke Nowego Targu? dobrze ze Pana Osoba jest juz na forach internetowych ze o Panu jako o osobie ktora pogrzebuje Nowy Targ tylko jaki Pan i Radni macie w tym interes?
miasto powinno sie rozwijac zyc i by mlodzi ktorzy jeszcze nie opuscili Nowego Targu mieli po co w NT byc, Nowy Targ stał sie dziura nawet Białka lapiej sie rozwija i zyje a Nowy Targ? mieszkancy niech Sami odpowiedza. zycze by Nowym Targu Burmistrzem został taki człowiek z sercem do ludzi i miasta jak Borowicz za jego czasów miasto zyło sie rozwijało :)
swój08:32, 17 kwietnia 2014
Gdyby maziorz miał jaja to zaproponowałby nazwę Fala, a że ich nie ma to wszyscy wiedzą.

Pan Grzegorz jest naszym nowym burmistrzem - wy od maziorza, co wam zarobić daje możecie stawać na uszach
KOLARZ08:16, 17 kwietnia 2014
nazwa basenu ? to chore ---- skoro musi być to niech to nie będzie z gatunki narodowej martyrologi np. SŁONECZNA SZAROTKA
jaja świąteczne07:33, 17 kwietnia 2014
do gratulacje

czy to jest sukces Burmistrza ????????????????????? A ty w jakim świecie żyjesz?Przestań już się lizać i tak premii nie dostaniesz.
jan czyściciel07:20, 17 kwietnia 2014
Panie radny Porażka nie jest pan reprezentantem mieszkańców miasta le wąskiej grupki która Pana wybrała. Proszę przypomnieć ile to było głosów 300 :) hi hi śmiech na sali
siostra basen01:00, 17 kwietnia 2014
@ pływak. Rzeczywiście basen to pani Asia . Burmistrz to burmistrz, a nie basen. Jak byłby przeciwny, to tego basenu by nie był, a przecież jest i to jaki!!
kr00:43, 17 kwietnia 2014
Podpisałam apel kilka lat temu. Doceniam, że Pan to powiedział i podziękował takim osobom jak ja.
pływak00:04, 17 kwietnia 2014
Basen to pani Asia Steg a nie jakis tam burmistrz przeciwny jego budowie.Burmistrz do wymiany ....20 lat na ciepłej posadzie to o 20 lat za długo... ten nieudacznik więcej szkody wyrządzil maistu niż pozytku.
gratulacje23:22, 16 kwietnia 2014
do mieszkanic miasta. Co to znaczy my mieszkańcy? Mów za siebie. Ja też jestem mieszkańcem tego miasta i akurat ten burmistrz mi pasuje. Nie przeceniaj tej pani Asi, bo zaraz powiesz , że sama tą dziurę na basen sztychówką kopała. To sukces burmistrza -jakby nie patrzeć. Fala upierała się przy olimpijskim basenie, na co nie było zgody i słusznie.
derr23:11, 16 kwietnia 2014
Nie no pewnie na oglądanie panienek w strojach góralskich taplajacych się w wodzie jest czas, ale dać komuś powiedzieć po ludzku "dziękuję" i uszanować ludzi to już nie ma czasu. Jest czas by dowalić Fali i ją opluć ale nie ma czasu by ktoś powiedział prawdę, że Fala zapoczątkowała cały proces. Jest czas na czekanie aż burmistrz przepchnie się przez rurę, ale dać głos reprezentantowi ludzi - nie ma czasu.
Jednak mówcie co chcecie - burmistrz tkwiący w rurze to hit tego roku.
+++23:10, 16 kwietnia 2014
@ Bolek. Bo jakby każdy radny chciał przemawiać na takich uroczystościach, to ciężko byłoby dotrwać do końca. Od tego jest przewodniczący Rady.
obiektywny22:57, 16 kwietnia 2014
/.../ Od początku przecież nie chodziło o basen. Chodziło o zbijanie własnego kapitału i prymitywne politykowanie. Pech chce, że nie wszyscy o tym zapomnieli, a niedługo mam nadzieję, iż ktoś to upubliczni w jaki sposób Watycha walczył o zaspokojenie tego basenowego głodu i sam sobie odpowie jaką ma legitymację do oświadczeń, które dzielą i rozbudzają ponownie falę złych emocji. Panie Watycha mieszkańcy chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość a nie rozgrzebywać zaszłości. Miał pan cztery lata by wykazać swoją operatywność jako radny lecz poza gadaniem niewiele pozostaje. Żenada.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
mieszkaniec miasta22:55, 16 kwietnia 2014
Brawo Fala , to tyyylkkooo dzięki staraniom pani Asi powstal ten basen.Burmistrz był przeciwny budowie basenu. I wystraszył sie jak zobaczył ile zebrano podpisów dla tej inicjatywy spolecznej. A teraz wypina pierś że to jego dzieło, żenujące.... My mieszkańcy nie chcemy takiego burmistrza który walczy z inicjatywą spoleczną mieszkańców.
Jego cały dwór klakierow i sługusów powinien przy najbliższych wyborach iść w niepamięć i zależy to tylko od nas mieszkańców.
Kandydat z 2122:43, 16 kwietnia 2014
Co do nazwy to popieram -FALA to dobra nazwa dla takiego obiektu. A co do kosztów utrzymania to jak ktoś już tu w komentarzach pisał nie musi przynosić dochodów -najważniejsze aby mieszkańcy z tego obiektu korzystali dla własnego zdrowia przez sport -bo takim jest pływanie to wtedy zaoszczędzą na lekarzach i lekach a i samopoczucie będą mieli lepsze.
Miasto i tak nas mieszkańców obdziera podatkami ,opłatami parkingowymi ,bardzo drogą wodą i drogimi ściekami tak że może coś zrobić dla swoich mieszkańców dopłacić do pływalni :FALA;
buj22:35, 16 kwietnia 2014
Smutne i żałosne jest zachowanie burmistrza. Brak mu jakiejkolwiek klasy.
tulipan22:32, 16 kwietnia 2014
Ktos mi wytlumaczy dlaczego ludzie wybieraja ***, a ludzi z polotem wiedza,cwanych nie?

Naruszenie regulaminu. Moderator.
niecytaty22:31, 16 kwietnia 2014
@wszycho
Niestety, z dużym żalem muszę stwierdzić, że wybory w NT od wielu lat nie potwierdzają Twojej tezy, że wyborcy są mądrzejsi niż się politykom wydaje.
Bolek22:24, 16 kwietnia 2014
Chciałem zapytać, dlaczego radny nie ma prawa do zabrania głosu? Przecież ktoś go wybrał, radny też reprezentuje mieszkańców, czy nie są to mieszkańcy tego miasta? Chyba, że chodzi o jedyną słuszną rację, to rozumiem.
pływak22:08, 16 kwietnia 2014
Taki smutny basen - nazwa pływalnia miejska .
Aż się prosi żeby miała jakieś imię.
Fala jest super. Byłem na Fali - brzmi naprawdę dobrze!
Jestem za!
Wierząca21:55, 16 kwietnia 2014
Ja wierzę, że rada decyduje o poborach burmistrza. Ja wierzę, że rada decyduje o wielu sprawach. Wierzę, też w siebie. Nie mam ochoty kopać się waść z kimś , komu brak ogłady. A, tak, a propos, są jeszcze skróty myślowe. Myślenie sprawia ból ?!!
wszycho21:15, 16 kwietnia 2014
@ ktoś:
A jakie tu można mieć w ogóle wątpliwości? Ależ oczywiście że tu chodziło tylko i wyłącznie o promocję siebie i o nic więcej. Myślę że pewnego dnia ludzie na tyle zmądrzeją że tego typu zabiegi (nagłe podziękowania wszystkim, więc tak naprawdę nikomu, ale o osobę dziękującego głównie chodzi żeby mógł zaistnieć przed wyborami) będą w czasie wyborów nagradzane, ale karane oddaniem głosu na innego kandydata. Wtedy można będzie powiedzieć że żyjemy w normalnym kraju (gdzie to kto widział żeby ludzie którzy mają decydować o całej polityce miasta i powiatu rywalizują między sobą o to w którym kto jest miejscu na zdjęciu albo kto miał lepszy krawat albo jakieś inne tego typu bzdety - ludzie są mądrzejsi niż politykom to się wydaje).
Sekretarz KC20:53, 16 kwietnia 2014
bez przesady, nie udziela się wszystkim głosu przy takich okazjach bo zrobiłaby się jedna wielka litania i po co to komu, co się obrażać, nic specjalnego Grzegorz Watycha nie miał do powiedzenia, niech lepiej teraz walczy o to by powiat zechciał organizować młodzieży zajęcia tak by ulżyć miastu w utrzymaniu basenu, wówczas osobiście przyklasnę Panu Sekretarzowi, gadać każdy może, a robotników mało ... do roboty, do roboty
Hau20:35, 16 kwietnia 2014
Pozwoliłem sobie wkleić zamieszczony na portalu 11 maja 2007 roku Apel w sprawie budowy krytej pływalni w Nowym Targu. Tak dla przypomnienia.

NOWY TARG. Społeczny Komitet Na Rzeczy Budowy Miejskiej Pływalni w Nowym Targu rozpoczął działalność. Podpisy pod apelem do władz miasta o budowę basenu można składać w sklepach "Jedynka" i "Panda", w Rynku.
- Chcemy poinformować wszystkich mieszkańców miasta Nowego Targu oraz całego powiatu nowotarskiego, że postanowiliśmy utworzyć Społeczny Komitet Na Rzeczy Budowy Miejskiej Pływalni w Nowym Targu. Celem naszego Komitetu jest zdobycie poparcia społecznego na tę inwestycję - informują organizatorzy akcji.

Dalej piszą: "Basen to wciąż jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Nowym Targu, a jego brak to dla nas wielki wstyd. Nowy Targ nie posiadając takiego ośrodka nie tylko traci swój prestiż, lecz coraz bardziej pozostaje w tyle za innymi lepiej zorganizowanymi miastami, gminami.

Nasze władze przytaczają wiele argumentów głównie ekonomicznych, dlaczego ta inwestycja w największym mieście powiatu nie jest możliwa, ale zapominają o najważniejszym - środki wydane na infrastrukturę sportowo - rekreacyjną to inwestycja w nasze zdrowie.

My mieszkańcy tego miasta nie chcemy już czekać na kolejne obietnice. Podnoszony przez władze argument, iż problem basenu zostanie rozwiązany poprzez budowę takiego obiektu przez Podhalańską Wyższą Szkołę Zawodową, a dofinansowywaną przez miasto jest dla nas mieszkańców nie do przyjęcia. Z naszych ustaleń wynika, że obecnie priorytetową sprawą dla uczelni na którą posiada już środki jest budowa auli i biblioteki, gdzie czas inwestycji zaplanowany jest do 2010 r. Kwestia budowy przez uczelnię basenu jest zatem odległa w czasie i bardzo niepewna.

Jesteśmy przekonani, że środki na taki cel jak promocja zdrowia i kultury fizycznej są do pozyskania z programów unijnych, z czego skutecznie potrafiło skorzystać wiele mniejszych miejscowości, w których na przestrzeni ostatnich lat wybudowano nowoczesne pływalnie.

Mając na uwadze, że taka inwestycja służyć będzie nam wszystkim i na pewno poprawi zdrowie i kondycję naszej społeczności, prosimy o poparcie naszej sprawy w formie złożonego podpisu".

SPOŁECZNY KOMITET NA RZECZ BUDOWY MIEJSKIEJ PŁYWALNI W NOWYM TARGU

ryb/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.05.2007 12:08
ktoś20:34, 16 kwietnia 2014
A ilu to mieszkańców tam było, że Watycha chciał im tam na basenie dziękować?? Tu chodzi o promocję siebie, bo wybory za pasem.
Głos Ludu pracującego na emigracji20:15, 16 kwietnia 2014
Tak się zastanawiam, jak to jest że są miejsca w tym kraju które zyskały na demokracji a są tez i zaścianki którym próżno utyskiwać do czasów kiedy wszystkim żyło się dostatnio, w mieście wszyscy mieli prace a hokeistów jak nie zrobili 2 cyfrówki wysyłało się na gumownie... Teraz nie ma hokeja było nie było wizytówki miasta, kuśnierze pozamykali zakłady nikt już nie chce kupować kożuchów. Konia z rzędem temu kto dziś pamięta skąd wzięła się moda ma kożuszki ze stolicy Podhala. Młodzi ludzie ani myślą wracać po studiach, nawet dzieci nie chcą iść do klas sportowych a turyści pojawiają się tylko jak zgubią drogę do każdej prawdziwej wioski... Pracy brak, perspektyw brak, nie ma nic. Żadnej wizji, żadnej koncepcji jak to zmienić. To miasto nie upada, to miasto umarło dawno temu. Jaka jest liczba mieszkańców z deklaracji śmieciowych? Żal i wstyd... Zawiść zazdrość, a gospodarz marny. Ale taka elita jacy wyborcy. Grzegorz Watycha to światełko w tunelu, cień szansy że może coś się zmieni. Ale nikt nie odrobi straconych 20 lat. Kampania ruszyła o tym wiedzą wszyscy. Nie jest tajemnicą że Grzegorz będzie startował a każdy sposób do promocji jest dobry. To nie dziwię śię burmistrzowi że próbuje wszystkimi sposobami pozbyć się konkurencji. Na szczęście Nowy Targ to nie tylko burmistrz i jego świta, pociotki i ludzie co mu dużo zawdzięczają. Grzegorz oby tak dalej punkt po punkcie należy pokazywać nieudolność obecnej władzy. Miasto jest dobrem wspólnym i nikt nie ma prawa go sobie zawłaszczać to nie Rosja pana Putina!
do Pani Joanny Steg19:47, 16 kwietnia 2014
w imieniu mieszkańców miasta Nowy Targ chcemy powiedzieć Pani tylko jedno DZIĘKUJEMY!!!

Dzięki Pani zaangażowaniu i inicjatywie Pan Burmistrz może teraz błyszczeć na zdjęciach i przecinać wstęgi ( bo to umie przecież robić najlepiej) na otwarciu pływalni. A czyja to zasługa to my dobrze wiemy i doceniamy.
Jest Pani super!
xyz19:04, 16 kwietnia 2014
do oburzonej
może Pani Steg dostała zaproszenie co nie jest pewne i raczej wątpliwe
ale dobrze że nie przyszła i nie musiała słuchać tych " podziękowań "
swoją drogą widać gołym okiem że burmistrz zaczyna kampanie wyborczą
i wszystko jest jego i tylko jego zasługą
nick18:44, 16 kwietnia 2014
Napisz Ja? dziuniu/ dwa razy co innego ! Nie stać Cię ? To jak będziesz zarządzać Miastem ?
Jadwiga18:28, 16 kwietnia 2014
No proszę - jak dobrze poinformowana jest "oburzona". Skąd wiesz kto dostał zaproszenie na otwarcie i kto był?
No i po co zaprosił burmistrz szefową Fali - chciał ją publicznie upokorzyć mówiąc, że przeszkadzała w budowie? Nawet by nie miała możliwości obrony bo jak nie dał mówić szefowi opozycji to szefowej jakiegoś stowarzyszenia by pozwolił przemówić? Dobrze, że nie musiała słuchać tych oszczerstw.
Tę wpadkę z utknięciem w rurze odbieram jako karę od losu za postępowanie burmistrza. Zachował się niegodnie.
do Wierząca18:23, 16 kwietnia 2014
Piszesz głupoty kobieto, lepiej zajmij się własną edukacją.

Jak to "Burmistrz, jest szefem Watychy,"??? Jeśli szef to ten od którego zależy czyjaś wypłata - to akurat jest na odwrót. To radni decydują o wysokości poborów burmistrza.
po18:21, 16 kwietnia 2014
Do zdziwiny .tez zapisales sie do pis, u tylko ktorego bo w NTsa3
taki tam18:14, 16 kwietnia 2014
Jarząbku - w pierwszej kolejności to ten basen położy jego obecny Dyrektor, który robi wszystko, żeby doprowadzić basen do takiej sytuacji finansowej w jakiej zostawił zakopiański aquapark... już wymyślił i wdrożył w życie sposób na wypędzenie DUŻEJ części dzieci i młodzieży na baseny w Zakopanem, Limanowej czy Myślenicach.
Ale za to jaki dumny że władny!!! :)
news18:14, 16 kwietnia 2014
Panie Watycha ; za wcześnie z tą kampanią wyborczą na burmistrza. Klasyk mówił, że nie ważne jak się zaczyna tylko jak się kończy !
#418:03, 16 kwietnia 2014
Jest 21 radnych i i Radę na zewnątrz reprezentuje jej przewodniczący , który przecież podziękował mieszkańcom. Nie widzę powodu dla którego akurat radny Watycha miałby zabierać głos.
Baro17:54, 16 kwietnia 2014
@Jarząbek - jestem Nowotarżaninem, ale mnie nie interesują koszty eksploatacji basenu. Odprowadzam od swoich nieruchomości wystarczająco duży podatek do budżetu tego miasta, żeby mieć wobec niego jakieś oczekiwania. A jednym z obiektów-udogodnień rekreacyjnych jakich oczekiwałbym w 30-tysięcznym mieście powiatowym jest kryta pływalnia. Jestem zbyt stary żeby grać w hokeja, zbyt zmęczony, żeby szusować na nartach, mam zbyt zużyte stawy żeby biegać - ja chcę bezurazowo pływać!
emerycik17:38, 16 kwietnia 2014
Nie byłem zwolennikiem krytej pływalni (wolę inaczej spędzać czas, czy inne sporty uprawiać), ale ciekawi mnie czy przynajmniej raz w miesiącu każda z tych 5tyś osób odwiedza basen??

Co do kosztów, aquaparki w Polsce są nierentowne w dużych miastach, więc nie ma co oczekiwać - że nowotarski będzie rentowny - niech jak najwięcej osób z niego korzysta.

Hala lodowa, boiska, ścieżki rowerowe, itp też są nie rentowne... każdy ma inne zainteresowania :)
może17:20, 16 kwietnia 2014
raz na fali raz pod falą taka władza
Wierząca17:16, 16 kwietnia 2014
Burmistrz, jest szefem Watychy, jeszcze jest. Jutro Watycha może nie mieć szefa.
zdziwiony17:00, 16 kwietnia 2014
Co się ten Watycha tak pcha przed szereg, przecież przewodniczący Rady Miasta podziękował mieszkańcom.
oburzona16:55, 16 kwietnia 2014
Panie Watycha! Niech się Pan Taki dobry nie robi, (no chyba, że chodzi Panu o nałapanie sobie punktów, bo chce Pan startować na fotel burmistrza), bo Pani Joanna Steg- Iskrzyńska- była prezes stowarzyszenia Fala , dostała oficjalne zaproszenie na uroczystość otwarcia basenu i nie skorzystała z tego zaproszenia. Zignorowała to- jej sprawa, a Pan niech się nie robi jej adwokatem. Robi Pan burzę w szklance wody i rozsyła po mediach oświadczenia, tylko po to aby kogoś zaatakować. Słusznie, że nie dostał Pan głosu, bo i z jakiego powodu. Palcem Pan w bucie nie kiwnął w sprawie basenu, dlaczego Pan miałby cokolwiek się odzywać. Mogła Pani Steg- Iskrzyńska przyjść i podziękować, a Pan jako kto?? Jako pretendent na fotel burmistrza? Już Pan zaczął swoją kampanię? Fe, nieładnie!
!!?16:51, 16 kwietnia 2014
Niech będzie basen "Fala". jak widać pomysł niezły i Grzgorz wykorzystuje juz to do nowej kampanii wyborczej. jeżeli tarnowski nie bedzie starował to "Fala " zapewne pójdzie za Watychą, ale czy to bedzie dobre rozwiazanie, gdy za Watycha pójdzie Maciek Jachymiak???
Wicek16:49, 16 kwietnia 2014
Dla burmistrza Nowy Targ to jego urzędnicy i pretorianie, reszta to barany i z nimi nie ma się co liczyć.
opozycjonista16:47, 16 kwietnia 2014
Bardzo dobra i nosna nazwa.Tak powinien sie nazywać basen w Miescie. , bo to nacisk tego środowiska spowodował ,że ten obiekt powstał.A co do kosztów , to Miasto musi im sprostać. Nie organizować rautóww i innych bzdurnych inicjatyw , a środki przeznaczAĆ NA Tten cel. Wiadomo ,że tego nie wystarczy ,ale zmusi nieudacznika do oszczedzania na bzdurach.
swój16:40, 16 kwietnia 2014
Maziorz to taki kaczor do kwadratu. Mało . To towarzysz.
podatnikNT16:37, 16 kwietnia 2014
Panie jarzabek nie strugaj jarzabka, basen nie musi przynosić dochodów tak jak i szpital, straz pozarna i inne, sa wyzsze cele jak tylko kasa, tylko za POurzedasow się tak przyjęło, ze wszystko musi przynosić dochody, jak nie to zlikwidować,
Góral16:36, 16 kwietnia 2014
Burmistrz i tak zawłaścił inicjatywę obywatelską, zapomniał, że ci obywatele go wybrali. Burmistrz dziękował wszystkim tylko zapomniał o mieszkańcach, to ja dziękuję , ze pan Watycha o nich przypomniał.
To byłem ja, Jarząbek16:22, 16 kwietnia 2014
Myslę, że Nowotarżan bardzo interesują również koszty ekspolatacji basenu - ile toto dokłądnie wychodzi na miesiąc i ile jest wpływów z biletów.
I czy pan G. Watycha dołoży się do tego interesu, bo nie ma wątpliwości, że pogrąrzy on budżet miasta jeszcze bardziej...
lafus16:16, 16 kwietnia 2014
Fajna nazwa! faluj z falą!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij