Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Szczawnica i okolice
Rain
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Rain
12°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
19°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 39
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 41
Rain
13°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
14.08.2014, 17:30 | czytano: 1788

Powstaje nowa, ekologiczna ciepłownia w Gminie Czorsztyn. Samorząd stawia na odnawialne źródła energii

Mija miesiąc od rozpoczęcia prac przy budowie nowej ciepłowni w miejscowości Maniowy. Nowy obiekt powstaje przy ulicy Szkolnej, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych, gdzie w miejsce starej ciepłowni na miał węglowy i oleje ciężkie powstanie nowa, opalana granulatami z biomasy.

Przedsięwzięcie pn. „Budowa centralnego systemu ciepłowniczego obiektów użyteczności publicznej Gminy Czorsztyn, wykorzystującego odnawialne źródła energii” wpłynie na poprawę czystości powietrza w regionie poprzez redukcję zanieczyszczeń, a także w skutek zamiany kotła olejowego na kocioł na biomasę pozwoli wygenerować Gminie realne oszczędności. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 czerwiec 2015 r.

Prace wykonuje firma NOVUM – Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej z Krosna, która na dzień dzisiejszy zrealizowała następujący zakres robót:
- przygotowano teren, wyrównano oraz wzmocniono podłoże,
- wykonano część robót adaptacyjno- budowlanych kotłowni obejmujących m.in. montaż kotłowni,
- rozbudowano istniejące pomieszczenia oraz dostosowano je do potrzeb magazynu biomasy wraz z infrastrukturą komunikacyjną, w tym: wykonano sieć cieplną w każdym z obiektów,
- wykonano częściową termomodernizację obiektów podłączonych do kotłowni (budynek Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej – okna oraz docieplenie).

- Kwota zadania to ponad 4,5 mln zł, z czego dofinansowanie z MRPO wynosi 3 916 956 zł. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała kwota tj. 739,164 zł stanowi wkład własny Gminy Czorsztyn - wyjaśnia Aneta Markus z UG Czorsztyn.

opr.s/ zdj. UG Czorsztyn
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gienia17:40, 14 sierpnia 2014
Ktos produkuje biomase .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij