Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.008 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.10.2014, 13:40 | czytano: 3391

Wolnościowe Podhale: "Nie poddajemy się, dopóki tylko to będzie możliwe - będziemy walczyć"

NOWY TARG. "Zebrane przez nas podpisy to głos sprzeciwu wobec instytucji będącej na usługach lokalnej władzy, a nie obywateli" - napisał w przesłanym nam oświadczeniu przedstawiciel Wolnościowego Podhala Szymon Fatla.

Oświadczenie związane jest z odrzuceniem wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Nowym Targu.

Oto jego treść:
"Chłopaki nie płaczą", czyli krótkie podsumowanie wniosku o referendum.

Nie mamy złudzeń, że obecna Rada Miasta "wysłucha głosu obywateli". Skoro w Sejmie do niszczarki trafiało 1 czy 2 miliony podpisów obywateli to dlaczego w Nowym Targu 3 tysiące miałyby zrobić na kimkolwiek wrażenie? 89 brakujących podpisów to formalny brak, do którego oczywiście się przyznajemy - wynikał on z bardzo gorliwej i dokładnej weryfikacji podpisów.

Zapewne kolejny raz dowiemy się, że władza wie od ludzi lepiej czy jest im potrzebna Straż Miejska czy nie. Władza także wie lepiej od ludzi co zrobić z ich pieniędzmi zrabowanymi w podatkach. Wie lepiej także jakie są nam potrzebne inwestycje, gdzie i czego mają się uczyć nasze dzieci, jakie leki zażywać, a jakich nie, wie czy potrzebujemy ubezpieczać siebie i swój dobytek. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Zebrane przez nas podpisy to głos sprzeciwu wobec instytucji będącej na usługach lokalnej władzy, a nie obywateli. Głosy poparcia to jasny sygnał, że nie ma zgody na wykorzystywanie Straży Miejskiej do dowożenia dokumentów radnym i do wlepiania mandatów za najbardziej błahe sprawy. Obywatele chcą służby, która w wypadku zagrożenia zaryzykuje swoim życiem i zdrowiem, by chronić ich przed przestępcami.

Nie poddajemy się, dopóki tylko to będzie możliwe - będziemy walczyć.

Wierzymy, że jeszcze zostanie dana mieszkańcom Nowego Targu możliwość zadecydowania o losach Straży Miejskiej.

Już niedługo kolejne akcje!

Przedstawiciel stowarzyszenia Wolnościowe Podhale Szymon Fatla

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Punk wraca?18:08, 22 października 2014
Inicjatorzy referendum kreują się na przeciwników systemu i oferują receptę na jego zmianę. Sami stali się trybikami systemu w rękach prawdziwych pomysłodawców akcji. Przecież policja w całej Polsce zajmuje się bezpieczeństwem i dlatego ściganie "drobnostek" przekazała strażnikom aby móc się skupić na popełnionych przestępstwach.
bolo15:57, 22 października 2014
Problem ze SM jest taki, że działa bardzo wybiórczo. Jednych szykanuje, a na łamanie prawa przez innych przymyka oko. Poza tym to nie jest formacja do pomocy mieszkańcom, tylko ściągania kasy dla burmistrza
xavie14:41, 22 października 2014
Straż Miejska jest w Nowym Targu (i nie tylko) potrzebna. Zwróćmy uwagę, że nowotarska Straż Miejska nie zajmuje się "kierowaniem ruchu" i nie ściga radarem "piratów drogowych". Nowotarska Straż Miejska skutecznie wypełnia swoje zadania, uzupełniając się z policją - w zakresie np. pilnowania odśnieżania, czy też porządków na terenie miasta - w tym parkowania. Nowotarska Straż Miejska nadzoruje cały monitoring miejski. Pomysł likwidacji tej formacji wykluł się w "chorej głowie" albo u kogoś, kto został, przez strażników słusznie ukarany a teraz szykuje się na zemstę. Szukając oszczędności, likwidując straż miejską,ktoś nie ma pojęcia, że takie formację nie tworzy się, żeby zarabiać - je się dotuje (na całym świecie). Owszem są gminy, które utworzyły straż gminną - jednoosobową - do obsługi fotoradaru, ale to nie dotyczy Nowego Targu.
Myślicie też, że policja byłaby bardziej wyrozumiała? Można byłoby się mocno zdziwić, gdyby z wycieczki do Rynku zamiast zwykłego mandatu, otrzymałoby się jeszcze do zapłaty koszty ściągnięcia lawety a u co niektórych koszty parkowania. Mandaty za nieodśnieżanie czy też inne porządkowe wykroczenia też byłyby z pewnością bardziej "urzędowe". zwiń
ana11:24, 22 października 2014
Skoro mowa o obowiązkach SM to czy ktoś mógłby zrobić porządek z prywatnym parkingiem przed pewną piekarnią na rynku?tam na okrągło stoją zaparkowane samochody,dostawcze,osobowe...a przecież mają wjazd i miejsce od drugiej strony budynku.Samochody stojące pod piekarnią zasłaniają przejście dla pieszych z jednej strony i możliwość wyjazdu z drugiej.Aż się prosi o wypadek!
Dorota.10:00, 22 października 2014
Drogi Szymonie i całe Wolnościowe Podhale, przestańcie robić szopkę. Wszelkie sugestie i żale zachowajcie dla siebie jeśli macie troszeczkę honoru i szacunku wobec innych. Za wszelką cenę dążycie do celu by likwidować i zmieniać innych, ale swoim zachowaniem pokazujecie, że zmian trzeba zacząć oczekiwać od Was samych. Zbyt mało jeszcze wiecie - pasuje się doszkolić we własnym zakresie, a nie karmić się zdaniem innych, którym chcecie się przypodobać i zrobić z siebie bohaterów... ;) I jeszcze jedna uwaga do Pani Teresy O. i do osoby, która weryfikuje komentarze i je zamieszcza. Czy Pan Jan T. wyraził zgodę na to by upubliczniono tutaj jego nazwisko? Jeżeli bliżej się temu przyjrzymy to naruszacie ustawę o ochronie danych osobowych. Samo podanie imienia i nazwiska nic nie znaczy, ale jeżeli fakty wskazują gdzie ta osoba np. pracuje, a wiadomo gdzie to już wskazują konkretną osobę, a to już jest sprzeczne z prawem. Pozdrawiam.
oco?08:59, 22 października 2014
Można było zebrać i 10000 tyś. podpisów ale mieszkańców miasta, należało wpisać poprawny pesel i poprawny adres / ulicę, numrt domu i ewentualnie nr mieszkania/. Jeżeli poszło to do kontroli, to co? mieli sprawdzać byle jak?
Wszystko jest zapisane w programie komputerowym , a on nie kłamie.
Już nie wiem czy młodym rozchodzi się o to aby wszyscy byli zakłamani ?
Mówi się o byle jakiej i niedbałej pracy urzędasów, a to jednak się nie sprawdziło. Urzędasy jacy są tacy są ale powierzoną im ipracę wykonują rzetelnie i nie ma co na nich się wyżywać tylko popatrzeć na swoje błędy.
Olek01:01, 22 października 2014
Ale o czym tu Pani pisze? Jakieś pretensje?. Przyznaje Pani sama, że złamała zakaz. Pół godziny to długi czas. Niech więcej takich kierowców stanie na zakazie tylko na pół godziny, to niezły będzie bałagan i nieprzejezdne drogi o co sama Pani upominała strażników ( bo nie daj Boże, jeszcze się jakiś wypadek wydarzy, pożar domu i brak dostępu do hydrantu przez Pani samochód, który stał gdzie nie trzeba. Może niech Pani zgłosi pretensje do Pana Radnego Watychy, bo przeforsował nie robienie stref. Gdyby stała Pani na Krasińskiego w strefie parkowania zapłaciłaby Pani 1 zł ( słownie 1 ZŁOTY), czyli 99 razy mniej. Pod UM też zapłaciłaby Pani w strefie tyle samo, czyli byłaby Pani do przodu 98 zł. Tak Droga Pani. Pół godziny kosztowałoby Panią 1 zł a za godzinę postoju zapłaciłaby Pani tylko 2 zł. Żaden też " życzliwy" nie musiałby donosić na Panią, bo widocznie uniemożliwiła mu Pani wyjazd lub wjazd do swojej sieni. To jest swoją drogą jakiś absurd- złamać przepis i obwiniać za to innych. Gratuluję Pani logicznego myślenia i powiem Pani, że to co Pani mówi jest to bezczelne To nie Pan Jan Twardzik jest usatysfakcjonowany proszę Pani, ale ci użytkownicy dróg ( w tym również i ja), którzy stają na parkingach i nie łamią przepisów.
Stary matematyk21:40, 21 października 2014
ha ha ha wracać do szkoły i matematyki się uczyć Panie Fatla, a nie szukać winnych
Chlopaki nie płaczą21:11, 21 października 2014
Strażnik łykał żurawinę
I miał strasznie kwaśną minę
Bo w Szczecinku pokazali
Jak się dziś młodego wali

A tu problem z chłopakami
Referendum wymyślali
W/g władzy ciała dali

A tu figa
A tu kuku
Strzela WP
z łuku

Bo nadzieja obudzona
Trafi celu
A nie skona
olo20:36, 21 października 2014
I po raz kolejny okazuje się,że to ludzie są dla władzy a nie władza dla ludzi.
Rajca z Dunajca20:10, 21 października 2014
Panie Szymonie! Niestety ze smutkiem stwierdzam, że Pana tekst wpisuje się w ramy retoryki stosowanej przez rządzących. Zamiast teraz snuć teorie spiskowe trzeba było się wcześniej odpowiednio przygotować na wnikliwe sprawdzanie podpisów (co z góry było wiadome). Równocześnie pamiętajcie - mówicie, że SM nie przestrzega prawa, a sami polegliście przez niespełnienie wymogów prawnych. Pachnie trochę hipokryzją. Druga sprawa - żaden z Was nie stawił się na debatę w TV Kraków, na którą sam liczyłem. Tam mogliście (wysuwając merytoryczne argumenty) uzasadnić swój pomysł i przesądzić o losie referendum. Ale zabrakło Wam chyba odwagi, bo w brak czasu nie uwierzę. Ja osobiście jestem za zreformowaniem SM, tak, aby byli rozliczani z wyników pracy (nie mylić z ilością wystawionych mandatów). Ale do tego trzeba wyjść do lokalnej władzy z jakąś propozycją, jakimiś ramami programowymi dla funkcjonowania SM. A to wcale takie łatwe nie jest. Mimo wszystko życzę Wam, abyście dalej nagłaśniali problemy, które nękają naszą społeczność lokalną. Samo to już daje nam mieszkańcom i władzy do myślenia, a więc wysiłek nie idzie na marne. Pozdrawiam!
ORMO!!!18:48, 21 października 2014
A nie mowilem:) ze ta marna komisja uwali nawet 10000 podpisow:((((((
Olo18:48, 21 października 2014
Uznać,że podpis jest nieczytelny lub nazwisko nieczytelne zawsze można.
myślący18:44, 21 października 2014
Owca, sprawdź najpierw ile zebrali podpisów, ile jest wymaganych a ile im odrzucono! Ponad 3500 podpisów Nowotarżan coś oznacza! Szkoda, że ta władza ma to gdzieś bo to zwykła zbieranina etatystów. Mam nadzieję, że Nowotarżanie trzeźwo patrzą na sytuację w mieście, odpowiednio ją ocenią, wyciągną wnioski i dokonają dobrego, świadomego wyboru 16 listopada! Nowy Targ zasługuje na zmianę, na gospodarza i managera który ograniczy zbędne wydatki UM, obniży obciążenia mieszkańców oraz będzie wspierała rozwój miasta. Bo w tej chwiki jest permanentna stagnacja, zero rozwoju.
eSbek18:31, 21 października 2014
Jakaś paranoja z tą SM w NT - śmiać mi się chce w te historie życia nowotarżan - mieszkam w tym mieście 30lat, osobiście jakoś nigdy mi nie zaszli za skórę, a czy należycie spełniają swoje obowiązki? No cóż nie mi oceniać, ale wiem też że nie mogą być w każdym miejscu w jednym czasie (bo na kopernika pies robi kupe, na ogrodowej samochod stoi na bramie, na krasinskiego na zakazie, na dlugiej kusnierz pali odpadkami itp itd...). Domyślam się że jakby było referendum na temat likwidacji policji to Ci co w ostatnim czasie dostali mandat to też by się podpisali pod referendum.

Osobiście NIE PODPISAŁEM się pod referendum.

Czemu?

Bo brak konkretnych informacji co i jak będzie po likwidacji SM. Zostały tylko podane informacje o dodatkowych patrolach policji których koszt miałby wynieść 200-300tyś zł (kwota wymyślona), dodatkowy pracownik w UM to około 30tyś zł (najniższa krajowa), poza tym zostaje sporo spraw nie rozwiązanych o których WP nie wspomina.

Szkoda, że nie doszło do debaty, bo chętnie bym zobaczył odp jednej jak i drugiej strony na pytania.

Co do zebranej ilości podpisów - to pretensje wyłącznie do siebie!!
informacja18:28, 21 października 2014
W Bielsko-Białej komisja uwaliła dzisiaj 6000 podpisów z zebranych 16000.
owca17:46, 21 października 2014
nie rozumiem... brakło im podpisów i mają żal, że referendum się nie odbędzie... jak nie umiecie liczyć, to możecie mieć tylko do siebie żal
wyborca16:13, 21 października 2014
Na ul. Kopernika przed pawilonem handlowym jest duży pas zieleni. W godzinach popołudniowych i wieczornych trawnik przed pawilonem zamienia się w psią toaletę. Jeszcze nigdy nikt nie widział tam Straży Miejskiej, która ma prawo karać wygodnych właścicieli psów /nie sprzątających feków swoich psów/
Dlaczego Straż Miejska lekceważy swoje obowiązki?
Czy my mieszkańcy miasta potrzebujemy takiej Straży Miejskiej? która toleruje miasto "zasrane" przez psy?
fakty ludzie pieniądze16:00, 21 października 2014
@ rachnkowy, uwalono im ponad 600 podpisów! Więc z liczeniem to raczej u nich bardzo dobrze, z resztą jak ktoś ich zna to wie że to nie żadne matoły tylko inteligentni, wykształceni ludzie, obyci w świecie stąd najlepiej widzą jakim bagnem jest UM NT i polityka tutaj uprawiana.
B.riposta15:57, 21 października 2014
Do B.


To co piszesz to żart jakiś zapewne jestes straznikiem i piszesz tu aby podratować opinie żenada SM to darmozjady i tyle w temacie !pa
boo15:51, 21 października 2014
popieram niech młodzi ludzie dążą do celu...
wtf15:37, 21 października 2014
Cz...naucz się czytać CAŁY TEKST ze zrozumieniem lemingu na usługach ruy...
Baba Jaga15:36, 21 października 2014
W bloku 20 na Wojska Polskiego ludzie pokłócili się o pierdoły tzn parkowanie samochodu 2 kołami na całkowicie udeptanej kiedyś zieleni koło tzw. sięgacza. Na każdy telefon z donosem straż ochoczo przyjeżdżała, wlepiała mandat za 100 zł i 2 punkty karne. Nie wiem co gorsze donos czy ta gotowość strażników. Natomiast gdy wskazano im pijące dzieci 2 chłopców i dziewczyny około 12 lat na oko, z postawioną ostentacyjnie na murku byłej apteki półlitrówką i prośbą by zainterweniowali nawet nie odwrócili głowy w te stronę. Przykłady można mnożyć.I nie chodzi o likwidacje straży tylko likwidację i odbudowę na zdrowych zasadach.Zmieńmy Burmistrza i już. mamy to!
Bobo15:29, 21 października 2014
Straż, jej zadania, organizacja, muszą się zmienić. Strażnicy muszą ruszyć d..... ze stołka, zrobić plan patroli newralgicznych miejsc,pory dnia i nocy obciążone chuligaństwem. Zaś urzędnicy, którzy tu się wpisują za istniejącym stanem mają być wywiani wiatrem historii. I zrobi to Watycha w pierwszej kolejności, obiecał to wczoraj na spotkaniu przedwyborczym. O opinię na temat danego urzędnika zapyta jego kolegów w UM, ale w cztery oczy. To będzie najlepsza opinia choć dla wielu subiektywna bo w kopaniu dołków pod kolegami jesteśmy najlepsi. Tak więc zmieńmy Burmistrza i Radę.
Olek15:07, 21 października 2014
Chłopcy z WP! Zlikwidujcie rząd, ośrodki zdrowia. policję ,wojsko, GOPR, TOPR, WOPR, OSP, Prokuraturę, Sądownictwo, Szkoły, Kościoły itd, a na końcu siebie. Będziecie całkowicie WOLNI !!!
piwko w parku15:07, 21 października 2014
Może lepiej jednak skończcie szkoły a później bierzcie się za politykę i akcje społeczne. Póki co macie żale do władzy ale sami się nie stosujecie do ogólnych zasad. Wasze uwagi wyssane z palca - skoro twierdzicie że tylu mieszkańców jest za odwołaniem straży to powinniście lekką ręką zebrać tysiące podpisów - i nie wymęczone od ludzi spotkanych na masowych imprezach! bo to jest właśnie główna przyczyna takiej ilości odrzuconych głosów.
jaszczur14:35, 21 października 2014
Jakbym Korwina -Mikkego słyszał
Cz14:28, 21 października 2014
Ale jesteście cykory! Nie potraficie się przyznać do błędu normalnie tylko od razu rzucacie teksty o niszczeniu podpisow.
Na polityczne zamówienie zrobiliście szopke. Nie zrzucajcie winy na gorliwe sprawdzanie bo oni tak muszą. Inaczej pierwsza kontrola by ich zniszczyła.
Nie potraficie rozmawiać, nie potraficie zbierać podpisów.
Musicie się jeszcze wiele nauczyć.
A teraz marsz do lekcji!
Teresa Olbrychtowicz14:26, 21 października 2014
Jestem dowodem na to jak panowie ze straży potrafią szykanować. Zatrzymałam się - przyznają na zakazie przy ul Krasinskiego - na ok pół godziny. Przypuszczam, że na czyjś " życzliwy '' telefon panowie natychmiast się zjawili na kogutach. Nie było mowy o pouczeniu tylko od razu mandat. Strażnik Twardzik Jan czepiał się nawet, że w dowodzie mam inny numer mojego domu, a prawie jazdy inny ( chodzi o brak literki "a") i że za to też powinnam zapłacić nastepne 100zł.

Zwróciłam uwagę panom strażnikom, że nie tylko ja niezgodnie z przepisami zaparkowałam samochód. Stwierdzili, że będą czynić swe powinności, odjechałam i skierowałam się do komendy w urzędzie . Nie minęło 10 minut a strażnik Twardzik Jan też się na komendzie zjawił i stwierdził, że pod urzędem też mi - obywatelce tego miasta i podatnikowi nie wolno się zatrzymywać.

Wróciłam na miejsce mojego przestępstwa - ani jeden z tych źle zaparkowanych samochodów nie został obdarzony mandacikiem od panów strazników. Tylko jeden samochód dostał pouczenie. Robiłam zdjęcia i mam dowód. Przyjechali tylko po to, żeby mnie ukarać.

Panowie ze SM - a już szczególnie Twardzik Jan strasznie mnie nie lubi, bo nieraz zwracałam mu uwagę, że zamiast karać ludzi na targowicy ( w tym niezorientowanych Słowaków) powinni się raczej zatroszczyć o to, żeby drogi były przejezdne, bo nie daj Boże stanie się jakieś nieszczęście - zawał, wypadek, coś wybuchnie itd. Serdecznie pozdrawiam pana Twardzika Jana. Zapłacę, a co mi tam. Niech pan Twardzik Jan poczuje się usatysfakcjonowany
Leming doskonały14:14, 21 października 2014
Za rok kolejny "Jarmark podhalański" po nim "Air Show" na lotnisku a dwa - trzy miesiące później wybory do parlamentu - będzie wspaniała okazja do połączenia obu głosowań. Macie moje poparcie i pomocną dłoń w zbieraniu po raz kolejny podpisów.

"Mieszkaniec miasta UE bez kibla w centrum miasta - od 1958 i ciekawski"
rachnkowy14:11, 21 października 2014
Szymon!!!daliście ciała i tyle!!To nie umiecie kurna liczyć?Wiecie z kim macie do czynienia to trzeba było sie zabezpieczyć aby nie mogli sie doczepić!A tak to plama i kicha!!Sami jesteście sobie winni i nie placzcie!!
zatroskany14:06, 21 października 2014
A jak się zadzwoni że na jakieś ulicy ktoś pali skóry albo inne dziadostwo to SM powie że kiedyś tam byli i nic nie stwierdzili. Ale skoro rocznie za palenie śmieciami dają kilka mandatów w mieście gdzie w powietrzy cała tablica mendelejewa to o czym rozmawiamy...

A na kolejnym raucie SM też będzie robić za taksówkę?
Zodiak14:06, 21 października 2014
Tak jest nie poddawajcie się Chłopaki ,
Ludzie weźmy sprawy w swoje ręce a nie tylko komisje i komisje .
B.13:57, 21 października 2014
Może lepiej niech ci z WP się troszkę jeszcze pouczą a potem zaczną zmieniać świat na "lepszy". Mieszkam w NT wiele lat i nigdy nie spotkałem się z wlepieniem mi mandatu za nic. Widuję za to panów ze SM wlepiających mandaty pijącym gdzie popadnie,trucicielom palącym śmieci czy leniwcom ,którzy nie potrafią odśnieżyć w zimie kawałka chodnika. Wlepiają też mandaty "kierowcom" ,którzy nie potrafią nawet zaparkować swojego samochodu traktując go jak krowę ,która się pasie. Reasumując Panowie nie macie racji z tą likwidacją bo jak się domyślam sami nie będziecie wyręczać strażników.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij