Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 85
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.10.2014, 20:08 | czytano: 4722

Nowy obiekt widowiskowy i punkty handlowe

ZAKOPANE. Pod Gubałówką spotkali się kandydaci samorządowi „Jedności Tatrzańskiej”: starosta tatrzański ubiegający się o reelekcje - Andrzej Gąsienica Makowski, wicestarosta Andrzej Skupień, kandydat na burmistrza Zakopanego Jan Gąsienica Walczak oraz startujący do Sejmiku Krzysztof Król Łęgowski. Zapewniali, że ich mozolna praca w samorządach lokalnych na każdym szczeblu pozwoli na rewolucyjne zmiany w stoli Tatr.

Mówiono miedzy innymi o placu pod Gubałówką, który obecnie jest niezagospodarowany. W rozwoju tego terenu mają pomóc zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu.

- Możemy postawić tu obiekt trwały. Teren, o którym mowa to prawie 1,5 hektara wolnej powierzchni z 8 tysiącami metrów kwadratowych, które można teraz zabudować. I jak zaprezentowano pod Gubałówkę ma powstać część parkingowa podziemna i nadziemna łącznie na około 400 samochodów – mówił Krzysztof Król Łęgowski, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.

W obiekcie planuje się organizację kongresów i konferencji. W trakcie prezentacji pod Gubałówką zaprezentowano, jak miałby wyglądać budynek. Szacuje się, że sam obiekt mógłby zajmować około 4 tysięcy metrów kw.,a jego kubatura byłaby dostosowywana do wielkości każdej imprezy. Nowoczesny amfiteatr mógłby pomieścić około 8 tysięcy osób.
Kandydat na burmistrza Jan Gąsienica-Walczak, chce zmieniać punkty handlowe w rejonie nie tylko Gubałówki, ale również Wielkiej Krokwi. Według niego szpecą one miasto.

ben
najnowsze informacje
komentarze
krystek12:12, 29 października 2014
Co za paranoja, aby w ogóle promować sankcjonowanie handlu pod skocznią. Pod Gubałówką jak najbardziej tak, można zmieniać, poprawiać, sprzątać aby wszystko ładnie wyglądało. Ale pod skocznią wszystkie te handlowe budy powinny zniknąć na zawsze i tam w ogóle nie powinno być żadnego handlu. Przecież w Zakopanem właśnie jest wiele miejsc gdzie można handlować po co tworzyć kolejny Jarmark pod skocznią, który nie dość, że szpeci to piękne miejsce to jeszcze sankcjonuje się to z czym do tej pory miasto raczej walczyło.
Skała22:19, 28 października 2014
Ich rewolucyjne pomysły widzimy od kilku kadencji.... odkąd te same typy trzymają się tych samych stołków i nie robią literalnie nic prócz kasowania wysokich uposażeń.
zakopion20:17, 28 października 2014
Panowie , wy nie macie POjęcia co ludzie , turyści POtrzebują. Wielkie parkingi budujecie pod Gubałówkaą , zbieracie kasę , a nie POmysleliście by przynajmniej na tym parkowisku POstawić dwa TO, TOYe dla kobiet i mężczyzn , aby ludzie nie musieli szukać krzaczków i kulturalnie mogli zostawić swoje ludzkie potrzeby. Taki to wielki wydatek dla miasta . Paranoja , bezmyślni włodarze , ale schody na estakadę to będziecie budować ,a tam ruch jak na Krupówkach- 20 spacerowiczów przy cudownej POgodzie , a jak leje , to 5 -ciu .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij