Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Jabłonka i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.11.2014, 13:52 | czytano: 3596

Prezes PZHL: "Nowy Targ wyznaczy standardy". Prezentacja Akademickiej Drużyny Hokeja (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową odwiedził Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Rozmowy z władzami uczelni oraz MMKS dotyczyły udziału w rozgrywkach ligowych międzynarodowej Akademickiej Drużyny Hokeja PPWSZ, powołanej na mocy porozumienia między szkołą, a nowotarskim klubem.

Przy okazji odbyła się oficjalna prezentacja zawodników Drużyny Akademickiej. Tworzy ją 19 zawodników, z czego 7 z Rosji, 3 z Ukrainy, pozostali to Polacy. Jak przypomniała prezes klubu Agata Michalska - są wstępne zgłoszenia m. in. z Kanady. Kapitanem zespołu jest znakomity hokeista, olimpijczyk Bogdan Dziubiński. - Nowy Targ wyznacza nowe kierunki w hokeju. To pierwsza w Polsce drużyna akademicka, wkrótce będzie liga akademicka - zapewniał Jerzy Pohrebny opiekun drużyny.

Podkreślano, że młodzi zawodnicy to nie tylko "bramkarze, napastnicy i obrońcy, ale przede wszystkim studenci". - Świetnie się czujecie na lodzie i tak samo świetnie macie się czuć na uczelni. Zdobywajcie wiedzę. Pamiętajcie, że zdobywacie dyplom uczelni, który uprawnia was do wykonywania wybranego zawodu we wszystkich krajach UE - mówił rektor Iwon Grys.

Prezes PZHL Dawid Chwałka dziękowania władzom PPWSZ za wsparcie projektu, zarządowi MMKS Podhale, szczególnie wyróżnił prezes Michalską, mówiąc, że jest dowodem na to, iż "pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm rodzi jakość".

Zwracając się do władz uczelni i klubu dodał: - Dacie Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie wielu młodych zawodników z zawodem w ręku. Wierzę, że Nowy Targ wyznaczy standardy, że to będzie pierwszy impuls dla drużyn akademickich w całym kraju.

Padła też zapowiedź utworzenia Klubu Kibica. Przypomnijmy - pierwszy mecz Akademickiej Drużyny PPWSZ Podhale już w sobotę w Nowym Targu o 15.oo, drugi w niedzielę o 13.oo. Rywalem akademickiej drużyny będzie z UKH Dębica.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
kuba04:00, 17 listopada 2014
Wojas kupi zawodników za karton trampek
Z.04:00, 17 listopada 2014
Kiedy przyjadą studiować młode Rosjanki i Ukrainki ? :)
zawiedziony mieszkaniec innego powiatu21:34, 15 listopada 2014
i mamy pierwszy wyznaczony standard:

sprawdzanie dowodow osobistych i wpuszczanie na mecz tylko mieszkancow powiatu... zenada
studentka17:51, 14 listopada 2014
akurat nie wiem jak Rosjanie, ale myślę, że tak samo jak Ukraińcy z rocznika 97' są już studentami, po prostu wcześniej kończą szkoły średnie
uuuu16:19, 14 listopada 2014
A gdzie jest prezes Jamka ja sie pytam?
znawca15:55, 14 listopada 2014
Kto to firmuje.. Połowa nie ma matury, niektórzy ledwo skończyli gimnazjum, a Rosjanie z rocznika 97 to też chyba nie studenci..
Błaźnia15:50, 14 listopada 2014
Co to za kobieta na ostatnim zdięciu,to nie Michalska.Co to tam robi.
zgredzik@15:33, 14 listopada 2014
szkoda tylko, że niektórzy są tylko po gimnazjum, a ruscy z rocznika 97 z maturą...ciekawe
Aberian15:31, 14 listopada 2014
Ciekawy jestem ilu z tych zawodników wystąpi na najbliższej Uniwersjadzie w Grenadzie.
To pokaże rzeczywisty poziom tej drużyny.
qwerty14:23, 14 listopada 2014
Wszystko pięknie ładnie. Szkoda tylko że to wszystko odbywa się na najgorszej hali w kraju. Mamy region turystyczny, w promieniu 80 km nie ma drugiej takiej hali która mogła by być areną sportową, widowiskową, do koncertów czy targów. W zamian mamy ruderę... Zamiast zarabiać i pomagać promować Miasto i region jej utrzymanie w takim stanie to studnia bez dna
?13:56, 14 listopada 2014
A co z piłką nozną pana Wojasa? Czy już kupił jakis zawodników po 5 mln?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij