- Serdecznie gratuluję wam udziału i wyników w zawodach. Liczę na to, że nie tylko zawody będą dla was powodem do odwiedzenia Zakopanego - mówił podczas podsumowania zawodów burmistrz Leszek Dorula. - Wiedząc jak odpowiedzialna i niebezpieczna jest wasza praca, życzę wam tylu powrotów z akcji, ilu wyjazdów - podsumował.
Mistrzostwa to sposób na sprawdzian umiejętności zespołów ratowniczych i ciągłe podnoszenie umiejętności ratowników. Dla drużyn przygotowano zadania, ich wykonanie oceniała grupa sędziów, specjalistów z różnego rodzaju ratownictwa (wodnego, wysokościowego, chemicznego, technicznego, medycznego). Zadbano o realizm zainscenizowanych zdarzeń - wykorzystując udział pozorantów, manekinów, ale także urządzeń typu - wytwornice dymu.
W tegorocznych zmaganiach wzięły udział jednostki: JRG z Tarnowa, JRG z Gorlic, JRG z Zakopanego, JRG z Proszowic, JRG z Suchej Beskidzkiej, JRG z Wieliczki, JRG z Dąbrowy Tarnowskiej, jednostka Kraków SA PSP , JRG z Nowego Targu, JRG z Miechowa, JRG z Chrzanowa, JRG z Brzeska, JRG z Wadowic, JRG z Myślenic, JRG z Olkusza, JRG z Bochni, JRG z Nowego Sącza, JRG z Limanowej, JRG z Krakowa oraz JRG z Oświęcimia.
Taka jest też kolejność zajętych miejsc w zawodach.
s/ zdj. Piotr Korczak
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas































