Aeroklub Nowy Targ na nowotarskim Rynku (zdjęcia) - podhale24.pl
Zakopane
Clear
-13°C
Clear
-13°C
Clear
-13°C
Clear
-12°C
Clear
-14°C
Clear
-15°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 151 | 302 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Kartka z kalendarza
09.08.2015, 21:24 | czytano: 5917

Aeroklub Nowy Targ na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

NOWY TARG. Tydzień przed siódmą już edycją Nowotarskiego Pikniku Lotniczego - organizatorzy przygotowali na Rynku mały przedsmak tego co dziać się będzie 15 i 16 sierpnia na lotnisku.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Oczywiście - główna atrakcja, czyli samoloty w karkołomnych akrobacjach - zarezerwowana jest tylko na sam Piknik, ale na płycie Rynku pojawił się szybowiec Junior, balon na ogrzane powietrze oraz modele samolotów i szybowców.

Krótka burza nie popsuła organizatorom szyków. Po deszczu - zgodnie z zapowiedzią nad płytą Rynku wyrósł balon. Chętni mogli skorzystać bezpłatnie z możliwości wzniesienia się na kilkanaście metrów w górę. Szczególnego uroku atrakcja nabrała o zmierzchu, gdy podświetlona czasza robiła imponujące wrażenie.

Popołudniowo-wieczorne spotkanie na Rynku to forma zapowiedzi tegorocznego NPL. - To już siódma edycja Pikniku - przypomina prezes ANT Paweł Kos. Przyznaje, że jak co roku organizatorzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie dwudniowej imprezy. Na pytanie, co jest szczególnym powodem do dumy, odpowiada - "to, że udało się zaprosić grupę akrobacyjną Hawks Of Romania. Wystąpią oni po raz pierwszy w naszym kraju i to u nas. Poza tym podczas tegorocznej edycji NPL pojawi się samolot odrzutowy TS-11 Iskra. Wcześniej latał pod banderą wojskową, teraz to prywatny samolot".

Prezes Kos zastrzega, że atrakcji będzie o wiele więcej.

Szczegółowy program publikujemy w dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdjęcia: Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Skąd się biorą takie leszcze?00:18, 13 sierpnia 2015
Śmieszni, albo upośledzeni jesteście ludziska.
To umiesz Dorotka trafić na portal żeby napisać łzawą skargę że nie widziałaś - ale już nie umiałaś przeczytać na tym portalu kilku zapowiedzi tego wydarzenia????
0
Dorotka21:14, 12 sierpnia 2015
Tylko kto wiedział, ze coś takiego będzie miało miejsce? Chociaż w rynku powinny być informacje, a tu...nic:-(
0
michał15:22, 11 sierpnia 2015
Brawo dla organizatorów za taką promocję, teraz tak powinno się promować wychodzić do ludzi a nie plakaty ulotki których i tak jest zatrzęsienie w naszym mieście
Reklama
0
brawo09:48, 11 sierpnia 2015
Kolejny gniot lansowany na siłę przez koleżanki i kolegów. Skoro tyle atrakcji to dlaczego ludzie nie przyszli./patrz zdjęcia/ No brawo Paweł ! Bo tylko ty się dobrze bawisz dręcząc nas tymi wątpliwymi atrakcjami.
0
marek21:27, 10 sierpnia 2015
Brawo koleżanki i koledzy z aeroklubu...
0
marek21:22, 10 sierpnia 2015
Brawo Piotrek, Andrzej, Michał...
0
,.,00:02, 10 sierpnia 2015
Brawo Paweł! Oby tak dalej ????
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
07
02.2026
Nie przegap!
06
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
styczeń
21
Środa
Imieniny:Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Kliknij po więcej