Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 60
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
17.08.2015, 20:53 | czytano: 5177

Kto z Podhala do Sejmu i Senatu? Są już pierwsze nazwiska

Anna Paluch, Andrzej Gut Mostowy, Bogusław Waksmundzki, to na razie murowani kandydaci w wyborach parlamentarnych na Podhalu. Pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości o senatorski fotel zamierza ubiegać się też Jan Hamerski. Czeka jednak na decyzję władz PiS.

Na razie nikt z podhalańskich samorządowców, poza Bogusławem Waksmundzkim z Grywałdu, oficjalnie nie potwierdził swojego startu. Sam Waksmundzki, który obecnie piastuje funkcje członka zarządu powiatu nowotarskiego zapewnił, że zamierza ubiegać się o funkcje senatora, jako kandydat bezpartyjny. Wcześniej Waksmundzki był członkiem Platformy Obywatelskiej. Teraz wystartuje z poparciem Stowarzyszenia Razem Podhale Spisz Orawa.

Najbardziej ostra walka zapowiada się jednak wśród kandydatów formacji, do której należą trzy ugrupowania: PiS, Sprawiedliwa Polska i ugrupowanie Jarosława Gowina. Każdy z potencjalnych kandydatów walczy, aby w ogóle dostać się na listę. Tutaj obowiązuje bowiem umowa, która dla każdej z partii określiła ilość i miejsca na liście.

- Na razie mogę jedynie potwierdzić, że złożyłem swoja ankietę i zamierzam się ubiegać o mandat senatora. Ankieta trafiła do władz Prawa i Sprawiedliwości i to one zdecydują, który kandydat trafi ostatecznie na wyborczą listę - powiedział Podhale 24 Jan Hamerski ze Szczawnicy, były prezes Związku Podhalan, a obecnie radnym wojewódzki.

Według nieoficjalnych źródeł o poparcie senatora zamierza walczyć również obecny poseł Solidarnej Polski, a wcześniej członek PiS Edward Siarka z Podsarnia oraz Tadeusz Skorupa z Podczerwonego. Ten ostatni był już senatorem.

Murowanym kandydatem na liście kaczyńsko-ziobrowskiej jest Anna Paluch z Krościenka obecna posłanka partii Jarosława Kaczyńskiego. Mówi się też o Janie Piczurze z powiatu tatrzańskiego, który startował już na posła, ale bezskutecznie.

- Jeżeli władze partii podejmą w tych wyborach słuszną decyzję, powinniśmy pokonać z wysokim wynikiem PO - mówi jeden z członków PiS. – Wszystko będzie zależeć od tego, żeby tylko nie zabierać sobie głosów nawzajem. Tak się zdarzyło, podczas ostatnich wyborów, kiedy w o mandat senatora startowało dwóch kandydatów - Hamerski i Skorupa. Ostatecznie głosy się rozłożyły pomiędzy nimi, a wygrał kandydat platformy Stanisław Hodorowicz.

Z listy PO o reelekcje ubiegał się będzie zapewne Stanisław Hodorowicz. Po przegranych wyborach samorządowych liczono, że wystartuje do parlamentu były burmistrz Nowego Targu – Marek Fryźlewicz. Na razie mówi się jedynie o miejscu dla zastępcy Fryźlewicza - Eugeniusza Zajączkowskiego. Kandydatem PSL ma być obecny radny wojewódzki Stanisław Barnaś. Wśród „ludzi Kukiza” wymieniani są zwłaszcza młodzi górale.

W Zakopanem swoich aspiracji zasiadania na Wiejskiej nie ukrywa radny Zakopanego Jacek Kalata.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
Gazda00:24, 22 sierpnia 2015
Pani Paluch to nieporozumienie. Czy to prawda, że pani poseł na komunalnym gminy? Ja się pytam, a co nowego zbudujecie? Czy tylko, wszystko dla władzy.
drogowiec_parlamentarny17:39, 21 sierpnia 2015
Tym co są teraz posłami , senatorami już dziękujemy Potrzebujemy nowych a nie zasiedziałych ignorantów ludzkich potrzeb. Aby nie być gołosłownym półzamknięty mostek w B.Dunajcu niech świadczy i ich możliwościach. Nie wystarczy pokazywać się na festynach festiwalach otwarciach tego czy owego itp. chwalić się cudzą pracą każdy może ale do czasu . Pora na wykopki już za 2 m-ce :)
miejscowy18:53, 20 sierpnia 2015
największy obciach to spóżnialska Paluchowa
gniewko09:50, 20 sierpnia 2015
@ pielęgniarz:
Oj pielęgniarzu (a tak naprawdę to lekarzu - mam rację?), dzięki wielkie za informację że tym ciężkim przestępstwem było podanie w być może nagłej potrzebie (kto wie?) pacjentowi leku bez zlecenia lekarza (bo pewnie spał sobie w najlepsze na dyżurze jak lekarze mają w swoim zwyczaju robić - każdy wie jak wygląda praca w szpitalu i kto jest tam przeładowany pracą a kto nie). Sorry, ale rozmawiam z wieloma pielęgniarkami i wiem jak wygląda praktyka i szary, powszechny dzień w szpitalu, jak młodzi lekarze wręcz radzą się starszych stażem i doświadczonych pielęgniarek. Ten zarzut, czyli "ciężkie" naruszenie obowiązków pracowniczych, z daleka śmierdzi mi rewanżyzmem światka lekarskiego za związkową działalność pani Tylki (ludzie, przy wyborach pamiętajcie: Grażyna Tylka - jak została zwolniona za podanie leku pacjentowi, biorąc pod uwagę powszechnie znany fakt że to pielęgniarki są po szpitalach przeładowane pracą, a to lekarze śpią na dyżurach, to ja osobę pani Grażyny Tylki będę pamiętał przy głosowaniu, zwłaszcza że kandyduje z PiS). Ej, "pielęgniarz", ale se strzeliłeś samobója.
pielęgniarz15:09, 19 sierpnia 2015
Szanowna nowotarzanko ! Namawiasz do głosowania na Grażynę Tylka i jak podajesz zyciowe osiągnięcie tej pani to wygrany proces ze szpitalem. Tyle ze nie podajesz o co był ten proces.
Pani Tylka została zwolniona dyscyplinarnie za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych tj. podanie pacjentowi leków bez zlecenia lekarza. Nie wolno tego robić, każda pielęgniarka to wie bo to jest reguła powszechnie obowiązująca. Pani Tylka odwołała się od tej decyzji do sądu pracy. Sąd pracy stwierdził, ze co prawda miało miejsce zdarzenie za które pani Tylka została zwolniona ale ponieważ rzeczona pani jest działaczem związku zawodowego pielęgniarek i z tyułu ustawy o zawiązkach zawodowych podlega szczególnej ochronie to nie można jej zwolnic. Zatem szpital musiał ją przyjąc z powrotem do pracy.
Jeśli uwazasz nowotarzanko, ze w szpitali mogą pracowac pielęgniarki które podają leki pacjentom wg. własnego uznania, jeśli uważasz , ze Ty i Twoi bliscy mogą czuć się bezpiecznie w szpitalu gdzie pracują takie pielęgniarki, co więcej, jeśli uwazasz , ze takie pielęgniarki mogą być posłami na Sejm RP to namawiaj nadal ludzi do głosowania na Panią Grażynę Tylka.
n10:32, 19 sierpnia 2015
dozywotnio beda
Igor09:46, 19 sierpnia 2015
Paluchową najwyższy czas odstawić. Mirna z niej posłanka.
gniewko23:02, 18 sierpnia 2015
@ Orawa za!
No dobrze już, dobrze, zagłosuję na RPSO.
wygrana czeka.21:42, 18 sierpnia 2015
Wszystkie Panie na liście PiS-owskiej wraz z Tylką będą mocnymi rywalkami
posłanki Paluch,taka ordynacja....-).
Orawa za !19:48, 18 sierpnia 2015
gniewko zabierz się za ryby i daj spokój

senat jest teraz dla bezpartyjnego kandydata i tak już będzie
polak19:37, 18 sierpnia 2015
Panie i Panowie wyborcy zapamiętajcie nie głosując na żadnego z partyjniaków zachowujecie czyste sumienie wobec siebie i ojczyzny.Nawet komuna i wojna nie wprowadziła tyle nienawiści wśród polaków co uczynili księża i partie polityczne, ich interesuje nie nasze dobro tylko kasa.
swojok18:35, 18 sierpnia 2015
~do nowotarżanka
Przestań agitować na Zająca i Tylkę. Pierwszy się w ogóle nie nadaje, bo jest z niego zerowy obywatel - wyłudzacz, a p. Tylka niczym innym się nie dała poznać
gniewko16:05, 18 sierpnia 2015
@ Orawa za!
W obecnym Senacie na stu senatorów aż 97 jest albo z PiS albo z PO. Zaledwie dwóch senatorów ma PSL i jeden senator jest niezależny. Czy w dalszym ciągu upierasz się w widzeniu na siłę sensu w tej jakże bezsensownej kandydaturze z RPSO? (może i partia ta jest bardzo znana, ale na wszelki wypadek przypomnę co oznaczają poszczególne litery skrótu: Razem Podhale Spisz Orawa).
radykalny Benek15:56, 18 sierpnia 2015
Zreszta masz jeszcze PiS ze swoim socjalnym programem gospodarczym. Sa bardziej lewicowi jak SLD.
radykalny Benek15:56, 18 sierpnia 2015
do gg
coraz bardziej na smietniku historii. Dzieki Bogu.
:-)15:38, 18 sierpnia 2015
A co sądzicie o kandydaturze T. Skorupa ?????????. Kto go promuje ??????.
Ponoć wiatrak już MA
ewa15:37, 18 sierpnia 2015
O lewicy grzech wspominać ? Ha ha ha.....A listy też mają i 12% w sądach.
gniewko15:03, 18 sierpnia 2015
@ gniewosz:
Poniekąd masz rację, Platforma Obywatelska została zniszczona przez nieodpowiedzialne decyzje swoich władz zwierzchnich w regionie dwa lata temu, kiedy to do PO w Nowym Targu wdarła się "grupa skupiona wokół burmistrza Fryźlewicza" ale bez samego ówczesnego burmistrza Fryźlewicza, który przed wyborami nie chciał skasować sobie poparcia tych wyborców dla których nie do strawienia byłoby głosować na polityka PO. Owej grupie przewodził wówczas pan Zajączkowski, ten który teraz zasłynął z honorowego niepobierania pieniędzy z ZUS przez 6 miesięcy - tacy to są ludzie. Ludzie po drugiej stronie barykady, a więc w PiS, nie są ani trochę lepsi, ale nie w tym jest rzecz, trzeba po prostu patrzeć im na ręce, krytykować, niech widzą że są na widoku, może przez to staną się mniej źli w swych działaniach, bo konsekwencje ich jakże często głupich i nieprzemyślanych decyzji to my potem ponosimy, to my później musimy żyć z konsekwencjami ich głupoty i braku wyobraźni. Może PO na Podhalu faktycznie nie istnieje, ale ja tak na wszelki wypadek chciałbym przed wyborami usłyszeć oficjalne stanowiska tych wszystkich kandydatów że nie mają oni z PO nic a nic wspólnego, bo inaczej może się później okazać że oni nagle (przysłowiowa "wańka wstańka") po ponownym wyborze odkryją że są nadal w PO i przystąpią do realizacji zgubnych dla Polaków projektów platformiarskich - boję się tego!
gg14:23, 18 sierpnia 2015
A gdzie lewica?
@nowotarżanka13:05, 18 sierpnia 2015
takie wpisy to tylko osobiste marzenia kandydatów
Zajączkowski nie ma szans nie jest mądry nie jest dobrym samorządowcem i prawnikiem a wiedza jego wbrew pozorom ogranicza się do umiejętności wyciągnięcia pieniędzy z ZUS przez 6 miesięcy i korzystania z kasy Naszego Miasta na odszkodowania i urlopy wywinął się też i nadal pobiera kasę (jako pracownik?) w NPK nie jest też z Nowego Targu ale z podhalańskiej wioski.
To jego gierki zniszczyły PO w NT.
xyz12:14, 18 sierpnia 2015
prognoza - może uzasadnisz, jakim to autorytetem jest Siarka
gniewosz11:55, 18 sierpnia 2015
gniewko ale masz problem ?

PO na Podhalu przestała istnieć od marca 2013 roku po decyzjach jakiegoś I.Rasia, Hodorowicza, Gut- Mostowego, Czerwińskiego zw. Pikusiem,

Na spotkaniu w ET byli zaproszeni członkowie Rady ET i przedstawiciele członków (czyli samorządy) , była garstka
Jak przyjedzie przedtawiciel PiS to na płycie Rynku stanie pomnik Kaczyńskiego (będą w kazdym mieście powiatowym)
do nowotarżanki10:52, 18 sierpnia 2015
Gdyby nie te wioski podhalańskie to by ta wasza stolica Podhala padła. Nie przekreślaj ludzi tylko dlatego, że mieszkają na wsi, bo często intelektem i postawą moralną przewyższają tych z "miasta". Widocznie nigdzie nie wyjeżdżasz, że Ci się wydaje, że Nowy Targ to pępek świata.
Cistko od Kukiza10:38, 18 sierpnia 2015
Choćby się nawet nazwali razem Ziemia,Mars i Wenus to ja na nich nie głosuję i nigdy nie głosowałem.
gniewko09:52, 18 sierpnia 2015
Z całym szacunkiem dla Platformy, ale ja już mam dość ich krętactw i tego ciągłego lawirowania! Dość! Niech powiedzą jasno i klarownie: którego z dwóch kandydatów partia polityczna o nazwie Platforma Obywatelska będzie popierać w nadchodzących wyborach do Senatu RP - czy to będzie Bogusław Waksmundzki czy raczej będzie to dotychczasowy Senator RP, czyli Jego Eminencja prof. Stanisław Hodorowicz? Nadszedł czas podjęcia decyzji! Jeżeli PO wystawi pana profesora to ja się pytam: gdzie była logika zapraszać pana Bogusława Waksmundzkiego na spotkanie z ministrem Schetyną, skoro pan Waksmundzki od ładnych już paru tygodni rozgłasza wszem i wobec że będzie startował do Senatu?
nowotarżanka09:34, 18 sierpnia 2015
Nie głosujcie na Paluchową. Z Nowego Targu startuje Grażyna Tylka pielęgniarka, która wygrała proces ze szpitalem , głośna sprawa o której informowała telewizja w programie "Expres reporterów" Jak już ma ktoś wygrać z PiS , to niech będzie ona. Posłanka z Nowego Targu,a nie z Krościanka. Na Pana Zajączkowskiego też należy głosować, to bardzo mądry człowiek z ogromną wiedzą samorządową i prawniczą . Ma duże doświadczenie i jego wybór będzie korzystny dla naszego miasta. Animozje na bok, zadbajmy o to, żeby mieć swoich przedstawicieli w parlamencie, a nie z Raby, Krościenka i Szczawnicy. To wstyd, żeby Miasto powiatowe, stolica Podhala jakim jest Nowy Targ, był uzależniony od widzimisię panny Paluch czy innego przedstawiciela z podhalańskiej wioski.
Orawa za !08:35, 18 sierpnia 2015
Jest rejestracja Komitetu Wyborczego Wyborców RAZEM Podhale Spisz Orawa czyli wkrótce rejestracja naszego kandydata do Senatu - Bogusława Waksmundzkiego !
Dał się poznać jako człowiek pracowity, uczciwy a takich nam potrzeba w regionie i w kraju.
Andrzejx4808:02, 18 sierpnia 2015
A co prócz gwizdania na spotkaniu byłego Prezydenta Bronisława Komorowskiego zrobiła ta pani dla Nowego Targu dla Podhala może niech da sobie już spokój i zacznie gwizdać w domu na kogo tylko chce
tttttttttt07:53, 18 sierpnia 2015
czy Pani Paluch spłaciła już zadłużenia wobec ZUS-u?
Ja muszę spłacić każdą złotówkę a ci którym udało się wypłynąć na szerokie wody i pozować na imprezach do zdjęć są pod ochroną.
M5307:47, 18 sierpnia 2015
Dla mnie osoby które już były wybrane i dla regionu nic nie zrobiły poza pokazywaniem się na regionalnych uroczystościach powinniśmy podziękowć nie głosując na nich jeżeli pojawią się na listach ,bo jak wiadomo listy układają władze partii a jak się jest blisko ucha prezesa lub przewodniczącej to śię tam dostaną .Uważam że tylko JOW y mogą zweryfikować kandydatów i prawdziwe poparcie społeczne.
Obserwator07:45, 18 sierpnia 2015
Co zrobili dla Podhala ci którzy już pełnili swoje obowiązki w parlamencie? np. p. Siarka, p. Paluch,p. Hodorowicz?może kandydaci sami opiszą,przedstawia swoje dokonania bo udział w mszach,pielgrzymkach, pokazywaniu się z okazji lub na okoliczność, mnie nie interesują.
urząd pracy07:31, 18 sierpnia 2015
Tak naprawdę to wszyscy pchają się na stołki dla kasy. Z czego będzie żyła np. Paluchowa jak nie będzie kaski państwowej ? Jej do emerytury już wiele nie brakuje to dobrze było by dotrwać na państwowym.
Tadek06:53, 18 sierpnia 2015
Żaden z wymienionych nie otrzyma mojego poparcia .
Dali się znakomicie poznać w poprzednich wyborach wg twierdzenia
"nikt wam tyle nie da co Wam na obiecujemy".
Wolę oddać głos nieważny niż zagłosować na wymienionych łącznie z Panem Hodorowiczem i Skorupą .
Jest na szczęści wybór innych kandydatów ..........!!!!!!!!!!,
oli00:37, 18 sierpnia 2015
Z tych wszystkich osób to może zostać tylko Siarka,chociaż nie jestem z jego ugrupowania.
janko23:45, 17 sierpnia 2015
Paluchowa... Dramat i tyle... PO to też kompromitacja z Harnasiem i Bacą MF. A EUgeniusz już wyzdrowiał czy nadal L4?
abc22:47, 17 sierpnia 2015
A może warto przyjrzeć się innym kandydatom, tym na których nikt nie stawia? Osoby "wypełniające" listy to ludzie, którzy cieszą się szacunkiem w swoim środowisku i wiele robią dla lokalnej społeczności. Jedynym ich problemem jest to, że nie są znani szerzej. Z pewnością, gdyby dano im szansę mogliby wnieść nową jakość. Warte przemyślenia.
Miejscowy z pienin22:29, 17 sierpnia 2015
Niech PAN Waksmundzki powie czy jest z po czy PiS bo mydli oczy a pani paluch dziękujemy bo nic nie zrobiła w Pieninach poza uczestnictwem w imprezach na których dobrze zjadła a PAN hamerski to celebryta związku Podhalan i myśli że będą na niego głosować niech coś zrobi dla ludzi a nie celebruje
mieszkaniec Nowego Targu22:08, 17 sierpnia 2015
To Zajączkowski już WYZDROWIAŁ ???
prognoza22:03, 17 sierpnia 2015
W PiS-e na Podhalu poza Siarką niema autorytetów,nie chcę prorokować,ale
ci uważający się za wielkich przegrają wybory.
gajowy Bronek22:00, 17 sierpnia 2015
tym osobom już dziękujemy na samym starcie oni już wystarczająco pokazali co potrafią i tym się skompromitowali -dla nich liczy się tylko ich własne koryto
Re-volta21:57, 17 sierpnia 2015
Musimy iść na wybory,nie dajmy sobie wmówić że zrobimy im na złość nie głosując.To nieprawda,szambo trzeba opróżnić całkowicie,dość rządów partiokratów.Czas na zmiany!!!
e221:42, 17 sierpnia 2015
Masakra- zmieńcie kandydatów, Oni już byli - i nic nie zrobili!!!
zorientowany21:33, 17 sierpnia 2015
Edward Siarka nie musi się o nic ubiegać. Jest kandydatem na senatora z ramienia Prawicy Rzeczpospolitej na mocy porozumienia jakie zawarł Ziobro z Kaczyńskim. To że Hamerski przebiera nogami w sieni do kandydowania nie oznacza ze będzie kandydatem. Nie będzie.
jesienne wykopki21:12, 17 sierpnia 2015
Ani Anna , ani Andrzej to już na dziś mogą sobie wybić z głowy jakiekolwiek głosy z Podhala. Nie ma Mostowego , bo nie ma mostu i zakopianki . Tory i kolej nikogo z Podhala nie interesują . Tym osobom to już dziś fundujemy wykopki .
~p21:00, 17 sierpnia 2015
Tylko nie Paluchowa! Nie dość że nic nie robi (oprócz obciachu) to znowu się pcha na stołek!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij