Sobota, 23 luty 2019, Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Czarny Dunajec i okolice
niewielkie zachmurzenie
-11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
-7°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 74%
pogodnie
-6°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 69%
niewielkie zachmurzenie
-6°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 68%
pogodnie
-6°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
06.09.2015, 21:49 | czytano: 2094

Wykopki w Dzianiszu, czyli święto rzepy

zdj. Józef Słowik

W Dzianiszu górale zakończyli rolniczy sezon. W niedzielę bawiono się w miejscowym amfiteatrze. Impreza zorganizowana została przez Związek Podhalan w Dzianiszu, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku i Tatrzańską Agencję Rozwoju i Promocji.

W Dzianiszu od lat obchodzony jest "dzień rzepy" - jak w gminie Kościelisko określa się ziemniaki.

Dużą atrakcją był konkurs skierowany do gospodyń z okolicznych wsi na potrawę właśnie z rzepy. Przygotowano również zabawne konkursy nawiązujące do „wykopków”. Zbieranie rzepy na czas i jej obieranie.

js/ zdj. Józef Słowik
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Rzepa:))19:03, 8 września 2015
To nie rzepa ale ziemniaki!!
Ania15:23, 7 września 2015
WoW, ale impreza...prawie Orange Festival...
Dzianni-san06:04, 7 września 2015
Rzepa jest tylko w Dzianiszu a cała gmina ma grule,trzeba się douczyć gdzie i dlaczego na ziemniaki mówią "rzepa" a dopiero później pisać prawdę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij