Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 48
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 48
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 48
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.11.2015, 15:14 | czytano: 4646

Święto Niepodległości w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Dwa dni trwały miejsko-powiatowe obchody Święta Niepodległości w Nowym Targu.

W przeddzień Święta Niepodległości przedstawiciele władz miasta Nowego Targu, Starostwa Powiatowego, służb mundurowych w towarzystwie młodzieży szkolnej, złożyli na nowotarskim cmentarzu wiązanki na grobach zbiorowych Powstańców, Legionistów i Żołnierzy oraz na indywidualnych grobach nowotarżan zasłużonych niepodległej Polsce.

Tego samego dnia po południu, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia medali za zasługi dla sportu i dla miasta. Przypomnijmy, iż otrzymali je: była prezes MMKS-u, a obecnie prezes Sportowej Spółki Akcyjnej Agata Michalska, nowotarski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego.

Uroczystości 11 listopada rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie”. Z kościoła NSPJ uczestnicy uroczystości przemaszerowali w pochodzie prowadzonym przez Miejską Orkiestrę Dętą na Rynek. Tu przedstawiciele władz miasta i powiatu, czyli główni organizatorzy uroczystości, na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą i starostą nowotarskim Krzysztofem Faberem, złożyli, wspólnie z innymi delegacjami, wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wojnę polsko-bolszewicką na miejskim Ratuszu. W uroczystościach wzięły udział liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, organizacji kombatanckich, służb mundurowych.

Okolicznościowe przemówienie z okazji Święta Niepodległości wygłosił burmistrz Grzegorz Watycha. Burmistrz podkreślał, że spotkanie w dniu 11 listopada to hołd bohaterom, którzy na przestrzeni dziejów zapłacili najwyższą cenę za wolność, którą dziś się cieszymy. Apelował, by Polacy, nowotarżanie, nie ustawali w pracy dla dobra wspólnego, dbali o wolność i tradycję, pielęgnowali wartości duchowe, patriotyczne i religijne. - Jest to nasz wspólny obowiązek - podkreślał. Apelował też, by pozostać wiernym słowom "Bóg, honor, Ojczyzna".

oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
@tutejsy00:13, 15 listopada 2015
przed twoją wiedzą, rozumem i życzliwością - to klękajcie narody
tutesy , ale nie swój18:57, 14 listopada 2015
@ rozweselony : a ja życze wiekszej wiedzy i lepszego rozumu. Pozdrawiam i życze spokojnej nocy .
@ na biegunach17:54, 14 listopada 2015
Ok błyskam oto faktY
PPK z siedzibą w Nowym Targu al,Tysiąclecia FAKT- Miasto NT nie zarządza w/w spółką (ale news)
w MPEC - EZ przyssał się do RN (STRASZNY FAKT)
mam problemy z tym GP
GP Gazeta Polska ? jeśli o to chodziło to straszne są FAKTY z Paryża
GP Gimnazjum Polskie ? FAKTY są takie że mogą być likwidowane
GP Góralski Potok ? FAKTYcznie fajny
Z tekstu wynika że to ja jestem ślepy ale tak mi lepiej
bo jakbym przejrzał to bym zobaczył GŁUCHEGO OSŁA
capszczyk22:44, 13 listopada 2015
A gdzie się podział ten śmieszny grafoman w mundurku, którego trzepnięta w głowę paniusia namaściła na patrotycznego szefa wszystkich szefów?
na biegunach22:40, 13 listopada 2015
do też się cieszę, nie błaznuj bo trzeba będzie nad Tobą zapłakać. Może jakieś fakty poza tym bełkotem od roku? Może jakoś potrafisz się odnieść do najważniejszych decyzji w kontekście PPK, GP, MPEC? Błyśniesz czymś czy będziesz bił pianę i budował tę nędzną propagandę obecnej bezpłciowości i szarpaniny głuchego ze ślepym. Otwórz oczy, jaki koń jest każdy widzi.
victoria20:33, 13 listopada 2015
Jak wszystko w tym mieście byle jakie. Od dwudziestu pięciu lat to samo. Czy za to też odpowiada pani Stegowa? Ta sama, która rok temu miała głowę pełną pomysłów? No tak, straciła całą werwę przy karuzeli. Szkoda, że za pieniądze publiczne. A gdzie ta wizja drodzy Państwo? Nie wstyd Wam? Nawet burmistrz musi czytać z kartki zamiast powiedzieć dwa ciepłe słowa do swoich mieszkańców. Miał być raj, miał być cud a jest jakaś paranoja z kiblem w tle.
też się cieszę20:11, 13 listopada 2015
"byli" wiedzę wykorzystywali do decyzji tylko zgodnych i ich interesem co świadczy o ich niekompetencji
ALE UBAW PO PACHY
rozweselony16:19, 13 listopada 2015
@ja tam jestem zadowolony - ha, ha, ha - zapewne za tym portalu i MF i jego byli zastępcy sieją intrygi. Ty chyba nie wiesz do kogo ten portal należy. A propos tychże zastępców, można ich nie lubić ale mieli wiedzę, kompetencje i decyzyjność. Ja także nie pochwalam ich długiego chorobowego.
A ty tutejsy, ciągle sfrustrowany i ciągle obrażający innych. Ty chyba nic innego nie potrafisz - tylko malkontencić i obrażać. Życzę ci miłego dnia.
spoko observer14:31, 13 listopada 2015
A to między innymi za kibel w Rynku mamy żal do MF i jego "dobrych".
Kibel na nowym cmentarzu -
ta wiadomość nie jest przerażająca
z pochówkami się nie śpieszy
na starym cmentarzu jeszcze nie ma alarmu
szukasz problemu ten jest zbyt mały żeby nie
powiedzieć g..iany
ja tam jestem zadowolony14:18, 13 listopada 2015
observer@ chyba źle oceniłeś to właśnie zastępców miał MF OKROPNYCH
ZA JEGO PLECAMI WYKORZYSTYWALI WŁADZĘ I MANIPULOWALI
to oni nadal prowadzą intrygi w Mieście w Urzędzie i tu na tym portalu.
Dla nich na pewno nie jest lepiej wzięli chorobowe, urlopy i odszkodowania
z naszych pieniędzy co świadczy jacy to byli DOBRZY (lekko mówiąc kontrowersyjni),
ale żłób i władza się skończyła.Pozostali nie narzekają.
mm11:42, 13 listopada 2015
zdjęcie 28 starszy pan na czapce porucznik a na płaszczu kapitan czyżby znów podruba
tutejsy, ale nie swój10:34, 13 listopada 2015
@obserwator: Z ciebie taki obserwator jak z koziej d.... trąbka. Mało wiesz i mało czytasz , bo gdybyś obserwował i miał wiedze to wiedziałbyś ,ze ludzie poszukujący są najlepszymi dla zmian, nie lizusy . Ci ludzie są wiecznie nie zadowoleni , ale jak być zadowolonym z takiej niemrawej władzy , która tkwi tylko przy władzy , dla władzy przy korytku. Ja na pewno nie swój , bo ani tamtych , a tym bardziej tych , których jeszcze chwila i zacznę nazywać nieudacznikami , bo wychodzi na to ,ze tacy pozostaną . Dziś wstydzę się ,ż3e oddałem na nich swój głos , bo zwiedli mnie swoimi obiecankami , a ja dałem się oszukać .Ty zaś byłeś lizo....m i takim pozostaniesz na zawsze , do śmierci . Amen
przewidujacy mieszkaniec królewskiego miasta .08:18, 13 listopada 2015
Były wielkie obiecywania , jak to wszędzie w platformie i minął rok i nic. Bryndza . Ani reform , ani zmian tego co tak rzekomo przeszkadzało miastu w rozwoju. mieszkańcy czekają i nie doczekają się chyba niczego twórczego . Ci co twierdzili ,ze burmistrz będzie marionetką , to właśnie widzą ,że to przewodniczący rządzi tym bałaganem , który z dnia na dzień rośnie . Teraz PO zmianach w RP , to na pewno już nikt się nie wychyli , a to tylko pogorszy sytuację tej armii platfusów w nowotarskim samorządzie .Warto już szykować ludzi do wyborów , by zmienić to martwe towarzystwo wzajemnej adoracji i nie być nieprzygotowanym . To pod rozwagę nowotarżanom .
observer00:30, 13 listopada 2015
ej tutejsy, tutejsy - ty wieczny nie swój, wiecznie opozycjonista.
W ubiegłych latach ciągle narzekałeś na MF a dzisiaj mówisz że nie był najgorszy. Zgodzę się z tobą w jednym, że nie wychował sobie następcy ale z drugiej strony, może nie widział jeszcze potrzeby. Miał za to dobrych zastępców, może dla niektórych kontrowersyjnych ale dobrych.

@stare nie wróci
zauważ że wielu z tych, którzy mają wątpliwości co do jakości działaś obecnych włodarzy to nie są zwolennicy poprzedniej władzy, tylko ludzie którzy obecną władzę wybrali. To oni są sfrustrowani i rozgoryczeni. Miało być tak pięknie, nowy burmistrz, nowa władza. I podobno jakaś nowa jakość, której jakoś nie widać - nawet kibla na cmentarzu nie potrafili wybudować i sanepid im zablokował odbiór.
Ssssss00:02, 13 listopada 2015
Do zatroskany: zachęcam do zapoznania się ze statutem Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta, który jest opublikowany na stronie Orkiestry oraz do lektury ustawy Prawo o Stowarzyszeniach.
???19:52, 12 listopada 2015
Nareszcie jakaś info. A już myślałem ze wszędzie dookoła były uroczystości a nas nic. Ogólnie to jednak cienizna.
dd19:28, 12 listopada 2015
do rodaka
ino narzekać uniesz, żałosny to jestes Ty
poszukajacy okazji19:14, 12 listopada 2015
Liszka zmienil mentora Mareczka na mentorke Hanke?
No tak, to ona teraz jest przy korycie.
Pawelek sprytny gosc!
kombinat...or19:10, 12 listopada 2015
A czego reprezentantem jest Teper !? Chyba spółki REMEL z kapitałem w większości NZPSu Podhale przejętej w dzikiej prywatyzacji !
stare nie wróci @18:06, 12 listopada 2015
było bardzo patriotycznie i podniośle
Byłym władzom "gula chodzi"
wasze niedoczekanie
dość narobiliście ...
jesteście skompromitowani
a społeczeństwo wielokrotnie
ostatnio dało wam czerwone kartki
skończcie szczuć i intrygować
powrotu i tak nie będzie - pamiętamy
tutejsy , ale nie swój17:40, 12 listopada 2015
Ta władza w mieście prześliznęła się w wyborach , bo mieszkańcy chcieli zmian w samorzadzie i spoczła po wyborach na laurach . Nic nie robi , nie reformuje , nie zmienia , dosłownie nic . Tym sposobem to bedzie władza jednej kadencji . Zamieniliśmy siekierke na kijek . MF nie był taki najgorszy , ale zasiedział sie na tym stanowisku i nie wychował następcy na swoje miejsce , to jego słabość .
rodak16:39, 12 listopada 2015
W ogóle i ogólnie żenada. Nasza władza wybrana rok temu nie radzi sobie z niczym. Brak wiedzy merytorycznej, znajomości zwyczajów, obyczajów i przepisów prawa. Ciężko będzie jeszcze trzy lata wytrzymać z takimi władzami miasta co nic sobą nie reprezentują.
kidac16:21, 12 listopada 2015
Burmistrz nie wygłosił tylko przeczytal przemówienie w tonacji ministranta czytajacego slowa Ewangelii sw.slowo na niedzielę. Komendy to trzeba umieć wydawac tak jak do konia hejta, wista, ale tam sami pseudo akowcy i kombatanci urodzeni po 45 roku też wolałbym orac ciagnikiem ale mam ino kunia.
zatroskany15:33, 12 listopada 2015
Ile kosztuje utrzymanie przez podatników orkiestry miejskiej?
traktorzysta ze szpitala15:24, 12 listopada 2015
Żenujący poziom prowadzenia uroczystości. Bez pojęcia jeśli chodzi o komendy wydawane podczas np. wprowadzenia sztandaru. PZPR jak wyprowadzał po raz ostatni to zrobił to z klasą w porównaniu do tego co się działo podczas tych uroczystości. Do informacji Pani prowadzącej: istnieje słowo baczność, można go używać. Wstyd. Wolę jeździć w ten dzień w polu traktorem niż brać udział w takiej farsie i parodii uroczystości państwowej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij