Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Jabłonka i okolice
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 99
Rain
10°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 92
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.01.2016, 22:50 | czytano: 4499

"Żeby wyparowała spośród nas złośliwość". Nowotarskie Spotkanie Noworoczne (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Cieszę się, że możemy się spotkać i porozmawiać o przyszłości Miasta, regionu i kraju - mówił do zgromadzonych w Ratuszu gości burmistrz Grzegorz Watycha. Zorganizowane po raz 26. Nowotarskie Spotkanie Noworoczne prowadził Mateusz Dewera.

Aktor zręcznie żartował z zimy i braku śniegu, ale jak dodał na zakończenie "chciałby, by wszyscy mogli poddać się tej świątecznej atmosferze".

Wśród gości byli parlamentarzyści - posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski, proboszczowie, radni miejscy i powiatowi, starosta nowotarski, szefowie jednostek miejskich i powiatowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele służb mundurowych, Kapituły Honorowej Miasta, organizacji, stowarzyszeń i klubów oraz urzędnicy. Jak ich określił burmistrz - "grono osób zaangażowanych w życie społeczne".

- Towarzyszą mi emocje. Pewnie nie uda mi się tego ukryć - mówił Grzegorz Watycha. Wspomniał Józefa Ramsa, burmistrza który zapoczątkował te spotkania. - Niestety już go z nami nie ma.

Obecny włodarz ocenił miniony rok jako "dobry, pracowity i wypełniony zadaniami". Wymieniając ostatnie decyzje powiedział o wysłaniu do miasta partnerskiego Evry - listu, w którym zapewnił o tym, że Nowy Targ solidaryzuje się z Francuzami w ich walce z terroryzmem.

- Przed rokiem byłem pytany - kogo wskażę jako swoich najbliższych współpracowników. Dziś mogę powiedzieć, że Joanna Iskrzyńska - Steg i Waldemar Wojtaszek to był dobry wybór. Mam zastępców, na których mogę liczyć i na ich polegać - mówił Grzegorz Watycha.

Składają życzenia powiedział: - Żeby wyparowała spośród nas złośliwość. By jeden z drugim nie zatruwał nam życia - i dosłownie poprzez palenie w piecu śmieci - i w przenośni.

Zapowiedział w tym roku budowę i modernizację dróg, walkę o zakopiankę oraz o transport kolejowy. Mówił o potrzebie "wykrzesania energię i kreatywności, by móc rozwijać naszą małą ojczyznę".

Grono gości pobłogosławił ks. Zbigniew Płachta, proboszcz z parafii św. Katarzyny. Z koeli toast noworoczny wygłosił przewodniczący Rady Miasta. - By dobrze w tym roku wszystkim się działo. Życzę szczęścia, zdrowia, radości i by ludzie się dogadywali ze sobą - powiedział krótko Janusz Tarnowski.

Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Faraday14:22, 10 stycznia 2016
szczególnie posłanka Paluch nadaje się do pojednania - i wyparowywania złośliwosci - juz się do niej łaszą ?
bez kompromisowa świta21:11, 9 stycznia 2016
Marzy ci się powrót za 3 lata.Proszę oprzytomniej .Będziesz jeszcze 3 lata żył mrzonkami nie dość ostatnio poprzegrywałeś w demokratycznych wyborach. TO SE NE WRATI - za dużo nakombinowałeś . Ludzie pamiętają.
Odpuść szkoda czasu na jątrzenie twojego jadu.
marek09:27, 9 stycznia 2016
Bolo ty chyba żartujesz. To żadna tajemnica co robią /a raczej czego nie robią/ pracownicy magistratu. Są sesje rady miasta .
Czarownica19:03, 8 stycznia 2016
Co konkretnie znaczy w Nowym Targu "kolesiostwo" ? tu każdy ma rozległą rodzinę (całe klany przecież) każdy z każdym się zna, a jak spotkają się ze trzy razy to praktycznie są kolegami, zatem o czym mówimy kolesiostwo. Powtarzacie banały, powielacie stereotypy i czepiacie się frustraci i nieudacznicy. Zawsze wam wieje wiatr w oczy.
Bolo18:59, 8 stycznia 2016
Jakież to kpiny z wyborców,że Burmistrz dobrał sobie współpracowników ? że z Tarnowskim mu nie po drodze? A co ty człowieku wiesz, co umiesz, czym się zajmujesz, na czym się znasz? napisz wiarygodną odpowiedź nawet anonimowo wtedy uzasadnisz w części swoje zdanie.Po drugie jak możesz oceniać Panią Steg, czy Wojtaszka? Co wiesz o ich pracy?
Kuma18:55, 8 stycznia 2016
do xyc
nie napinaj się tak- że lodowisko ma być i lotnisko ma być. G*** ma być w takim miasteczku jak Nowy Targ, z połową ludzi na niskich rentach i emeryturach po NZPS, bezrobotnych i dużej ilości lumpów, co nie orzą ni sieją.Tu nie ma i nie będzie ani przemysłu ani turystyki tylko handel.
emeryt17:52, 8 stycznia 2016
Do "gościa"
Nie wznosiłem toastów ani z M. Fryźlewiczem ani z G. Watychą. A ten obraz godła rzucił mi się szczególnie w oczy, gdy obok burmistrza zobaczyłem tworzącą prawo p. Paluch. No cóż, jaki twórca takie i realizowanie prawa ..
bęc17:06, 8 stycznia 2016
Hipokryzja to mało powiedziane. Świetnych zastępców wybrał. FORA ZE DWORA
el14:49, 8 stycznia 2016
"żeby wyparowała z nas złośliwość" czy w ramach tych życzeń miasto dostało dyspozycje o "wyparowaniu" WOŚP? , bo nie ma żadnych informacji, że cokolwiek w mieście ma się dziać 10.01
Obserwator07:13, 8 stycznia 2016
Plac Evry?Przyjrzyjcie się jak ten plac żałośnie wygląda, wstyd!
gosc23:00, 7 stycznia 2016
Panie emeryt tak samo urządził były burmistrz Fryźlewicz ratusz jak i salę obrad. Dziwne, że wcześniej nie było to do zauważenia...
Ula- wiemy, ale szampan był mocno schłodzony i trzeba było go jakoś podgrzać =)
bez kompromisowy22:00, 7 stycznia 2016
a kto powróci MF bez EZ
ale hejtujesz fuj
emeryt19:42, 7 stycznia 2016
Szanowny panie burmistrzu!!!!!!!!!
Art. 28. 1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w
koronie w czerwonym polu.
Tak stanowi póki co obowiązująca także Pana Konstytucja RP, a Pan pod jakim godłem wznosi toast ?????????
Kompromisowy18:13, 7 stycznia 2016
Świta...za trzy lata mało kto z tego towarzystwa zostanie. Zgoda, ale na pewno zostanie, nie śmiejący się nigdy, Jan Ł., z Kowańca!!! Ale, dobry jest!!!
Ula17:42, 7 stycznia 2016
Kieliszki z białym winem trzyma się za "nóżkę"
antypaluch14:11, 7 stycznia 2016
Brawa dla Burmistrza ale po co ta Paluchowa?
Andrzej12:05, 7 stycznia 2016
współczuje niektórym komentującym, takiej złośliwości i zgryźliwości, żeby tylko komuś dokopać.
sowa09:56, 7 stycznia 2016
Nasi celebryci. Dobrze, ze jest sporo ludzi robiących w cieniu wielką robotę. Chwała nieobecnym.
eryk09:42, 7 stycznia 2016
Żeby z Paluchowej wyparowała złośliwość, to trzeba by było przynajmniej przez tydzień odprawiać egzorcyzmy w poważnym tego znaczeniu a nie przy alkoholu. Bawcie się. Kiedyś będziecie za to rozliczeni. Władza, to jest pomoc dla ludzi a nie dla samej władzy i bałwochwalstwa.
Władek09:32, 7 stycznia 2016
Dlaczego na tym spotkaniu był Zajączkowski .?????
On i Fryżlewicz pokazali co można zrobić przez 12 lat
a obecny burmistrz Watycha też pomału ( 1 rok ) do ich grona
NIROBÓW , NIE DAUCZNIKÓW już zostaje zaliczony .
Kruger09:28, 7 stycznia 2016
(..) Obecny włodarz ocenił miniony rok jako "dobry, pracowity i wypełniony zadaniami
- Przed rokiem byłem pytany - kogo wskażę jako swoich najbliższych współpracowników. Dziś mogę powiedzieć, że Joanna Iskrzyńska - Steg i Waldemar Wojtaszek to był dobry wybór. Mam zastępców, na których mogę liczyć i na ich polegać - mówił Grzegorz Watycha. (..)
To co Pan wygaduje to KPINY Z WYBORCÓW.!!!!!
NIC nie robicie przez 2015r a Pani Iskrzycka - Steg dodatkowo zajmowała się "donosami na Dyrektora MOK" dlatego zarabia 9000 miesięcznie .??????
Nowotarżanin08:15, 7 stycznia 2016
A czymże się ten świetny wybór wybory na zastępcę Pani Joanny Iskrzyckiej- Steg wykazał? Oprócz zamieszania, kolesiostwa i braku kompetencji? Pytam w imieniu mieszkańców Nowego Targu, bo aż mi dech zaparło z tych słodkości Panie Burmistrzu
Świta07:26, 7 stycznia 2016
Za 3 lata niektórzy, a będzie ich wielu z tych fotek, staną się nikim po przegranych wyborach. I już nie będzie tych sztucznych i fałszywych uśmieszków, życzeń itp.
Dobrze, że Grzesiek zaklepał sobie miejsce w Starostwie. On po prostu wiedział, że nie da rady jako Burmistrz i jego otoczenie też wiedziało. Tyle.
Tyle w temacie00:54, 7 stycznia 2016
@xyc i jemu podobni. Watycha nie ma żadnej drogi, a już na pewno nie idzie tą co Tarnowski. Tarnowski ma kręgosłup i w przeciwieństwie do Watychy potrafi podejmować decyzje, potrafi wymagac i sam zawsze bierze pełną odpowiedzialność za swoje dzialania, nie tak jak Watycha, który dużo obiecywał, a wszyscy widzą jak jest.
Baska23:32, 6 stycznia 2016
Liszka mógł przyjść po góralsku. Z niego gorol jak ze mnie goralka. Związek się ośmiesza, przyjmując go do związku.
maly23:23, 6 stycznia 2016
xyc odstaw już te lekki
klawiatura qwerty w starej Nokii23:05, 6 stycznia 2016
Pełna zgoda xyc, Grzesiek powinien iść swoją drogą. Ma na tyle silną pozycję, że nie musi się oglądać na Tarnowskiego który nie ma zbyt dobrej reputacji w mieście jak widać po komentarzach.
xyc23:01, 6 stycznia 2016
Watycha tylko traci na kontakcie z Tarnowskim... Z resztą jak nic nie zrobi w temacie lodowiska czy wyciągów to nie wygra. Z lodowiskiem piękną wizualizację zrobił ale tym wyborcy się nie najedzą. W kolejce czeka jeszcze lotnisko
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij