Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Rabka Zdrój i okolice
pogodnie
22°
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 31%
pogodnie
21°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 22%
pogodnie
27°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 29%
pogodnie
19°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 36%
pogodnie
16°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 38%
pogodnie
20°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 25%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
23.01.2016, 11:07 | czytano: 2654

Debata o wsparciu unijnym dla Podhala (zdjęcia)

Dyskusja nad kryteriami wyboru projektów wspierających rozwój stref aktywności gospodarczej czy kształcenia zawodowego uczniów – tych kwestii głównie dotyczyło IV posiedzenie Forum Subregionu Podhalańskiego.

W styczniu w poszczególnych subregionalnach odbyła się czwarta edycja spotkań gremiów, które będą decydować o podziale części środków unijnych. Wczoraj Leszek Zegzda z Zarządu WM spotkał się z samorządowcami z Podhala.

Wśród najważniejszych punktów zebrania znalazła się m.in. kwestia wyników naboru projektów w ramach dotacji na modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej. Jak poinformował w piątek Leszek Zegzda, złożono w sumie 30 kart projektów. Najwięcej, bo 15 kart projektów, wpłynęło z terenu powiatu nowotarskiego. 8 kart złożyły samorządy z powiatu tatrzańskiego, a 6 – z powiatu suskiego. Łączna kwota wnioskowanych dofinansowań to ponad 45 mln zł. Po kwalifikacji formalnej do oceny merytorycznej przez Forum Subregionu Podhalańskiego przekazano ostatecznie zakwalifikowano 29 kart projektów.

Uczestnicy Forum Subregionu Podhalańskiego rozmawiali również nad modelem wsparcia kształcenia zawodowego w Małopolsce w latach 2014-2020, kryteriów wyboru projektów dotyczących stref aktywności gospodarczej.

Wśród uczestników spotkania byli radni województwa, m.in. Barbara Dziwisz, Marek Haber i Marek Wierzba.

Subregionalny Program Rozwoju do roku 2020 (SPR) to nowy instrument, który pozwala włączyć się w decyzję o rozdziale środków unijnych m.in. lokalnym samorządowcom, przedsiębiorcom, organizacjom gospodarczym i społecznym. SPR będą decydować o dotacjach unijnych w aż 14 poddziałaniach, m.in. tych dotyczących obniżeniu niskiej emisji, gospodarki odpadami, wodno-kanalizacyjnej czy remontów dróg.

UMWM, opr. s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Como14:07, 25 stycznia 2016
O,o Zakopane w silnym składzie- ukradli nam Arka
Smok12:33, 24 stycznia 2016
Czyli szpiedzy homoruskiego dalej aktywni i będą utrzymywali białczańską strefę wpływów, blokując rozwój całego regionu.
rweqwrg09:43, 24 stycznia 2016
do mieszkańca: to BYŁY senator, teraz się gdzieś przypina, nie wiem po co
Qaz09:30, 24 stycznia 2016
Pan Hodorowicz nie jest senatorem wiec jakby wskazywać jego obecność to pasowałoby wskazać wszystkich
widz20:38, 23 stycznia 2016
a widzisz zwrot "między innymi"? a wiesz co on oznacza?
są na zdjęciach to sobie dopatrz kto był.
był też burmistrz NT i wójt gminy NT a nie jest wymieniony z nazwiska, ale Oni mają na tyle klasy że się tak bezczelnie nie dopominają o wymienianie.
mieszkaniec19:24, 23 stycznia 2016
Czyżby sympatie polityczne autora tekstu nie pozwoliły mu zauważyć obecności radnego wojewódzkiego p. Barnasia czy tez senatora prof. St. Hodorowicza, to naprawdę małostkowe.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij