Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
23.01.2016, 12:41 | czytano: 6214

Manifestacja w obronie demokracji odwołana w Nowym Targu. Protestujący przenieśli się do Zakopanego

Organizatorzy manifestacji, organizowanej w ramach działalności Komitetu Obrony Demokracji, która dziś przed południem miała się odbyć na Rynku w Nowym Targu, odwołali ją i połączyli się z protestującymi w tej samej sprawie manifestantami z Zakopanego.

W Zakopanem kilkudziesięciu manifestantów zebrało się przed południem koło Ronda Kuźnickiego. Maszerowali z wzniesionymi transparentami z hasłami krytykującymi rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz w obronie wolnych mediów publicznych. Głównym hasłem manifestacji było "Protest przeciwko inwigilacji".

r/ fot. Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec16:52, 27 stycznia 2016
@ Don Pedro
Rozumiem co piszesz, jak i Ty doskonale rozumiesz co ja piszę, wydaje mi się, że w przystępny sposób i rzeczowo starałem się przedstawić mój punkt widzenia, więc nie wiem dlaczego zarzucasz mi ograniczenie umysłowe. To co pisałem to nie jest "moja prawda", to są fakty, których nie podważyłeś. Użyłem być może złego słowa pisząc o obrazie, chodziło mi o Twoją narrację, zresztą zbieżną z narracją PIS o "kukiełkach w obcych rękach", "o sterowaniu przez p. Petru i popleczników PO", o "KOD zakamuflowanym PO sterowanym z zewnątrz", wybacz, ale to ataki na ludzi, którzy myślą inaczej w stylu "dziadka z Wehrmachtu", a tego już ciemny lud nie kupi.
Don Pedro09:37, 27 stycznia 2016
Do mieszkaniec:

Szkoda słów...

P.S. Nie wiem gdzie cię obraziłem? Widocznie nie rozumiesz tego co piszę. Zarzucasz zwolennikom PiS ograniczenie umysłowe, a sam się tak zachowujesz... W myśl zasady: moja prawda jest bardziej mojsza niż twojsza
mieszkaniec19:52, 26 stycznia 2016
@ nordberg
Naprawdę merytorycznie wypowiedziałeś się w temacie, dlatego właśnie ludzie protestują. bo tacy jak Ty nie mając argumentów nakładaliby cenzurę, to jest właśnie demokracja w wydaniu PIS, gratuluję.
nordberg19:04, 26 stycznia 2016
Uprzejma prośba do Administratorów o ograniczenie rozsiewania choroby zwanej lemingozą i zablokowanie postów wychodzących z IP należącego do osoby podpisującej się jako "mieszkaniec"
mieszkaniec18:18, 26 stycznia 2016
@ Don Pedro
Muszę z przykrością stwierdzić, że podajesz nieprawdziwe fakty, nie wiem czy celowo, czy też przez nieświadomość jak wygląda rzeczywistość. W obowiązującym jeszcze systemie prawnym kontrolę operacyjną, a w tym tzw podsłuch, zakłada się na czas oznaczony nie dłuższy niż 3 miesiące ( art. 19 ust. 8 ustawy o Policji ), czas trwania kontroli można przedłużać, jest to opisane w dalszych ustępach tego artykułu - podałeś nieprawdę, że bezterminowo. Mylisz się również, że nad kontrolą operacyjną sąd ma pełną kontrolę, przeczytaj sobie ust. 3 tegoż artykułu o tzw. pięciodniówkach. Co do iluzorycznej kontroli sądowej niestety musisz mi uwierzyć na słowo, bo możemy dyskutować tylko na poziomie jawnej ustawy o Policji (powyżej przedstawiłem stan faktyczny, to nie jest zarzut do PIS-u, tak było za PO i poprzedników, natomiast nowelizacje PIS-u stan ten pogłębiają). Masz rację prokurator wie o kontroli operacyjnej, ale to starałem się wytłumaczyć wcześniej, jeżeli p. Ziobro będzie Prokuratorem Generalnym, a p. Kamiński szefem służby to mamy powtórkę z lat 2005-2007, pamiętasz te sławne konferencje prasowe i osądzanie ludzi jeszcze przed skierowaniem sprawy do sadu, pamiętasz te słynne " już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie?, a później proces cywilny przegrany przez pana ministra. Kolejna sprawa, podajesz, że nie można wykorzystać dowodu uzyskanego bezprawnie i masz rację, obecnie art. 168a kpk mówi, że niedopuszczalne jest przeprowadzenie i wykorzystanie dowodu uzyskanego do celów postępowania karnego za pomocą czynu zabronionego. Cały szkopuł w tym, że p. Ziobro w projekcie z dnia 8 stycznia 2016 r. ustawy o zmianie Kodeksu postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw przewiduje skreślenie tego artykułu. Będzie zatem obowiązywać stara zasada ?cel uświęca środki?. Napisałeś cyt. "Zapewniam cię, że ja mogę spać spokojnie, bo jestem pewien, że mojej korespondencji nikt kontrolował nie będzie, bo po co?", a ja zapewniam Cię, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że służby najchętniej kontrolowałyby wszystkich i wszystko, dałem ci przykład rządowej amerykańskiej agencji. Kończąc powiem jedno, obawiam się zmian, które wprowadza PIS nie dlatego, że popełniam przestępstwa, obawiam się, że zmiany te będą służyły do zwalczania opozycji i ludzi myślących inaczej niż władza, do tworzenia z ludzi niewinnych przestępców gdy będzie takie zapotrzebowanie polityczne. To są obawy ludzi myślących o zagrożeniu demokracji, to są obawy ludzi, którzy pod szyldem KOD wychodzą na ulicę, to są realne zagrożenia a nie populizm, więc proszę nie obrażaj mnie i myślących inaczej niż TY.
Don Pedro16:57, 26 stycznia 2016
Do Wojtek:

Cóż każdy wierzy w to co chce. Ty wierzysz, ze bronisz demokracji w Polsce, a tak na prawdę jesteś tylko zwykłą kukiełką w obcych rękach, którą zręcznie manipulują inni... Mówisz o propagandzie rodem z PRL... cóż PO po mistrzowsku opanowało za swoich rządów propagandę sukcesu... to chyba też z PRL?
Don Pedro16:54, 26 stycznia 2016
Do mieszkaniec:

Skoro tak świetnie orientujesz się na przepisach, to zapewne wiesz, że dotychczas podsłuchiwać można było ludzi teoretycznie bezterminowo. Dzięki nowej regulacji czas ten będzie ograniczony do półtora roku. Więc kto tu sieje populizm? Sianiem zamętu jest właśnie głoszenie takich haseł jak ty głosisz: "będą nas podsłuchiwać wszędzie, przy każdej okazji i w sposób permanentny..." Sąd ma kontrolę nad podsłuchami, bo to on wydaje zgodę na ich zastosowanie. Bez zgody sądu nie można stosować podsłuchów, chyba wiesz o tym. Co to znaczy "iluzoryczna" kontrola sądu? Albo jest ta kontrola, albo jej nie ma. Poza tym o stosowaniu kontroli wie prokuratura, bo jest to wymóg ustawowy. Wykorzystanie materiałów z podsłuchu uzyskanych bez zgody sądu jest przestępstwem i nie mają one znaczenia dowodowego, ale chyba o tym wiesz - prawda?
Zapewniam cię, że ja mogę spać spokojnie, bo jestem pewien, że mojej korespondencji nikt kontrolował nie będzie, bo po co?
Gdybyś uważnie czytał moje wypowiedzi zauważyłbyś, że nie popieram łamania prawa. Natomiast głównym moim zarzutem wobec KOD jest ich hipokryzja, bo jest to grupa ludzi zręcznie sterowana przez pana Petru i innych popleczników z PO. Tyle w temacie.
Tymek16:51, 26 stycznia 2016
Tymek do AAA
Czytam "o świniach piszą a w niedziele biegną z rana do kościoła i słuchając szanuj
bliżniego jak siebie samego ".A jak jest wojna to ja mam nie strzelać do wroga a może
do siebie Na wojnie przykazanie nie obowiązuje .A w czasie pokoju obowiązuje.Jeśli ktoś mnie
okrada to ja mam uśmiechać się do niego .Nie mogę mu powiedzieć Panie świnia pan mnie okrada.
Tylko w czasie wojny mógłbym go zwyzywać .Cytat "szanować trzeba każdego " również
złodzieja ,mordercę aferzystę,zdrajcę Moim zdaniem tutaj nie chodzi o kolor skóry chodzi o to aby być uczciwym i sprawiedliwym.
.I jeśli nie będziemy piętnować tych którzy niewłaściwie postępują .Nie
będziemy ich nazywać po imieniu .To w przyszłości jak odróżnimy ludzi dobrych od złych.
Musimy wyróżniać ludzi dobrych a złych piętnować I musimy to robić z dużą pewnością
żeby nie skrzywdzić niesłusznie ludzi dobrych.
hłe,hłe,hłe12:48, 26 stycznia 2016
PiS do pola, Duda do pola, Kaczor do pola !
alek10:32, 26 stycznia 2016
Obserwować,żeby wiedzieć kto jest wrogiem? To już jest obłęd . ZOMO o SB razem wzięte nie miały tak ambitnego podejścia do obywatela.Ha ha ha..ha Słońce nawet w małej ilości może zaszkodzić ,jak w całkiem łysą powierzchnię grzeje. A potem zwidy omamy i gorączka.
odyn09:03, 26 stycznia 2016
Te rządy PIS-u długo nie będą. już nawet kot Jarosława o tym mruczy.
Wyrocznia08:30, 26 stycznia 2016
Ludzie obserwować to żydostwo na własnych podwórkach, bo trzeba wiedzieć kto jest wrogiem Polski! Same największe szumowiny, wspierane przez bezmózgich pajaców w tych zlotach uczestniczą!
Wojtek23:09, 25 stycznia 2016
Do Don Pedro
ws twojego argumentu: tzw. KOD obudził się dopiero jak rządy przejął PiS, a gdzie obrońcy byli wcześniej?
- byli i wiedzieli że TK orzeknie w sprawie, i że jeżeli PO złamała prawo to będzie to musiało być naprawione. A jakoś PIS nie organizował wtedy
protestów a skargę z TK sam wycofał. Wiięc też mogę zapytać gdzie byłeś wtedy?.
- używanie takich zwrotów jak "tzw. KOD" to niestety zabieg z arsenału propagandy mający zdezawuować opisywane zjawisko ( jak brakuje argumentów merytorycznych) - szkoda że dziś wraca się do języka używanego w PRL.
mieszkaniec23:01, 25 stycznia 2016
@ Don Pedro
Uzasadnij proszę w czym jak to nazwałeś "sieję zamęt", bo w Twoim wywodzie ani słowem nie odniosłeś się do przedstawianych przeze mnie faktów tj. konferencji prasowych Kamińskiego i Ziobry, skazania Kamińskiego i jego współpracowników za łamanie prawa przy "aferze gruntowej", a to tylko jednostkowe przykłady jak p. Ziobro jako minister postępował w poprzednich latach. Oczywiste jest, że Policja i służby mają i muszą mieć możliwość stosowania techniki operacyjnej, ale problem jest w tym, aby była nad tym kontrola niezawisłego sądu a nie polityków, którzy mają naturalną skłonność do wykorzystywania służb do swoich politycznych celów. Niestety obecna nowelizacja ustawy czyni kontrolę sądową iluzoryczną. Na miły Bóg nie podaj populistycznych haseł o konieczności permanentnej kontroli wszystkiego uzasadniając to zagrożeniem terrorystycznym bo właśnie tak uzasadniała swoje bezprawne działania NSA. Spójrz na to nie przez pryzmat tego co mówią politycy, niezależnie z jakiej opcji się wywodzą, tylko jak będziesz się czuł jako obywatel mając świadomość tego, że jakiś nadgorliwy, a chcący przypodobać się władzy funkcjonariusz służb zacznie kontrolować Twoją korespondencję, aktywność w internacie, podsłuchiwać telefony itd bo uzna, że nasze wzajemnie komentarze, a szczególnie mój negatywny stosunek do obecnej władzy, mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. Zauważ, że obecna władza chce powoływać komisję śledczą i podnosi larum o bezprawne inwigilowanie dziennikarzy przez BSW przy tzw. aferze podsłuchowej, a z drugiej strony zmienia ustawę i pozwala na jeszcze większą inwigilację obywateli, przecież to czysta hipokryzja. Zapomniałeś już o tym, że wojna w Iraku została wywołana pod fałszywym pretekstem posiadania przez Husajna broni chemicznej, oraz jak w tym była rola CIA, a inne konflikty zbrojne. Nie sieję zamętu, przedstawiam tylko fakty i wyrażam swoje opinie bo wiem, że służby posiadające nieograniczone żadną kontrolą możliwości, a jednocześnie pozostające pod nadzorem nieodpowiedzialnych polityków mogą wiele złego zrobić.
Co do drugiego Twojego postu, nie jestem rzecznikiem KOD, ale wydaje mi się, że już sama nazwa wskazuje dlaczego pod rządami PO nie demonstrowano. Komitet Obrony Demokracji, a więc ludzie demonstrują, bo uznają, że PIS łamie demokrację, osobiście się z tym zgadzam czemu daję wyraz i to jest moja odpowiedź na Twoje pytanie.
Don Pedro20:01, 25 stycznia 2016
Do mieszkaniec:

Co do innej części mojej pierwszej wypowiedzi, śmieszy mnie fakt że tzw. KOD obudził się dopiero jak rządy przejął PiS, a gdzie obrońcy byli wcześniej? Na to nie potrafisz odpowiedzieć, bo KOD jest ni mniej ni więcej tylko zakamuflowanym PO sterowanym z zewnątrz i to jest żałosne... Podobnie jak Nowoczesna.pl...
Don Pedro19:59, 25 stycznia 2016
Do mieszkaniec:

Właśnie takie podejście jak Ty prezentujesz jest sianiem zamętu. Policja i służby specjalne podsłuchiwały, podsłuchują i podsłuchiwać będą. Zezwala na to prawo. Jest to uregulowane w ustawach i aktach wykonawczych. Było tak za rządów PO, ich poprzedników i jest obecnie. Do tej pory Internet był poza wszelką kontrolą, a nowe zmiany umożliwiają kontrole korespondencji e-mail. To naturalna konsekwencja postępu technologicznego. Musisz wiedzieć, że z Internetu korzystają nie tylko uczciwi obywatele, ale również przestępcy i terroryści. Służby wywiadowcze i organy ścigania muszą mieć narzędzie do walki z takim zagrożeniem i nie jest to nic nadzwyczajnego. Bać powinni się Ci, którzy łamią prawo.
Przytoczyłeś przykład podsłuchiwania przez NSA kanclerz Niemiec i innych sojuszników USA, to przykład nadużycia ze strony agencji rządowej. Nadużywanie kontroli korespondencji powinno być jak najbardziej karane, ale idąc twoim tokiem myślenia ulgi podatkowe również powinno się zlikwidować, bo mogą one rodzić pokusę nadużywania ich, a wręcz bezprawnego korzystania z nich...
mieszkaniec19:07, 25 stycznia 2016
@ PACYFIKOWAC TO
Miałem rację, mocny to Ty jesteś w grupie, dodatkowo jeszcze niedouczony, określenie USrael to nie jak piszesz cyt. "Pojęcie USrael to połączenie USA i Izraela", wyjaśniając prostym językiem żebyś zrozumiał "USrael" oznacza, że w USA władzę sprawują Żydzi.
klu14:34, 25 stycznia 2016
Za te rozróby, niszczenie mienia społecznego, chamstwo, wandalizm , rozboje, demolkę,powinni być częśćiej bici kluczem po jądrach. Dziś chodzą na Jasną Górę z Jarkiem i popierają PiS . Jutro oberwą od PiSu po jądrach . Jeszcze chwilę, Jarek sam sobie bat ukręcił , tylko jeszcze o tym nie wie.To pseudokibice, bo prawdziwi kibice to porządni obywatele, przychodzą na mecze nie dla rozróby,ale dla sportowych przezyć.Jarek dla osiągnięcia celu nawet z diabłem podpisałby pakt. Zagospodarował sobie to środowisko, ale przypuszczam, żę wkrótce mu się odwdzięczy, aż mu pójdzie w pięty. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego tysiące innych kibiców nie bito po jadrach ?
Antoni14:06, 25 stycznia 2016
Sierotki Janosika
Manifestacja w obronie KOD / czytaj Komitet Obrony Darmozjadów / była wspólna
dwóch powiatów Nowego Targu i Zakopanego Nie bardzo umiem liczyć ale gdybym
zdjął buty /było zimno/ to na policzenie wystarczyło by mi wszystkich palców.
Manifestowali na ulicznym przejściu dla pieszych tam i z powrotem,tam i z powrotem
Nie widziałem
u nich puszki na złotówki dla pana Kijowskiego.Gratuluję organizatorowi że było
wielu manifestantów.A przecież mógł przyjść tylko jeden.
człowiek lewicy13:16, 25 stycznia 2016
zawsze byłem i będę ,człowiekiem lewicy. Nigdy nie piastowałem urzędów ,nie brałem udziału w przekrętach i nie należę do partii. Dlaczego tyle razy mnie ty obrażono,zmieszano z błotem i obelgami.
tania12:00, 25 stycznia 2016
@ pacyfikować to

Rozumiem, żę teraz wy wsadziliście ryj do koryta
oooooo11:11, 25 stycznia 2016
do mieszkaniec. szkoda twojego czasu na polemikę z takim nie ślepym, To fanatycy, a takich nie przekonasz. Szkoda czasu i atłasu. Niedługo vat bedziemy mieli taki jak na Węgrzech, wrogów zamiast dobrych sąsiadów, zamordyzm w kraju , ale za to kult Kaczora, bo prostą drogą suniemy w kierunku Korei Północnej. Jak nikt nie powstrzyma tego szaleńca, to będzie naprawdę źle.
nie ślepy10:43, 25 stycznia 2016
klu: przestań bredzić...Sawicka zna jeden rodzaj miłości ...miłość do pieniądza!
A teraz dla ciebie świeże informacje zakłamany antypisowcu co robiła twoja partia w 2008r żeby zgnębić niewygodne środowiska kibiców:
Bicie kluczami po jądrach, zmuszanie do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej ustawionej na sztorc, gazowanie w zamkniętym samochodzie ? tak według relacji uczestników wydarzeń działała policja, wymuszając przyznanie się do winy w czasie Akcji Widelec. Zorganizował ją w 2008 r. Grzegorz Schetyna, dziś entuzjasta KOD. Teraz w sprawie zapadła około setka wyroków uniewinniających. Reszta spośród 752
zatrzymanych wciąż na nie czeka.
I dalej:
Policyjny wywiadowca: zeznania wymuszane były biciem

Zanim jednak doszło do postawienia zarzutów, rozegrały się sceny mrożące krew w żyłach, do jakich nie doszło nigdy w historii III RP.

Najbardziej wstrząsające relacje zamieścił dziennik ?Polska The Times?. Redakcja dziennika zebrała kilkanaście relacji o biciu w komisariatach kluczami po jądrach i pałkami po całym ciele, zmuszaniu do robienia pompek i przysiadów nago, pozbawiania snu, picia i jedzenia.

?Dostałam pałką, a kilku dosłownie przebiegło po mnie. ?Na ziemię, kur...!?, krzyczeli? ? opowiadała roztrzęsiona Agnieszka, 20-letnia studentka polonistyki. ?Kopali nas i bili po twarzach, rzucali bluzgi. Mówili, że wreszcie się do nas dobrali? ? relacjonował 23-letni student Kamil.

Pawła z Ożarowa, studenta technologii żywności w SGGW, przesłuchiwano w komisariacie przy ul. Raginisa. ?Policjant kazał mi zdjąć spodenki i majtki. Musiałem nago robić przysiady. Wyzywał mnie od spaślaków. Każdy, kto wszedł na przesłuchanie, dostawał otwartą dłonią w twarz, zanim jeszcze cokolwiek powiedział. Na krześle stawiali pałkę na sztorc i kazali mi na niej siadać. Podpisałem oświadczenie, bo jeden policjant powiedział, że za godzinę może mnie tu już nie być. A tak trafię na trzy miesiące do aresztu?.

Potwierdzały to wypowiedzi funkcjonariuszy policji, do których dotarli dziennikarze ?Polski The Times?. ?Szef powiedział mi wprost: masz wszystkich zmusić, by podpisali przyznanie się do winy. Wciskałem więc tym dzieciakom kit, że je zamkniemy, jeśli nie podpiszą oświadczenia. Gdy nie skutkowało, koledzy z kryminalnego brali delikwenta do siebie i tam bicie było? ? mówił dziennikarzom tej gazety wywiadowca z jednej z komend w Warszawie.

?Sama nie wiedziałam, jak się zachować? ? opowiadała policjantka spod Warszawy. ?Komendant powiedział, że przywożą kiboli po zamieszkach, a do mnie na przesłuchania trafiły jakieś spokojne dzieci. Nie potrafiłam zmusić ich do podpisania tych oświadczeń. Ale zarzuty i tak prokurator kazał postawić?.
Jak myślisz zakłamańcu... z czyich pieniędzy pójdzie dla tych ludzi odszkodowanie!?
mieszkaniec07:23, 25 stycznia 2016
@ nie ślepy
Widzę, że nauczyłeś się od Jarosława, gdy brakuje argumentów zawsze pozostają obelgi. Pozdrawiam, Polak gorszego sortu, a jeżeli wolisz może być i towarzysz.
PACYFIKOWAC TO02:40, 25 stycznia 2016
@ mieszkaniec
Zacznę prowokacyjnie:
Jaki ty mondryyy jesteś, jeju
A co Ty myślałeś żemy poszliśmy się tam lać z tymi starymi ubekami czy co? Poprostu poszliśmy jako młodzi mężczyźni pokazać że jest nas więcej niż ryji odtraconych od koryta.
Po drugie nie filozofuj o co mi chodziło.
Pojęcie USrael to połączenie USA i Izraela ale sto lat byś żył i byś na to nie wpadl.
Mi nie trzeba nic wyjaśnić stary i głupi człowieku, skoro do dziś sie nie nauczyłeś to już Ci nic nie pomoże.
Siedz w domu.i pisz głupoty.
nie ślepy01:11, 25 stycznia 2016
mieszkaniec:...gdzie mieszkasz w NT, z ciekawości bym się z tobą spotkał, bo aż nie wierzę, że można mieć tak "zryty beret"...twoich bredni nie da się czytać!...towarzyszu!
mieszkaniec23:52, 24 stycznia 2016
@ nie ślepy
Określanie lewak nie obraża mnie, choć określiłbym swoje poglądy jako lewicowe a nie lewackie, ale nie będę tłumaczył Ci różnicy bo i tak nie zrozumiesz, dla prawicowych fanatyków jest normą nazywanie kogoś lewakiem, zdrajcą, Polakiem gorszego sortu itp, natomiast co do Twojej dość długiej wyliczanki nie będę polemizował, bo oprócz hasełek, które napisałeś i tak niewiele miałbyś do powiedzenia w tych tematach, piszesz brednie i sam sobie zaprzeczasz, z jednej strony zarzucasz gazoport i gaz z Kataru ( nawiasem mówiąc moim zdaniem to żadna dywersyfikacja i głupota rządzących) a z drugiej strony podnosisz zarzut o niekorzystną umowę z Rosją, więc zdecyduj się skąd ten gaz ma być dostarczany do Polski, zarzucasz grabież pieniędzy z OFE no to pytanie dlaczego PIS ci tego nie przywróci ( odpowiedź jest prosta w PIS-ie też wiedzą, że OFE od początku było złym pomysłem ), mógłbym tak punktować całą Twoją propagandową wyliczankę, ale szkoda czasu. Zrozum człowieku, że nie zamierzam bronić PO, gdyż oni popełniali szereg błędów, ale było to mniejsze zło niż PIS i dlatego masę Polaków głosowało na nich, jednego jednak nie można im zarzucić, nie podważali sensu istnienia demokratycznego państwa prawa, niestety PIS zasady stanowiące podstawę ustroju politycznego Polski niszczy. Może dostaniesz te marne 500 zł na dziecko, ale będziesz żył w państwie autorytarnym zarządzanym przez Jarosława i jego wyznawców, czego ani Tobie ani sobie nie życzę.
0000023:44, 24 stycznia 2016
do nie ślepy. Jednak PiS przebił PO jedną rzeczą.:Profanacja Wawelu. Te wszystkie inne które wymieniłeś, to mały pikuś przy tym co zrobili.
klu23:38, 24 stycznia 2016
do he, he, he

Świetny przykład z p. Sawicką. Tak właśnie działa PIS. Agent Tomek "rozkochuje" w sobie kobietę, namawia ja na jakiś interes, wrącza forsę i robi to wszystko po to, żeby ją umoczyć. Fabrykuje dowody. Takie metody stosowało UB. Prawo zabrania takich metod. Jest to namawianie do przestępstwa, wykorzystywanie czyjiś uczuć. Takie rzczy robiono w PRL-u. Wsadzano ludzi do więzięń zastraszając ich, fabrykując dowody, stosując podstęp.
ppf20:03, 24 stycznia 2016
Polska kontra EU - Poland vs EU - Max Kolonko Mówi Jak Jest YUTUBE
zobaczie jak ,,tefałeny i wybiórcza '' manipulują jnformacjami
nie ślepy19:31, 24 stycznia 2016
mieszkaniec:...ty naprawdę, co już inni zdążyli zauważyć masz problem ze zrozumieniem czytanych treści! O jakich obelgach piszesz...prawda jest dla ciebie obelgą?
Propagandzisto lewacki chcesz dyskusji? Oto tematy, które zostały do omówienia, PO rządach twoich pryncypałów:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego Polski
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
A z tematu wolności wjazd na chatę niewygodnych internautów, szykanowanie niewygodnych kibiców itd,itp!
Również jako "wielki" erudyta będziesz mi w stanie pewnie powiedzieć, co miał na myśli wasz minister Sienkiewicz mówiąc o Polsce:.."członek", d*** i kamieni kupa...
mieszkaniec19:15, 24 stycznia 2016
do @mieszkaniec
Jeżeli moje uwagi odebrałeś jako złośliwości to przepraszam, nie było moim zamiarem być złośliwym, czy też obrażać Cie, ale naprawdę daj spokój z argumentami typu; PO i Petru szkalują Polskę w Europie i na świecie, żona Sikorskiego jest dziennikarką to Washington Post źle pisze o Polsce, to argumenty naprawdę poniżej pewnego poziomu, typu jak mówił klasyk " ciemny lud to kupi". Zasługą obecnego rządu jest to, że na świecie zaczyna się o nas mówić źle i żadne zaklęcia polityków PIS-u tego nie zmienią. Zapomniałeś chyba jak w latach poprzednich trzeba się było naprawdę wstydzić za to co wyprawiała p. minister Fotyga i p. Macierewicz, zapomniałeś o ich wspólnej podróży do USA w sprawie katastrofy smoleńskiej, zapomniałeś o tym jak politycy PIS-u z p. Ziobro na czele organizowali wysłuchania publiczne w parlamencie UE i co wtedy mówili o Polsce. Wyobraź sobie, że nie mam żadnej satysfakcji z tego, że o Polsce mówi się źle w Europie i na świecie, jest to również mój kraj, a nie tylko zwolenników PIS-u, nie dziel więc Polaków na lepszych i gorszych tylko dlatego, że mają inne przekonania i poglądy polityczne.
do @mieszkaniec18:56, 24 stycznia 2016
o ho ho, zaczynają się złośliwości... :)
Wyobraź sobie, że kojarzę czym jest WP. Kojarzę nawet kim jest ich czołowa publicystka, autorka tych "rewelacji" o moim kraju.
A Ty kojarzysz może kim jest i co robi żona byłego ministra Radka Sikorskiego? Tego samego który nadal judzi i obraża Polskę i Polaków.
Daj spokój - przecież to właśnie Anne Applebaum z zapałem szkaluje nasz kraj w amerykańskiej prasie. Jaśniej? Dobra - żona Sikorskiego to publicystka The Washington Post.
mieszkaniec18:46, 24 stycznia 2016
do @mieszkaniec
No tak, stare argumenty PIS-u wracają, źli są Rosjanie i Niemcy, szkoda, że nie znasz artykułów z Washington Post, o tym co wyprawia PIS i Jarosław z Trybunałem Konstytucyjnym, wtedy może miałbyś powody do wstydu. Gdybyś nie wiedział to amerykańska gazeta.
do @mieszkaniec18:30, 24 stycznia 2016
no faktycznie masz powody do wstydu... zaraz padnę z wrażenia... wstyd że Niemcy o nas źle piszą? A kto tak pisze? Kto to kolportował?

Obelgi pod adresem Kaczyńskich - także te o "kartoflach" pisała Wyborcza - namiętnie cytowana przez jej własnych korespondentów w niemieckiej prasie. I tak się tworzyło rzekomy obraz tego co o Polsce mówi się za granicą. Maciuś Jasiowi a Jasiu Maciusiowi - i od razu "fama że wszyscy tak mówią" a to tylko dwa chłopki robią za tłum.

Jak dałeś się temu omotać - to Ci współczuję. Ale też ostrzegam przez takimi jak Ty ludźmi - zmanipulowanymi i szerzącymi dalej te kłamliwe opinie.
mieszkaniec18:05, 24 stycznia 2016
@ nie ślepy
Można dyskutować gdy druga strona przedstawia argumenty, niestety Twoimi argumentami są tylko obelgi i populistyczne stwierdzenia propagandzistów PIS-u więc o czym dyskutować, a mieszkańcem jestem Królewskiego Miasta Nowego Targu.
@ wtf17:57, 24 stycznia 2016
Z tym pośmiewiskiem to masz rację. Zupełnie jak teraz ,też świat się z nas śmieje. PIS i Szydło się o to postarali.
mieszkaniec17:45, 24 stycznia 2016
@ wtf
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, cóż krótko Ci wyjaśnię; M. Kamiński i jego współpracownicy z kierownictwa CBA zostali skazani w I instancji, złożyli apelację do czego mieli prawo, Przed rozpoznaniem apelacji PAD zastosował do nich prawo łaski, a więc ułaskawił ludzi, którzy byli nieprawomocnie skazani. Prawo łaski to darowanie kary, a nie uznanie niewinności, PAD wszedł w kompetencje sądu stosując prawo łaski przed prawomocnym skazaniem. Widzę po Twoich wpisach, że masz problem z czytaniem i zrozumieniem rzeczy oczywistych, jeżeli w dalszym ciągu nie pojmujesz, że PAD złamał prawo, trudno nie odpowiadam za Twoją inteligencję, gdybyś choć przez chwilę pomyślał, to może uznałbyś, że coś jest na rzeczy skoro macierzysta uczelnia PAD-a wydaje komunikat, w którym wstydzi się, że kończył prawo na UJ, no ale to wymaga samodzielnego myślenia , a nie bezmyślnego powtarzania komentarzy o resortowych dzieciach, wyborczej itp. Jeszcze jedno, trochę jeździłem i jeżdżę po Europie, mam tam znajomych i przyjaciół, czytam wydawaną tam prasę i uwierz mi, było mi przykro gdy w latach poprzednich rządów PIS-u czytałem o "dwóch kartoflach", byliśmy pośmiewiskiem Europy i obecnie też do tego dochodzimy. Gdybyś czytał bądź słuchał czegoś innego niż TV Kurskiego bądź media p. Rydzyka to też byś o tym wiedział.
nie ślepy17:15, 24 stycznia 2016
Mieszkaniec:...ile ty bierzesz za swoją taką nadzwyczajną aktywność?! Jakiego grodu jesteś mieszkańcem? Może się spotkamy i podyskutujemy, bo widzę, że w innym kraju żyłem przez kilkadziesiąt lat! Jesteś najmądrzejszy i przepełniony prawdą...twoją prawdą!
Ale twoja prawda, to jest ta trzecia prawda, którą wymienił Ks. Tischner!
Naród już się przebudził i tacy jak ty muszą sobie zdać sprawę, że ćmienie większości ludzi już się skończyło! Wasze lewackie poglądy z natury antypatriotyczne okraszacie tylko sloganami o wolności, równości i demokracji!
Dzięki Bogu że odebrał wam rozum i teraz wszelkiego rodzaju targowiczanie, zdrajcy i anty Polacy wypływają na wierz jak g..no na wodzie! Wszyscy ich mogą zobaczyć i zapamiętać!
Obrońco sprawiedliwości, gdzie byłeś przez ostatnie 8 lat!
Jeżeli jesteś taki prawy to skłoń teraz tego alimenciarza z KOD-u, żeby zapłacił zaległe alimenty na swoje dzieci! a nie jeździł po Europie, jak nie ma pieniędzy? Za czyje pieniądze jeździ? Najpewniej musi być prawdą, że pewne środowiska nieprzychylne Polsce wyasygnowały 150 mln zł na obalenie legalnej władzy w Polsce!!!
Zapamiętajcie sobie lewacy, kodowcy,zdrajcy i inni sprzedawczyki Polski, że na razie jest spokojnie... ale to nie wasze miliony mogą niedługo wyjść na ulice!...gdy będziecie dalej na bezczelnego negować wolę narodu!
hehe17:08, 24 stycznia 2016
Klu, tak tak biedna Sawicka :D
klu16:36, 24 stycznia 2016
do prowokacja dla prostaków?

Piszesz: " Dzieciuchy - prowokować też trzeba umieć. Na idiotów nie trafiliście" Zgadza się w prowokacji to PIS był i jest mistrzem. Skąd my to znamy. Agent Tomek, służby Kamińskiego, fabrykowanie dowodów etc.
tak pytam16:08, 24 stycznia 2016
mieszkaniec ty tak tępy jesteś czy ktoś ci za to płaci że nie możesz załapać że rząd N I E Ł A M I E prawa? Że wszystko jest zgodne z O B O W I Ą Z U J Ą C Y M I przepisami? Pisz oprócz manifestacji w obronie koryta za takie głupie wpisy płacą wam ekstra?
wtf16:02, 24 stycznia 2016
mieszkaniec bredzisz jak byś wyborcza na śniadanie jadł :D w latach 2005-2007 Polska była pośmiewiskiem? Hahaha...gdzie ci tak powiedzieli, w TVNie? Haha:) chłopie ty masz tak mózg zlasowany ta papką serwowaną przez resortowe dzieci że aż to boli jak się ciebie czyta... Kamiński skazany a jednak nie skazany -motasz się. Ale załóżmy że skazany...za to Sawicka uniewinniona...i to wystarczy za ocenę twoich idoli. I jeszcze raz *** - gdzie prezydent złamał prawo? Co najwyżej zastosowane prawo łaski NIE MA ZASTOSOWANIA bo jako takie nie było potrzebne i nie ma tu mowy o łamaniu prawa. I kolejne twoje kłamstwo co do Kukiza - odsyłam do wujka Google, może doczytasz ile ustaw PiSu poparł naprawdę.
zby15:28, 24 stycznia 2016
Petru --;;- sześciu króli czy rubikoń ;;-- wiedzę ma ale nie w temacie ,Donoszenie na Polskę ma za to w jednym palcu--- szkodnik .. Jak można tak robić - .
Ela14:59, 24 stycznia 2016
Uchodźcy w Niemczech muszą oddawać majątek.
Nie tylko Szwajcarzy, ale i Niemcy odbierają uchodźcom większe sumy pieniędzy oraz przedmioty wartościowe. Sumy powyżej kilkuset euro są wliczane na poczet zasiłków, jakie uchodźcy otrzymują od państwa. Według informacji ministerstwa ds. pracy i spraw socjalnych kwestia odbierania uchodźcom większych sum pieniędzy i przedmiotów wartościowych znajduje uzasadnienie w niemieckim prawie azylowym. - Kiedy uchodźca otrzymuje świadczenia z niemieckiego systemu zabezpieczeń społecznych, musi podporządkować się obowiązującym powszechnie zasadom przyznawania zasiłków - powiedział rzecznik resortu. W świetle prawa świadczenia dla uchodźców są traktowane tak samo, jak świadczenia z tytułu pomocy społecznej dla obywateli Niemiec i osób ze stałym pobytem. Zanim ktokolwiek w Niemczech otrzyma zasiłek społeczny, musi najpierw wykorzystać własne zasoby majątkowe. To samo dotyczy uchodźców. To przewiduje ustawa o zasiłkach dla azylantów.
Odebrane im pieniądze są zaliczane na poczet późniejszych świadczeń społecznych. Wielu uchodźców wyruszając w drogę spienięża majątek i zabiera ze sobą wszystkie oszczędności. Część wydaje je po drodze, ale niektórzy docierają do Niemiec czy innych krajów europejskich z pokaźnymi sumami. W świetle prawa uchodźcy mogą zatrzymać sumę w wysokości kilkuset euro oraz niewielką sumę na drobne wydatki.
Czytaj więcej na http:/...
Prowokacja dla prostaków?14:43, 24 stycznia 2016
Dobre. Najpierw chcieli wykorzystać jako tło kibiców PŚ - że to niby taka oprawa do ich manifestacyjki: dużo ludzi, flagi, radosny nastrój. Miało się ładnie prezentować w mediach. Nie wyszło bo ich ludzie olali.
Teraz szukają sabotażysty w swoich szeregach i zwalają winę na kogoś wrażego kto się ponoć podszył... hahahaha
Dzieciuchy - prowokować też trzeba umieć. Na idiotów nie trafiliście. Przestańcie się już ośmieszać, bo zaczyna mi być was żal.
henio14:39, 24 stycznia 2016
@Marek nie kłam proszę. Albo może uzgodnijcie wersję, bo tu poniżej jedna osoba podająca się za współorganizatora już tłumaczyła że to był jakiś umyślny zabieg zastosowany przez was w celu pokazania czegoś tam - nie umiem powtórzyć tego bełkotu - sam sobie znajdź.
Ela14:32, 24 stycznia 2016
""Ło matko" ależ poruszenie i oburzenie, bo powiedziałem o prawie do protestów ludzi w futrach. A to przecież bida z nędzą te protesty inspiruje. Jeden na alimenty nie ma, bo musi "walczyć" o wolność. Drugiemu sprzedaż gazety leci na łeb na szyje tak, że nawet brata trzeba atakować. Trzeci za chwile program (70 tys. za odcinek) w TVP straci i ciężko będzie koniec z końcem wiązać. Na marszach KOD sami biedni emeryci i renciści. Bezrobotna młodzież, która po ukończeniu studiów pracy nie może znaleźć. Pracownicy zatrudnieni na śmieciówkach (4zł/h) "walczy" z pisowskim reżimem, łamaniem konstytucji, w obronie banków i hipermarketów do wyprowadzania krociowych zysków za granicę :)" - skomentował swoją wypowiedź na Twitterze sam Brudziński.
Marek14:22, 24 stycznia 2016
KOCHANI : Transparent podrzucili nam przeciwnicy .CHCĄ NAS OŚMIESZYĆ. Chcą doprowadzić do zaprzestania organizowania demonstracji. JESTEŚMY razem za tydzień. Do zobaczenia.
Ela14:04, 24 stycznia 2016
Tysiącom ukraińskich uchodźców w Niemczech grozi wydalenie.
Od miesięcy tysiące obywateli ukraińskich czeka na odpowiedź na wnioski o przyznanie im azylu w Niemczech. Ale najprawdopodobniej będzie ona odmowna i zostaną wydaleni.
Ponad 7 tysięcy obywateli ukraińskich uciekło do Niemiec z powodu konfliktu na wschodniej Ukrainie i złożyło wnioski o przyznanie azylu. Pisał o tym dziennik "Frankfurter Rundschau". Wielu ukraińskich migrantów otrzymało w ubiegłym tygodniu odpowiedź odmowną i grozi im wydalenie.
A13:36, 24 stycznia 2016
Węgry i dobrobyt? hahaha tak może napisać tylko ktoś kto nie był na Węgrzech
Do Góral13:36, 24 stycznia 2016
Aleś się zbłaźnił. Sam zrobiłeś dwa błędy ortograficzne, ha ha, o interpunkcji nie wspomnę.
\\\\\\13:31, 24 stycznia 2016
do Góral
Nie z pod tylko spod. Wobec tego epitety których użyłeś: analfabeta, tuman, inteligencja nie umiejąca czytać, są też o Tobie. Interpunkcja i składnia też u Ciebie pozostawia sporo do życzenia.
Góral13:07, 24 stycznia 2016
Na zdjęciu dokładnie widać transparenty analfabetów z podwórka nieudacznika @ PETRU .Skoro nikt nie zauważył że na transparencie tuman z pod szyldu @ PETRU pisze NARUT przetłumaczę NARÓD to reszta biorąca w tym marszu to sama inteligencja nie umiejąca czytać a nie wspomnę o ortografii.Pozdrawiam @ PETRU ,który z kolei jest analfabetą ze znajomości historii a to wszystko mają dzieci w piątej klasie.To dotyczy tego pana po drugiej stronie przejścia dla pieszych.
nie peowiec, nie petrowiec,ale Europejczyk12:00, 24 stycznia 2016
do zne. 123 Orban ratuje budżet tym, żę na Węgrzech mają 27 % vat. Jest tam dziadostwo , bajzel administracyjny i drogie życie. Nie pisz banialuk, bo akurat mam siostrę która wyszła za Węgra i tam mieszka z rodziną. Sytuacja gospodarcza Węgier jest fatalna. Orban trzyma z Putinem i na niego zapatrzył się Kaczyński. Plujecie na UE z Orbanem, ale forsę od UNii chętnie chcecie brać . Do Aglii, Niemiec chętnie wyjeżdżacie. To teraz jazda na Węgry, albo do Rusków jak tam tak cudownie. Co to za premier polskiego rządu, która nie rozumie definicji uchodźcy. ? Macie pretensje do jakiegoś prostego górala , żę napisał z błędami słowo naród, ale nie widzicie śmieszności pani premier, która juz na tym szczeblu władzy nie powinna sie tak kompromitować, albo łgać.Kto nas reprezentuje, że się tak daje ośmieszyć ze swoja niewiedzą przed całą Europą. Oklaskiwali ja sami eurosceptycy, z czego PiS jest dumny, ale to jest raczej dramat, w jakim kierunku zmierzamy. PiS gardzi Europą wspólną ,która gwarantuje nam bezpieczeństwo gospodarcze i militarne,a zwraca się w stronę słabych Węgier i Rosji, a Putin juz sobie ząbki ostrzy i zaciera ręce, że Unia, która stanęła mu na drodze do jego imperiatorskich zakusów w wyniku działań PiSu i innych eurosceptyków możę się rozpadnie. A co dowojowaliście w sprawie wraku? Ruski wam oddadzą jak będą chcieli. Odprawili was z kwitkiem tak jak wcześnij rząd PO, a krytykowaliście ich za nieudolność. Dziś nieudolny jest PiS. Przepraszam, w jednym jest lepszy -w demolce DEMOKRACJI.
mieszkaniec11:41, 24 stycznia 2016
@ Don Pedro
Nikt nie podważa wyniku demokratycznych wyborów, smutne, że nie potrafisz zrozumieć, że demonstracje nie są sprzeciwem przeciw wyborom, a przeciw łamaniu prawa przez partię rządzącą. Niestety mylisz się, co do intencji p. Ziobry, szkoda, że zapomniałeś już o tym co działo się gdy był poprzednio ministrem, zapomniałeś o tych konferencjach prasowych organizowanych wspólnie z p. Kamińskim, na których skazywano ludzi, a później okazywało się w sadzie, że to jedna wielka hucpa i łamanie prawa, vide wyrok skazujący p. Kamińskiego i kierownictwo CBA. Podany przez Ciebie przykład inwigilacji prowadzonej przez jedną z agencji USA, a konkretnie National Security Agency (NSA) to właśnie jaskrawy przykład łamania prawa, podsłuchiwania nie tylko własnych obywateli, ale nawet koalicjantów m.in. Kanclerz Merkel, prezydenta Hollande i setki innych.
juhas11:28, 24 stycznia 2016
Osoba ktora miała ten transparent- podobno był to pisowiec, który się podłaczył, żeby skompromitować marsz. Zwracano mu uwagę na błędy , a mimo to chciał ten transparent demonstrować.
mieszkaniec10:28, 24 stycznia 2016
@ K15
Postaram się wytłumaczyć prostym językiem, bo możesz nie zrozumieć, a więc art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu to po pierwsze, po drugie: zgodnie z Konstytucją RP, Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Akt łaski nie zmienia wyroku sądu i nie podważa winy skazanego. Celem postępowania ułaskawieniowego jest ustalenie, czy po wydaniu prawomocnego wyroku zaistniały w życiu skazanego szczególne wydarzenia powodujące nadmierną dolegliwość wymierzonej kary. Wytłumacz mi zatem znawco prawa jakim sposobem ułaskawiono p. M. Kamińskiego skoro wyrok pierwszej instancji był nieprawomocny gdyż Kamiński złożył apelacje, a zatem w świetle prawa i stosowania domniemania niewinności był niewinny. PAD ułaskawił niewinnego. Mało tego PAD wszedł w kompetencje wymiaru sprawiedliwości i to jest deliktem konstytucyjnym. Możesz oczywiście nie zgadzać się z moim zdaniem, ale w takim wypadku wskaż z imienia i nazwiska chociaż dwóch uznanych konstytucjonalistów, którzy uważają, że PAD miał prawo zastosować w tym przypadku prawo łaski, odpowiem za Ciebie nie wskażesz, bo takich nie ma, powtarzasz tylko jak mantrę stwierdzenia PIS-u, że miał prawo. Tyle wyjaśnienia na temat prawa łaski. Następna sprawa, PIS w latach 2005-2007 mógł swobodnie rządzić wraz z przystawkami i rządził, a jakie tego były skutki wszyscy widzieli, byliśmy pośmiewiskiem całej Europy, a w polityce wewnętrznej nagminnie łamane było prawo, czego dobitnym dowodem było skazanie p. M. Kamińskiego i innych za działania CBA. Zgodzę się z Tobą, że PO nie wykonała wszystkich wyroków Trybunału Konstytucyjnego i małym usprawiedliwieniem jest, że zaległości w wykonaniu wyroków otrzymała w spadku po poprzednikach, ale to w żaden sposób nie upoważnia PIS-u do łamania prawa. Wytłumaczę Ci "łopatologicznie", żebyś zrozumiał, jeżeli Twój sąsiad kradnie to znaczy, że TY też możesz kraść, a taka jest w uproszczeniu argumentacja PIS-u, mówią: PO łamało prawo to my też możemy, otóż nie mogą bo łamanie prawa zawsze będzie łamaniem prawa niezależnie od motywacji. Kończąc polemikę z Tobą powiem, nie wiesz i nigdy nie będziesz wiedział kto jest moim "guru", ale w przeciwieństwie do Ciebie podaję argumenty, a nie obelgi i tym się różnimy.
@ wtf
Niestety nie jestem w stanie podnieść się do Twojego poziomu, bo Ty leżysz, a co do Twojego pytania to tak się składa, że klub Kukiz 15 poparł większość ustaw zgłaszanych przez PIS, ewentualnie wstrzymywał się od głosu jak w ustawie medialnej, ale gdybyś nie wiedział wstrzymanie od głosu daje tak w gruncie rzeczy poparcie dla procedowanej ustawy. Twój klub poparł między innymi zawieruchę związaną z Trybunałem Konstytucyjnym i to jest już wystarczająco kompromitujące dla tych polityków. Tak na marginesie nie mów proszę o znajomości programów partii bo p. Kukiz kompromituje się w każdym wystąpieniu, jego jedyne hasła to: JOW-y, zmiana konstytucji, generalnie zmiana wszystkiego, ale jak przychodzi do szczegółów to okazuje się, że nawet nie zna konstytucji, którą chce zmieniać. Z przykrością muszę stwierdzić, że klub Kukiz 15 jest nieformalną przystawką PIS-u i skończy jak przystawki w latach 2005-2007.
Don Pedro10:12, 24 stycznia 2016
Nie wiem kto finansuje i podburza tych wszystkich pożal się Boże "obrońców demokracji"... Rząd PiS jest demokratycznie wybranym rządem. Większość chciała zmian i te zmiany są realizowane.
Gdzie byli obrońcy, kiedy zwiększano nam wiek emerytalny, kiedy eksperymentowano z naszymi dziećmi, w jakim wieku mają iść do szkoły, kiedy kradziono nam pieniądze z OFE? Gdzie byli obrońcy, kiedy rząd PO zamiatał pod dywan kolejne afery? Gdzie byli obrońcy demokracji, kiedy Tusk wciągał nas w wojnę celną z Rosją i doprowadzał sadowników i rolników do bankructwa? To tylko nieliczne pytania.
Pan Petru i jego poplecznicy manipulują ludźmi twierdząc, że PiS chce wszystkich i wszystko podsłuchiwać, wkraczać z oddziałami antyterrorystycznymi do mieszkań przeciętnych Kowalskich etc.
Organy ścigania i wywiadowcze muszą mieć możliwość kontroli tego co przekazuje się przez telefony komórkowe i Internet. To nie jest nic niezwykłego i jest stosowane nawet w takiej kolebce demokracji jak USA. Jeżeli dzięki kontroli Internetu przez służby za kratki pójdzie choć jeden pedofil, albo zostanie zatrzymany choć jeden zamachowiec, to ja się na to godzę i chcę aby tak było. Ci którzy nie łamią prawa nie mają się czego obawiać. Stąd nie rozumiem skąd ten cały zgiełk? Radziłbym poczytać przepisy o stosowaniu podsłuchów i innych formach kontroli, a później pleść głupoty jak to PiS niszczy demokrację...

P.S. Przykład demokratycznych poczynań widzieliśmy w Niemczech, gdzie rząd federalny ocenzurował media, po aktach przemocy wobec Niemek... Pan Petru może powinien przestać siać zamęt i wpisywać się w ten sposób w politykę śmietanki PO - patrz Niemiec i zacząć szanować własną ojczyznę.
zne12310:09, 24 stycznia 2016
Ludzie czy wy naprawde myslicie? Niemcy sie oburzaja caly swiat nam bije brawo.. a wy zapatrzeni w telewizor wasze okno na swiat., skoro jedno panstwo ma ciagle pretensje to najwyrazniej maja w tym interes co? Pogadajcie z Węgrami pare lat temu ich panstwo miało takie same problemy, dzisiaj kazdy skacze z radosci ze Orban jest ich prezydentem i ze wkoncu maja normalny poziom zycia..
zapomnij07:58, 24 stycznia 2016
zetel co ty myślisz, że jak ktoś jest katolikiem to"z urzędu"ma pozwalać na zdradę swojej ojczyzny ? To ma pozwalać pluć sobie w twarz? To ma bez słowa patrzeć jak banda resortowych dzieci oderwana od koryta chce w Polsce drugiej targowicy? Otóż nie, nie licz na to!
szuwarek05:31, 24 stycznia 2016
Jak na Nowy Targ i Zakopane z kilkudziesięcioma tysiącami kibiców - ok 25 =dwadzieścia pięć= osób, to kuuuupa luda ;)
oli01:10, 24 stycznia 2016
Coś Wam powiem,wystarczy przeczytać hasła ,które mają napisane,,,,,,,.narut czeka na dekret.......naród-narody. Co można o nich powiedzieć jeden wyraz 5-cio literowy i 2 błędy ortograficzne.Podobnie jak ich lider-swetru.O czym i o kim można z nimi dyskutować.Totalna manipulacja.
rub01:02, 24 stycznia 2016
A ja się dziwię,że łamiący prawo alimenciarz jeszcze nie siedzi.Inny by już dawno siedział.Swetru trzeba prześwietlić bo z czego mu się nabrało tyle milionów? Poza tym to facet ciemny jak tabaka,jest lepszy w swoich wypowiedziach od bula,... i cao.
oli00:53, 24 stycznia 2016
A kto tą demonstrację robił,ten niedouczony swetru -rubikoń czy alimenciarz? To dopiero autorytety ,a ludzie dają się nabrać tym platfusom.
www00:12, 24 stycznia 2016
Obywatel świadomy tobie już tylko kaftan pomoże....
Zasymilowani uchodźcy23:00, 23 stycznia 2016
"Kochane" żydostwo, albo fatyguje się osobiście jak w Warszawie, albo angażuje swoje krzyżówki w innych miastach. Teraz widać do czego doprowadziła judaizacja Polski.Teraz chcą odwrócić od siebie uwagę strachem przed islamizacją.
szuwarek22:30, 23 stycznia 2016
Co za debile - przykro na nich patrzeć.
MM22:29, 23 stycznia 2016
"narut" to ironiczne określenie popierających "Prezesa", więc napisane specjalnie z błędem.

Do Pani "obserwatorka". Czyż TAKIE właśnie określenia stosowane wobec rodaków nie są jak to Pani pisze oznaką" nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka"?
jo22:13, 23 stycznia 2016
no to ich musiało naje...ć na rynku że się pewnie nie pomieścili ha ha
Bolek22:05, 23 stycznia 2016
Do tych mądrych z KOD-u, musicie się postarać bo przeciw 67 lat do emerytury było 2,5 mln podpisów a peło i tak miało to w d***. Więc musicie mieć pewnie ze 3 miliony głosów, Chyba, że targowiczanom pomoże niemiecki fuhrer spacyfikować Generalną Gubernię, ale to już będzie wojna.
pol22:05, 23 stycznia 2016
Obserwatorka -- chyba spadłaś z księżyca --- spokojne pochody uśmiechniętych ludzi -ty chyba jesteś głucha co oni wygadują i ile w nich nienawiści -- dlatego że wygrał PIS i odpływają przywileje a nie demokracja .
duch21:57, 23 stycznia 2016
mieszkaniec 23 styczna 1793 rok mowi wam to cos towarzyszu , a nazwisko stanislaw bielinski mowi wam cos towarzyszu
Pawel21:51, 23 stycznia 2016
@ obserwatorka
Tomasz lis ostatnio na zgromadzeniu dał przykład z jaka miłością wypowiadają sie zwolennicy kod i po nie mowię juz o innych
A nie lepiej wypowiadał sie Sikorski mówił cos ze dorżnie watahę ,może czyny Ryszarda C członka PO który ZAMORDOWAŁ polityka PiS w Łodzi to sa ci uśmiechnięci ludzie
Ale twoje ograniczenie pozwala ci dostrzec tylko skrawek faktów ostatnio rozmawiałem z osoba z kod w Krakowie i powiedziała mi ze przez tych cholernych katolików zginęło masę niewinnych ludzi we Francji !!!
Jak to usłyszałem niewiedzialem nawet co odpowiedzieć stwierdziłem ze z czymś takim nie ma sensu rozmawiac !!!
zetel21:43, 23 stycznia 2016
Gratuluje wszystkim komentującym prawdziwym katolikom szczerego wypełnienia przykazania MIŁOŚCI .Spokojnej niedzieli
PiS21:00, 23 stycznia 2016
Popieram demonstrację całym sercem. Chcę wiedzieć kiedy i jaki majątek wypłyną z polski i w jakim kraju mam szukać tego na co pracowali moi rodzice i dziadkowie. TVN i Trwam pokazują tylko prawdę dla wybranych trzeba to zmienić.
Stach21:00, 23 stycznia 2016
baciok@...tak trzymać, jestem za !!!
Prorok20:56, 23 stycznia 2016
hahahaha "NARUT czeka"
ManiekKkk20:52, 23 stycznia 2016
A ja się z Tego śmieje, bo przy władzy zdrajcy, kłamcy i złodzieje!!!

Byli złodzieje z PO, teraz są zdrajcy, kłamcy i złodzieje z Zjednoczonej Prawicy
mac120:42, 23 stycznia 2016
kod-komitet obrony demona-i swojej du...y
Zenek Oscypek20:16, 23 stycznia 2016
Do antykod.
A potem zrobicie sobie na Podhalu drugi Goralenvolk i będziecie żyli długo i szczęśliwie. Amen.
wtf20:13, 23 stycznia 2016
mieszkaniec..pierwsze to musiałbyś się podnieść żeby sięgnąć do tego poziomu. Drugie - wymień ile ten "sojusznik" Jarosława poparł ustaw rządu i PiSu? Trzecie - wymień projekty ustaw zgłoszone przez naczelnego nieuka i donosiciela - tudzież zdrajcę Petru Rysia? Posłowie tejże "nowoczesnej" nie znają programu swojej partii, nie wiedzą nawet jaka jest w Polsce kwota wolna od podatku...ogólnie nie wiedzą NIC na temat Polski..wiedzą tylko kiedy chcą mieć przerwę w obradach i do kogo donosić :D
górol20:08, 23 stycznia 2016
spisok,w trampkach to cię robili :) Czekasz dalej na cuda Donalda?
hehe20:07, 23 stycznia 2016
obserwatorka,ty sobie religią tyłka nie wycieraj. Proponuję żebyś sobie zobaczyła tych "pokojowych" komuchów i złodziei z KODu na youtube jak się zachowują kiedy ktoś o odmiennych poglądach stanie im na drodze...tylko pamiętaj YOUTUBE bo w TV ci tego nie pokażą...jeszcze ;)
obserwator nt20:01, 23 stycznia 2016
do ola:
w NT byla demonstracja przybylo na nia az 18 osob z MŁODZIEŻÓWKI KOD !!!
Obywatel świadomy19:57, 23 stycznia 2016
Obserwuję tych wyznawców PIS-u i Kaczyńskiego i dociera do mnie, jak mógł narodzić taka taki kult Hitlera. Ci ludzie są absolutnie ślepi i można im każdą durnotę wmówić. Gdyby przez ostatnie 5 lat telewizja publiczna nie była obiektywna, tylko taka jednostronna jak TV TRWAM, to PIS nigdy nie wygrałby wyborów. Dzisiaj o chwilę włączyłem wiadomości o 19.30 i przeżyłem szok. Ludzie ratujcie ten kraj. Dlaczego jest tyle krajów w Europie i akurat to Polsce musi się przytrafić. Ludzie z zaburzeniami psychicznymi: Kaczyński, Macierewicz, Ziobro.... Oni mówią, że to dlatego że ich oderwano od koryta. G** prawda. Po wyborach nikt nie wychodził na ulice i nie protestował.
orto19:49, 23 stycznia 2016
Ciekawe czy placa abonament. Demokraci
zniesmaczony19:30, 23 stycznia 2016
skąd oni wzięli takich pacanów że niosą transparent z napisem - NARUT ? aż się boję co nowego wymyślą....
kotprezesa19:27, 23 stycznia 2016
Jaka wolność mediów, jak wszystko jest niemieckie i doprowadziła do tego PO, pod kogo te pikiety urządzacie, co to zmieni?, władza wybrana i trzeba zmienić koryto albo jak Tusk wyjechać....
bolek19:27, 23 stycznia 2016
Resortowe dzieci nic nie przekona, mylą demokrację z demokracja ludową.
A19:23, 23 stycznia 2016
czytając komentarze nasuwa się tylko jedno skojarzenie, komuna w głowach ma się w najlepsze, porażające
uczestnik manifestacjii KOD19:17, 23 stycznia 2016
Nam nie kazano myśleć - Nam kazano protestować
oskar5119:16, 23 stycznia 2016
MS - nie dziw się, ta hołota bierze przykład z pisowni Komorowskiego !!!!
K1519:15, 23 stycznia 2016
mieszkaniec,ty w ogóle wiesz na jakiej zasadzie działa ułaskawienie i jak to się ma do "łamania prawa"? Ty uważasz że te dwa lata kiedy PiS był w koalicji to był okres kiedy mógł swobodnie rządzić? I przypomnij ile to wyroków Trybunału K. nie wykonał rząd złodziei z PO? Czy pamięć masz za krótką ? Jak twój guru Petru nieuk? Typowy KODofil...zero argumentów tylko propaganda lemingradu rodu z Tusk Vision Network...
AAA19:04, 23 stycznia 2016
Ot co:
a to nie jest tak że reprezentujemy wartości w jakie wierzymy zawsze i wszędzie? Że szanowni mieszkańcy Podhala to w większości zagorzali katolicy?
Ale nie o to chodziło :) tylko o hipokryzję tej większości co tu o świniach itp. piszą a w niedzielę pobiegną z rana do kościoła i słuchając "szanuj bliźniego jak siebie samego" pomyślą z dumą o sobie że tak właśnie robią i do głowy im nie przyjdzie że ich fantastyczne wypowiedzi z tej strony przeczą temu. Że szanować trzeba każdego, także ludzi którzy mają inne poglądy, kolor skóry czy orientację seksualną. Mam dalej tłumaczyć to co oczywiste w naszym ultra katolickim kraju? Że szanuj bliźniego to nie część czytanki dla dzieci ale nakaz tej religii? (i tak, cały czas bawi mnie nie zrozumienie własnej religii przez Polaków albo raczej wybieranie z niej tego co w danej chwili jest wygodne)
I też jesteś taki właśnie bo to że mam inne zdanie od Ciebie czyni mnie wg Ciebie infantylnym dzieckiem, które nic nie rozumie i się miota w swojej niewiedzy. Niestety dzieckiem już dawno nie jestem i coś tam już o świecie wiem mając sporo lat za sobą
Realista18:57, 23 stycznia 2016
Cytat z transparentu tzw. KOD-u - ,,NARUT CZEKA" nie wymaga komentarza. ps.Ci demonstranci najwidoczniej brali lekcje polskiego za granica Polski...
ms18:42, 23 stycznia 2016
hahaha. Narut!
mieszkaniec18:34, 23 stycznia 2016
@ PACYFIKOWAĆ TO
Naprawdę mocarz jesteś wybrałeś się aż z 15-ma kolegami, to typowe w grupie mocny, a jak jesteś sam to płaczesz, że biją. A tak dla Twojej wiedzy określenie "USraela" to inaczej USA a Tobie chyba nie o to chodziło, no ale człowiek uczy się całe życie, więc młody człowieku mimo, że się z Tobą nie zgadzam to chętnie wyjaśniłem. Na marginesie uważajcie z takim bezkompromisowym potępianiem "starszych braci w wierze" bo podpadniecie żonie pewnego polityka.
kgm18:31, 23 stycznia 2016
Najlepiej o KOD- owcach wypowiedział się P. Marian Kowalski na W Polityce . pl --- nic dodać nic ująć - może kodowcy posłuchają .
obserwatorka18:10, 23 stycznia 2016
Skąd w was tyle nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka? Czy tego was uczy Kościół, czy tak czynić nakazuje wam Pismo Święte,? Wszak stajecie pod krzyżem co niedzielę,, z krzyżem i różańcem w ręku idziecie na miesięcznice w Warszawie, powołujecie się na najwyższe wartości na miłość do Boga i Ojczyzny, a tymczasem z krzyżem w ręku popychacie innych i ich wyzywacie ( przykład : niedawna miesięcznica w Warszawie), wyzywacie od świń, złodzieji, komunistów, swoich rodaków. Nikt nie kwestionuje wygranej wyborów przez PiS, nikt nie mówi, żę te wybory sfałszowano, nikt nie podważa legalnośći wyboru Prezydenta Dudy, ale wielu ludzi wyrażą swoje niezadowolenie ze sposobu sprawowania tej władzy i maja do tego prawo. Demonstracje na rzecz obrony demokracji to spokojne pochody, uśmiechnietych, radosnych ludzi. Nikt z nich nie demoluje, nie niszczy dobra publicznego, nie posługuje się językiem pogardy, którego tu tak wiele ze strony zwolenników PiSu i Kukiza. I tym się różnimy.
spisok17:59, 23 stycznia 2016
Ale te górale w trampkach mądrzy. Czekacie na 500+?
mieszkaniec17:55, 23 stycznia 2016
@ K15
Napiszę krótko bo nie zrozumiesz, cytat z Twojego postu; " jak do tej pory PiS prawa nie złamał, a to co widzisz i sam głosisz to ból pośladków świń odrywanych od koryta, dojących i sprzedających Polskę przez ostatnie 25lat." uświadom sobie, że w takim wypadku Jarosław i PIS również brali w tym udział bo rządzili tym krajem, a co do złamania prawa mógłbym wymieniać długą listę, ale pierwsze z brzegu przykłady: PAD uniewinnia niewinnego M.Kamińskiego, nie wykonuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a PIS uchwala ustawy w trybie i z takim poszanowaniem prawa, że nawet w poprzednim ustroju tego nie było, no ale cóż przecież tam autorytetem prawnym jest Pan prokurator Piotrowicz, w jednym masz rację TV Kurskiego i TV Rydzyka nie oglądam.
@ Jasiek
pasuje, masz prawo głosować na kogo chcesz, tylko z tym wsadzaniem do więzień tak się nie rozpędzaj, bo jeszcze p. minister Ziobro Ciebie wsadzi.
antykod17:54, 23 stycznia 2016
Dziwie się ,że jeszcze Górale nie przepędzili tego lewackiego badziewia , gdzie pieprz rośnie , a należałoby to zrobić przy kolejnej trzeciej próbie kodowania się na Podhalu. Że debile się mogą kodować to dowód ,że jednak demokracja jest. Mam nadzieję ,że kolejnym razem to już ich POpędzą i będzie na Podhalu bez KOD-u.Oby .
ja17:53, 23 stycznia 2016
Powiększ zdjęcie i wszystko jasne.
gorol17:50, 23 stycznia 2016
O jej . jej Kodowcy -- jaki protest takie hasła . Jeżeli idziecie w proteście z hasłem---- Prezydencie NARUT czeka - to widać co sobą reprezentujecie --- ale wstyd -. Zobaczcie zdjęcie - drugi plakat.
Ot co17:49, 23 stycznia 2016
AAA - Ty sobie dziecko twarzy katolicyzmem nie wycieraj. Nie każdy jest katolikiem to po pierwsze. Po drugie - wyskakiwanie z takim "argumentem" ni w pięć ni w dziesięć pokazuje że nie masz nic do powiedzenia i się miotasz. Skąd w ogóle nagle ten katolicyzm ci się wziął?

Zgoda co do jednego - człowiek to nie zwierze. Ale czasem zachowuje się niegodnie i sam sobie odbiera prawo do traktowania go po ludzku - stąd porównanie do świni. Jak się zachowują po świńsku to trzeba to nazwać po imieniu - że świnia. Ot co.
AAA17:39, 23 stycznia 2016
mam nadzieję że elektorat jedynej i słusznej władzy będzie daje tak pięknie o niej mówił jak im w pięty pójdą "dobre zmiany" :)
I DROGI LEPSZY SORCIE KULTURĘ WYPOWIEDZI MACIE TAKĄ SAMĄ JAK NASZA OBECNA WŁADZA (czyli żadną jakby ktoś nie zrozumiał) nazywacie świniami innych nie zastanawiając się że każdy człowiek jest wolny i ma prawo do własnych upodobań i decyzji. Oczywiście świetnie wpasuje się w to co piszecie Wasz katolicyzm i umiłowanie bliźniego... Skąd w Was tyle jadu i nienawiści?
PACYFIKOWAĆ TO17:33, 23 stycznia 2016
Witam,
Wybraliśmy się z kolegami (15 młodych ludzi) na to coś, przychodzimy a tu nic nima!
Nie róbcie takich jaj bo chcieliśmy Was przegonić a tu zonk.
Nieładnie !!!
Petru byłby niezadowolony.
Dzień bez Petru dniem stracony.
Ludzie USraela są zawiedzenie Wami "podhalańczycy'
mieszkaniec17:32, 23 stycznia 2016
@ wtf
Poziom Twojej wypowiedzi świadczy o Tobie, nie zniżę się do takiego poziomu, więc zapytam tylko czy ten Twój Kukiz to nie najwierniejszy sojusznik Jarosława?
Nie PiS i w ogóle nic17:22, 23 stycznia 2016
Oj oj górale. Jezeli myślicie ze za PiS owakiej dyktatury hordy biednych polskich turystów jeżdżących po kraju w ruinie na to biedne Podhale starymi samochodami mieszkający w norach bedą przyjeżdzać cześciej to sie mylicie. Ale jak zrobią nas druga Grecję i o polowe mniej turystów tu będzie to może wtedy pomyślicie i przestaniecie wierzyć.
j.16:42, 23 stycznia 2016
obserwator lewackiej.... nic dodać nic ująć:) świetne i jakże prawdziwe. Zabrać korytka i wrzask od razu.
gazda16:33, 23 stycznia 2016
niech ci ,,polacy'' z kneset broni demokracji w Polsce nie zapomną o swoich znakach narodowych tj. gwiazda dawida, sierp i młot oraz swastyka. bo sie naród jeszcze pomyli i na nich zagłosuje.
wicher16:25, 23 stycznia 2016
Bardzo mało ich było słabo bardzo wypadli :) ci KODowcy i dobrze bo coraz mniej tych komuchów !!!
wicher16:08, 23 stycznia 2016
Manifestacja :) Zebrało się raptem piętnastu zgredów i zgredek , podskoczyli parę razy( jak ten słoń Giertych ) i po pół godziny poszli do domu bo widocznie było dziadkom zimno ! :) , to nie to co ciepłe posadki duże wypłaty i premie ! Skończyły się złodziejskie rządy !!!
czytelnik16:00, 23 stycznia 2016
Podhale to ciemnogród oddany pisowi .Nie większość ich wybrała tylko garstka i to tych którzy w tym kraju zacofanym nie mieszkają.Ale dobrze wybrać następną klikę jak nie trzeba tu mieszkać i żyć. P.posłom i senatorom bieda nie grozi więc mogą robić co chcą w imię niby wyborców.
Jasiek16:00, 23 stycznia 2016
Mieszkaniec właśnie glosowalem na Pis ,żeby wprowadzili dyktature , wole dyktat Pis u , niz demokracje PO i kod . Zdrajcy nie mowci e mi dlaczego na nich glosowalem , zadne 500zl , zadne inne glupoty , tylko zdrajcy do wiezienia , odebrac majątki złodziejskim urzedasom i innym ityle , pasuje czy nie?
Ela15:56, 23 stycznia 2016
Najwyższa pora, aby zlikwidować Trybunał Konstytucyjny Jaruzelskiego. Stworzono go po to, aby blokować zmiany w Polsce.
asdswe15:49, 23 stycznia 2016
PO i .Nowoczesna przeciwko są Polsce -to nie patrioci , nie mogą się pogodzić ze PiS rządzi ,PIS chce zmienić Polskę na suwerenną i również być wobec Nas wyborcom sprawiedliwy i praworządny. PO i Nowoczesna chcą rozebrać Polskę i zniszczyć materialnie naród polski. Ich argumenty mnie nie przekonywają,
ABC15:44, 23 stycznia 2016
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
fazi15:42, 23 stycznia 2016
DO AGA BZDURY
mieszkaniec15:38, 23 stycznia 2016
@ obserwator lewackiej głupoty
Czytam co piszesz i jedyny komentarz jaki się nasuwa to: "Gdyby głupota miała skrzydła, fruwałabyś jak gołębica".
PO15:31, 23 stycznia 2016
Pan Chodorowicz odwołał manifestacje w Nowym Targu
Altair15:26, 23 stycznia 2016
TVP Info zaserwowała nam dzisiaj transmisję z Torunia (dzięki uprzejmości TV TRWAM) z wykładu J. Kaczyńskiego na temat manipulowania informacją. Słucham i uszom nie wierzę, bo wszystkie metody o których szanowny prezes opowiada dzieją się "tu i teraz" i padają z ust obecnej władzy. Po kilku minutach dowiaduję się, że to są metody komuny i oczywiście postkomuny sprzed ponad 20 lat. Kali byłby dumny ze swojego ucznia.
ppf15:17, 23 stycznia 2016
Wychodzi na to że tylko Ruch Kukiza jest realną opozycją i walczy o Polskie interesy cytując Korwina PiS to zła partia ale i tak daje nadzieje na jakąś zmiane lepsza taka zmiana niż bagno PO
Bo mnie pani Kanclerz poprosiła odpowiedż Tuska na pytanie dlaczego zgodził się na tzw Pakiet Klimatyczny niekorzystny dla Polski a nagrode dostał posade marionetkowego prezydenta UE
@ obserwator lewackiej głupoty.15:13, 23 stycznia 2016
Już koryto wystawione.Wszystkie świnie obsadzone.A tu trzeba puścić z pyska,kawał brukwi i rzepiska! Zmianę warty przy korycie ,ktoś funduje świńskiej świcie.Kwicza wieprze i warchlaki.Jakim prawem? Czemu taki? Nieporządek i cwaniactwo! Nasze wioski! Nasze miasto! Ryje krzywe ,ryje proste obmyślają już ripostę. Kwiczą zatem w zwartej grupie .A swiat cały ma to w d....e. Pozdrawiam: Polak gorszego sortu.
K1514:54, 23 stycznia 2016
mieszkaniec-jak do tej pory PiS prawa nie złamał, a to co widzisz i sam głosisz to ból pośladków świń odrywanych od koryta, dojących i sprzedających Polskę przez ostatnie 25lat.Wyłącz TV - włącz myślenie, to nie
boli, choć dla ciebie może okazać się szokiem :D może odkryjesz że są inne partie poza PIS...ale o tym w TVNie ci nie powiedzą hahaha
@obserwator głupoty lewackiej14:52, 23 stycznia 2016
Łysy ojciec ,łysa matka ,łysy sąsiad itd. Jak bardzo trzeba mieć zryte pod beretem żeby wypisywać takie bzdury. Wasze zdjęcia należało by opublikować. Ku przestrodze . Znalazł się patriota z pod płota a płot nie jego ! Ale za to napis na płocie wieeeelce patriotyczny. Mmmmeeeeeee!!!
hehe14:51, 23 stycznia 2016
antypisowiec...odstaw TV...szkodzi ci....
ferdek14:51, 23 stycznia 2016
CZY organizator to niedoszly posel z Kroscienka ?
wtf14:43, 23 stycznia 2016
mieszkaniec.. nie drogi ***- KODofilu. Otóż niech dotrze do twojego zlemingowanego łba, że są jeszcze inne partie niż PO i PiS a także PObis tzw "Nowoczesna" . I szczerze mam nadzieję że twoi "idole" staną nie tyle przed Trybunałem Stanu co przed sądem wojskowym - z odpowiednim za zdradę Polski wyrokiem. Nie pozdrawiam. P.s. głosowałem na Kukiza pacynko.
obserwator lewackiej głupoty14:29, 23 stycznia 2016
zaczerpnięte z internetu...
Kwiczą świnie rozpasane
od koryta odrywane
kiedy słucham ich narracji
o gwałceniu demokracji
która tylko w ów czas ginie
kiedy władzę tracą świnie
to mnie taka myśl nadchodzi
nie o wolność świniom chodzi
Fałszywy jest ten kwik
bo to o koryto krzyk
zawłaszczone, rozkradane
słusznie świniom odbierane
wie już cała okolica
że ten kwik to Targowica
To przestroga w życia sztuce
pokoleniom ku nauce
No a świnie? jak to świnie
kwiczą- demokracja ginie...
baciok@14:24, 23 stycznia 2016
Kto ma większośc ten rządzi. Takie niestety sa prawa demokracji.
Bede protestował jak mi będą chcieli zamknąć granice.
aga14:22, 23 stycznia 2016
POpaprańcy ,do roboty się wziąć!!! Ludzie dokonali wyboru 25.10 i dajcie temu rządowi spokojnie pracować..... bo puki co postępują właściwie .
kotprezesa14:20, 23 stycznia 2016
Jakiej demokracji?, kradli przez 8 lat, sprzedali wszystko co nasze, pani Merkel a teraz chcą protestować w imię czego?, a co z tymi co wyjechali z kraju przez te 8 lat, nikt z protestujących nie pamięta?, kto ten Syf posprząta?, zapomniałem jest jeszcze Petru z nowoczesnej, ten co wpędził frankowiczów w biedę, ja dziękuję za taki KOD, wolę przygarnąć kota...
dasfg14:11, 23 stycznia 2016
PO i .Nowoczesna przeciwko są Polsce -to nie patrioci
Paweł14:10, 23 stycznia 2016
@ Ola
Bo te dzikie hordy by sie nie pomieściły na rynku :) a na lotnisku snieg zalega !
Katarzyna14:10, 23 stycznia 2016
Mogli zorganizować spotkanie koło oczyszczalni ścieków,tam gdzie budują nową targowice.
burmistrz14:09, 23 stycznia 2016
z powodu braku zainteresowania chętnych prosimy o zgłaszanie się na krupówkach. zdjęcia dla polsatu i tvn wyjdą imponująco na tle kibiców z flagami.Przy okazji polecam książkę." niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" kod to pochodna tych związków.
antypisowiec14:01, 23 stycznia 2016
Dziś pięciu, dziesieciu a jutro milony. Zobaczycie. Dwa lata i Pis do pola. Nawet 500 nie pomoże.
Dlaczego ? Ola, dlaczego ?13:52, 23 stycznia 2016
Nie zobaczymy złodziei z Nowego Targu ?:(
stara baba co zęby jak pnioki ma13:44, 23 stycznia 2016
Głosowali na PiS-iorów a teraz protestują,dobre.PiS-iory po jednych pieniądzach z PO-paprańcami.Jedni i drudzy kradną na potęgę,byle pod siebie,gorzej jak za komuny.
Partyzant13:33, 23 stycznia 2016
KOD to dzieci i potomki komuchów na niebieskiej smyczy unii...
mieszkaniec13:30, 23 stycznia 2016
@ wtf
Drogi wyznawco PIS-u nikt nie kwestionuje wyniku demokratycznych wyborów, ale Twoja partia nie mówiła w kampanii wyborczej, że będzie łamała podstawowe prawa, na to przyzwolenia nie ma i nie będzie. Możesz wyzywać ludzi demonstrujących skoro nic innego nie potrafisz, ale rzeczywistości nie zakrzyczysz - PAD i PIS mają za nic konstytucję i prawo, przyjdzie czas, że odpowiedzialni za taki stan rzeczy staną przed Trybunałem Stanu.
mateusz.13:27, 23 stycznia 2016
Kto był organizatorem w Nowym Targu ze tak spie.....ł temat. Wracam z rynku!!!! Kontakt proszę.
Jakutan13:24, 23 stycznia 2016
Żałosne marionetki.
obserwator głupoty lewackiej13:23, 23 stycznia 2016
Dlaczego niema zdjęć z tego spędu oderwanych od koryta??? Opublikować zdjęcia!!! Niech każdy sie napatrzy na zdrajców Rzeczypospolitej, donosicieli i ich popierających. Pokazać te twarze!!!! Niech Podhale was zdradzieckie targowickie szpicle poogląda. Taka sytuacja kiedy w Polakach krew sie burzy na widok zdrajców!!!! Skonczcie te śmiesznosc kodowską
NT13:08, 23 stycznia 2016
Hehe widziałem zdiecia i było ich 10 hehe
Tłumy pewnie rusza na Warszawę strasznie mi ich szkoda
AntyPetru13:08, 23 stycznia 2016
hahaha pewnie z 5 osob sie zebralo to jak mieli manifestowac;DD kodziarze zalosni jestescie!!!
wtf13:07, 23 stycznia 2016
W obronie czego??? Przypominam KODofilom że w DEMOKRATYCZNYCH wyborach został wybrany Prezydent i Sejm . A targowiczanie i zdrajcy chcą sprzedać Polskę do końca Niemieckiej Republice Islamskiej... zdrajcy !
ola13:03, 23 stycznia 2016
A dlaczego w Nowym Targu nie doszło do manifestacji
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij