Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.10.2008, 12:57 | czytano: 1646

6 lat więzienia za zabójstwo w Klikuszowej

Na karę sześciu lat więzienie skazał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu 47-letniego Witolda L. z Klikuszowej, który zabił kuchennym nożem swojego sąsiada.

Tragedia rozegrała się w nocy z 2 na 3 października ub. r. Podczas awantury i bójki, do której doszło feralnej nocy w Klikuszowej, Witold Ł. był zamroczony alkoholem. Pił z kolegami, wśród których była także jego późniejsza ofiara, 31-letni sąsiad Stanisław J.

Tragiczna w skutkach awantura rozegrała się w kuchni. Stanisław J. został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Ostrze weszło na głębokość kilkunastu centymetrów, uszkodziło serce i płuco. Ofiara zmarła.

Sąd uznał, że Witold Ł. jest winny zabójstwa współbiesiadnika, stwierdził jednak, że działał on w obronie koniecznej, ale przekroczył jej warunki. Ocena sądu wpłynęła na wysokość kary, która została złagodzona do 6 lat. Za zabójstwo grozi bowiem od 8 lat więzienia wzwyż.

ryb/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij