Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.03.2016, 14:10 | czytano: 4005

Tradycyjny Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

W Niedzielę Palmową Kościół katolicki wspomina przybicie Jezusa do Jerozolimy na Święto Paschy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy – symbol zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju już po raz 58. zorganizowało konkurs Palm Wielkanocnych. Odbywa się on od 1958 r. i corocznie bierze udział około stu uczestników.

Obchody święta rozpoczynają się od uroczystej mszy w neogotyckim kościele pw. św. Marii Magdaleny podczas, której palmy zgodnie z tradycją zostają poświęcone. Następnie uczestnicy podążają w uroczystym korowodzie do drewnianego XVII w. kościółka – muzeum gdzie w zabytkowym otoczeniu rozstrzygnięty zostanie konkurs.

Jury ocenia palmy w kategoriach: tradycyjna, współczesna, najpiękniejsza. W ich ocenie jury bierze pod uwagę użycie tradycyjnych materiałów, technikę wykonania, dekoracyjność, ale i nowatorskie ujęcie tematu. Oprawę artystyczną imprezy zapewniają zespoły regionalne, prezentujące dawne zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą. Dziś wystąpiły zespoły regionalne „Robcusie” i „Robcanie”

Konkursowi towarzyszy Kiermasz Wielkanocnych Przysmaków pt. "Alebabki..."

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
dd18:47, 23 marca 2016
chory swiat ;]] najlepiej niech siedza przed komputerem ... dzieci z Rabki maja ikre !!! nie zyja w cyber swiecie
Marian16:57, 20 marca 2016
Biedne dzieci ;(
jolka15:44, 20 marca 2016
Brawo górale z Rabki z P. Bogiem raźniej! gratulacje!
Ziomek z blokuw15:20, 20 marca 2016
Jak można zmuszać do tego dzieci...
Partyzant14:27, 20 marca 2016
Jednym słowem,pięknie.Pozdrawiam .....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij