Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.05.2016, 10:35 | czytano: 2036

Muzyczna inauguracja nowotarskiej Nocy Muzeów (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Koncertem "Najpiękniejsze światowe melodie" w wykonaniu Krakowskiej Sceny Piosenki zainaugurowano szóstą edycję Nocy Muzeów w Nowym Targu.

W programie znalazły się utwory z operetek, musicali oraz przykłady przebojów muzyki pop. a scenie MOK wystąpili Andrzej Lichosyt, Wiktoria Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.

Artyści kilka miesięcy temu gościli już w Mieście w ramach Salonu Poezji, tym razem było to spotkanie stricte muzyczne.

Pochodzący z Nowego Targu Andrzej Lichosyt, obdarzony barytonem - jest aktorem scen muzycznych. Ukończył AM w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego oraz PSWA im. D. Baduszkowej w Gdyni. Śpiewał w prestiżowych salach w Szwajcarii, Niemczech, Austrii. Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach Edith Piaf i Zorba. W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe. Obecnie pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Można go zobaczyć w takich spektaklach jak m. In. Skrzypek na Dachu, Jesus Christ Superstar, Pamiętnik znaleziony w Saragossie, Billy Eliot czy Młody Frankenstein.

Towarzyszyła mu Wiktoria Węgrzyn, aktorka i wokalistka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na stałe związana z Teatrem Ludowym w Krakowie. Laureatka wielu festiwali, wtem zdobywczyni Grand Prix na Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy 2014. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Polskim w Bielsku Białej oraz z Krakowską Operą Kameralną.

Kierownikiem muzycznym projektów i koncertów Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn jest Mateusz Walach - dyrygent, aranżer założyciel Silesian Art Collective. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno–operowej oraz na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji. Orkiestrę Kameralną Silesian Art Collective założył 6 lat temu. Jest dyrygentem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
tadek niejadek12:47, 16 maja 2016
radykalny Benek widać że od 6 lat po raz pierwszy usłyszałeś o zjawisku Noc Muzeów. Poszukaj, poczytać wstecz to się ogarniesz.
Mieszczanka11:26, 16 maja 2016
Noc Muzeów miała miejsce już za czasów Burmistrza Fryżlewicza.
smuteczek21:45, 15 maja 2016
I to by było na tyle komentarzy! więcej by było na temat dziury w drodze, wot czasy nastały :>))))
radykalny Benek10:48, 15 maja 2016
Nareszcie Noc Muzeów odbywała się chociaż po części w nocy. Za Fryźlewicza to było jak widać nie do ogarnięcia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij